Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Wacky Wheels

17.10.1994
81
180 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Legendární hra se zvířátky na motokárách, nabízející několikero herních režimů a kopec zábavy. K dispozici je osm závodníků jako jsou velbloud, slon, žralok či tygr. Po závodní dráze i v uzavřených arénách sbíráte bomby, olejové skvrny, ale především roztomile animované ježky, kterými se následně snažíte soupeře zasáhnout.

Wacky Wheels přenáší koncept Super Mario Kart do prostředí MS-DOS. Hra je vyobrazená v rozlišení 320x240px a nabízí možnost jak klasického splitscreenu, tak i tradičního hraní po síti v režimech od běžného závodu až k jedinečnému souboji hráč proti hráči.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 100
Tři-osm-šestka nažhavena, kontrolka svítí. Na barevném (!) monitoru se už připravují všichni závodníci, jmenovitě slon, tygr, panda, skunk, kachna, los, žralok a velbloud. Tygr je můj, tygr je můj!!! Klávesnice na místě, split-screen zobrazen ... a už slyšíme výstřel! Neslyšíme! Nemáme zvukovku, sakra. Jsem poslední, ale určitě je doženu. Přede mnou se objevil los. Jak typické, je to hrozná lama. Můj první ježek minul, druhý také, třetí zas a to samé, kašlu na to, normálně ho předjedu. (po polovině závodu) Kachno, já si tě podám. OLEJ! NEEEEEEEEEEEEE...jsem ve vodě, vytahuji periskop.

Perfektní hra pro děti jakéhokoli věku a posloužila jako skvělý úvod do zábavného světa počítačových her.
+24 +27 −3
  • PC 90
Jsou hry, které nestojí za nic. Jsou hry, co sbírají po celém světě desítkové hodnocení a za chvíli po nich neštěkne ani pes. A jsou hry, které nepotřebujou hodnotit. Jsou úžasné, aniž by na ně někdo pěl ódy. Jsou to klasiky, na které se nezapomíná. A ano, Wacky Wheels patří přesně semka.

Startovní čára plná zvířat v motokárách. Strýc má kačera, já žraloka. Navzájem na sebe pouštíme vyhrožující ďáblíky a připravujeme se na start. A pak to začne. Start, o chvíli později první olejová skrvna, za chvíli bomba a po nějaké době spocená klávesnice. Tohle jsou Wacky Wheels, 14 let stará zábava, která mě i dnes dokáže suprově pobavit.
+23
  • PC 90
Potřebuje tahle hra komentář?

Nejlepší závody, které kdy spatřily světlo světa. Mají styl, adrenalin i napětí. A hlavně mají ježky, periskopy, losy, velbloudy a další vylomeniny, které jinde nenajdete. Pro milovníky ulítlé kolektivní zábavy je to i po tolika letech povinnost!

Pro: vše

Proti: zrovna tu není nikdo, kdo by si dal split screen

+23
  • PC 85
První závodní hra kterou jsem hrála. Bylo mi něco kolem osmi let a dost jsem se u toho nasmála. A jelikož moje mamka měla vždycky slabost pro malá zvířátka, musela jsem jí Wacky Wheels ukázat.

Začaly jsme hrát spolu, protože jsme se vždy těšily na ježky. Štěstí bylo, že jsme se nehádaly o jezdce - já byla hotová do pandy a mamka do losa.

Kam se tehdy hrabaly Need For Speedy !!! :-)

Pro: Split-screen, neuvěřitelná zábava, přemíra ježků a kachen, originalita

Proti: Nenašly jsme

+20
  • PC 85
Naprostá klasika, k tomu se nedá říct moc víc. Split-screen mód je neuvěřitelná zábava, která dokáže pohltit na hodiny.

Myšlenkové pochody autorů musely být neuvěřitelné:
"OK, závodní hra se zvířaty"
"Yop, ale dal bych dam i střílení a power-upy"
"Jasan, ale střílet se budou ježci, které budeš sbírat na zemi. Budou mít animace - třeba jak si čtou noviny či sedí na WC"
"To zní rozumně..."

Pro: naštěstí tam nejsou morčata...

Proti: moc proti není

+17 +19 −2