Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Samariel (07.09.2019 09:45): Uhodil jsi hřebíček na hlavičku, aniž by sis to asi uvědomil. Uplay+ totiž není jediná služba, kterou si můžeš předplatit, že jo? Už teď znám hodně lidí, co se rozhodují, jestli Netflix, nebo HBO GO. A to máš ještě Amazon Prime, bude Disney, atd. Můžeme být jedině rádi, že ty smlouvy jdou zatím kdykoliv vypovědět, a tak můžeme podle potřeby naskakovat a vyskakovat.
@Samariel (07.09.2019 09:45): Ono je to o tom jak moc chceš hrát. Třeba Ubi+ je pro mě taky drahý, ale to je proto, že jejich hry moc nehraju, protože jsou hodně o tom "hra jako služba". Což ale naopak někomu kdo ty hry hraje musí připadat naprosto super a učetří hromady peněz. Já nejsem úplně cílovka ani na to nemám čas. Zrovna jsem si vybíral co si zadarmo zahraju a říkal jsem si třeba Far Cry. No jo ale hned mi došlo, že ho do konce září nemám šanci dohrát. Prostě jejich hry jsou hrozně nadlouho.
Jak je to s tím Uplay+ na zkoužku? Aktivuju za dolar., ten mi možná vrátí. Ale jak je to s dobou používání je to měsíc ode dne aktivace nebo prostě do konce září ať to aktivuju kdykoliv?

EDIT: tak už jsme si to našel....

One free trial per Ubisoft Account from September 3rd to 30th, 2019. To begin free trial, you must provide a valid credit or debit card. You will be charged the full amount of the subscription price (£12.99 per month) on expiration of the free trial on October 1, 2019, unless you cancel before September 30th – 11.59pm, by visiting this page. Additional terms and conditions apply including territorial restrictions; for more information please visit the FAQ section on uplayplus.com. This is a promotional offer and is subject to change. Void where prohibited.

Docela škoda. Jedu teď zadarmo gamepass nemám čas ani na to. Na Uplay bych si taky něco našel. Sakra tohle se nedá stíhat.

Ale jinak ty předplatné nejsou vůbec špatný. Fakt je to levný.
@Ross (06.09.2019 12:28): Je to NES, taky jsem je měl. SNES měl co se těchhle kopii týče tuším šedé cartridge. Každopádně ty hry jsou 1:1 to samé, akorát z nich vývojáři neviděli ani korunu. :)
@Ross (06.09.2019 16:00): Většinou to bude NES, ale můžeš se podívat na video, jestli ti to na tebou myšlené hry sedí. Vietnamské kopie konzolí určitě jako platformu přidávat nebudeme, to je prakticky neevidovatelné.
Ach jo, já se už skoro rok nepřihlásil na Epic Games launcher (protože jsem přestal hrát Unreal Tournament) a teď mi došlo že někdo říkal že tam snad zadarmo byla Subnautika?! Zrovna tohle jsem si chtěl zkusit. Hm, tak někdy příště.
@Red (05.09.2019 18:45): já neškudlím každou kačku ale nevadí mi počkat si na akci. Nemusím mít vše jakmile to vyjde.

Holt někdo má štěstí že Dirt Rally rozdávali zadarmo.

Stejně jsem neměl PC na absolutní novinky, respektive jsem nikdy moc nebyl na novinky s výjimkou Battlefield 3/4, a pak letecké simulátory ze série DCS World stojí majlant, ostatně mrkni se na ceny, tam jinak než v akci ani nekupuji jinak bych zrujnoval rodinný rozpočet.

@Garret (05.09.2019 15:51): proč toho lituješ? Witcher 3 se Ti nelíbí nebo proto, že později bys jej sehnal v GOTY za 15 Euro?
@Fritol (06.09.2019 10:44): "Uživatel který si tam bere hry zdarma a nikdy nic nekoupi pro ně užitečný není. Akorát jim brzdiš servery." Nie je pravda, tak funguje marketing, vybudovať si základňu zákazníkov a za zákazníka rátajú každého, kto tam tam má niečo aktivovaného, hoci si to u nich nekúpil, to že majú ľudí "v portfóliu" slúži nielen ako číslo, ktoré slúži na presviedčanie vývojárov a publisherov "aha koľko máme ľudí, poďte k nám", ale aj na prípadné naháňanie investorov, rozširovanie povedomia o ich službe medzi ľudí nie až tak znalých kupovaniu hier cez digitálnu distribúciu a podobne. Nehovoriac teda o ľuďoch, ktorí si niečo zadarmo aktivujú a neskôr aj kúpia, prípadne sami fungujú ako marketingový nástroj, lebo zavolajú svojich známych, rodinu a príslušníkov, aby cez tú službu hrali s nimi, presne tak, ako niekto sem do diskusie postne linkne, čo je práve na epicu zdarma. Je to reklama zdarma.
Měl bych otázku. Určitě vzpomínáte na ty žluté kazetky z devadesátých let. Do jakých konzolí se to zde na webu řadí? Říkalo se tomu Televizní hry :D
@ntz (06.09.2019 11:04): No musíš si to většinou stihnout aktivovat během tří dnů třeba. Z hlavy co si tak pamatuju, tak rozdávali Age of Wonders, první dva Zaklínače, Oxenfree, Shadow Warrior 2 atd.
@ntz (06.09.2019 10:45): Uh... Několik desítek her? Vždyť rozdávají hry zdarma co chvíli. Každé letní slevy tam mají i několik titulů zdarma.


@Jab (06.09.2019 10:46): Jasné no, ale ta je jim ve výsledku k ničemu když ti uživatele nejsou aktivní zákazníci. Vem si jak dopadla Desura. Tam měl účet taky každý akorát na aktivaci her z bundlů a zdarma a jinak tam nikdo nenakupoval.
@Fritol (06.09.2019 10:44): Imho má uživatel tendenci si něco koupit na nové platformě až když už tam nějaké hry vlastní. Mě to tedy postihlo jen kdysi u Steamu, tak nevím. Ale myslím že hlavně málo kdo z nás vidí do těchto obchodních strategií :)
@Garret (06.09.2019 10:29): Záleží jak k tomu přistupuješ ty. Uživatel který si tam bere hry zdarma a nikdy nic nekoupi pro ně užitečný není. Akorát jim brzdiš servery. Akorát prostě doufají, že pár tisíc z těch milionů si něco koupí.

GOG účet mám taky víc jak pět let snad a jen tam sbírám hry zdarma, nikdy jsem tam za nic nezaplatil. Pochybuju, že jsem jim užitečný.
@Red (06.09.2019 01:51): pánové, Epic nepotřebuje vaše peníze. chce vás. chce si vystavět uživatelskou základnu. to že vy si u něj nic jiného nekoupíte pro ně není důležité, sbírají uživatele a velké množství lidí u nich i nakoupí. rozdávání her zdarma (ač často už x krát poskytnuté zdarma jinde) přiláká spoustu lidí.

chce se mi z epičí politiky zvracet, ale lidem to prostě nevadí. good for them.
@Kwoky (05.09.2019 14:46): Beta není problém u opensourcových her, kdy možná k žádnému „vydání” nedojde a autoři se snaží jen říct, že to jako nemusí být úplně ono, i když to třeba je ono. Co třeba cos1_beta7b? :-) Nebo Xonotic, který drží verze na 0.x.
@Red (05.09.2019 23:30): Epic mají díky Fortnite obrovský kapitál díky kterému se mohou postavit konkurenci. Můžou si dovolit rozdávat a nechtít tolik prachů od vývojářu. Až jednou spustí achievementy, což je podle mě hlavní věc, kvůli které lidé drží Steam, bude se muset Valve změnit svojí politiku. Epic má slušně našlápnuto jednou Valve sesadit z trůnu.
@Red (05.09.2019 23:30): No ehm, v prvom rade nie si evidentne cieľovka pre to, čo sa snaží epic predávať a na čom chce zarábať. V druhom rade sú to z 90% bundled hry a hry, ktoré boli vo veľkcýh zľavách už viackrát. :)
@Kwoky (05.09.2019 14:46): jediné bety které jsem kdy v životě hrál byly (v pořadí):
1. Lock On Modern Air Combat
2. Battlefield 3
3. Battlefield 4
4. SW Battlefront
5. SW Battlefront 2
6. Battlefield 1
7. Battlefield V

Free weekend hry pravidelně nestíhám. Od bodu 4 to už bylo čím dál kratší dobu strávených v betě.
@Kwoky (05.09.2019 13:08): Se musím přiznat, že mě máloco zaujme. Většinou se na free weekend nabízí hry, co už mám nebo je nechci, nebo na ně aktuálně nemám náladu.
Bety a early access neřeším skoro vůbec, nemám chuť dělat někomu testera.
@MarkJude (05.09.2019 22:47): Já fakt nechápu. Všechny nový hry, co jsem si chtěl koupit, mám na epic zadarmo. Nepřijde mi to jako racionální strategie. Už teď mám na mnoho měsíců vystaráno.
@Kwoky (05.09.2019 13:08): Bety neřeším, raději si počkám na plnou hru, protože mám stejně dost her k hraní.
víkendové akce nebo open bety ovšem někdy využiju, když mám chuť.

Vyzkoušel jsem si tak, jak se hraje Battlefield V a Anthem, oboje byly velmi slabé hry, které jaksi vypadají stejně, jako v betě, v free weekendu jsem využil například Asseto Corsa, což je parádní hra.
Helena Bendová – Co je nového v počítačových hrách (2019)

Přehledně a stručně o tom, co se právě peče v game studies. Ale i o tom, jak se koncem 80. let utvářela identita hráče, kterou si přivlastnili muži, nebo jak strategické hry pojednávají o válce.

Nebo o LGBTQ+ komunitě, griefingu či násilí ve hrách, and so on and so on…

Má to 100 stránek, nasměruje to dál, doporučuji všem přemýšlivým.
@Kwoky (05.09.2019 13:08): Bety som hral asi dve v živote - hearthstone a MtG: Arena, ktoré našťastie neboli až tak veľmi bety, inak by som tým nezabíjal čas, hlavne ak ide o singleplayer hru, ktorú by som si radšej neskôr mohol užiť už patchnutú a prípadne updatnutú aj o obsah. Free weekendy ma nezaujímajú, pretože väčšinou i tak nemám cez jeden víkend toľko času, aby som danú hru prešiel, čiže je to zbytočný teaser na kúpu hry poväčšinou za plnú cenu, čo by som nedal. Navyše rovnako ako sa vyjadrilo pár ľudí nižšie, nechcem sa prispôsobovať hraniu, ale chcem si hranie prispôsobiť vlastnému pohodliu a hlavne nálade. Nálada mi totiž logicky ovplyvňuje typ hry, aký mám chuť hrať.
@Fritol (05.09.2019 14:51): Když jsem to hrál naposled, tak mi to jedno dohrání zabralo 45 hodin. Dělal jsem komplet všechny questy, ale nijak jsem se nikde extra neloudal. Nevim kde to děláme jinak a asi to ani nemá smysl řešit, ale jsem zvědav na rikunahla, jak dlouho mu to zabere pokud ho to chytne.

@S4TW (05.09.2019 15:13): jednička má nejslovanštější atmosféru, proto jí i dneska spousta lidí preferuje před 2/3.
takovou to normální hratelností, kdy spíš děláš všechny side-questy, ti dvojka zabere 30-35 hodin, 20 je určitě hodně podceněné, 40 už je moc.... já osobně mám 41 hodin s tím, že jsem ještě pár hodin trávil děláním achievmentů...
Dvojka sama o sobě je výborná hra, ale trojka to všechno ještě o level posunula :-)... ale já dost žeru i jedničku, tam se mi líbí atmosféra hry, která na mě působí tak nějak temněji, tíživěji...