Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Pluto (05.09.2019 14:43): Pravda. Není to také jediný aspekt, kde trojka vyniká. Viz můj koment.

A pak... Trojka řeší už konečně doopravdy Yen a Ciri. První dva díly jsou zdlouhavý prequel. Ve trojce se konečně od začátku děje něco zajímavého, co se hlavního hrdiny bytostně týká.
@Paul (05.09.2019 14:39): Těch 40 hodin myslíš na průchod jedné linky? Uh, já teda splnil všechny vedlejší questy a neskipl jediný rozhovor a jsem si jistý, že mi to zabralo 20-30 hodin. Ta hra je tak linearni že tam ani není moc co koumat.

@Jab (05.09.2019 14:17): Nevím v čem přesně je trojka takový masterpiece oproti dvojce, ale fakt je, že nejsi jediný kdo to tak bere. Mně to přijde jako takový update spíš, trojka je větší, otevřenější a celkově nabitější obsahem. V samotném základu hratelnosti ale velmi podobné.
Každou chvíli na sociálních sítích nebo v diskuzích pod články narážím na "Kdo hraje betu XYZ?" A pak to na mě působí dojmem, že to hrají všichni, jen já ne :)
@Kwoky (05.09.2019 13:08): Neřeším, prostě když je čas a mám chuť daný titul hrát, tak to prubnu, jinak to ignoruju. Bety většinou nehraju, naposled jsem dal akorát pár zápasů v Battlefield V a o free víkendu jsem hrál a dokonce i dohrál akorát Homefront: The Revolution.

Nevím jak přesně čekáš, že to někdo řeší. Brát si v práci dovolenou abych si zahrál nějakou hru co má zrovna free víkend mi nepříjde moc rozumné v době, kdy je každá druhá hra v nějakém předplatném za 5 dolarů, bundlu nebo se slevou 75%+. To je asi lepší jít do té práce a za hodinu práce dnes vydělá v podstatě na cokoliv, nové hry free víkendy stejně nemají a nebo to jsou multiplayery, které chceš hrát dlouhodobě a ne jeden víkend.
@rikuhahl (05.09.2019 14:11): Za 15 hodin tu dvojku aj stihneš dohrát. Já nejsem žádný Witcher fanda a jednička je z dnešního pohledu už docela zastaralá a ne příliš přístupná zaležitost, ovšem mezi dvojkou a trojkou je podstatný rozdíl akorát open world. Hrál jsem je chvíli po sobě a zas nějak značný ten posun v hratelnosti není. Takže směle do toho, když tě nebude bavit dvojka, nejspíš tě nebude bavit ani trojka.
@Paul (05.09.2019 13:47): tak já bych to za tu cenu klidně koupil a rád. Ale chci nejdřív hrát dvojku, když už jsem nad jedničkou zlomil hůl :) Nemá smysl, aby mi to leželo na steamu (jako asi dalších 100 her, co si tam chci zahrát) Klidně pak dám 15€ za 3 roky až to bude aktuální ;)
Budu zlej ale fascinuje mě řešit pár votrhanejch euráčů u hry jako je Witcher 3
@Kwoky (05.09.2019 13:08): víkendy nemám čas, tak mě to spíš štve.. na druhou stranu bych to asi u málokteré hry využil. Když už člověk zápolí s tím časem, má jistě dostatek koupených titulů. I na tom Epicu ty hry ze setrvačnosti hromadím, ale hrát je reálně asi nikdy nebudu.
@Kwoky (05.09.2019 13:08): No, já se snažím, aby mi hry neřídily můj život (netvrdím, že se to vždy úplně daří). Takže nehraju hry podle toho, kdy je k dispozici nějaká "akční sleva", ale kdy chci já, případně kdy se s kamarády dohodneme na nějakém společném hraní.
Jak řešíte, když vyjde open beta nějaké hry, kterou si chcete zahrát, ale zrovna v tom termínu máte jiné plány? Nebo se objeví free weekend na Steamu u hry, která vás zajímá.

Já jsem takhle z časových důvodů využil jedinou betu a jediný free weekend. A štve mě to. Proto mě zajímá váš pohled. To o těch akcích víte předem?
@Tulareanus (30.08.2019 03:05): po Jabove upozornění jsem to četl zpětně. Já kdysi dávno zkoušel MGS1 na PC a docela se mi to líbilo. Ano je to jiné než typická západní produkce, jsem si toho vědom. :) Přišlo mě fascinující sledovat jak z minima lze udělat skvělou hru. Má to styl.
Rád slyším že MGS 1-3 stojí za to. Na Xbox One je mohu koupit v rámci zpětné kompatibility v HD provedení.
@Gordon (25.08.2019 10:35): Že to hovoríš ty, podľa mňa sú si Kojima a Elon Musk veľmi podobní, obidvaja sú viacmenej šarlatáni s priveľkými ambíciami a kultom osobnosti.
Obidvaja majú tiež známosti na Geoffa Keighleyho.

Metal Gear Solid 1 a 2 som hral a bolo to fajn, ale s naozajstnými stealth hrami ako Thief a Splinter Cell sa to nedá porovnávať keďže je tam také veľké množstvo scén. Druhý diel ale mal mnohé zaujímavé myšlienky, ktoré sa podobne ako Deus Ex stávajú realitou.

@Wolverine (28.08.2019 18:29): Dúfam ,že neurobia zase tú istú chybu a nekúpia priveľa licencí, hlavne keď žiadna neprekonala úspech The Walking Dead. A že konečne urobia hru, kde na rozhodnutiach hráča naozaj záleží.
@ntz (26.08.2019 16:22): Jo jo, Zombík má skvělé verze nedostupných her :). A titulky jsou problém vícero adventur z 90. let, ale zase jak si na to člověk zvykne, není to problém (pokud nejsou nahrané hrozně jako u nějaký low budget titulů).
@ntz (26.08.2019 00:02): Pokud se nepletu, Blade Runner byl na čtyřech CD. Takže přes 2GB jsou reálné kopie těch čtyřech disků. Je ale možné, že se řada věcí na discích opakovala a podařilo se vytvořit "kompaktnější" verzi.
snad to nikdo nebude povazovat za nejaky napomahani warez ...

dostal jsem chut zasmazit si blade runner (1997) .. ta hra se da najit a stahnout na mnoha mistech, co me ale desi je, ze nekde je velka 960MB, jinde 1.5GB, jinde 2GB ... ktery ze stranek, co se zabyvaj temahle hrama (rikejme jim abandonware) povazujete za 100% bezpecne a duveryhodne ?

diky
@S4TW (25.08.2019 21:02): Pokud budeš opakovat, zkus rovnou (ač někdy kritizované pro cutscény) Twin Snakes.

@Fingon (25.08.2019 20:33): Jo, tak to už je něco zcela jiné :)). Pokud o sérii nemáš nějaký zájem, ale chtěl by si alespoň vyzkoušet, je myslím nejlepším vstupem (nebo i nejlépe samostatným dílem) MGS 3.
@S4TW (25.08.2019 21:02): Ono ten vek je v prípade MGS asi dosť podstatná vec, predsalen v mladosti a ešte v tej dobe MGS 1 mať v hre dramatických antagonistov bolo niečo nie veľmi bežné. Pamätám si, ako som v 15tich hral a prešiel prvý raz MGS 2 a bol som z toho odvarený. Potom som si ho zahral a prešiel asi tak o6-7 rokov neskôr a prišlo mi to, že ten level dizajn je katastrofálny a že tie kydy, ktoré rozprávajú niektoré postavy predsa nemôže Kojima myslieť vážne. Ale hra to zlá nebola. Ćím som však starší, tým mi však príde absurdnejšia a špeciálne v tom, ako sa vážne berie.