Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Sakra, nesplnili se mi achievementy na steamu, když jsem hrál offline. Jak jeto možný, Myslel jsem, že offline můžu odemykat achievementy.
@M.a.t.t. (30.04.2021 20:13): Tak tahle vtipna hricka, zrovna nesplnuje moje ocekavani :)

Ale koukam, ze i zde zauradovala **** ruka :D  "They now removed the slave Tetris, which was the whole point of buying the game" :D

Takova strategie/rpg zasazena do 17. stoleti+, mix Age of Empires/Fallouta....moznost hrat jak za belochy, tak cernochy.. to by byla solidni pecka. Aspon pro mne teda :)
@Zx Atari 500 (30.04.2021 19:33): Jako nějak sofistikovaně? Napadá mě Fallout 2, kde můžeš hrát za otrokáře, Freedom Cry (myslím, že se to tak jmenuje), což je DLC k Assassin's Creed 4 a kde otroky osvobozuješ, Kenshi, kde se otrokem nejspíš brzo staneš, možná tak trochu RimWorld...
Před časem jsme tady řešili herní soundtracky. Postnul jsem svůj oblíbený track z Shootmanie Storm. A teď jsem zjistil, že ho dělal Mick Gordon (asi ho znáte jako autora hudby do Dooma 2016). No ty vole, svět je malej :)
@Paul (27.04.2021 21:01): No, na tom, kdo koho přitáhl přeci nijak nezáleží - podle Petersena byl v té době Willits (pokud je to on, a vylučovací metodou nejspíše ano) považován za schopnějšího level designéra. Jen to teda asi byl zmrd.

Každopádně ten rozdíl mezi tehdejší firemní kulturou id a Ensemble byl zjevně vcelku propastný.
@AiMLEzZz (26.04.2021 09:44): ja to myslel spis obecne, ja to mam u kazde hry, u Deus Exu jakmile sem nekde za pulkou hry a mel vsechny augmentace ktere sem chtel,odpadla vicemene mozivace sbirat expy a uz sem to hral spis. stylem FPS. Ale sachty sem prolezal i tak protoze kdybych ji neprolezl mel bych pocit ze sem neudelal neco co sem mel a porad bych to mel v hlave. Ted treba hraju Bioshock 2 a su z toho uplne zoufaly, hra kterou kdyz sem hral poprve (teda prvni dil nekdy pred 2 lety) tak sem byl uneseny vsim a hned se zaradila mezinej hry ktere sem hral.... ale ted po druhe se do toho sveta jaksi nemuzu dostat a prijde mi to jakoby vsedni. A zas hra me nuti hrat tak abych vse prosmejdi la posbiral, jenze kdyz se zaseknu v tom tak si uvedomim ze sem cely usek nehral tak jak sem chtel z te druhe strany (vcitit se a ponorit do sveta a atmosfery a kochat se svetem a grafikou).... a kdyz sem va takovemto dilematu, tak do toho prijdou spliceri a mam v tom akorat chaos ze nevim co delat prvni a pak si zas rikam ze sem si neuzil strelbu a zbrane-teda dalsi aspekt hrani :(((


zajimave je ze takovy Borderlands 2 sem hral skoro mesic v kuse denne a celou dobu sem v tom svete byl a nic neresil, vsechny aspekty hrani ladili k sobe a ja si uzival vse po cely mesic, zadne dilema, zadne zaseky apod.... nechapu
@MCZ (27.04.2021 20:15): jo, taky jsem ten koment viděl a googlil tu stejnou kauzu a četl si co k tomu napsal Romero a McGee :)

Ale moc mi to ve výsledku na Wilitse nesedí, protože je tedy divný aby se American od Wilitse učil jak má dělat design map, když do id přitáhl Wilitse on.

Jinak ještě pobavila historka s bonusem Dona Mattricka.
https://youtu.be/IJUaOsOs814?t=313s

Sony přichází se systémem, kdy počítač bude grindovat za hráče. Konečně řešení, které osvobodí "gamery" z nudné každodenní repetitivní činnosti a umožní soustředit se na jiné zábavnější aspekty života. Sociologové varují, že by tak mohlo vzniknout cosi, co nazývají předběžně "fenomén volného času". Hrozí i, že hráči budou více chodit ven. God help us all...
@Richmond (24.04.2021 13:42): 65 %. Přišlo mi, že mi to vůbec nejde a stejně jsem lepší než 91 % čtenářů.
Hezký kvíz. Hrál a dohrál jsem vlastně jedinou z těch her (a jen na dvě další se eventuelně chystám), a sice Trespasser a musím se ho zastat, ačkoliv i v článku bylo zmíněno, že ta hra byla spíše uvedena v nevhodnou dobu, každopádně je to pro mě příklad hry, která přeskočila dobu možná o více jak deset let.

a samozřejmě tam pár her chybí, za mě třeba Prince of Persia 3D nebo Nam, a z těch českých tam mohlo být prakticky cokoliv dalšího (Ramonovo kouzlo, Paranoia, Dreamland, Prokletí Eridenu...). Když se to srovná s tím Trespasserem, tak je to fakt úplně někde jinde.
@AiMLEzZz (26.04.2021 09:44): tak ono i to prolézání musí být nějaké zábavné, ideálně, když tu zábavnost sama hra podporuje... projít celou mapu jenom proto, abych si odkryl všechny černé čtverečky a pak zjistit, že za tím vlastně nic víc nebylo, může hráče občas ubít :)
@Bravewolf (24.04.2021 19:39): Tak to často bývá. Já mám taky problém s tím, že se ve mně často bije nutkání prolézt každý kout a všechno splnit s role-playingem. Chce to prostě trochu se kočírovat, myslet na to, co by ta postava dělala v danou chvíli atd. Ale u některých her, třeba zrovna u Deus Ex: Human Revolution, to není úplně žádoucí, protože když všechno neprolezeš, tak budeš později v nevýhodě. Takže záleží na hře. Hlavu bych si z toho nedělal.
Stejně jako Paul, chyba v Kings Quest dílu a v tom hokeji, jinak pohodička. Vcelku dobrý kvíz.
Mate taky takove dilema ze nevite jak hru hrat? Zacal sem napr. hrat DE:HR tak ze sem co nejpomaleji chodil a vychutnaval si okoli,jak je graficky zpracovane,co nejvice se rozhlizim,divam se na zdi,budovy,modely,

jenze pak je dalsi moznost a to nejvic se dostat do atmosfery.jako byt ve hre jako v realu

pak se soustredit na pribeh,text a ukoly, sledovat jestli jdu spravne

a v neposledni rade taky jak hru hraju z pohledu strelce-rychlost,relfexy,pozitek ze strelby,z nabijeni a zvuku.

Zatimco prvnich par dnu prevladal prvni zpusob hrani, nyni uz se do toho nemuzu dostat tak abych byl uchvacen prostredim,grafikou a jen se tak kochal a chodil a tak prevlada to ze jdu vicemene ukol od ukolu,soustredim se na sbirani XP, a hraju tak abych mel splneno a nic me neuniklo..... ale uz nezbyva soustredeni se na dalsi aspekty a moznosti hrani az si rikam ze tu hru hraju nedostatecne, ale jak mam vse zapojit naraz?
@Rapier (24.04.2021 14:40): Rebel Assault jsem nehrál, ale byla to jedna z prvních úspěšných CD-ROM her, o těch se tehdy mluvilo hodně. Stejně jako o 7th Guest, které jsem hrál osobně, obdobně jako pokračování 11th Hour. Fade to Black jsem hrál jenom demo, protože původní Flashback se mi celkem líbil, tohle pokračování ale vůbec. Night Trap je klasika všech klasik, uváděná jako přiklad nejhoršího interaktivního filmu, navíc ještě ten americký kongres. Hi-Octane jsem taky zkoušel, zajímalo mě, jak si tvůrci Theme Parku či Magic Carpetu poradí se závodní hrou. A ve finále to zase až takový propadák nebyl (i když zázrak taky ne). Dokonce jsem zkoušel i toho Alexe Dampiera (ani nevím, jestli demo nebo plnou verzi) a to bylo fakt strašné. Kings Quest VII jsem taky hrál a souhlasím s tím, že jde o nejslabší díl série. Mise Quadam byl už tehdy propadák a myslím, že jsem ji pak na chvíli i mučednicky zkusil, abych si potvrdil, že to je hnus. Leo jsem sice nehrál, ale tehdy se o tom "básnilo" ve všech časopisech a byla na to všude reklama, takže to nešlo si toho nevšimnout. <span class="odpoved">Indiana Jones and His Desktop Adventures byl začátek konce úspěšné adventurní série - jednalo se o první dílo z univerza Indyho po úspěšném Atlantisu. Ale tohle byl totální paskvil nemající s předchozími adventurami vůbec nic společného a působilo to spíš jako reklama na hraní ve Windows.

Takže ano, jsem pamětník a i z tohohle seznamu jsem toho odehrál celkem dost...
35% hm zkrátka propadáky už mám z hlavy vymazány. :)

Asi jste si v dětství hodně listovali herními časopisy a některé vtipné recenze vám uvázly v hlavě. Že byste tyto hry skutečně hráli, není příliš pravděpodobné.
@Richmond (24.04.2021 13:42): Váš výsledek: 82 % bodů
Odpovídali jste stejně jako 0,95 % a lépe než 97,26 % ostatních čtenářů.

Zas tak jasny to nebylo... Kombat jsem taky nevedel, pak bambiliontej dil adventury, herce scenaristu, interaktivni film :D