Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Tainaru (08.05.2021 19:03): Jako když bych do toho zavrtal tak na to dojít muže. Jsou hry které proste Switch nezvládne a hraci by je chtěli. Třeba Final Fantasy 15 která by pak na tom vykonejsim Switchi běžet nějak mohla a šance ze by tam byl nějaká orezana verze pro původní Switch podle mě nepřipadá v úvahu. Ale zřejmě takové ty jejich klasické hry by byli na obojí. Však uznej i takový Bravely Default 2 by snesl více výkonu. Uvidíme, každopádně v nejhorším se s velkou nechutí a kecy sáhne do peněženky :)
Nejlepsi by bylo žádný další Switch nedělat, s tím úspěchem co mají to není zapotřebí a časem proste vydat fungl novou konzoli.
@Charllize (08.05.2021 18:57): To jsem nevěděl, panejo. Napadá mě, že by tam mohli třeba udělat nějaký kompromis, že by sis ve hře navolil kvalitu hry podle verze Switche a vlastně by tě jen tak chtěli pošťouchnout, aby sis koupil ten nový pro lepší zážitek, nebo podobně :D
Ale taky doufám, že se budou držet při zemi. Ostatně některé jejich exkluzivky nemají příliš velké umělecké ambice a nějaký přechod na "next-gen" asi určitě nehrozí.
@Charllize (08.05.2021 18:52): Rozumím, to jsem zhruba myslel tou podpásovkou :D Ale to by byli sami proti sobě, ne? Pochybuju, že by si celá stávající základna fanoušků Switche chtěla pořizovat ten nový jen kvůli Switch only hrám.
@Charllize (08.05.2021 18:43): no nevím, jak je tomu teď, ale občas někde čtu v diskuzích, že si to někdo opravoval třeba už 6x :D
Já opravoval jednou oba dva, ale já mám pořád původní joy-cony z té první verze, takže se není moc co divit :)
Ale počkám si na ty nové Zelda-theme v červenci, třeba už budou lepší.
...Switch only? Jako exkluzivky, nebo ještě něco jiného?
@Tainaru (08.05.2021 18:39): Já měl za to ze to driftovani joyconu je už minulost, aspoň když porovnám reklamace u nás v obchodě teď a dřív. A ze na to mělo vliv i vydání lite verze kde nejdou vyměnit.
U pro Switche jediná podpasovka co muže přijít jsou only hry. Snad to neudelaji s tou mega základnou starých Switchu by to bylo hloupé rozhodnutí. I když 3DS new... ze?
@Charllize (08.05.2021 18:22): Tak já si taky myslím, že to dotáhnou. Určitě jim ta epidemie pomohla, přece jen chudáci rodiče už pomalu nevěděli, jak ty jejich ratolesti zabavit :D
Doufám teda, že nepřijdou s nějakou podpásovkou ohledně toho dalšího Switche. Ale tak teď vydali ten modrý Switch lite, co jim zas nasype něco do kapes.

@Kejtee (08.05.2021 18:07): Já bych jen chtěl, aby udělali nějaký nerozbíjející se joy-cony, protože hrát s driftem je teda "zábava" navíc :D
@Tainaru (08.05.2021 17:10): Já myslím ze to na těch 100m dotahnou. I když moje teorie je ze jim hodně pomohla ta epidemie. Svět v depresi se rad přenesl do toho jejich feel good světa. Před virem byli s prodeji tuším pod 50m a hrozné jim to v průběhu vylitlo nahoru včetně prodejů takových těch anti epidemic her jako třeba animal crossing :)
Nebrat mě zle, já rad na Switch remcam, ale vlastně ho mám docela rad, a pomalu ho začínám mít radši než aktivisticky zatíženy playstation který děla mimo to i další faily které se mi nelíbí ani trochu.
Koukám, že Nintendo Switch prodalo 84,59 mil. kusů, čímž už předběhlo Game Boy Advance (81,5 mil) a pomalu pokukuje po hranici prodejů Nintenda Wii (101,6 mil).
@AiMLEzZz (08.05.2021 14:28): Tak u aktuálních her jsou občas zajímavé nároky pro dané rozlišení a framerate, třeba 4k a 60FPS. U starších titulů se to může hodit pokud někdo hraje na dobové sestavě nebo si potřebuje co nejlépe nastavit emulátor, třeba PCem. Na DH to cíleně nehledám, ale když už jsem v profilu hry tak to může ušetřit cestu jinam.
@AiMLEzZz (08.05.2021 14:28): Vôbec nie. Jediné, čo občas pri nových hrách skontrolujem je directx, ktoré vyžadujú. Väčšina HW nárokov je v dnešnej dobe i tak vytiahnutých vývojármi/vydavateľom z ucha, takže nekorešpondujú s realitou. A nemyslím si, že je veľa ľudí, ktorí chce hrať na minimálne, čo znamená mať povypínané všetky možné textúry, tiene, svetlá, efekty, viditeľnosť a hrať na predpotopne nízkom rozlíšení...
Je tu někdo, kdo v dnešní době ještě čte sekci o hardwarových nárocích her? Jsem zvědavej, protože vidím, že je někteří uživatelé pořád přidávají, ale já osobně jsem se na ně takových 10 let nepodíval, protože kdyby mě to zajímalo, tak si najdu spíš benchmark. Ale i kdyby, tak bych pro ně nešel do sekce zajímavostí na DH.
@Karasman (07.05.2021 07:06): Zool byl docela super. Taková klasická, celkem svizna a obtížná hopsacka. Ale pravda ze zas tak strašně známa nebyla. Spis na Amize.
A Huga jsem taky nevěděl :) Pak jsem ještě amatérsky dosral shareware Dooma. Holt já v te době hrál na konzolich a Amize. Takže dvě chyby :)
Měl jsem včera 95%, udělal jsem ukvapenou chybu u pinballu (arogantně jsem skoro ani nečetl otázky). Schválně jsem si to ještě teď projel a také to považuji za samé známé hry. Jejich shareware verze byly na každém druhém CD, BBSkách...
Váš výsledek: 100 % bodůOdpovídali jste stejně jako 0,51 % a lépe než 99,49 % ostatních čtenářů.
Opravdu samé klasiky, kvíz bez problémů :-)
Váš výsledek: 100 % bodůOdpovídali jste stejně jako 0,51 % a lépe než 99,49 % ostatních čtenářů.

To sa skoro mohlo volat Apogee kviz :) Jedna klasika vedla druhej.
Hmm. Spoustu her jsem tipoval. Reálně jsme sharware až na pár výjimek v devadesátkách nehráli. Proč taky když pirát dodal RIP/image. :) Takže mě výsledek vůbec nepřekvapuje.

Váš výsledek: 40 % bodůOdpovídali jste stejně jako 13,96 % a lépe než 41,52 % ostatních čtenářů.

> Zobák <

Boomer

Veterán

Tyto starší hry vám nic neříkají a není divu. Proč se hrabat v minulosti, když je dnes tolik lepších her? Kdybyste ale přece jen někdy chtěli ochutnat ukázku doby dávno minulé, většina z her uvedených ve kvízu je při troše hledání na internetu k dispozici legálně ke stažení zdarma.
Switch je na 84,5 mega, tzn víc, než X360 už. Myslím, že do roka je těch 100M poměrně reálných, kór po nových Pokemonech, případné Zeldě a hlavně Pro verzi. PS4 je do konce životnosti jasné...

Jinak Animal Crossing je na 32,5... Během jednoho roku to dotáhnout téměř na top seller dané konzole je teda víc než slušné.
@Steve (06.05.2021 11:18): jo, kámoš tam takhle chtěl jen jednu hru, tak tam lípnul to nejlevnější předplatné a nakonec se k ní nedostal, detaily nevím, nejspíš jeho blbost, ale taky jsem se mu v duchu smál :)
@Karasman (06.05.2021 09:15): Onehdá jsem překecal pár kamarádů ať koupí bundle kvůli Trine 4 a teda byli z toho zmatení stejně :D Je to docela chaos, několik úrovní předplatného a do toho nějaké jednorázové slevy a akce...
Můžete mi pls někdo vysvětlit, jak ten Humble Choice funguje? Nikdy jsem to nezkoušel. Teď když na to kliknu, že bych si to teda zaplatil, tak vidím, že mi to nabízí pro tenhle měsíc 40% slevu + 3 hry, což je 10.61€. Znamená to ale, že příští měsíc to bude o těch 40% draží a jen 9 her? Protože nahoře mi zase svítí banner "Get 12 games for only $12 every month for the next year." Maj to takový zmatený...
HB Choice je fajn, vždycky mi vnutí slevu, kdy mám Choice za 8-9 dolarů na měsíc po dobu 3-4 měsíců, pak to zase pauznu a po pár měsících znovu... Dřív jsem aktivoval všechno, dnes už jen hry, které potencionálně zahraji (už mám v steam knihovně přes 1000 kousků, tak už se krotím), zbytek traduji, povětšinou za kousky, které mi unikly v jiných bundlech nebo jsem je jednoduše nebral, protože jsem chtěl třeba jen jednu hru z nich...
@Tulareanus (05.05.2021 19:47): Díky za vyčerpávající vysvětlení.



@Fritol (05.05.2021 20:32):  Díky, když už to zminuješ, tak je i Playstation Now, ale prý v ČR stále nedostupné, ale jde to obejít, tak že si dáte při registraci třeba USA/Uk, ale nezkoušela jsem to.

No já se přiznám, že raději mám klid na to hraní, ale je fakt, že ty 300,- nebo kolik není moc pro někoho, kdo má čas. Já ted čas mám, tak hraji o sto šest, co jsem si nakupovala před lety.
@Charllize (05.05.2021 19:44): :D Tul mě předběhl.

@Jessy (05.05.2021 19:26): Dodal bych snad jen, že za úpadek bundlů může imo hlavně Origin Access a Game Pass, kde je kupa AAA i indie her za cenu bundlů a pro vývojáře je to asi také zajímavější, protože dostanou dohodnutou částku okamžitě a nemusí čekat, kolik toho prodají.
@Jessy (05.05.2021 19:26): Humblebundle pred rokom a pol tuším zmenil majiteľa. Neviem, aký veľký vplyv to na to má. Druhá vec je, že keď začal boom bundlov, tak to bolo pre hráčov super, lebo dovtedy tie hry tak lacno nebývali, prípadne nebývali v kompiláciach. Lenže za tie roky sa ten "pool" hier vyčerpal. No i tak nové hry idú do bundlov relatívne rýchlo. Na druhej strane mám pocit, že HB sa viac zameriava na HB Choice v ktorom máva oproti celkovej bundlovej konkurencii stále asi najväčšiu hodnotu v pomere cena/výkon a veľa hier, ktoré v bundloch nikdy predtým neboli a veľakrát pri tých väčších hrách aj veľmi dlho trvá, kým sa v nejakom inom bundli ocitnú, ak vôbec.

V mojom prípade, ako som kedysi zvykol kupovať väčšinu HB bundlov, tak posledné dva roky kupujem v podstate už len HB Monthly/Choice, aj to nie úplne každý mesiac. Kontroloval som si to a za posledný rok a pol som kúpil len tri "Bežné" bundly na HB z toho dva boli kvôli DLCčkam na hry od paradoxu - jeden bol Crusader Kings 2 a druhý Europa Universalis 4. Nutno ale podotknúť, že tie sa fakt oplatili, pretože zvyčajne na dlc od paradoxu treba celkom balík, keďže ich je tak veľa.

Fanatical, bývalý bundlestars začali od rebrandingu neskutočne recyklovať a predávať lootboxy (mystery bundle, kde človek kupuje random hry, ktoré sú väčšinou zlé alebo xkrát rebundlované), ale z času na čas sa tam oplatí kúpiť nejaký bundle aj kvôli 1-2 hrám, lebo tá cena je nakoniec lepšia než keby človek kupoval hru samostatne v zľave. Ale tiež už tam nakupujem pomerne málo.

No a mimo týchto dvoch webov je to už celkom slabota. IndieGala šlo v bundloch brutálne dolu vodou, ale občas majú nejakú hru vo fajn zľave a DIG máva zvyčajne len samý odpad. Tam som možno kvôli jednej fajn indie hre kúpil jeden bundle za posledné tri roky.

Najviac sa mi tak osvedčilo kupovať tie HB Choice v kombinácii so sledovaním zliav na isthereanydeal kde dlhodobo cenovo najlepšie pre mňa vychádzajú GameBillet a GamesPlanetUK.
Nevím zda se někdo ptal, a nebo jsem se ptala a zapomněla na to. Nemohu to najít. Ovšem nevíte o úpadku Humble Bundle ? Od jisté doby tam je fakt bída.

Koupila jsem si balíček snad před 3 lety od té doby kupuji ještě na bundlestar, ale jinak vůbec za ty roky nic moc. Kde nakupujete bundly ? Děkuji
@Všivák (05.05.2021 15:58): Zkus nějaký jednoduchý ačív získat, a pak ti třeba ty další naskáčou. Mě při offline módu taky občas nenaskočily, ale jakmile jsem získal nějaký další online, tak byly všechny splněné.