Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Tulareanus (15.02.2021 16:49): Jestli to není tím, že jak se z her stává čím dál masovější záležitost, tak průměrný "skill" (ať už to znamená cokoliv) hráčů klesá, zatímco tvůj s léty zkušeností s hrami roste.

Já osobně dávám standardně všechno na první pokus na "prostřední obtížnost", ale občas, naprosto nepravidelně, se z nějakého těžko vysvětlitelného důvodu rozhodnu pro nějakou odvážnou šílenost. Např. Pathologic 2 jsem bez změny obtížnosti (tzn. hard), Hitman: Blood Money jsem dohrál na nejvyšší obtížnost, kde co hraju na iron mana atd. Jen strategie typu Civilizace nebo Crusader Kings hraju na lehčí obtížnost, protože rád roleplayuju a vyšší obtížnost podle mě nutí k tomu, aby hráč minmaxoval a snažil se příliš herně manipulovat mechaniky.

EDIT: Ještě v mém případě část obtížnosti navíc, obzvlášť ve starších RPGčkách, plyne z toho, že opravdu hodně roleplayuju, takže vědomě stavím dost suboptimální buildy.
@Can (15.02.2021 16:02): Zajímavé téma. U novějších first a third pearson akcí dávám vždy hard, případně nejtěžší obtížnost s různými názvy. Ale nesmí to být samozřejmě nějak nesmyslně nastavené, což se pozná většinou během pár minut. Trochu se mi to vymstilo u Duke Nukem Forever, kde jsem tu druhou nejtěžší obtížnost u dvou bossů chtěl snížit, ale nakonec jsem je udolal. To je ale střílečka ze staré školy, která se s tou vyšší obtížností už původně vyvíjela. U starších akcí většinou normal.

U strategií, když je tam obtížnost, tak nejlehčí, jako teď u S.W.I.N.E.. Na to fakt nemám nervy, když se s něčím dvě hodiny piplám, a pak je to během několika minut pryč. U taktických strategií nejtěžší, až na výjimky typu Korea: Forgotten Conflict, kde nejtěžší obtížnost omezuje počet ukládacích pozic. To je mimochodem ta úplně nejhorší technika zvyšování obtížnosti, kterou nesnáším a vůbec nechápu, proč to nacpali zrovna do taktické strategie, kde je ukládání na denním pořádku. Na lehčí zas byla Korea lehká, ale s omezením ukládacích pozic to fakt hrát nebudu.

Sportovní hry (čti NHL) hraju taky na nejtěžší, a i tak padá strašně gólů a dá se najít taktika, kdy padne s vysokou pravděpodobností gól. Občas jsou ale i zápasy, kdy se nedaří a je to vyrovnaný až do konce. V základní hrací době jsem ale s počítačem neprohrál už hodně dlouho. Když NHL přestalo vycházet na PC, tak jsem další ročníky nehrál, takže mám možná zastaralé informace. Teď na PS4 ale nějaký ročník asi pořídím a vyzkouším.

Nejradši mám ale hry bez volby obtížnosti, protože jinak hledám na netu, jestli to na nejtěžší není až moc těžké. Teď Dishonored hraju na very hard a stealth postup bych jinak asi ani nehrál. Když se ale něco nepovede a před nahráním pozice dojde na souboj, je to síla. Se zabíjením bych šel asi minimálně o stupeň níž.
@Can (15.02.2021 16:02): většinou normal, ale kdybych se někdy dokopal zahrát třeba Ori 2, tak tam dám easy, protože mě nebaví opakovat dokola stejný pasáže a u jedničky mi to stačilo.
@Can (15.02.2021 16:02): Veľmi záleží od žánra, ale zvyčajne sa snažím dať druhú najťažšiu, ak má hra aspoň 4 rôzne obtiažnosti. Na easy už roky nič nehrávam, pretože mám pocit, že častokrát to, čo dnes štúdia predávajú ako "normal" je vlastne easy u starších hier. FPS alebo RPG si kľudne dávam a to väčšinou na hard, nemám však rád rôzne survival obtiažnosti alebo obtiažnosti, ktoré ti zmažú save ak umrieš/prehráš, ak samotná hra už nie je koncipovaná ako roguelike. U stratégii zvyčajne nedávam takú vysokú obtiažnosť ako u iných hier, no ak hra obsahuje iron mode, tak si ho dávam, aby som sám sebe zabránil prípadnému savescummingu. :)
@Can (15.02.2021 16:02): po Soulsech dávám vesměs vše na nejtěžší. A málokdy to poznám, protože ten typ her co hraji obvykle nabízí nějaké stealth řešení apod.. ale občas se objeví záseky.

O to horší pak je, když se jedná o hru, která si zas tolik neváží hráčova času a ještě vlastně se snažíte si ji ztížit, ať v ní jste dýl a musíte ty pasáže opakovat. Tak v tom případě přemýšlím, zda ji nesnížit.

ALE vyhýbám se takovým těm "smrt na jeden zásah" a "jen jeden save". Jako třeba Akumu v Evil Within bych fakt nedal.

Často bývala obtížnost motivace dát si hru znovu, ale teď hraji něco víckrát velmi výjimečně tak se snažím jet all in při prvním hraní.
@Can (15.02.2021 16:02): V drtivé většině dávám normal, když jsem ve hře moc dobrej tak si to ztížim. Když mě hra moc nebaví, nebo mi pořádně nejde, tak se chvíli nervuju a pak si dám klidně lehkou obtížnost, je to určitě lepší, než hru nedohrát. Naopak těžkou úroveň si vždycky dávám v mém oblíbeném žánru Commandos-like her, naposled třeba u Shadow Tactics: Blades of the Shogun, tam chci pořádnou výzvu, i když i ta nejtěžší obtížnost byla nakonec v pohodě, ještě bych přitvrdil :D
@Can (15.02.2021 16:02): Když už hraju hry s volitelnou obtížností, tak vždycky normal. Nemíním se trápit. A pokud je to nějaký mix akce a jde ji co nejvíc omezit, tak to dělám.
Zajímalo by mě jak to máte s obtížností ve hrách. Hrajete každou hru na normal až pak si zvyšujute obtížnost? Nebo rovnou hard? Máte to rozdělené podle typu hry? Dáváte si někdy easy pro klidnou hratelnost? Nebo jste rádi když tam nastavení obtížnosti vůbec není?

Proč se ptám, vedlo mě k tomu hraní Void Bastards, kde mi přišlo mnohem zábavnější hrát na lehkou obtížnost a až na třetí hraní jsem si zkusil ten normal a kdybych to hrál jen na tu střední obtížnost, asi bych dal i zbytečně o něco horší hodnocení.

Osobně jsem rád, když tu obtížnost nastaví vývojáři jako třeba From software a jejich Dark souls, ale chápu, že třeba sportovní či závodní hry jsou hodně individuální a jelikož je mám dost rád, tak tam si to dávám na hard aby to bylo pro mě zábavnější. Naopak u stříleček si tolik nevěřim a tam obvykle zvyšuji obtížnost až na druhé hraní, když vim do čeho jdu.
Proč mám ve hře Quake 4 a DOOM 3 hnusně rozmazané textury a to i přesto že je grafika nastavena na ultra ?

Jinak víte někdo co znamená když si chci pustit hru Return to castle Wolfenstein a místo toho aby se to spustilo se mi objeví tohle........


Wolf 1.32 win-x86 May 1 2002
----- FS_Startup -----
Current search path:
D:Program Files (x86)SteamsteamappscommonReturn to Castle Wolfensteinmainsp_pak4.pk3 (21 files)
D:Program Files (x86)SteamsteamappscommonReturn to Castle Wolfensteinmainsp_pak3.pk3 (14 files)
D:Program Files (x86)SteamsteamappscommonReturn to Castle Wolfensteinmainsp_pak2.pk3 (232 files)
D:Program Files (x86)SteamsteamappscommonReturn to Castle Wolfensteinmainsp_pak1.pk3 (1342 files)
D:Program Files (x86)SteamsteamappscommonReturn to Castle Wolfensteinmainpak0.pk3 (4775 files)
D:Program Files (x86)SteamsteamappscommonReturn to Castle Wolfenstein/main

----------------------
6384 files in pk3 files
execing default.cfg
couldn't exec language.cfg
execing wolfconfig.cfg
execing autoexec.cfg
Hunk_Clear: reset the hunk ok
...detecting CPU, found Intel Pentium III
Bypassing CD checks
----- Client Initialization -----
Cmd_AddCommand: map_restart already defined
----- Initializing Renderer ----
-------------------------------
----- Client Initialization Complete -----
----- R_Init -----
Initializing OpenGL subsystem
...initializing QGL
...calling LoadLibrary( 'C:windowssystem32opengl32.dll' ): succeeded
...setting mode 32: invalid mode
...WARNING: could not set the given mode (32)
...setting mode 32: invalid mode
...WARNING: could not set the given mode (3)
...shutting down QGL
...unloading OpenGL DLL
...assuming '3dfxvgl' is a standalone driver
...initializing QGL
...WARNING: missing Glide installation, assuming no 3Dfx available
...shutting down QGL
----- CL_Shutdown -----
RE_Shutdown( 1 )
-----------------------
GLW_StartOpenGL() - could not load OpenGL subsystem
Ahoj....

Mám problém,prosím vás všechny o pomoc,snad budete vědět co s tím.

Nevím proč a čím to je, ale některé hry ( např Doom 3 Code name panzers a ano vše legálně koupené na Steamu i GOG ) se mi BEZ ohledu na nastavení rozlišení samotné obrazovky spouští s rozlišením, které je úplně mimo obraz, a je to nekoukatelné, nehratelné ,a navíc chybí půlka obrazu, a ta druhá je posunutá mimo obrazovku, takže se nedostanu nijak do nastavení a Doom 3 BFG edice se mi zas spouští v okně a nechce se spustit NORMÁLNĚ.

Zkoušel jsem změnit rozlišení samotné obrazovky, ale prostě to nepomáhá a já nevím co s tím mám dělat,zkoušel jsem googlit a nic jsem nenašel,nevím jestli je to nějak důležité, ale rozlišení v nastavení obrazovky je následující: nejmenší je 800x600 a doporučené je 1920x1080 a to největší je 3840x2160, jinak zajímavé je ,že Mafia, či Half Life 1 nebo Quake 4 mi to nedělá a fungují v pohodě normálně.



Zlaté konzole, tam se rovnou hraje a PC dělá takové problémy,jinak je možné aby to bylo Windowsem ?......jsem z toho už frustrován.
@AiMLEzZz (11.02.2021 13:23): To je zaujímavý nápad, ale asi som sa s tým bohužiaľ nestretol, len také tie typické veci, že podľa úrovne kľudu a poplachu sa zintentívňuje skladba (v nových Deus Exoch) alebo v Hyper Light Drifter, kde začína hudba úrovne minimalisticky a čím ďalej sa dostávaš k bossovi, tým viac sa rozvíja motív a pribúdajú linky/nástroje.
Perspective má vždy dva tracky, které se mezi sebou přepínají podle toho, ve kterém módu se hráč nachází. Hudba je to stejná a rytmus zůstává, mění se jen řekněme intenzita.
INSIDE a LIMBO mají místy hudbu synchronizovanou s gameplayem (události se dějí do rytmu).
Braid zase přehrává hudbu synchronně s herním časem a hráč ovládá ten čas,takže...

Ale použití něčeho jako Filmstro, kde je právě možné posuvníky různě plynule měnit intenzitu a vyznění nějaké hudby, jsem zatím nepotkal.
Napadá vás hra, ve které by byl soundtrack aktivně improvizovaný? Nemyslím teď, že by se pouštěla "bojová hudba", když se ve hře odehrává boj, nebo že se prostě přepne z jednoho předpřipraveného samplu na druhý, když se něco stane, ale to, že hra vyloženě aktivně reaguje na to, co děláte a třeba na základě toho zintenzivňuje sólo nebo přejde na svižnější rytmus. Jediná taková hra, která mě napadá, je Ape Out, což je v podstatě jedno dlouhé sólo na bicí.
@Kedlubna86 (10.02.2021 12:41): Jednoduchá odpověď je, že Java Edition je původní verze Minecraftu, která je hůř optimalizovaná, ale fungují pro ni mody. Bedrock Edition (Windows 10 Edition) je přepracovaná verze Minecraftu, která běží mnohem líp, frčí i na Playstationu a Xboxu a nepodporuje mody. Co se týče obsahu, jsou obě verze více méně stejné, liší se jen v drobnostech. Pokud nechceš hrát s mody, kup si Bedrock Edition.
Ahoj

Jakou verzi Minecraft si mám koupit ?
Existuje Minecraft Java Edition a Windows 10 Edition,nevím jaký je mezi nima rozdíl.
Pro PSkáře, má smysl vyhlížet levnější PS plus nebo se jeho cena ofi nemění? Našel jsem v nějakých pochybných obchodech třeba za 1300/rok takové ty poukazy, ale nevím, jestli to není něco na způsob G2A, to bych nepodporoval..
@Tulareanus (09.02.2021 15:28): Taky mi přijde. Jakkoliv mi je jedno, zda někdo prodá svoje studio, tak se mi nelíbí, že pomalu ze všeho profituje Tencent, respektive Čína. Kdyby je radši koupili THQ nebo Microsoft, rovnou celé. Bohemku sere pes teda, od nich bych stejně nikdy nic nehrál, ale třeba u Dontnod je to škoda.

@Charllize (09.02.2021 15:30): Jojo, taky mi to přijde vtipné. :D A nejvíc vtipné jsou ty Španělovy PR kecy. Vím, že musí, ale jesus...
@Gordon (08.02.2021 19:37): Jo díky. No tak já to udělám přes zapomenuté heslo a uvidím, ale jde mi o to, že při vytváření nového účtu ty přihlašovací údaje nechtějí vědět, jen ten email. To je to.
@Tolister (08.02.2021 19:17): No tak to je ale trochu blbé, když nevíš vlastní přihlašovací údaje, ne? :-D V přihlašovacím okně klkni na zapomenuté heslo, a dál postupuj, musíš znát svůj e-mail. :)