Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

jvempire - paráda!

Já vlastnil Didaktik Gama, pak PC od 286 přes vše možné (nikdy jsem vlastně nekoupil celý počítač, vždy upgrade komponent), pořád máme doma Wii. chybí mi tu palmtopy, hrával jsem na HP200 LX (mám doma 2 dokonce, původní cena 16000), PDA Acer (hrával jsem na něm Undercroft). Takže žádnej širokej rozhled :)
@Charllize (16.09.2020 09:33): Aktuálně mám doma: PC, PS1, PS2, GameCube, N64, Wii, WiiU, Switch, GB, GBC, GBA, 3DS XL, SegaMS, SegaMD, Sega Dreamcast, Atari 800XL

Měl jsem: Commodore 64, Didaktik Gama, ZX Spectrum, SNES, Atari 2600, Amiga, Sega Saturn
@Charllize (15.09.2020 21:04): 21? Tak to nedám ani náhodou :) Já mám ohodnocené hry na devíti platformách a o moc víc jich nepřibude. Aktuálně mám k dispozici čtyři, a když počítám i prohlížeč a mobil, tak 6 :)
Postřeh z brouzdání na DH: Kwoky je dnes na DH zaregistrován 8 let a 88 dní.
@Tulareanus (10.09.2020 01:00): Soukromá firma by neměla překračovat zákony, popřít např. svobodu slova, která je prostě dána ústavou. Pokud to nějaká mega firma dělá a ještě na politické zadání, tak se stává státem ve státě, to už není o jejím soukromém vlastnictví, ale o tom, že nějaký velký monopolní moloch začne vládnout lidem navzdory zákonům dané země. Je to už takový korporátní fašismus a chápu, že neomarxisti se na téhle vlně v rámci internacionály rádi svezou, protože je to pro ně prostředek, jak internacionálně nastavit pravidla navzdory státům a jejích zákonům a jak umlčet ty, kteří jsou jim nepohodlní.

Doporučil bych si na FB dohledat i trefné komenty Michala Rybky na toto téma, kde to ještě rozvíjí dále. Bez jeho dovolení bych si dovolil pár jeho vět překopírovat: "Základní práva jsou tu od toho, aby nikdo nesměl práva lidem brát. Nikdo. Ani business. Ani když je to pro ně sakra výhodné. Ne nadarmo se korporátní fašismus jmenuje "korporátní".

A ještě zajímavější trefa do černého od Michala Rybky:" Existují univerzální svobody, které omezovat nelze, protože soukromé vlastnictví z vás nedělá moc ani zákonodárnou, ani exekutivní. Je to to, co Japonci nazývali "problém pevnosti": Domnívali se, že když si v nějaké zemi smíte koupit půdu, automaticky to neznamená, že si tam smíte postavit pevnost a vyhlašovat vlastní zákony. Na svém soukromém pozemku ale nesmíte vykonávat hrdelní právo, prodávat lidi do otroctví a ani vyhlašovat kalifát (pravda, s chápáním těchto principů má řada lidí problém dodnes)."
@ntz (10.09.2020 00:21): V klidu, tohle nemá nic společného s Memphisem, já tu petici ani sám nepodepsal, jen jsem na ni narazil a přišlo mi vtipný, ji sem postnout v souvislosti s tím, že tady Jab dává rady, jak si říct o vyšší plat (což mi přijde jako docela bizarní příspěvek do DH, další level už je jen dávat na herním serveru rady, jak sbalit holku).

Jinak obecně petiční právo je uzákoněno, není to nic neobvyklého a mít soukromý web jako je FB apod. neznamená, že si tam člověk může dělat co chce a zároveň ta skutečnost, že si tam člověk nemůže dělst, co chce, neznamená omezování soukromého vlastnictví. To je naprostý nesmysl. Sociální sítě jsou veřejným místem k setkávání. Podobně když člověk vlastní restauraci na svém pozemku, neznamená to, že tam může třeba neobsluhovat černochy, když se mu to zlíbí.

PS: Vávrův fanda vyloženě taky nejsem, ale sleduji ho, protože sem tam má zajímavé myšlenky.
@H34D (09.09.2020 22:14): Nech si ty svoje revoluční eschatologické opiáty od cesty. "Pan politolog" Vávra nerozezná levou od pravé ani až bude sedět ve squatu. Že jeho strašidlo neomarxismu obalamutilo mě vůbec nepřekvapuje.

@Dan9K (10.09.2020 00:22): Jeho postoj k Vystrčilově návštěvě Taiwanu neznám. Ale přijde mi signifikantní, že dokud jej nezačnu vyhledávat, tak je stejně pravděpodobné, že byl vehementně pro i proti.
@H34D (09.09.2020 22:14): Ja v tomto jaba chápem, lebo tá petícka je veľmi komický paradox v tom, že sa chovajú extra pravicovo, ale to čo si chcú vlastne vyvodiť a nastoliť tou petíciou vychádza z (neo)marxizmu oveľa viac (tj. pôsobí to extrémne ľavicovo z hľadiska praktiky politického kompasu), než všetci tí liberáli a politická korektnosť, na ktoré sa nadáva. :)
@Jab (09.09.2020 19:08): jako já nevím jo, ale vlastně mi přijde, že když už nějaká soukromá firma je až takhle veliká, tak vlastně už si to nezadá s tím státem. Co je vlastně stát, než fakt úspěšná soukromá firma se svými specifickými pravidly :-)

Jako Vávra mě teď trošku nasral (respektive zmátl) svým postojem k předsedovi senátu a jeho výletu, ale tohle zrovna chápu.
@H34D (09.09.2020 18:47): to je ale fakt hrozne low :D ... ta "petice" je sick a absolutni ptakovina ... to rovnou volejte po tom, aby sel don Memphis sedet, protoze posvetil banan pro jestery ... H34d, divim se ti ... tohle je prekvapive co sem postujes, takova ptakovina ...
@Jab (09.09.2020 19:08): Wow, ještě něco více povýšeného si napsat nemohl? A srovnat pravicovou petici pravičáka Vávry s neomarxismem, to si zase pobavil ty mě. Možná budeš můj nový Tommywise.
@H34D (09.09.2020 18:47): Díky za nabídku. Mě na tahle neomarxistická alotria zasahující do vlastnických práv moc neužije. Host se má chovat podle pravidel hostitele. Pokud ti ale soukromé vlastnictví vadí, tak se k tomu jistě najdou u nás vhodnější platformy, kde můžeš rybařit signatáře. Chápu zároveň, že petice souvisí s tvým bojem zde na DH. Přeji ti tu mladickou vášeň. Už jen proto, že se bavím tvými výsledky.
Já jej jednou splnil právě nějak ráno. Stále mám ale největší radost, když někomu pomůže můj koment. Cením si toho jak desítek plusek (proto komenty píši i k méně diskutovaným hrám). :) To beru jako hlavní odměnu za "aktivitu".

Když už jsme u sbírání achievementů a odměn, tak si pomohu oslím můstkem jinam. Anžto se to DH může týkat (viz dále). Na seznamzpravy vyšel dnes ráno velmi účelný článek se srovnáním platů (i s rozmezími) u jednotlivých profesí, regionů aj. Odkaz sem samozřejmě nedávám, je to absolutní off-topic. Byť nekonfliktní. Ale imho pro mnohé může jít o vydatný argument při případném vyjednávání o zvýšení platu. Pro dobro uživatelů DH, kteří samozřejmě část případného navýšení platu dají do DH ve formě podporovatelství :), informuji tak alespoň takto.
Ne že bych někde někdy sbíral achievementy, ale zdejší achievement "samotář" pobavil, buď online jako jediný přihlášený uživatel. Splněno, ani nevím jak :-)
@S4TW (07.09.2020 09:41): ad.

Ale na závěr bych jen dodal, že týpek si může hodnotit úplně jak chce, můžeme s ním polemizovat, ptát se ho, proč to tak dělá, ale přijde mi trochu přes čáru ho tu začít pomlouvat, zesměšňovat apod.

to jiste muze, stejne jako ja (nebo kdokoliv jinej) muze vyjadrit nazor, ze desitky jeho WTF hodnoceni zpusobuji, ze jeho hodnoceni nebudou brat lide vazne a nebo se budou ke konkretnim negativne vyjadrovat ...

ja jsem udelal revizi svych hodnoceni ... skandalnich 25% jsem udelil 3-Ackovym titulum aka Sniper Elite V2 a Fallout 3, o obou mam koment proc ... U mnoha jinych her, ktere me nebavily jsem udelil mnohem vyssi hodnoceni neb je nechci trestat za to, ze me neba
@rikuhahl (07.09.2020 21:43): Se divíš? Tady se obecně moc diskutovat nedá :D I když je to celkem zajímavé téma. Jen na každý seriózní příspěvek musí zákonitě padnout 50 troll příspěvků a osobních urážek.
Já se třeba při výběru her podle DH hodnocení nerozhoduju, ale ráda si přečtu komentáře, protože ty dokážou dost napovědět.
No pekne se ukazuje jak ty zdejsi hodnoceni maji tisic duvodu a brat je jako platnou minci nema moc vyznam :)
@orromis (07.09.2020 14:21): nesouhlasím, nehodnotím a nechci hodnotit binárně a u naprosté většiny her to nemám líbí a nelíbí, ale je to líbí ale, nebo nelíbí ale. Nebo nevím jestli líbí nebo nelíbí. A i mám hodnocení vyšší u her, co se mi líbily třeba méně, než u těch, co jsem hodnotil třeba míň. Líbí nelíbí neberu, nesnáším u všech oborů. Obzvlášť u hudby, ale vlastně všude. Připadá mi to, že se snižujem na úroveň dvouletýho mimina, který akorát umí říct "bééééé nelíbí"
@Shoggot (07.09.2020 11:06): Tak ono binární hodnocení je jediný relevantní (pokud nepočítám komplexní hodnocení formou nějaké recenze nebo komentáře). Já třeba netuším co znamená že je hra A o 5 procent lepší/horší než hra B (nebo třeba o 30%).

Na profilu sice mám nějakou stupnici, kterou jsem si myslel že budu dodržovat, ale stejně na to kašlu a čísla hodím jak mi to přijde když je tam hážu (a občas něco zpětně zkoriguju, naposled třeba druhé Last of Us, kde jsem asi 10% ubral když jsem vystřízlivěl po dohrání). A vlastně u toho TLoU mám ten pětiprocentní rozdíl mezi jedničkou a dvojkou který je bezvýznamný - prostě obě hry se mi celkem líbily, mají stejné problémy a ani jedna mi nestojí za komentář.

Navíc si myslím, že tu většina lidí stejně hodnotí a hodnocení vnímá binárně - 80+ je líbí, zbytek je prostě nelíbí.
@Ringo (07.09.2020 11:15): Na tom něco je. Většinou se snažím hodnotit tak, že začnu na 100% a odečítáme procenta za chyby, úroveň a nedostatky. Ale reálně je to fakt spíš hodnocení zábavnosti. Třeba takové Wizards And Warriors je plné chyb a momentů, kdy jsem měl chuť se rozeběhnout proti zdi, ale bavil jsem se pořád a hned po dokončení bych si je v pohodě pustil znova. 90%.
@Chuck (07.09.2020 11:03): Jo, považuji ji pro sebe za dohranou, protože nemám důvod se k ní už vracet. Jako spousta dalších lidí bojuju s nedostatkem času a nevidím důvod ho ztrácet s něčím, co mě skutečně nebaví. Těch opravdu nedohraných her nemám mnoho, hlavně z poslední doby (v minulosti a hlavně pravěku jich bylo mnohem víc, hlavně u strategií či plošinovek). V posledním roce asi jen The Count Lucanor a Journey.