Tři-osm-šestka nažhavena, kontrolka svítí. Na barevném (!) monitoru se už připravují všichni závodníci, jmenovitě slon, tygr, panda, skunk, kachna, los, žralok a velbloud. Tygr je můj, tygr je můj!!! Klávesnice na místě, split-screen zobrazen ... a už slyšíme výstřel! Neslyšíme! Nemáme zvukovku, sakra. Jsem poslední, ale určitě je doženu. Přede mnou se objevil los. Jak typické, je to hrozná lama. Můj první ježek minul, druhý také, třetí zas a to samé, kašlu na to, normálně ho předjedu. (po polovině závodu) Kachno, já si tě podám. OLEJ! NEEEEEEEEEEEEE...jsem ve vodě, vytahuji periskop.

Perfektní hra pro děti jakéhokoli věku a posloužila jako skvělý úvod do zábavného světa počítačových her.
Jsou hry, které nestojí za nic. Jsou hry, co sbírají po celém světě desítkové hodnocení a za chvíli po nich neštěkne ani pes. A jsou hry, které nepotřebujou hodnotit. Jsou úžasné, aniž by na ně někdo pěl ódy. Jsou to klasiky, na které se nezapomíná. A ano, Wacky Wheels patří přesně semka.

Startovní čára plná zvířat v motokárách. Strýc má kačera, já žraloka. Navzájem na sebe pouštíme vyhrožující ďáblíky a připravujeme se na start. A pak to začne. Start, o chvíli později první olejová skrvna, za chvíli bomba a po nějaké době spocená klávesnice. Tohle jsou Wacky Wheels, 14 let stará zábava, která mě i dnes dokáže suprově pobavit.
Potřebuje tahle hra komentář?

Nejlepší závody, které kdy spatřily světlo světa. Mají styl, adrenalin i napětí. A hlavně mají ježky, periskopy, losy, velbloudy a další vylomeniny, které jinde nenajdete. Pro milovníky ulítlé kolektivní zábavy je to i po tolika letech povinnost!

Pro: vše

Proti: zrovna tu není nikdo, kdo by si dal split screen

Wacky Wheels je hra, která zcela očividně čerpala inspiraci u Super Mario Kart. Jenže ruku na srdce. Kdo z nás PC hráčů v polovině devadesátých let znal tyto závody určené výhradně pro konzolí Super Nintendo Entertainment System? Pro nás byly Wacky Wheels zkrátka a jednoduše skvělé motokáry se zvířátky.

Wacky Wheels nabízí dva herní režimy. Jednak jsou to klasické závody proti sedmi oponentům a pak tu máme režim Wacky Duck Shoot, v němž je hráčovým úkolem jezdit po speciálních arénách a střílet obří kachny na kolečkách. V závodním režimu si hráč nejprve vybere jedno z osmi zvířat, za něž bude závodit. K dispozici je mýval, panda, pelikán, slon, tygr, žralok, los a velbloud. Výběr je čistě záležitostí osobních preferencí, protože jednotlivá zvířátka nemají žádné statistiky a liší se od sebe pouze vzhledem. Poté je potřeba zvolit si, jakého poháru se chcete zúčastnit. Na výběr je celkem šest pohárů (bronzový, stříbrný a zlatý a bonusová varianta každého poháru), kde každý se skládá z celkem pěti závodů. Ve Wacky Wheels je tedy k dispozici celkem 30 tratí, což je na dobu vzniku velmi slušné množství. Před začátkem poháru je třeba vybrat si ještě jednu ze tří obtížností, na kolik kol se bude závodit a zda se pojede v pomalejších nebo rychlejších motokárách. A můžeme vyrazit na trať.

Závody samotné jsou ta nejčistší arkáda, jakou si lze představit. To je umocněno tím, že vaše zvířátko na trati může "přejíždět" ježky, které pak lze střílet po soupeřích. Za každého přejetého ježka se v závodníkově zásobě objeví čtyři bodlináči, které může použít jako projektily na oponenty. Dále je možné sebrat olej, bombu, trojitou ohnivou střelu a červené koule, které po vypuštění létají zleva doprava a komplikují průjezd. Pokud má hráč sebranou některou z těchto zbraní, nemůže vzít další, dokud tu, kterou má momentálně u sebe, nepoužije. Velkým rozdílem oproti Super Mario Kart je pak to, že jak ježky, tak veškeré další předměty můžou používat pouze hráči a nikdy počítačem ovládaní soupeři. Ve Wacky Wheels také není potřebné a vlastně ani možné projíždět zatáčky smykem. Cílem každého závodu je dojet mezi prvními třemi, za což je možné získat 12 bodů za první místo, 9 za druhé a 6 za třetí. Na konci každého šampionátu se pak celkové skóre zapíše do tabulky. Žádné další poháry se ale po vítězství neodemknou, všechny jsou k dispozici hned od začátku.

V režimu Wacky Duck Shoot je k dispozici dvanáct arén, v nichž se hraje za jediného závodníka, jehož úkolem je sbírat ježky a během dvou minut postřílet co nejvíce obřích kachen, které po aréně jezdí. Výsledné skóre se opět zapíše do tabulky. Upřímně se přiznám, že tento režim moc nahraný nemám, protože mě nikdy nebavil.

Mnohem více zábavy nabízí Wacky Wheels při hraní ve dvou hráčích u jednoho počítače. Obrazovka se rozdělí na dvě části a začne nefalšovaný souboj o každého ježka a vypouštění bomb a oleje bezprostředně před kola svého kamaráda. Snadné a hlavně zábavné hraní ve dvou byl asi největší důvod, proč se hra Wacky Wheels udržela na našich harddiscích po mnoho let.

Na závěr bych si nechal technické zpracování. Grafika jednotlivých závodníků a tratí je velice hezká a plná příjemných drobných detailů. Ježci, které je možné sebrat, nestojí jen tak na trati, ale vykonávají různé činnosti. Jeden odpaluje golfový míček, další rube krumpáčem, nabíjí brokovnici, postává v podezřelém kabátu, zvedá činku, válí se na lehátku nebo dokonce sedí na záchodě. Na tratích jsou různé olejové skvrny, na kterých se závodník otočí o 180 stupňů nebo různé překážky, do kterých je možné narazit. Hráčovo zvířátko je po nárazu následně vymrštěno do monitoru, který vlivem nárazu popraská. Velice roztomile také vypadá točící se periskop, který se vysune pokaždé, když závodník zajede do hluboké vody nebo lávy. Horší už je to s grafikou pozadí, která působí vyloženě odfláknutým dojmem, ale toho si ve víru závodění stejně moc nevšimnete.

Wacky Wheels patřilo společně se Stuns, Death Rally a Micro Machines k nejoblíbenějším a nejhranějším závodům mého mládí a myslím si, že u žádné další závodní hry jsem si neužil tolik zábavy, jako u těchto her.

Pro: Čistá zábava, skvělé hraní ve dvou, grafika zvířat a tratí, solidní počet tratí

Proti: Slabší grafika pozadí, zvířátka se liší pouze vzhledem

První závodní hra kterou jsem hrála. Bylo mi něco kolem osmi let a dost jsem se u toho nasmála. A jelikož moje mamka měla vždycky slabost pro malá zvířátka, musela jsem jí Wacky Wheels ukázat.

Začaly jsme hrát spolu, protože jsme se vždy těšily na ježky. Štěstí bylo, že jsme se nehádaly o jezdce - já byla hotová do pandy a mamka do losa.

Kam se tehdy hrabaly Need For Speedy !!! :-)

Pro: Split-screen, neuvěřitelná zábava, přemíra ježků a kachen, originalita

Proti: Nenašly jsme

Naprostá klasika, k tomu se nedá říct moc víc. Split-screen mód je neuvěřitelná zábava, která dokáže pohltit na hodiny.

Myšlenkové pochody autorů musely být neuvěřitelné:
"OK, závodní hra se zvířaty"
"Yop, ale dal bych dam i střílení a power-upy"
"Jasan, ale střílet se budou ježci, které budeš sbírat na zemi. Budou mít animace - třeba jak si čtou noviny či sedí na WC"
"To zní rozumně..."

Pro: naštěstí tam nejsou morčata...

Proti: moc proti není

"Hej, žraloka mám já!" Tenhle výkřik jsem, když mi bylo šest, slyšel mnohokrát. A proč? Protože žralok byl prostě nejlepší! Wacky Wheels jsou v podstatě Mario Kartem na PC a bez Maria. Maria, Luigiho nebo princeznu Peach v motokárách nahradilo osm zvířat, ale skvělá hratelnost byla zachována. Doma jsem měl sice jen trial verzi, ve které byly jen 4 zvířata a málo tratí, ale i přes to jsme s kamarády pařili jak diví :) Hra byla super hlavně ve splitscreen módu - máloco se vyrovná tomu pocitu z dobře vykonané práce, když se vám podaří těsně vyhrát díky tomu, že váš kamarád najede na vámi nastraženou olejovou skvrnu :)

Pro: Splitscreen, zábava, kachny, ježci, žraloci

Proti: Eh... citelný nedostatek morčat?

Wacky wheeeeeels!

Jaj, naslapana hra u ktere jsme s kamaradem stravili dlouhe hodiny! Meli jsme na vyber z daleko novejsich titulu, ale u tohodle se v battle modu clovek pobavi jak nic! Olejove skrvny, jezci s brokovnici nebo super zapalky... kdo by mohl zapomenout? :)

Hezka grafika a zvuky kazdeho zviratka kdyz Vas predjedou jsou nadherne.

Nedavno jsme ji rozjeli s kamaradem. Zabava porad stejna, ale s odstupem casu a rozmazleni z novych titulu to prece jen neni vonco. a dalsi vec, jak nam nemohlo vadit sekani klavesnice??

Pro: Hratelnost, zabava, zvuky zviratek

Proti: blokovani klavesnice ve hre vice hracu

Legendrání Wacky Wheels, aneb zvířecí závody v bugínkách.

Při závodění možnost akcelerace, protivníků se dá zbavit střílením ježků, ďábelských hlav, pouštěným zákeřných olejových skvrn, to vše za honbou celkového vítěze, perfektní zábavou byl splitscreen

Já jsem závodil zásadně s žraločí hlavou a dodnes vzpomínám na tuto legendu, nedávno jsme dali match se synem, zábava na dlouhou dobu.

Pro: Zábavnost na dlohou dobu, nápaditost, prostředí

Proti: krátký herní čas v single módu

Wacky Wheels jsem hrával ještě před všemi závody typu Revolt, Rc Cars, Trackmania. Tehdy okouzlující kreslená grafika a skupina roztomilých zvířatek na motokáře soutěžili o to, kdo dojede do cíle jako první. K dispozici měli celou řadu utilitek, které sbírali po trati a tím mohli své protivníky zpomalovat. Nejraději jsem jezdil za tygra a slona. Hra se dála hrát v splitscreen, kdy dole a nahoře jste mohli hrát za svou postavičku. I v něm dobře hratelné. Tehdy výborná zábava na dlouhé hodiny a hodně nervů.

Pro: zbraně, vtipné, napínavé

Proti: hra o nervech, někdy trochu zmatené

Tuhle hru jsem jedním slovem zbožňoval. Hrál jsem jí nejméně několikrát za měsíc a bylo mi tehdy jedno, zda se jednalo o to zvítězit v šampionátu nebo si jen tak zajezdit.

Začnu tím nejdůležitějším, co musí závodní hra nabízet a to je zábavný gameplay. Ten zde funguje výtečně a je zábavný, tak jak má být. Volit můžete ze tří obtížností, kdy soupeři opravdu umí pěkně zatopit. I když se dostanete na první místo, tak si nemůžete být jistí svým vítězstvím, protože jsou vaši sokové stále hladoví a stačí jedno zaváhání a jste najednou mimo stupně vítězů.

K zábavnému závodění musí patřit i zajímavý a dlouhý výpis tratí, které člověka musí zaujmout a bavit. To hra rovněž splňuje, jelikož jsou zde tři základní šampionáty + tři bonusové šampionáty a pro každý šampionát je pět odlišných tratí. Ke všemu si můžete zahrát i vedlejší lovecké závody, ve kterých lovíte kachny pomocí sesbíraných ježků.

Zábavu přináší i multiplayer, který jsem si v dětství užil se svým starším bratrem. Ten ještě zábavu zvedá, protože se vždy chcete vytáhnout nad svým soupeřem. Ale zároveň díky tomu mohou vznikat i skvělé a unikátní nevyzpytatelné situace.

Podle mě hra splňuje všechno, co závodní hra splňovat má, aby byla zábavná. Autoři zde rozhodně nešlápli vedle, ale trefili se na správné místo.

24/31 - Hodně veliký návrat do dětství pro mě znamenala tato hra. Doufal jsem, že mě paměť nebude u této hry šálit a že to nebude poté dlouhé době špatná hra. V tomto případě ovšem fungovala dobře a hned jak jsem si ke hře sednul, připadal jsem si jako doma. Sice jsem si trochu musel zvykat na grafiku, která mi chvíli dělala potíže, ale po chvíli už bylo vše jak při starém.

Pro: Veliké množství tratí, zábavné, multiplayer

Proti: Nic

Na střední jsme to s kámošem hráli vždy.. Neexistovali hry po netu, neexistoval MMORPG, pouze kámoš přijel na víkend a pařili jsme Wacky Wheels... Nářez. Pro ochránce zvířat, je tam hodně ježků (lítajících) a hodně kačenek (s kolečkama). Ani jedna tato skupina nemá ve hře dlouhé trvání :-) .

Pro: Zábava, splitscreen, motorizované kachny a opět zábava....

Proti: Citelně chybí morčata...

Správně ujetá hra... klasika žánru, ze které si berou především "závodní" hry ze série Mario dodnes příklad ^^

Splitscreen je opravdu nezaměnitelný.

Pro: Splitscreen, zbraně a tak nějak obecně to je prostě "pro" hra xD

Proti: Opravdu tam chybí morčata!

-1 +6 −7
Hráli jsme to celý třetí ročník na střední, neuvěřitelná srnada a ujetost když jsme po sobě házeli ježky apod. bláznivost a my jsme se bavili hodně dobře.

Pro: splitscreen, zábava, ujetost

Proti: nedostatek ježků

-1 +4 −5