Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2024

Vše o letošním ročníku najdete na www.hernivyzva.cz. Před položením dotazu si projděte náš FAQ dokument.
Máme konec ledna, 4 hry odehrány, 2 rozehrány a ve World of Goo jsem už v podstatě na konci. Kdyby se povedlo udělat i na SC, jelikož první se snažím o HC, tak to bylo pro mě něco :D Jen pořád nevím, co do té hudební kategorie na HC :D
Memphis nahodil nové Oznámení a já doufal, že je to o výzvě... No tak nic. Crash : "já na tom dělám, já na tom makám..." :)
@Crash (28.01.2020 17:11): tak to bylo takové popíchnutí jenom, ta věta nebyla myšlena zas tak vážně. Každopádně to nic nemění na tom, že já si dělám soutěž ze všeho, i když se mnou nikdo v tu chvíli nesoutěží, diagnóza no. Vyběhnu eskalátor z metra jako první, zareaguju na semaforu dřív, než ten vedle mě atd. :-)

Každopádně jde mi o to, že se zasazuji a prosím alespoň o strohé oznámení, kolik bylo výzev splněno na normál a kolik na HC, přijde mi to jako nejdůležitější statistika, víc než kolikrát byl hraný Chuchel. Nejde o tu soutěž, jde spíš o to, že když to není nijak okomentováno, postrádám tam smysl. Je to asi jako s různými vedlejšími nepovinnými úkoly a easter eggy ve hrách. V momentě, kdy mi ta hra jasně nenapíše, kolik jsem jich splnil, kolik zbývá, nebo nějaké procento, kašlu na to, i když by to jako pro mě byl dobrý pocit, ale jakmile to tam je, tak nad tím strávím hodiny.

Přesto mi to přijde na HC mnohem zajímavější samo o sobě, protože normál je prostě moc obecný, tam až na dejmetomu 3 kategorie opravdu můžu zahrát 7 libovolných her a pak si to rozřadit do kategorií a myslím, že bych to dycky dal dohromady.
@Dan9K (28.01.2020 14:01): To, že jsme na stránce o hrách ještě přece neznamená, že každá akce musí být soutěžní, to je argument totálně mimo mísu. A Herní výzva skutečně není o soutěžení, primárně proto, že její účel je úplně jiný a také z toho důvodu, že její plnění je skutečně nekontrolovatelné. Také první ročník žádnou soutěž neměl, to se k výzvě nabalilo až později, a stejně si myslím, že většině pravidelných účastníků o tu soutěž vůbec nejde. Takže ty debaty o "uznávání" jsou spíše debaty o tom, jak jsme tu kategorii mysleli a zároveň "špatně nadefinovali" než o skutečném vyřazování lidí ze soutěže. Protože jestli to někdo chce nějak obejít, tak to při troše snahy není tak těžké.
@Bursoft (28.01.2020 13:49): HC má význam jen pro toho konkrétního jedince, kdyby se to dávalo do statistik a přehledů, tak by to zbytečně vedlo k “soutěžení” a vzájemnýmu přeměřování kde čeho :) To neni smysl výzvy ;)
Tak zase ono by stačilo do té výzvy při úpravě přidat checkbox "splnil HC", podle toho to může vyhodnocující řadit a checkovat.. Pokud by mu v nějakém reportu potom vyjelo jméno, hra a normal/HC kategorie, nemyslím, že by to dalo víc práce při kontrole. Pokud se samozřejmě bavím o těch dohledatelných věcech a ne HC kategorie typu "dohrej hru někde jinde, než doma nebo v práci", což je samozřejmě nezkontrolovatelné.
@Dan9K (28.01.2020 13:21): Já myslel to, že vůbec HC řešíš(/te). Relevanci to mů jen kvůli tomu, že hráči si chtějí do profilu napsat "splněno HC". Což můžeš brát jako bezpředmětné z hlediska výzvy jako soutěže, ale výzvy která má být o objevování nových her a vystupování z konfortní zóny to smysl dává. A právě proto je dobře, že se to bere striktně - pokud už to chceš řešit, tak žádné ochcávání a pěkně si to HC vytrp.
@Kunick (28.01.2020 13:05): Co je opačně? Já chápu, jak to je. Ale v 95% případů, kdy někdo váhá, jestli se mu to uzná na HC, tak není nejmenších pochyb o tom, že se to uznává na normál. Proto píšu, že je to vlastně bezpředmětné. A žádné honění ega neexistuje, když se to nevyhodnocuje. A přitom stačí taková blbost, jakože aspoň zmínka, kolik hráčů to zvládlo na normál a kolik na HC. Aspoň něco a ne úplný ignore. Nejsou potřeba sáhodlouhé speciální statistiky.

Čili HC má smysl řešit jen v kategoriích 1, 3 a 10 a to v jedničce s otazníkem. :-)
@Kunick (28.01.2020 12:31): já se nedokážu ubránit dojmu, že ono uznáváni na HC je úplně bezpředmětné, pokud to v tom zhodnocení není. Je to pro mě hrozně velká kaňka na celé výzvě. Snad to má smysl uznávat či neuznávat v případech, kdy se HC a normál vzájemně vylučují, ale to je velká menšina kategorií. Jinak je to vlastně úplně jedno, cítíš, žes to splnil na HC, máš to na HC
@Bursoft (28.01.2020 12:17): Já bych to na HC neuznával. Příjde mi, že realtime bitvy jsou podstatná část hry a ikdyž je jde vyhodnotit automaticky, tak to ducha té kategorie nenaplňuje.

I kvuli tomu jsem rád, že jsme se letos rozhodli brát HC striktněji - přece jen je to nádstavba a není vyžadována a už vůbec k ní není přihlíženo při závěrečném hodnocení.
@Kunick (28.01.2020 10:56): Chtěl bych se znovu zeptat, jak se tváříte na HC variantu na Total Wary. Protože hra sice umožňuje hrát bitvy realtime, ale je to jenom dobrovolná volba. Bitvu lze nechat vypočítat a posunout se dál, zbytek hry je čistě tahový. Já jsem stejně lempl a realtime nehraju, protože je to moc na dlouho, nejde mi to a tahová část je imho stejně zajímavější.
Ohledně HC, předpokládám že Blackguards jsou pro šestou kategorii asi v pohodě, a na desátou se zeptám, Superhot splňuje HC? to jsou dvě u kterých si na HC nejsem úplně jistý :D

Jinak kdyby mi někdo zkoul ten zbytek, jestli nejsem někde mimo HC tak budu jedině rád :)
Jo, je to jedna z těch her, na které se asi nezapomíná. Těžko ještě říct, hrál jsem jí před rokem, ale pamatuju si z ní vlastně všechno.
Chtěl bych se zeptat zda už se losovaly ceny za DH Výzvu 2019? A kolik se napsalo komentářů k výzvě ( když vybraní jedinci za každý platili 2kč na dobrý účel)? díky
@nemopbx (21.01.2020 16:28): v jedničce neni sníh, až jen pár minut na konci. V dvojce je sníh pořád, takže nejlepší volba. V posledním týdnu jsem obě hry znova dohrál (po 10 letech), tak mám čerstvý dojmy. Trojka je plán nejbližších dní ;)