Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Coldplaz (12.10.2017 10:14): Je to gambling jako každý jiný a je to jedna z nejsmutnějších věcí v aktuálním herním byznysu. A to si člověk myslel, že nic horšího než F2P nás nemůže potkat.
Hráči se tak dlouho snaží vysvětlovat, že počítačový hry nejsou výherní automaty, aby pak přišlo tohle.

Samozřejmě záleží na zpracování a zapojení do hry, ale v případě možnosti kupování balíčku jde vždy o gambling. Ať už jen mírnou formou nebo nepokrytě "matovou". V případě třeba Overwatche je to vcelku neškodná věc (jen kosmetické věci). U Battlefrontu 2 ale ovlivňuje hratelnost a to už seriozní prasárna.
Na internete som teraz videl dosť veľa diskusí o lootboxoch, ako napr. toto dlhé video, myslíte si, že by mali byť považované za gambling? Podľa mňa by vôbec nemali byť v platených hrách.
@Hydr0gen (11.10.2017 16:47): Já si PS+ platím taky. Když byla nedávno akce za necelou tisícovku na rok, zaopatřil jsem se až do roku 2020, těch cca 80 Kč za měsíc mě nezrujnuje. :c)) Už jsem zde o tom jednou psal, u mě jsou důvodem slevy na nákup her a samozřejmě hry „zapůjčené” v rámci pluska. Online prakticky nehraji, snad s výjimkou závodních her a to především kvůli zisku trofejí (nesnáším online trofeje!!). Hry kupuji jak krabicovky (zatím vždy jen nové, jelikož bazíruji na 100% stavu a především ty, které chci mít ve sbírce), tak v digi podobě (především zlevněné zajímavé blbůstky za pár kaček). Jak už jsem rovněž někde dříve psal, beru konzoli především jako zdroj zábavy, neřeším tedy nijak zásadně grafiku, výkon, framerate atd., jde mi především o hry jako takové. Proto se taky neomezuji jen na exkluzivity, nýbrž hraji naprosto cokoli. Ve slevách na PS storu je pořád něco zajímavého a těžko se tomu odolává. Když k tomu ještě přidám ony hry z PS+, tak už to doma ani nestíháme hrát, jsme předzásobeni na mnoho měsíců dopředu. :c)) Toliko tedy mé dosavadní postřehy z užívání PS4 a důvody pro pořízení PS+.
Jen v rychlosti nekolik bodu:
- jak to maji poresene, to netusim
- kdyz jsem jeste studoval, Mahenova knihovna v Brne mela obrovskou sbirku audio-CD, ktere bylo mozne pujcit domu. Myslim, ze tam bylo nutne i zaplatit neco navic, krome placeni poplatku za clenstvi v knihovne.
- ta sama knihovna mela i obrovskou sbirku gramodesek, ale tam bylo pouze mozne prehrani v knihovne.

- v CR plati povinnost autorskeho vytisku, ta se ale vztahuje pouze na NK v Praze, MZK v Brne a jeste jednu (tusim v Olomouci, jestli nejaka knihovna pro slepce). Do teto povinnosti spadaji veskeri vydavatele knih a periodik. Jestli se to vztahuje i na produkci filmovych DVD, pripadne jinych audio a audiovizualnich nosicu, to netusim. Zrovna tak netusim, jestli je povinnost posilat pouze samotny casopis, nebo i jakekoliv bonusy (prilozena CD/DVD, tretky z Bravicka). A pokud to vydavatele berou jako formu predplatneho, jake medium se prida, pokud casopis vychazi/vychazel s CD a s DVD zaroven.

- zbyle knihovny uz musi knihy nakupovat (i kdyz treba se slevou). Nakupovat musi i ty knihovny zminene v zakone o povinnem vytisku, pokud chteji mit vyssi pocet exemplaru
@Charllize (11.10.2017 21:53): tak pokud by měli zákon jako my pro knihy, tak by buď Bethesda nebo rakouský vydavatel/distributor musel kopii odevzdat, pokud by chtěl hru vydat. Ale to pouze spekuluji - nemám přehled o rakouském právu.
To je bug nebo fíčura, že PSN pokaždý zapomene login a musím znova jak idiot zadávat tím dementním způsobem uživatelský jméno a heslo?
Kdyz by nekdo chtel pujcovat hry za penize musi mit licenci od vyrobce hry plus licenci treba od Sony. zalezi na konkretnim zakonu dane zeme. Treba v japonsku to je striktne zakazano zakonem. jinde se na to vztahuji ty sama pravidla jako u pujcovani filmu. problem je v tom ze licence na pujcovani nejakeho titulu je vetsinou dost velka suma ktere je v zasade nevratna. hodne hernich yvdavatelu to samo dela schvalne aby ty hry pujcovat nesli a nikomu se to nevyplatilo. Co si pamatuju tak videopujcovna platila licenci za jeden film kolem 1000 - 2000 korun. Coz bylo pomerne snadno vratne pri pujcovnem treba 35 - 50 korun na den. U her nevim kolik by stala licence ale klidne muze jit o desitky tisic korun.
Pokud knihovna ve Vidni pujcuje hry vazsade zdarma, jen na zaklade nejake prukazky do knihovny a nejakeho hromadneho poplatku co vztahuje na vsechno zrejme to je jedno. je to stejne jako kdyz nekdo pujci hru kamaradovi. A jeste to muze vydavat za kulturni bohatsvi a zrejme porizovani titulu jde z nejakeho fondu na kulturu pripadne daru. Kazdopadne nepujde o vydelecnou cinnost a tim padem to nebude porusovat licenci, aspon ne v takove podobe aby to nekomu muselo nutne vadit. Taky v tom muze figurovat ucel proc tam ty hry jsou, treba za ucelem studia a tak podobne.
@Hydr0gen (11.10.2017 16:47): já ano - protože měli akci za jedno euro, pak jsem si to zapomněl zrušit, tak mi to naběhlo znova už za plnou měsíční pálku, pak jsem to teda fakt zrušil a pak zase obnovil protože tam bylo Just Cause 3. A už jsem si to nechal, protože s kámošem se chytáme na mulťák Wildlands, přičemž teď je tam za hru novej Metal Gear, který si taky rád vyzkouším. Ovšem jestli se to celé vyplatí, to netuším :) U mě platí, že asi ne, protože ty hry hraju dlouho takže si zbytečně platím měsíce navíc, ale taková je doba!
@Fingon (11.10.2017 20:44): tak to museji mit nejak domluveny jako nejaky kulturni obohaceni knihovny neco podobnyho. Ale ver ze kdyz by sis otevrel treba v praze pujcovnu her tak ti ji velmi brzy zavrou. Mozna by to slo resit nejakou formou klubu jako se to kdysi delalo u hudby, ale myslim ze se to nikomu nevyplati z duvodu co jsme psal niz, To pujcovny by bylo uplne mimo misu.
PS: pochybuju ze ti ve Vidni v knihovne pujci FIFU 18 na ps4 :)
@Hydr0gen (11.10.2017 16:47): Na PS PLUS dostanes obcas dobry hry, obvzlast ted co to zdrazili. Ovsem problem je v tom ze jakmile to prestanes platit tak se ti zamknou a nemuzes je hrat. Myslim ze smysl to ma hlavne pro lidi co hrajou primarne online/multiplayer hry, jinak si myslim se bez toho obejdes.



@Kvasa (11.10.2017 16:58): jo pujcovna her je nezakona, mozna by kdysi prosla nejaka pujcovna PC her, ale jelikoz u konzoli do toho ma co mluvit SONY, Microsoft nebo Nintendo, neprichazi to v uvahu. jedine ze by je zavedli oni sami nebo nekdo sikovnej s dobrejma pravnikama by je takzvane ukecal na nejakou licenci jako to je u pujcovani filmu. Ja jsem samozrejme rad ze to nejde, ale to je pracovni pohled. A i jinak moc nevim jak by se to resilo, vetsinu her nedohrajes za den a pujcovat si je na tyden by mozna vyslo draz nez si ji koupit nekde v bazaru. Ale asi by sla zavest pujcovna konzoli, v cemz taky moc nevidim smysl, ale to by asi slo :)
...jo jinak jsem čerstvě vlastníkem PS4 Pro (z aukra), proto ten dotaz o 2 přízpěvky níže.

A už taky šmejdim po bazarech po hrách. Na netu se dá ledacos najít.

Cílem je zlatá trojice exkluzivit: Last of Us, Uncharted a Horizon. Uncharted budu hrát od dvojky, jedničku po mě nechtějte.
Tak jsem to dělal před steamem. Koupil, dohrál, prodal. Člověk to mohl koupit bez nějakých obav, když to byla sracka šlo to na aukro na druhý den.
Jinak půjčovna je teda nezákonná?
Co když to nakoupím zalevno třeba v UK a pak to tady s menším ziskem prodám? To asi taky nejde?
@rikuhahl (11.10.2017 15:49): no jejej. Hru, o kterou mám zájem, bych si nepůjčoval, to by mě ani nenapadlo. Spíš bych si půjčil něco na vyzkoušení - třeba kamarád mi půjčil Wolfa, já zjistil, že mě to neba (a že neumím na gamepadu fps)a i tak jsem to měl doma si dva měsíce než jsme se zase viděli (a já mu to nezapomněl vzít).
@Charllize (11.10.2017 12:45): dobrej point, ale pořád to na střední vypadalo líp než novinky na PS3, hlavně co se vyhlazování hran týče, to mělo ps3 snad na nule :D

Já musím přiznat, že (si) hry nepůjčuji - a) chci mít vše co mám nonstop k dispozici a b) nerad u sebe mám dlouho cizí věc. Navíc dneska je jiná doba, vydělávám, kamarádi taky. Samozřejmě, že na zš jsme si půjčovali hry na pc, ale já teda jen pálenky. Na druhou stranu, mám PS4 už skoro rok a koupil jsem si slovy 4 hry, přičemž PS+ mě asi zabaví dostatečně, protože tam konečně začali dávat normální hry a ne nějaký indie zbytečnosti.

@Zoltan (11.10.2017 15:48): v poho, Indian má stejně nějakou šunku a počítám tak 15´ monitor :D
www.gamebazar.cz

Naprosto perfektní sajta. Ceny lepší, než na aukru, možnost měnit hry. Samozřejmě bez záruky, ale to je u každého bazaru. Měnil jsem tam nebo prodával/kupoval asi 10x. Prodej se tam moc nevyplatí, na aukru za to dostanete vesměs o pár stovek víc. Na tom bazaru jsou ty ceny fakt trochu jinde. Což je výhodou při nákupu.

Při tolika plevelech mezi očekávanými hrami lituju, že nemám Mafii 3 nebo Andromedu na konzoli. Hned by letěly. Takhle tak leda spálit krabičku. Ale Falloutu jsem se zavčasu střepal.. :D bazary ftw!!!! :D
@Kvasa (11.10.2017 13:21): jsou bazary, kde si hru koupíš a vrátíš ji po dohrání se ztrátou (většinou kilo) a bereš jinou. osobně je kupuju přes inzeráty, dají se tam najít fakt dobrý kaufy. třeba teď Lost Legacy za 300 nebo Until Dawn za 100. no a ty pak zase muzes prodat do toho kamenného bazaru a ještě na to vydělat :)
@Zoltan (11.10.2017 11:57): ty upgrady už nejsou co bejvaly...CPU co jsem koupil před šesti lety za 5K je pořád dvakrát rychlejší než co je v PS4 Pro..
8GB paměti už mám taky snad dekádu a zatím se nic nenašlo co by potřebovalo víc..
Jenom ty grafiky je potřeba občas obměňovat no..