Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

3D Pinball: Space Cadet

3D Pinball pro Windows

58
62 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
1995 PC
Vývojáři:
Cinematronics
Jedná se o klasický pinball, vaším úkolem tedy je pomocí dvou pálek odrážet míček a snažit se získat co nejvíce bodů, míček vám samozřejmě nesmí spadnout, pokud se tak ovšem stane, nezoufejte, protože ve hře máte 3 pokusy a za dostatečný počet bodů získáte bonusový míč (čili další pokus). Své nejlepší skóre si samozřejmě můžete zapsat do tabulky zvané "high score".

Ve Space Cadet je i možnost zapnout si hru pro dva až čtyři hráče, kde hrajete na střídačku a program vás automaticky upozorňuje, který hráč je zrovna na řadě a v závěru vyhodnotí nejlepšího hráče. Hru ovládáte standardně pomocí kláves "s" (ovládání levé pálky), "k" (ovládání pravé pálky) a mezerníku (vystřelení míčku).

3D Pinball: Space Cadet byl původně součástí Microsoft Plus! for Windows 95 a později se objevil v operačních systémech Microsoft Windows NT 4.0, Me, 2000, XP a XP Professional. V dalších verzích Windows již není.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
3D Pinball byl součástí Windows o něco později než karetní hry typu Solitaire, ale nic to nemění na faktu, že si mě získal svou jednoduchostí a zábavností a jelikož šlo hrát ve více hráčích na jednom počítači, na zábavnosti to ještě přidalo.

Pomocí dvou pálek jsem se snažil míček odpalovat tak, abych měl co největší skóre. Už si to nepamatuji přesně, ale bylo to něco kolem pěti milionů. Někdy se míček orážel sám třeba půl minuty a skóre tak naskakovalo samovolně, někdy jsem ho zase musel odrážet skoro pořád já sám a někdy dokonce nastala situace, kdy míček zmizel a najednou vyletěl neskutečnou rychlostí z úplně jiného místa. Po čase jsem už ale věděl, jak se která místa chovají a která "vynášejí" nejvíce, a tak jsem směřoval střelbu právě tam. Celou hru doprovází chytlavá melodie, kterou si i dnes rád poslechnu třeba zde z gameplay videa.

Nejvíc mě vždycky naštvalo, když se míček odrazil do stran vedle pálek. Poprvé bylo vše OK, protože ho pružiny vystřelily zpět, ale když se tam míček odrazil podruhé, pružiny se vypnuly a o míček jsem přišel, přičemž jsem s tím nemohl nic dělat, ale taková je hra.

3D Pinball je, stejně jako ostatní hry, které jsou součástí Windows, hra odpočinková, která nezabere moc času a když nevíte co dělat, je to jedna z možností jak se zabavit.

Pro: jednoduchost, zábavnost, hudba

Proti: vypnuté pružiny

+20 +21 −1