Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

@Ringo (09.04.2022 14:49): Tak samozřejmě je to především o přístupu přidávajícího a schvalujícího a ne vždy dojde k dobrému řešení z jakékoli strany. I vrácení návrhu kvůli popisku má nějaké hranice, někdy se na to schvalující vrhne, upraví a schválí za míň bodů, někdy to prostě vrátí s vysvětlením, ale jak psal teď Tul, každý na to reaguje jinak. Já jsem ti taky něco schvaloval (Genesia) a text trochu upravoval, ale do pošty jsem ti kvůli tomu nepsal, protože mi ty změny nepřišly až tak zásadní. Rozhodně nemohu říci, že bys psal špatně, však taky většinou dostaneš 5 bodů, jen tam máš občas hodnotící pasáže, a ty sem prostě nepatří.

EDIT: Jinak ještě k těm popiskům, které by se pak doplnily. Koukal jsem schválně kolik her z celkového aktuálního počtu 21 897 je neokomentovaných, což je řekněme takové měřítko, i když určitě nepřesné, a vyhledalo to 15 054 her, což je necelých 70% her bez komentáře. Popisky by se asi lišily, ale jen pro představu, jak by to tu mohlo vypadat.
@Isair (09.04.2022 15:17): Ale v tvojom prípade sme sa bavili o editáciach, nie o pridávaní. Každopádne, ľudia, ktorí pridali veľa hier sa na nastavené pravidlá a pridávanie nesťažujú, ale sťažujú sa tí ľudia, ktorí hry nepridávajú alebo pridali málo. To vypovedá o tom, že problém nie je v systéme, ale v tom, že sa ľuďom nechce. Ale to je ok, ak sa niekomu nechce, nemusí to robiť. To čo chceme, je, len aby sa to nerobilo polovičato. Takže za mňa je problém v človeku a nie v systéme.
@Tulareanus (09.04.2022 15:03): Nic ve zlém, ale vždyť jsi tím nedokázal vůbec nic:), mluvilo se tu o kompletním přidávání profilů a hlavně popisků či doplnění většího množství informací (které vyžadují mnohem více času, o to spíše, čím více je hra neznámá).

Ale jak jsem psal, ty 2 minuty tomu v pohodě ochotný věnovat jsem (to asi téměř každý), avšak v případě nějakých dodatečných informací (kór u hry, u které jsou hůře k sehnání, anžto nejsou příliš známé), už by to bylo více času. A konkrétně u těch Immortals jsem opravdu neměl chuť se něčemu takovému věnovat (prostě jsem udělal jen tu ani ne 2 minutovou editaci, jakou jsi udělal teď ty a tím to pro mě končilo), k té hře jsem neměl žádný vztah (třebas kdyby se jednalo o jinou hru, přistupoval bych k ní zase jinak), jen jsem chtěl změnit důležitou informaci, která chyběla.

Ale ok popisky jsou něco, co odlišuje DH od konkurence, osobně bych je tu za každou cenu mít nemusel, ale asi má Memphis pravdu a klidně ať si za tím stojí, nemám nic proti. A je možná pravda, že už by je nikdo dodatečně nedopsal (nebo jen velmi zřídka). Radši kvalitu než kvantitu.

" mne sa napr. stali tieto situácie v krátkom poradí po sebe (a zopakovali sa viackrát)... "

Chápu, také to nemáte v tomhle ohledu lehké. Holt lidé jsou různí :). Ten Immortals jsem zmínil jen v rámci tématu, ne že by mi to nějak leželo v žaludku, však už je to xlet stará editace (navíc mi to podruhé zamítl někdo, kdo už ani není v týmu).
@Isair (09.04.2022 14:40): Upravil som to preto, lebo som chcel ukázať, že sa to dá urobiť za dve minúty, ak človek na to nie je lenivý. Žiadna otravnosť alebo náročnosť v tom nie je. Buď človek chce úpravu urobiť alebo pridať popis, alebo nechce. Nemierim teraz práve na teba, ale na všetkých tých, ktorí odvčera v tejto diskusii dokázali napísať slohy o tom, prečo a ako sa im "nedá" napísať popis alebo urobiť úpravu, hoci za to isté úsilie a čas, ktorí tomu venovali mohli pridať veľa nových hier aj s popisom.

Inak súhlasím s tebou v jednej veci - Ak si sa rozhodol upraviť názor, mal by si upraviť aj názov spomínaný v texte, no pri editácii za mňa nie si povinný pomeniť aj ďalšie informácie, ak nechceš, hoci by to bolo plusom. Ale všetci sme tu ľudia a niektoré veci máme vnútorne inak nastavené, mne sa napr. stali tieto situácie v krátkom poradí po sebe (a zopakovali sa viackrát):

- používateľ pridával hru, no popis bol nedostatočný gramaticky, štylisticky aj fakticky - popis som mu vrátil a on mi vynadal, že som mu to už mohol rovno upraviť, keď viem, kde je problém
- druhý používateľ pridával hru, mal podobné chyby, tak som sa rozhodol, že teda tie úpravy urobím sám a dám menej bodov, používateľ mi vynadal, že som mu to nevrátil, aby si to upravil sám (ako keby si to nemohol skontrolovať pri posielaní návrhu)
- tretí používateľ pridával hru a išlo o titul, ktorý sa dal viac rozpísať v popise, ale popis spĺňal štandard na schválenie, tak som to schválil a následne sám urobil editáciu popisu, aby bolo viac rozpísané o čom je hra, používateľ mi vynadal, že prečo som mu to rovno po schválení prepísal (ako keby to bol jeho majetok)

No a keďže vešteckú guľu memphis ešte v tíme nerozdáva, čo s tým, že?
@Jumas (09.04.2022 14:30): Ok, beru, dobře vyargumentováno a máš tedy pravdu. Jen by nemusela být taková přísnost u toho, když už někdo popisek napíše, aby se mu to vracelo k přepracování kvůli nějaké kravině, jak kdyby šlo o nějaký klíčový firemní projekt. Z mého pohledu je tryzna psát popisek ne proto, že (jak tady někteří rádoby vtipně narážejí) by byl problém napsat semestrálku. Klidně vysolím text i o deseti odstavcích. Ale ta tryzna spočívá v tom vážení formulací, aby to nevypadalo, že to snad píšu já, ale aby to vypadalo, že to nenapsal "nikdo". A když už se stane, že to adminovi přijde místy zabarvené, tak se mi líbí přístup Ronika, který mi napsal do pošty - "trochu jsem některé výroky zneutralizoval" a pak to normálně schválil. Nevracel mi to k přepracování jak žáčkovi první třídy nekvalitně vypracovaný domácí úkol. Je to dost o tom přístupu nedělat voly z těch, co se rozhodnou tomu tady třeba 10 minut k jedné hře věnovat.

Chápu nároky na kvalitu, pokud to má být k něčemu, ale určitě by se to nemělo zvrhávat jako v případě toho neschválenému popisku od Garreta. Ale to už je váš boj na DH, jaké nároky na druhou stranu kladete na adminy a schvalovače. S některými řeč je, s některými ne.
@Tulareanus (08.04.2022 23:35): Koukám, že už jsi ten Rise of Immortals upravil, vida jak to hned jde :), kdybych to věděl, ozvu se již dávno :p. Každopádně díky ti.

Takhle mi ta editace dává smysl a nic proti tomu nemám (prvnímu zamítnutí rozumím), ale to druhé mě už mírně řečeno odradilo, proč tam vypisovat ještě nějaké dodatečné informace o změnách, když už ten původní popis je dost obecný a příliš podrobně hru nepopisuje. Samozřejmě se toho někdo, kdo o hře ví více (a ty změny z přechodu Immortals na Graxia zná, pokud nějaké jsou) zhostit může, ale přišlo mi zbytečné zamítat tak důležitou informaci (změna názvu) kvůli tomuhle (myslím to druhé zamítnutí, kdy už jsem upravil ty názvy v textu a připsal tam mám dojem i to datum, jak to tam máš teď ty).
@Ringo (09.04.2022 13:28): Jenže ty popisky by pak nikdo nepřidal. U známých her ano, ale u nějakých, o které se zajímá jen pár lidí nebo jen ten přidávající ne. Navíc by docházelo k situacím, že se přidá nějaká hra hned po oznámení, ale někdo, kdo se chtěl dělat s celým profilem včetně popisku, ale musel kvůli tomu logicky čekat, až bude více informací, ostrouhá, protože ho někdo předběhne pouze vyplněním hlavičky, což je ta nejjednodušší část.

Pak už se do toho dotyčnému nebude chtít tolik jít jen kvůli popisku, mě by se tedy určitě nechtělo. A nevěřím tomu, že tu čekají zástupy uživatelů, aby ty texty doplňovali, ale na vyplnění hlavičky a přidání obalu by se samozřejmě celá řada dobrovolníků našla. Stačí se vlastně podívat na vývojáře, jak by to dopadlo. Těm neznámým přidal jazz1, Luksa, já, rikuhahl a řada dalších uživatelů logo, vyplnil základní údaje, ale s popisy už je to o dost horší. Je na to totiž třeba obětovat více času, a to se chce jen málokomu.

To by se rovnou mohl udělat skript, který bude tahat nové hry ze Steamu, PS Store, MS Store, Nintendo Store,... a bude tu tuna prázdných profilů, které nebudou nikoho zajímat. Pokud chceš, aby pak profily her vypadaly takhle, pak nejsi na správném místě. Popisky zde budou vyžadovány vždy, alespoň doufám.

A argument, který tu padl (ne tedy od tebe), že pak není co editovat, také není úplně pravdivý. Stále lze k hodně hrám přidat chybějící platformy, na které nově vychází, změnit obal na lepší s lepšími rozměry, který se dá většinou najít tady, a pak už jen mírně doplnit popisek, protože za hlavičku s obalem jsou dva body a na ten jeden či dva další, potřebné k získání ačívů, už opravdu není třeba vyvíjet až tak velkou snahu.
@rikuhahl (09.04.2022 13:14): To je taková ideální představa, ale realita je podle mě jinde, Já ten tlak na to, aby to fakticky odpovídalo nějakému strohému popisu, napsaného už 100x na jiných stránkách, cítím, stejně jako tetelení se arbitrů, jak mohou někomu nařizovat, jaká slova volit a co by tam měl ještě napsat, aby jeho třeba 10 minutového obětování času s přidáním hry bylo schváleno. Ale to je stejně nakonec jedno, není to vlastně moje věc.

Já už jsem k tomu napsal dost a platí to, že nechápu, proč by přidávač hry měl být povinně sestavit popisek, když se toho může chopit někdo, kdo by ten popisek přidat chtěl a získal by za to body. To je jakoby se povinně vyžadovalo k přidání hry i přidání rovnou komentáře. Někomu se chce přidat hra, ale nechce se mu psát popisek, druhý by popisek napsal, ale hra tu není přidána a jemu se přidávat nechce a tak tu hra není raději vůbec. Pro databázi divný přístup.
@Ringo (09.04.2022 12:32): Tak unikátní je to hlavně v tom, že to není opsané, nebo otrocky přeložené z jiných webů a zdrojů. Dál by to mělo být vytvořeno na základě více zdrojů a ideálně i po vlastní zkušenosti z hraní. Prostě kombinace více zdrojů a hlavně to napsat přehledně, stylisticky alespoň přijatelně a svoje postřehy představit nějak nestranně, jako fakta a ne jen dojmy.
Popisky jsou prakticky to nejdůležitější na DH a je to něco, co je unikátní a navrch oproti konkurenci. Sám Memphis to zmiňuje snad v každém rozhovoru (naposled v Modrák and friends před pár měsíci), že to je něco, na co je hrdý a co se nikdy nebude měnit. ;)
Ale jo, za možnost přidávání her bez popisku jsem taky, to zvýrazňování, které popsal Dan9K je dokonce moc dobrý nápad. Ideálně by bylo fajn, kdyby šel i jedním kliknutím zobrazit seznam her bez popisků, aby jej mohli zájemci dopsat.



@Tulareanus (08.04.2022 23:35): To nebylo od tebe:). Ale kdyby sis ten příspěvek pořádně přečetl, zjistil bys, že jsem ho nakonec změnil v textu (to samozřejmě příliš práce nebylo), ale následně mi byl vrácen znovu (tentokrát zase jiným uživatelem), ať dopíši ještě seznam změn v nové verzi atd., což pro mě již bylo práce dost, na hru, která mě absolutně nezajímala. Opravdu nehodlám plýtvat volným časem sepisováním a hlavně vyhledáváním informací k něčemu, co mě nebaví a nezajímá (a nemám si informace a změny jak ověřit, protože hru již nehraji). A svoje ad absurdum zveličování si nech od cesty;). Chtěl jsem zkrátka jen přidat aktuální název, především kvůli vyhledávání, ale jak se zdá, je to tu velký problém...
@Isair (08.04.2022 23:11): No, jak vypadaly mé popisky. Nebyla to fakt žádná exhibice, jen jsem připsal něco ve stylu - hra byla vnímána tak či onak s podotknutím, jak bych ji vnímal z obou směrů já. Šlo snad jen o větu, ale i tak jsem si říkal, vždyť jsem nenapsal nic proti ničemu. Takže jsem vlastně přidal hru, dodal popisek, ale ten mi byl zeditován, že už to vlastně nebyl můj popisek. V tomto případě říkám, ok, je tu přísný mustr, jak to má vypadat a potom proč nejde přidat hru jen tak a popisek ať si za body přidá někdo další. Hele, já bych hru přidal bez nutnosti popisku klidně i za nula bodů, O ty body mi vůbec nejde.

A aby to nevzal třeba někdo nesprávně osobně, na co narážím, tak jen podotknu, že to není případ Ronika, kdy jsem s nimi i přes poštu konzultoval kdysi dávno editaci Final Fantasy 4 a 5 a Ronik mi psal, že mi to trochu zneutrální, tam to bylo v rovině jako OK a domluvili jsme se přes poštu a bylo to naprosto v pohodě, protože to bylo o slušné domluvě, ne o tom někoho peskovat.
@Jack_Dark (08.04.2022 18:16): Fascinuje ma, že jediný spôsob reakcii, ktoré sa mi od teba dostávajú sú osobné útoky. Feeling proud?

@Paul (08.04.2022 14:11): Otázkou je, kedy budeš kárať ostatných, napr. v tejto diskusii za osobné útoky? Či stačí mňa/moderátora? :)

@Isair (08.04.2022 23:11): Tak sme databáza hier a snažíme sa mať zozbierané seriózne dáta o tých hrách no nie? Sám píšeš, že ti napríklad vadí, keď je popis veľmi subjektívny/nepodložený a v tom s tebou súhlasím. Ale rôznym ľuďom chýbajú v popise rôzne veci. Neviem, či tá editácia, ktorú spomínaš a vrátenie bolo odo mňa, ale napr. mne príde logické, že ak sa zmení názov hry, tak ho pri editácii nezmením len v nadpise, ale aj v texte. Je to až tak veľa práce navyše?

Celkovo mi príde divné (a smiešne), že z jednoduchého dvojodstavcového o pár vetách sa tu píše, ako by šlo náročnosťou pomaly o semestrálnu prácu. :)
Můj názor je zřejmě irelevantní, neboť jsem přidával naposled v době, kdy tu nebyly hry typu Atlantis a Raptor (lenost + nejsem takový underground, abych hrál moc her, co tu nejsou, leda freewarovky a ty mi za to zas nestojí), ale rovněž nechápu, proč se berou jen návrhy, které jsou na pět bodů a zbytek se vrací k přepracování. K čemu tam pak ten bodovací systém je? Co takhle radši udělat systém, ve kterém budou zvýrazněny nějakým způsobem ty hry, u nichž bylo za popisek dáno méně bodů (a bude se to běžně dělat), tím by se to snadno nacházelo pro editačníky, bylo to třeba i nějakým zvrhlým způsobem motivační (jakože může mít někdo třeba orgasmus z toho, že tam nebude už ta značka, že to není ok popis) a nestávaly by se faily typu, který popisuje special_plan?
@Ringo (08.04.2022 22:57): Tak zase za sebe musím říci, že "popisky" s nějakými osobními názory se fakt blbě čtou, pár jich tu takových bylo, ještě než to tu bylo pevně ustanovené a byla to fakt hrůza. Popis by samozřejmě měl obsahovat hlavně informace o hře. Nevím jak vypadaly ty tvé, ale v podstatě ano, ten popis by tu měl být něco ve stylu popisu hry na Wiki/krabici/Steamu/GoGu, pro vše ostatní tu máme přeci diskuze a komentáře.

Ale s tou až občasnou buzerací (tím myslím z hlediska spíše nastaveného systému než schvalujících) máš pravdu (jakkoliv slušně to schvalující napíše). Sám jsem takhle pohořel dokonce i při editaci již přidané hry, konkrétně Battle for Graxia , kde jsem chtěl pouze změnit název na aktuální "Battle for Graxia" (a starý přidat do alternativních názvů), aby se to lépe vyhledávalo. Přičemž mi schvalující návrh zrušil s tím že " Ak sa zmenil názov, bolo by fajn to aspoň jednou vetou zahrnúť v popisku, alebo aspoň upraviť úvodnú vetu. ", ok změnil jsem a následně mi byl opět od někoho jiného zamítnut s tím, že " Také bys v něm měl minimálně zmínit, že současně s přejmenováním do hry přibylo (nebo bylo vylepšeno/upraveno) mnoho funkcí. A jestli se ti to bude chtít ještě vylepšit, tak připiš i jaké byly hlavní novinky, a že servery hry jsou od tehdy a tehdy již nefunkční. ".

Což se mi samozřejmě vyhledávat nechtělo, o hru jsem se už nezajímal, bylo mi to šumák, tudíž jsem se na to vykašlal... dodnes tu alternativní název není (hra už je beztak zrušená, ale to je fuk). Na jednu stranu snahu vylepšit informace o hře ze strany schvalovatelů chápu, na stranu druhou je to občas vážně spíše kontraproduktivní... zrovna v tomhle případě ok, bral bych tu větu v popisku, ale abych kvůli změně názvu tam ještě přidával kdovíjaké informace, na to se můžu z vysoka..., kót když mi je ta hra v podstatě volná a kdokoliv může popisek upravit později.

Ale je pravdou, že jsem jinak nikdy z žádným schvalujícím problémy neměl a pár her tu přidaných mám, takže zase tím nechci říci, že by vyloženě někdo z nich cíleně buzeroval/znechucoval přidání, ba naopak dost z nich odvádí solidní práci v doplňění drobných informací (třebas i těch platforem), které já třebas přehlédnu.
@Isair (08.04.2022 21:51): Já když popisuji vlastními slovy, tak už je to neobjektivní názor, takže tudy cesta asi stejně nevede :-) A to stačilo to jen přibarvit, aby to bylo zajímavé pro čtení (neříkám vždy, ale když se mi jedou stalo, že mi mé vlastní slova byly adminem přepsány do scuhé strohé zcenzurované robotštiny, tak jsem si řekl, kašlu na to).

Takže pokud je tu vyžadován strohý popis toho, co vyplivne kdejaký generátor základních charakteristik, tak to nemohu sloužit. Proto fakt nechápu, proč nejde prostě jen přidat hru, klidně bez popisku. Body jsou mi ukradené. Klidně ať je to za 1 nebo 2 body a když někdo přidá dobrý popisek, shrábne si další tři. Proč tohle není umožněno, nechápu. Buzerace za neúplný popisek mi přijde jako dání nějaké nesmyslné funkce někomu, kdo se shlédne v buzeraci ostatních s touhou se nad ně povyšovat a hrát si na toho důležitého. Docela chápu, že se pak na to lidi vyprdnou.
Možná ještě více než popisky mě štve přidávání všech platforem (od té doby, co již databáze není PC only). U některých her , jako třebas takový Street Fighter Alpha 3, byl děs vyhledávat, na co všechno vyšla a s konkrétními datumy (hned jsem si říkal, o kolik jsme to předtím měli jednodušší :), jakkoliv se jedná o zajímavé informace). Hodně v tom pomůže MobyGames, ale i ta není všespásná.

Ale zase musím říct, že si popisky občas přečtu (zvláště pokud se jedná o něco vyloženě neznámého), ale také mě příliš nebaví je psát. I proto mám takové osobní pravidlo, že hru nepřidávám dříve, než si ji nezahraji či ideálně i nedohraji, abych ji pak mohl popsat víceméně vlastními slovy. Nezřídka se mi stávalo, že některé popisky z recenzí/Steamu/Wiki etc. byly dost mimo.
@Garret (08.04.2022 13:04): A tenhle popis neprošel? Mně přijde vyčerpávající, pakliže by někdo nechtěl v popiscích rovnou recenzi a ještě by se dovolával na objektivitu, nezávislost a názorovou nezabarvenost.

Jinak já jsem pár her tady sice přidal, ale přiznám se, že je to tryzna. Za prvé mám problém popisek opisovat, rád o hře napíši něco svého, ale to mi bylo párkrát seškrtáno, protože to zavánělo snad i názorem. Takže ryze objektivní popisek je pak jen trapný nenázorový obšleh z wiki nebo odjinud, kde už to někdo napsal a nejsem plagiátor. Přes to jsem se u pár her hryznul a přidal je s tím, že jsem k nim dodal text alespoň opisně, aby to bylo trochu mými slovy a jediná snaha byla, aby to nevypadalo, že je to jen prohnáno translatorem z anglické wiki.

Mně by vyhovovalo, kdyby hru šlo prostě přidat. aby tady byla. dodám platformu, datum vydání ,developera, distributora, žánr a s nenázorovými popisky, bych se nepatlal. Za to ať si třeba nasbírá body někdo další, kdo popisek k přidané hře doplní, podobně jako je tomu u komentářů.
@Garret (08.04.2022 16:15): model přidělování bodů je od založení stejný a byl tu opakovaně popsán: 1 bod za přebal, 1 bod za hlavičku, 1-3 body za popis. Tuším, že nejnižší počet bodů, který jsem kdy přidělil, byly dva. V praxi si nevybavuju, že by se dával jeden bod, to už je pro schvalujícího prakticky jednodušší, aby udělal celý profil sám.
@Garret (08.04.2022 16:15): To je taky přesně ono, profil by mohl být přidán za 1-4 body. Pořád lepší než když není hra přidána vůbec. A jinak díky za vysvětlení v poště, že Tula ignoruješ, protože nemá cenu se s ním bavit, také souhlasím. :)
@special_plan (08.04.2022 10:17): 11+ rokov je dosť dlhá doba a verím, že aktuálne sa už niečo nazbieralo. Ak ti nejde o body a stále máš problém niečo vyhľadať, stačí poprosiť nejakého moderátora, či by ti to nemohol pridať aj za nižší počet. Nakoľko sa musíme miestami zapodievať aj nie veľmi kvalitnými návrhmi, ktoré navyše dotyční nevedia upraviť podľa požiadaviek a musíme ich prepisovať my, rozhodne uprednostňujeme ak sa niečo také nedeje a nech sa to ľudia naučia sami. Všetko je však výhradne o komunikácii, takže to pokojne pošli znova.

@Chuck (08.04.2022 09:41): Pokiaľ nejde o vyložene obskurnú záležitosť, Google pomôže vždy. Aj z recenzií sa dajú inak vyhrabať fakty typu o čom pojednáva príbeh, aké sú herné mechaniky a podobne. Názor recenzenta na tieto aspekty nás, samozrejme, nemusí zaujímať.
@musa (08.04.2022 13:24): ale já nechtěl, ať ten popisek za mě předpřipravuješ. btw by mě zajímalo - dáváte někdy za přidávání třeba jen jeden bod, místo pěti? a pokud ano, tak jak takový profil musí vypadat, aby dostal alespoň jeden bod za přidání?

@Charllize (08.04.2022 13:52): nijak jsem nerozporoval jeho schopnosti schvalovače na DH

@Jumas (08.04.2022 13:30): díky, použiju to. bude to ten nejlepší příběhový popisek v historii Season Passů, plný emocí a napětí ;-)
@Garret (08.04.2022 13:04): Tady se Fritola zastanu. Přidal jsem několik her, nevím asi 10 a často mi to vždycky ochotně upravil a sám vsechno chybějící vyhledal. Nekolikrat i na moje požádáni konkrétní hru přidal sám.
@Garret (08.04.2022 13:04): myslím, že nikdo nechce nikoho urazit. Ostatně jsem tě o rozšíření popisu doslova poprosil. Jak už tu zaznělo, někdo přidává jako na běžícím páse, někdo na to nemá čas, někomu to nejde a někoho to nebaví, to není žádná ostuda - ať si každý využívá DH dle svého. Ale aby kdokoli z moderátorů hledal za uživatele informace a předpřipravoval jim popisky, to od nás nečekej.
@musa (08.04.2022 12:05): ok, pokud to chceš takhle zkreslovat, pojďme si napsat ještě jednou - můj popis byl tenhle První ze tří Season Passů přináší nové charaktery, zbraně, oblečky a skiny. Hlavním lákadlem jsou potom tři nové levely, navazující na zakončení původní hry. Rozšíření bylo 17.2.2022 uvolněno zdarma pro majitele všech platforem. O příběhu jsem se nezmiňoval, protože jsem o něm nikde nenašel informaci, ale zároveň jsem tě požádal, jestli bys mě mohl nasměrovat, což bylo myšleno jako "hele, na Googlu jsem nic nenašel, pokud bys mohl vyhledat nějaký odkaz na něj, já to tam nasáčkuju". tys mě odkázal na Google. takže jestli chceš osočovat někoho, kdo neumí googlovat (jako mě) z lenosti, tak v tomto případě se cítím poněkud ukřivděn.

a moje zrušení podporovatelství byla věc, která vychází především z dlouhodobého chování dvou místních moderátorských bullys (bývalého) Fritola a Tula. tato jí jen vyeskalovala. peace.
@rikuhahl (08.04.2022 12:32): Hele jako... Na kompromisy už máte Matta. Já si došel pro pizzu a že budu tuhle diskuzi pročítat, bavit se a chroupat a ty se tu snažíš uzavřít nějaký "jednou půjdem dál" smír. Pěkně do sebe alespoň než dojím.

Nadhoz: " Yo mama's so fat,..." a pokračujte. :)
To je takový problém napsat ucházející popisek i na menší DLC? Každý vytvořený profil je i vaše vizitka a pokud hru na DH chcete, tak by to všechno mělo být v nějaké ucházející kvalitě.

Vězte, že kontrola profilu, který už od pohledu nevyzařuje nějakou standardní kvalitou, je nepříjemná i pro schvalujícího. Stojí mu za to věnovat hře, která ho často nějak nezajímá a nikdy ji hrát nebude třeba 10 minut času a snažit se popis nějak upravit, aby schválit šel (a dát samozřejmě míň bodů)? Nebo je lepší to prostě po přečtení zamítnout a “naštvat” přidávajícího, že jeho práce je nedostatečná? Obě varianty nejsou dobré, to se snad shodneme. A proto všem doporučuju vytvořit dobrý profil hned na poprvé a všichni budou spokojeni ;)

Vždyť nám všem jde o stejnou věc, tak se hned neperme.
@Paul (08.04.2022 12:11): Máš pravdu v tých vyšších nárokoch, ale v tej prvej vete sa hlboko mýliš. Za mňa je situácia takáto: Je normálne mať problém urobiť popis, či už preto, že sa človeku nechce alebo ho nevie urobiť atď., ale vybíjať si svoju frustráciu z vlastného problému na DH alebo na členoch tímu ok už nie je. Ja som len sarkasticky opísal tú situáciu, ktorú on sám vytvoril. Dôležité je, aj to že som pod to uviedol aj normálne zdôvodnené stanovisko k téme v diskusii.
Pro upřesnění: souhlasím, že délka popisku se má posuzovat individuálně a taky se tak při schvalování děje. Ať už z důvodu rozsahu titulu nebo dostupných informací. Nicméně si nevybavuju hru, kde by šly vyplodit pouze 1-2 řádky rozumného textu. Tyhle pokusy se zamítají už od startu databáze a pokud si na tohle stěžuje letitý uživatel, jde primárně o projev jeho lenosti. Naopak pokud v návrhu vidíme snahu, běžně se v týmu upřednostňuje oprava textu před vrácením.
Konkrétně u Garreta šlo o text v duchu: Rozšíření obsahuje 3 levely, 9 nových zbraní, 4 charaktery a 3 oblečky. Tečka, převzato ze Steamu, informační hodnota prakticky nula. Argument "víc informací není" je hloupost, jak psal Fritol - kdyby opravdu googlil, tak by našel. Ukřivděná reakce tady není na místě.
@Paul (08.04.2022 11:53): Keby bola jeho reakcia normálna, tak by som to nenapísal. To, že nevidíš, že som len vlastne opísal to, aká absurdná tá jeho reakcia bola, nie je moja vina. Ani to, že ignoruješ všetko ostatné, čo som okrem toho napísal. Neviem akú máš predstavu o tom, že do dh alebo dh tímu sa môže ktokoľvek a akokoľvek navážať, osočovať ju a reakcia bude vždy úslužná. A aj v momentoch kedy taká je sa väčšinou nájde niekto, kto si chce kopnúť alebo označiť tím dh za diktatúru a cenzorov. :)
@Tulareanus (08.04.2022 10:40): a přesně příspěvky jako tenhle tvůj (" Breaking News: Dospelý muž narieka a vyhráža sa zrušením subscription na záujmovom webe po tom, ako napísal popis hry, ktorý nespĺňal ani ten najslabší štandard webu. ") způsobují že se zde lidem nebude chtít nejen přispívat do databáze, ale vůbec sem chodit. Z pozice moderátora naprostý fail.
@Bursoft (08.04.2022 10:54): Tak ani tá jeho hra nebola práve indie underground len pre mňa a Fritola. :) Išlo o Zombie Army 4 Season Pass One.
A quality control je individuálna vec. Ono hlavne nie je veľmi vidieť, ale práve kopec ľudí ako napríklad Ronik, Fritol alebo Jumas pridávajú takmer každodenne nové platformy, zmenené dátumy vydania, krátku informáciu o vydaní DLC do popisu, atď.... Je to iba o tom, kto chce editovať a pridávať a kto nechce. A ak by bol popis odfláknutý na začiatku, tak ten update kvality ti aj tak urobí len ten človek, ktorý by to urobil tak či tak, keby boli nové informácie bez ohľadu na to, či je popis dobrý alebo zlý.

Ale čo ma neprekvapuje je to, že najväčší problém so systémom pridania hier majú tí, ktorí toho pridali menej, ako tí, ktorí toho pridali alebo editovali veľa...
@Tulareanus (08.04.2022 10:40): Ale to jsi vyjmenoval právě mainstreamové hry. Netuším, co Garret přidával, ale když se na DH můžou dostat malá DLC, která přidají třeba do závodní hry dvě auta a jednu trať, tak nechápu, co tam chcete vymýšlet. Stejné u nově oznámených her, kde je na všech herních webech zkopírovaný nějaký press text od vývojáře, 10 sekundový teaser. A člověk pak vymýšlí, o čem ta hra bude. A pak je ten popis zavádějící, protože se časem informace upřesňují, ale jelikož ten vymyšlený popis prošel quality control, hra je přidaná, tak už se k němu nikdo nevrátí, takto jsem to viděl u pár svých přidaných her..
Breaking News: Dospelý muž narieka a vyhráža sa zrušením subscription na záujmovom webe po tom, ako napísal popis hry, ktorý nespĺňal ani ten najslabší štandard webu.

Na ten popis som vtedy hodil očko a nespĺňal dokonca ani štruktúru - miesto súvislých viet tam boli použité odrážky a aj to pôsobilo ako vykopčené zo Steamu alebo odniekiaľ (to som ale neoveroval).

@special_plan (08.04.2022 10:17): K tvojmu druhému odstavcu, to je síce pravda, ale ten popis bol nič nehovoriaci a tie základné informácie si sa vlastne z jeho náplne nedozvedel.

@Bursoft (08.04.2022 09:29): Vôbec to nie je o undergrounde, to dosť fabuluješ. Ja som minulý rok pridával samé malé DLCčka k Just Cause alebo ad142 pridával DLC k Borderlands 3 a normálne sa to dalo napísať. A existuje obrovské množstvo popisov pridaných hlavne v prvých rokoch DH, kde sa dajú robiť kardinálne editácie. V podstate väčšina z nich. Ale hlavne by som čakal, že budeš chápať to, že kvalita obsahu by mala mať priorita pred tým, že niekto si chce splniť achievement. :)



@Chuck (08.04.2022 09:41): Popis z krabice je častokrát nič nehovoriaci alebo zavádzajúce PR. Okrem toho môže viesť aj k stiahnutiu textu, ktorý bol publikovaný na dh bez súhlasu autora (Používateľ, ktorý pridáva sám text na dh súhlasí pridaním s jeho publikovaním).
@M.a.t.t. (08.04.2022 09:28): To neplatí v mém případě, kde se jednalo o hru poměrně obskurní. O té před 11+ lety skutečně na internetu mnoho k nalezení nebylo (první video na YT se objevilo před 7 lety). V popisku navíc nic zásadního nechybělo (na těch 4 řádcích byla popsaná hratelnost, engine, seznam zbraní a nepřátel, dokonce i rozloha herního světa - jedná se o loveckou hru), opravdu se jen schvalovači subjektivně zdál moc krátký. Výsledkem je, že tady ani po 11+ letech ta hra není.

Ne každá hra je taková, že se o ní dají psát stohy textu. Pokud vše podstatné bylo v popisku řečeno, a ten zároveň splňuje všechny náležitosti (pravdivost informací, žádné subjektivní zabarvení, žádné kopírování textu odjinud a přijatelná stylistika), nevím, proč by měl být vracen s tím, že nedosáhl nějaké arbitrární hranice minimálního počtu slov, který už teda schvalovači přijde v pohodě.
@M.a.t.t. (08.04.2022 09:28): Googlení to pokaždé nespasí, někdy těch informací ke hře je opravdu málo a čerpat z recenzí či subjektivních prvních dojmů zas poněkud rozporuje to, že popisek má být podle místních pravidel nezaujatý, s čímž ovšem souhlasím. Každopádně jsem se přesvědčil, že hodně záleží na konkrétním schvalujícím. Já od jisté zkušenosti, kdy mi bylo od jednoho z vás vyčteno, že popis vypadá jako kdyby byl opsán z obalu krabice hry, takovéto "krabicové" popisy i nadále používám, akorát měním slova, jelikož nepochybuji, že některý schvalující si podobný popisek, např. z nějakého herního e-shopu, vygooglí a jakmile vidí v tom mém doslovnou podobnost, velice rychle ho smete ze stolu. Takže zkrátka použiji vygooglený popisek s obměněnými slovy a mám z toho ten hezky falešný popis, že je pro účely DH přece jen jiný a zdánlivě jedinečný. A ano, poslední věta je opravdu ironie.