Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Bulánci

Combat Pillows

Sleepteam Labs •  Handjoy (J2ME)
01.12.2001
23.06.2009
67
409 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Bulánci jsou hrou od českých vývojářů Sleepteam Labs. Je to 2D střílečka z izometrického pohledu. Hrajete za živé polštáře buď proti počítači nebo proti jiným hráčům na stejném PC nebo po síti. Hraje se buď na čas, zásahy nebo životy. Polštáře proti sobě mají různé zbraně. Pistole, brokovnice, samopaly, raketomety nebo miny. Oficiálních map je 5 a ke hře je přibalen editor. Další volbou je hrát s přáteli na jednom PC.

Hra byla za různých podmínek distribuována v České Republice a zahraničí. Zatímco pro české hráče byla až do roku 2007, kdy vývoj české verze skončil, vydávána jako freeware, tak pro zahraničí trh byla a je dodnes vyvíjena jen jako placená hra.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Svého času legenda počítačových učeben :D. Jedenkrát jsem byl vykázán z hodiny, protože jsem se začal strašně smát, když jsem tom krásném roztomilém zajíčkovi ustřelil hlavu :D
+29 +36 −7
  • PC 80
Pro mě legendární hra, kterou zná snad každý. Hrál jsem jí často a rád. Vždycky to byla příjemná odreagovačka. Občas se mi však stávalo, že při hraní jsem to nervově nezvládal (to když počítač "nadržoval" ostatním hráčům a mně se nedařilo). Singleplayer nemá smysl a není to zábava, teprve hra ve více hráčích a s přáteli má své kouzlo a kdo to nepoznal, neví o co přichází. Škoda, že už se k ní vůbec nevrácím, ale myslím si, že jsem se jí nahrál dost a dost.

Pro: Bulánci a jejich historie a básničky, multiplayer, freeware, grafika, originální nápad, hudba, editor map, má to své kouzlo, spousta legrace

Proti: málo zbraní, po čase to už není taková legrace, ovládání, malý počet oficiálních map

+24
  • PC 80
,,TO SI DĚLÁŠ P***EL! KDO TAM DAL MINU?!" A ještě spousta dalších takových naštvaných hlášek můžete slyšet téměř po každé, když si s kamarády zahrajete tuhle část Polštářové války. A hra s kamarády je zde opravdu nutná, protože hráčům typu "Osamělý vlk" se dostane pouze čtvrtinový herní zážitek, který ani za moc nestojí. Roztomile drsný koncept hry a jednoduchá pointa ve stylu multi-playerové střílečky-odreagovačky bohatě stačilo k tomu, aby se z Bulánků stal hit mezi českými hráči. Snad opravdu každý ze základních levelů má díky svému vlastnímu stylu nadupanou hratelnost, ať už je to díky teleportujícím se plošinkám, na které se zlým tichým smíchem pokládáte minu, neproniknutelné tmě, do jejichž hlubin dáte TAKÉ minu, přičemž si dáváte pozor, abyste tam do výbuchu nezavítali, a nebo díky parádní bitvě se zlověstnými nemrtvými bulánky, kterou osobně považuji za nejlepší. (Obzvlášť když můžete svého parťáky zradit a střelit ho brokárnou do zad. No jo. Nikdy neodolám.) I když je onen koncept jednoduchý, na jednu stranu si říkám - Není to škoda? Ona historie o buláncích je velice hezky nalíčena, proto opravdu považuji za škodu, že se tvůrci uchýlili pouze ke klasické co-op řežbě a nedali do toho více stylu s nějakým třeba úplně jednoduchým příběhem, což by bylo i prospělo samotnému single-playi. Ale co! Jakmile máte v rukou brokovnici, tak je vám všechno jedno! Prostě s ní jen běháte kolem se slinami na rtech a hledáte svého kamaráda, abyste ho co nejpodleji oddělali! A o tom to přeci je!

Pro: Originální nápad s jednoduchým konceptem, každý level má něco do sebe, hrám to s kámoši je prostě slast

Proti: Nedotažený nápad, Levely jsou sice super, přesto jich je málo, občas bugy

+24 +26 −2
  • PC 70
Jako součást "zlatého fondu českých nezávislých her" je tato hra v zahraničí úplně neznámá (což dost možná souvisí i s IMHO nevhodným způsobem distribuce anglické verze).
V jádru jde o jednoduchou čtyřsměrou top-down vyvražďovačku pro čtyři hráče po síti nebo tři hráče na jednom počítači. V šesti stylových částečně interaktivních úrovních se prohánějí polštáře s pistolemi a dalšími zbraněmi. Díky velmi přesnému ovládání a přehlednému zpracování (každá úroveň vychází na přesně jednu obrazovku a sprajty Bulánků jsou docela velké) vyhrává zpravidla hráč s nejlepším postřehem. V nejnovější verzi se dá naučit několik taktik pro použití každé zbraně, ale ponoření do hry je pro prvohráče díky jednoduchým pravidlům pořád otázka maximálně půlhodiny.

Kvůli nízkému počtu úrovní vypadají Bulánci ve srovnání s dnešními hrami spíše jako demo. Nikdy jsem se neobtěžoval zjišťovat, jaká je kvalita uživateli vytvořených map, takže mé hodnocení berte s rezervou.

Pro: dobrá hratelnost, vyvážené zbraně, solidní technické zpracování

Proti: nízký počet oficiálních map

+22
  • PC 60
"Kdo se vleče, neuteče." Heslo, které zažehne vzpomínky v nejednom PC hráči. Tato hra je součástí mé rané multiplayerové triády, která se sestávala z hitů Bulánci, Liero a Tunneler 2.0.

Kdo nehrál Bulánky, pravděpodobně ani neví, co znamená pojem "deathmatch na jedné klávesnici." Tento druh zábavy je unikátní v tom, že jste k sobě s přáteli tak blízko, že není prakticky možné, aby se ten šmejd uhnul poté, co se mu chystáte jednu vrazit za to, že vás zastřelil hned poté, co jste se spawnuli.

Jo, tahle hra mě provázela celou základku společně s CSkem (který mi ale nikdy nešlo). Jen škoda, že když se člověk dostane do určitého věku, Bulánci pro něj ztratí své kouzlo. Každopádně, hra byla svého času veliký hit a jsem rád, že i dnes se na ní vzpomíná kdykoliv se řekne věta "zahrajeme si něco pro dva?"

Pro: Parádní polštářová bitka

Proti: Brzy zevšední

+20