Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Jumas (20.05.2021 17:30): Já už na západní animované seriály nekoukám vůbec, takže nevím, co dnes stojí za to. Naposled jsem viděl tak polovinu dílů Tučňáků z Madagaskaru ještě na střední, od té doby nic. Někdy bych rád mrkl na Kačeří příběhy z roku 2017, jinak mě nic moc neláká.

A co se filmů týče, tak mám už taky solidní skluz. Někdy musím dohnat aspoň Frozen 2.
@Fritol (20.05.2021 17:00): Pepina je z roku 2004 koukám, to jsem na pohádky už fakt nekoukal :) Beyblade a Digimoni mě taky nebraly, jen Pokémoni ještě na základce, kdy k tomu byly žvejkačky se samolepkama :) Na Pepinu koukala ségra a celkem jí žrala. Nechápu, že se to ještě drží :) A taky nechápu, proč už to česky není Pepina ale Peppa. Měli to hned z kraje přeložit jako Josefína a bylo by :) Bob the Builder je taky Bořek stavitel a přijde mi to lepší, než Bob (nebo Bobek :)) stavitel.

Disneyovky ale sjíždím pořád. Některé nové jsou pořád dobré, hlavně ty Pixarové.
@Jumas (20.05.2021 16:51): Jo, právě proto, že mě to štvalo taky. A ještě víc než ta kresba mě štval ten český dabing. Jako děcko jsem byl vždycky nasraný, když bylo souvisle několik pohádek za sebou a byly tam nějaké fajné Disney pohádky, Beyblade, Digimoni (Ač teda ty jsem taky neměl rád, ale nesralo mě to tolik) a další anime apod. a pak mezi to nasrali Pepinu. :D Ale je fakt, že já už v té době na to byl starý, moje tříletá neteř to miluje. Teď bych si to ze srandy i zahrál.
@Fritol (20.05.2021 16:45): Fakt? Já Pepinu moc nemusím teda, štve mě ta hnusná kresba a to, že jsou všichni z profilu. Předpokládám, že pude o adventuru, ale těžko říct z toho videa :)
@ntz (18.05.2021 16:40): Není lepší tohle psát do diskuze ke hře? Zrovna před 2 dny jsem to stahoval, abych ověřil velikost. Stačilo napsat do google "scorched earth download" a hned první stránka je plná možností na stažení. Na oldgames.sk máš i verzi 1.5 s integrovaným Dosboxem.
Já četl akorát že Todd Howard říkal, že si nedokáže představit, že by TES nevyšlo na PS. Ale zas na druhou stranu on je ten poslední, co do toho může mluvit, takže ani tehdy jsem si velké naděje nedělal. Nicméně zajímavé. Jsem zvědav na prodeje Starfieldu, nemyslím si, že by to byl průser, jen jsem zvědav.

Navíc dle leaku Starfield asi nebude pro mě. Má připomínat (údajně!) spíš No Man Sky.
@Bursoft (18.05.2021 17:21): nějakou dobu po nákupu mlžili. Až pak v březnu řekl Spencer na rovinu, že jejich hry budou vydávaný na platformách, kde existuje gamepass.

Takže když Sony umožní gamepass na PSku, tak to vyjde i tam :)

(nestane se)
@Jumas (18.05.2021 15:29): Mám pocit, že MS to potvrdil hned po tom nákupu, že pro Zenimaxový hry plánuje exkluzivitu (dokonce řekli, že kvůli exkluzivitám to koupili). Jenom neřekli, jestli to bude časově omezený nebo na furt.
cau, nemate prosim nekdo link na stazeni nebo nemate pls na poslani mejlem (je to iirc abandonware, takze to neni kradeni) scorched earth tu nejlepsi verzi .. asi 1.5 ... jak jsou tam ty hlasky a je tam nejak i vic zbrani apod .. zkousel jsem to stahovat, bojim se to u sebe poustet, to co jsem nasel nebylo s tema hlaskama a vypadalo to jinak nez si pamatuju ... diky moc (bude to asi predpokladam verze pro dosbox)
@SilentWolf (18.05.2021 15:34): To ano, když máš nadupanou mašinu, co rozjede nejnovější pecky a pár let vydrží, tak to doplníš PS5, ale když ne, tak Xbox nebo obě konzole najednou :) S tím TES VI jsi mě pobavil, ale asi nic víc, než to oznamovací video není, takže si ještě určitě počkáme. Já to vidím na druhou polovinu dvacátých let, 2035 je už fakt daleko :)
@SilentWolf (18.05.2021 15:16): Takže MS to fakt udělá a Zenimaxový hry budou exkluzivity? Respektive vyjdou jen na Xbox a PC? Jako je to logický, když do toho narvali tolik peněz, sám bych to tak udělal, ale teď bude Xbox opravdová konkurence PS a v současnosti to vypadá, že má navrch. Tohle by fakt přebyly jen ty exkluzivní Rockstar hry na PS :)
Ta informace je někdy ze soboty, ale čekal jsem jestli to tu někdo nepostne, případně zda se to nevyvrátí. Nicméně už je asi fakt potvrzené, že Starfield na PS5 nebude.

Starfield asi vem čert. Ale kvůli TES VI asi budu teda kupovat nový počítač. :D Začež jim asi vlastně děkuju.. :D
@Charllize (11.05.2021 10:23): Máš recht, není moc lidí, se kterými bych se o hrách shodnul. Buď je zajímají úplně jiné hry než mě nebo je probírají z jiného úhlu, než by mě zajímalo, nebo se moc soustředí na mechaniky a zbytek opomíjejí. Navíc se vždycky rozvykládají na hodinu a půl nebo i víc, což není čas, který bych tomu chtěl věnovat. Poslouchat to při práci nemůžu, protože se pak nedokážu soustředit.
@SilentWolf (11.05.2021 09:33):  Noah Caldwell-Gervais je špička, jeden z mála na Youtube scéně, který hry z hlediska tématiky a ne jenom z pohledu mechanik.

Osobně mám hodně rád Raycevicka (https://www.youtube.com/channel/UC1JTQBa5QxZCpXrFSkMxmPw). Jacob Geller je taky hodně dobrý, ale u něj jsou často hry odrazem k jiné pointě (https://www.youtube.com/user/yacobg42). Super Bunnyhop už podobná videa moc nedělá, ale jeho video k MGS2 považuji jako jedno z nejlepších z podobného stylu (https://www.youtube.com/watch?v=T-2YuPGYabw).


@Charllize (11.05.2021 10:23): Já to vždy beru jako jinou perspektivu na hry, které jsem už hrál. Zjistím tak věci, kterých si třeba během svého hraní ani nevšimu nebo mi nepřijdou důležité. K velmi podobnému účelu mi slouží i DH.
@Charllize (11.05.2021 10:23): osobně koukám jen na hry, které jsem již hrál, kvůli spoilerům, minimálně u těchto obsáhlých analýz a mám to spíš jako kulisu na pár zajímavostí a osvěžení her, které jsem kdysi hrál... jestli se s názorem sejdu nebo ne, to mi je tak nějak jedno, v něčem určitě, něco jsem vnímal třeba jinak... občas si teda ještě pouštím toho Slováka, retrogamerbiz nebo jak to je, týpek má dost nudný projev, ale neznám moc kanálů, které se věnují takhle starým kouskům...
@Charllize (11.05.2021 10:23): spíš tím znovuobjevuji kousky, co jsem hrál kdysi a mám je rád. Ono se často jedná o love-lettery oblíbených her (nebo mám na tento typ videí štěstí, nevím). A když sleduji tohle opěvování mé oblíbené hry, tak jasně, asi se ve většině věcech shodnu. Prostě znovu bych si to třeba nezahrál, ale proč si o tom neposlechnout 2h povídání s docela dobrými produkčními hodnotami.

Třeba teď mi zas tak moc nesedl ten Cyberpunk, ač jsem si ho celkově užil. Tak asi nebudu sledovat videa o něm, ačkoliv video na něj bude mít asi většina zde zmíněných YT.
Mě by zajímalo jestli ty yt kanály co sledujete berete pak za své. Já se s někým sejdu v názoru málokdy a nebo jen částečně. Kanály které beru vážně bych spočítal na prstech jedné ruky. Tím nechci říct ze se tam něco nedozvím ale dost často to dotyčný cele zabije nějakým názorem co mi nesedí nebo proste mele blbiny.
@Pluto (10.05.2021 22:30): Vyjde až zítra, takže i tak přišla brzy :) Už v pátek jsem měl ale ze Zásilkovny info, že je na cestě. Tady je pár fotek a něco i přímo na Xzone. Jestli máš artbook, tak je to v podstatě jeho hodně rozšířená verze ve větším formátu. Fakt nádhera.
@AiMLEzZz (09.05.2021 20:11): Mám to úplně stejně s těma notifikacema zajímavostí. Minimální nároky mě nezajímaly ani v devadesátých letech, kdy to mohlo být celkem důležité. Teď už se na minimální konfiguraci nedívám vůbec.
Tak mi dnes přišla předobjednaná kniha The Art of Creaks od Xzone, která vyjde zítra :) Předobjednávku jsem udělal, protože jsem se bál, abych zas nepřišel zkrátka, jak s artbookem Someday You'll Return, který se vyprodal během pár měsíců, viď Pluto :) Nakonec se mi i ten podařilo sehnat, ale byla to spíš náhoda. Knížka je skvělá, něco jako Art of KCD, pokud někdo máte, a jelikož se jedná o Amanitu, tak těch sedmi stovek rozhodně nelituji.
@H34D (08.05.2021 20:41): Ta diskuze mě asi minula. Musím se přiznat, že jsem z HW nároků v sekci zajímavostí občas trochu otrávený. Vidím upozornění na novou zajímavost u jedné z mých oblíbených her, kliknu a jsou to zase HW nároky, které jsou pro mě úplně nezajímavé. Mám pocit, že je to tak 90% nových zajímavostí v poslední době.
@AiMLEzZz (08.05.2021 14:28): Mohl ses vyjádřit k tématu v diskuzi Všeobecně o DH. Požádal jsem i adminy, aby se vyjádřili k HW nárokům - zda přidávat, popř. v jakém formátu. Jsem jeden z těch, co přidává, tak jsem chtěl vědět, zda je o to vůbec zájem. Nikdo z admin týmu neodpověděl, takže zatím dělám to, co dělám - přidávám ke starším hrám jako zajímavost, protože mě osobně přijdou hardwarové nároky her zajímavé.