Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Dotaz na zkušené konzolisty. Je možné mít na PS4 hry nainstalované na systémovém disku a savy na USB flashce? Našel jsem jen možnost zazálohovat savy na flashku, což ale nepotřebuju. Rád bych, aby se uložené pozice dávaly na flashku jako výchozí zařízení.

A bonus - jde to samé (výchozí flashka) nastavit také pro screenshoty a videa uložené přes tlačítko Share?

Předem děkuji za rady.
@S4TW (06.06.2021 19:19): ta appka je furt dost dementní, ale čas měří. Vlez si na svůj profil, tak rozklikni hru a tam jsou achievementy a odehraný čas. Třeba u Destroy All Humans tam mám 7 hodin 38 minut.
Xbox app na PC, měří někde herní dobu? Čtu pořád, že to je jen u her, co mají achievementy, že to je u toho, hraji Doom Eternal, má achievementy, ale herní dobu nevidím... Navíc mi přijde divné, že v té Xbox appce nevidím achievement, který ovšem vidím v Xbox console companion... sakra, to to nemohou mít trochu přehledné? :D
Zpětně jsem si pustil ten díl pocastu Modrák & Friends s Leebighem a chválím!
@SilentWolf (25.05.2021 13:01): Je to zvláštní ,SE sedí  na mnoha značkách a nic moc s nima nedělá. Třeba tu FF pořad nějak ovládá Kitase, což je stará garda, a stejne se to pořad tlačí k větší akcnosti a tak. Jestli tam kolem nej sedí skupina mladých Japonců a huci do nej ze přes klasiku cesta nevede, nebo já nevím co. Přitom je úplně jasný ze by to prodeje mělo a šlo by o větší sázku na jistotu než pořad dělat hokus pokus hry.
Meli by pochopit ze bez génia minulosti žádnou další zásadní značku neudelaji a věnovat se tomu co mají. 
Kdyby oznámily třeba Xenogears II jejich akcie by vylitly raketove nahoru, obrazně, a hype by kolem toho byl 100x větší než kolem nějakýho klonu Nioha.
Maji truhlu plnou rodinného zlata a chodí si půjčovat jinam :)
@SilentWolf (25.05.2021 12:29): Hmm, ani ne. Nevím jestli FF zrovna potřebuje svoji DS variaci.
Spis než tohle bych uvítal nějaké rozšíření hlavní serie. Třeba FF X-3 nebo XII.
Tam mají už skvěle rozjete světy a mohli by navázat.
Tohle beru jako další hokus pokus co to udělá a základna fanoušků co to hraje roky zas tak moc nadšena nebude.

Ale tak třeba to bude super, kdo ví..
Na to že je @Gordon: starý troll, tak mě baví jak se necháváte točit H34dem :D

Tuhle debatu musel absolvovat už milionkrát, a řekl bych že pársetkrát už i tu na DH.
@SilentWolf (24.05.2021 22:35): Star Craft měl být původně WH, pak chtěli jen vesmírný orky ale i to nakonec cropnuli, ono se stačí podívat na ty SC mariňáky a je to jasný. :-D

A i ti Zergové jsou trapná variace na Tyranidy.
Dungeons & Dragons: Dragonshard

lord of the rings battle for middle earth 

heroes of annihilated empires

Warcraft 3 reign of chaos 

Armies of Exigo


Toto jsou skvělé hry a fantasy světy, jsou i další hry podobné těmto hrám ? Mám rád takové hry a světy/universa.

Samozřejmě Warcraft jim všem dominuje o tom žádná hlavně po stránce kampaně a příběhu.

Je jen škoda že některé z her které jsem vyjmenoval ( např LOTR a Armies of Exigo ) se už nikde nedají koupit ale naštěstí mám všechny tyto hry na CD včetně lotr 2 a DLC ke 2 dílu bitva o Středozem, jen mě mrzí že se to nikde nedá koupit ani na GOGu či Steamu. 

Doporučili by jste mi podobné hry ? 

Znáte či hráli jste všechny hry které jsem zde napsal ? Pokud ano která z nich se vám nejvíc líbí ?
Vystrkuje ruzky do medialniho prostoru! Co bude priste? Dr. Doom, kandidat na prezidenta? :) Zacinam mit obavy :D