3D Pinball byl součástí Windows o něco později než karetní hry typu Solitaire, ale nic to nemění na faktu, že si mě získal svou jednoduchostí a zábavností a jelikož šlo hrát ve více hráčích na jednom počítači, na zábavnosti to ještě přidalo.

Pomocí dvou pálek jsem se snažil míček odpalovat tak, abych měl co největší skóre. Už si to nepamatuji přesně, ale bylo to něco kolem pěti milionů. Někdy se míček orážel sám třeba půl minuty a skóre tak naskakovalo samovolně, někdy jsem ho zase musel odrážet skoro pořád já sám a někdy dokonce nastala situace, kdy míček zmizel a najednou vyletěl neskutečnou rychlostí z úplně jiného místa. Po čase jsem už ale věděl, jak se která místa chovají a která "vynášejí" nejvíce, a tak jsem směřoval střelbu právě tam. Celou hru doprovází chytlavá melodie, kterou si i dnes rád poslechnu třeba zde z gameplay videa.

Nejvíc mě vždycky naštvalo, když se míček odrazil do stran vedle pálek. Poprvé bylo vše OK, protože ho pružiny vystřelily zpět, ale když se tam míček odrazil podruhé, pružiny se vypnuly a o míček jsem přišel, přičemž jsem s tím nemohl nic dělat, ale taková je hra.

3D Pinball je, stejně jako ostatní hry, které jsou součástí Windows, hra odpočinková, která nezabere moc času a když nevíte co dělat, je to jedna z možností jak se zabavit.

Pro: jednoduchost, zábavnost, hudba

Proti: vypnuté pružiny