Welcome to the Game II

03.04.2018

Simulátor surfování po deep webu se vrací. Tentokrát jste Clint Edwards, investigativní novinář vyšetřující z popudu záhadného muže známého pod jménem Adam zmizení dívky, která se "protunelovala až moc hluboko" a zmizela.

Cílem hry je opět získat klíče potřebné k odemčení "Noir tunnel" a získání polohy zmizelé dívky. Pomoci vám v tom mohou nové IT hračičky (například Remote VPN, kterou můžete pronajímat za kryptoměnu DOScoin hackerům). Na druhou stranu proti vám kromě původních hrozeb (Breather, hackeři) stojí i hrozby nové, například polský zabiják Lucas nebo policie, která nevidí ilegální internetové aktivity zrovna ráda. Středobodem hry však stále zůstává brouzdání po oné mýty opředené sekci internetu.

Ani jsem nevěřil, že bude existovat hra, která se svou děsivostí vyrovná mé top scary hře P.T od Kojimy. U téhle hry jsem byl fakt zesranej od začátku do konce, na vydechnutí tu není nikdy chvíle. Možná si říkáte po přečtení popisku hry, co na tom tak děsivého je....jsou to dvě naprosto primitivní věci, které autoři zvládli. Ta první je všudypřítomná paranoia. V té hře není místo, kde jste chránění, kde si můžete hodit nohy na stůl a zapálit Kubána....dokonce i když se schováváte před Lucasem, musíte pozorně naslouchat zvukům a přemýšlet jako v reálu, protože i tenhle virtuální zabiják dostal od vývojářů schopnost: Dělám, že odcházím, takže třísknu s dveřmi a počkám si jestli vylezeš zmetku....

...což mě přivádí k bodu dva a to jest: Tohle není nic nereálného, žádná fantasmagoria, žádný výplody lidské mysli. Tohle se může stát komukoliv na světě a věřím tomu, že se to pár lidem možná i stalo. Sám jsem před pár lety Dark Net navštěvoval a nebylo mi tam vůbec příjemně. Nehledě na to, že vím o případu, kdy se jednomu uživateli sám od sebe otevřel poznámkový blok a začal mu tam psát výhružné vzkazy i s jeho aktuální adresou. Díky tomuhle faktu, že takoví lidé vážně existují, ta hra graduje strach na maximum.

Rozhodně klobouk dolů za celkové zpracování a vizuál. Těžba cryptoměny, nákup různých udělátek pro zmírnění utrpení a k ulehčení pátrání po klíčích, hackování wifin, antihack minihry a celkové vzhledy stránek jsou krásné propracované a mají hlavu i patu. Eventové hrozby jako vypadnutí pojistek, houkání detektoru pohybu či jen obyčejný průchod domem do uličky pro balík, kde na vás čeká ten odporný Breather, přivádí výborné mrazení v zádech a pokud to přežijete, tak si strašně ulevíte jako když si stihnete pípnout příchod do práce minutu před začátkem.

K této hře se dá napsat vážně hodně, ale nebudu spoilovat úplně všechno, protože kouzlo té hry je v tom, že na všechno musíte přijít sami a je to fakt kurevsky těžké dohrát. Za tenhle kousek vývojářům fakt poklona.

Pozn. Jedničku jsem nehrál.

Pro: Atmosféra, paranoia, promyšlenost, celkové zpracování, hrozby a Doll Maker

Proti: Místy až odporná obtížnost, odporná hra a neuspokojivý konec.

Tak toto bylo něco. Tento díl definitivně trumfnul jedničku skoro ve všech směrech. Princip zůstává stejný, hledáte jako v jedničce klíče, ovšem zde je to daleko zapeklitější. Je proti vám daleko více nepřátel, které vás mohou oddělat a ne jen před hotelem venku, ale dokonce i v domě. Není v podstatě jediná minuta klidu, protože vám prostě může kdokoliv a kdekoliv oddělat.

Moje největší slabina byl Lucas, nájemný vrah, který mě zabíjel v 90 procentech a nevěděl jsem zkrátka, co mám dělat, dokud jsem neobjevil čidlo pohybu. Poté už to bylo jen o náhodě. Zkrátka jsem čekal, kdy to už skončí.

Další věc, která mě štvala, tak byly pojistky, které neustále vypadávaly, v té chvíli se vyděsíte dvojnásobně.

Takže, co se týče atmosféry a grafiky je opravdu super. Oproti jedničce zde přibylo poměrně spoustu nových stránek, což jsem zaregistroval hned, když jsem stránky začal projíždět. Některé zůstaly z jedničky.
Slabší ve hře byl konec, což se po jedničce dalo čekat, takže zde se nic nezměnilo.

Ale opravdu si myslím, že se tato hra velmi povedla, autoři si dali velmi záležet. Klobouček dolů. Lidé, kteří tuto hru hráli nemohou říct jediné křivé slovo, opravdu. Každopádně hru hodnotím velmi dobře. Díky za ní.

Pro: Atmosféra, grafika, nepřátelé, princip

Proti: Konec