Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

@Jumas (31.03.2016 21:55): Kdo něco takového někdy nedělal nebo o tom aspoň nepřemýšlel, tak je cucák :) Já jsem třeba vymýšlel alternativní jména postavám ze hry "Robal Kafat", což byl můj vlastní vymyšlený Mortal Kombat :)
Nevim, kam dát, ale jelikož se to týká jednoho uživatele z databáze, nejspíš to patři sem. Mou první originlálku jsem si koupil s časopisem Game4U, a tak k ní nemám originální krabičku. Obal jsem však získal díky Walomemu, který mi věnoval spoustu klasických krabiček na CD. Jedna z nich měla právě ten obal, který jsem potřeboval, a i když je ručně malovaný, jsem za něj rád. Dnes mě napadlo, že bych se o tento skvost mohl podělit i s Vámi a pevně doufám, že se autor nenaštve. Promiň Walome, ale musí to na veřejnost :)

Zde je ten jedinečný obal
Tak jsem se hecl a prošel vše hry na mém steamu a popřidával zatrhnutí u vlastněných, jako hodně jich tu chybí, asi je zase čas něco přidat a hlavně je čas začít pořádně hrát, začíná se to hodně kupit :-D
Já se rovnou přiznám, že má benevolence vůči zdejším reklamám, které jsem si zapnul, trvala přesně pět vteřin, než jsem si našel profil hry, kde něco blikalo, hned 2x a zase jsem to zakázal. Textové a statické reklamy, jinak u mě nemají šanci.
@Memphis (10.03.2016 06:30): Dobře. Min. za to řazení už. hodnocení si pár kliků určitě zasloužíte :) (mj.).

Btw, mohli byste třebas koncem měsíce či za pár měsíců sepsat třebas blogový příspěvek, jak moc je reklama výdělečná a porovnat s výdělky za podporovatelství? Jen tak čistě pro zajímavost. Pokud to tedy není tajné.



@Crash (10.03.2016 08:45): Yop, u Steamu jsem něco takového vážně nikde neviděl, ale ten GoG tam DJ na svých stránkách stále ještě má, čili tam by mohla být možnost... byť netuším, jak moc je to výhodné.
@Isair (10.03.2016 00:18): Jo Steam a GoG by byl mnohem lepší, jenže pokud vím, tak Steam žádný affiliate program nemá, neb ho absolutně nepotřebuje, resp. má ho zařízený už tím, že každá druhá hra Steam vyžaduje. GoG nějaký takový program měl, vím že to DJ měl kdysi na Oldgames.sk, ale nevím jestli ho už taky nezrušili, na GoGu o tom nemohu nic najít.
@Cobot (09.03.2016 21:51): Yop, ty na Xzone sem sedí jako prdel na hrnec, klidně bych si dokázal představit, kdyby tu byly takové i na JRC, GoG, Steam etc. (koneckonců už nyní se některé z nich přidávají do odkazů). A docela to i dobře vypadá.

Ale těch ostatních fanda nejsem (byť budou, hádám, právě asi největším zdrojem přijmu) a web díky nim vypadá rázem tak nějak "laciněji", na druhou stranu nějak zvlášť rušivé, pravda, nejsou (dokud to není nějaké okno přes celou obrazovku ala ČSFD, tak jsem v klidu). A nabízí mi to převážně nějakou hru "War Thunder", takže to i docela tématicky sedí:).

A jak to vůbec v tomhle případě funguje, peníze se kasírují za kliknutí či za zobrazení? Páč pokud budeme mít všichni vypnutý adblock a stejně na tu reklamu neklikneme, tak je to jaksi beztak k prdu:).

Ale mám velkou radost z návratu řazení uživatelských hodnocení v pokročilém vyhledávání, čili za to určitě palec nahoru.
No zatím taky držím. Ty na xzone mi nevaděj vůbec, ale ten Lídl, O2... No uvidíme skřípu zuby ale držim :D

btw: vtipná změna loga po aktivaci addblocku (jen jsem to zkusil...)
Prvni stranka,kde jsem dobrovolne vypnul adblock. Uvidim jak dlouho to vydrzim,protoze me ty dve reklamy na pravo strasne s*%*%X :D
@M.a.t.t. (27.02.2016 00:26): Sims rozšírenia sú asi povolené preto, lebo sa predávajú aj samostatne v krabiciach.

@BINGMAN (05.03.2016 21:05): Ja som asi jediný komu tu na tých konzolách nezáleží

Zaujímalo by ma keby sme urobili prieskum, koľko ľudí vlastní len PC bez konzoly.

A ten nápad hosnotiť a dávať hry bez ohľadu na platformu je pekne blbý, lebo mnohé verzie sa líšia.

@BINGMAN (06.03.2016 12:37):
Pre mňa je táto stránka hlavne herný ekvivalent RateYourMusic a IMDB ako zdroj informácií a aby som si mohol robiť zoznam.

A speaking of RateyourMusic, oni sa čoskoro premenujú na Sonemic a okrem filmov začnú do svojej databázy pridávať aj hry.
@MartinezZ (06.03.2016 12:48): Přesně tak. Kdybych tu narazil na nějakou hru, která by mě zaujala a následně bych zjistil, že není na PC, tak by mě to pěkně nakrklo. Moby je taky rozdělená podle patforem, je to přece logický.
@BINGMAN (06.03.2016 12:37): zvláštní, DH fakt nechápu jako fórum, ale jako herní DB, kam chodím, když si chci rychle něco o hře zjistit a na jednom místě mít i odkazy na videa, názor na hru a možnost se k ní i pobavit. Takže v případě vícero platforem bych čekal, že bude vidět, pro co vyšla. O jednu platformu pro přidávání méně - vše co tu je = PC :) Taky v tom sice nevidím žádný problém, který by měl stát měsíce a měsíce odkladů od spuštění, ale co já vím, co všechno by to v logice DH ovlivnilo. A zase mě to tolik ani netrápí. Konzole mě nezajímají, takže jsem rád, že vím, že hra, na kterou koukám na DH je pro PC a má pro mě smysl se o ní vůbec zajímat :)

PS: Krom samotných kategorií platforem, taky musí být vidět, jakou verzi jsem hodnotil, jakou verzi hry mám, při vyhledávání musí být jasné co jsem našel (jestli je to JEN pro PS nebo i Xbox a PC...), případně nevíme, jak se bude hodnotit hra, zda hodnocení bude společné pro všechny platformy nebo každá bude mít své hodnocení, statistiky hráčů a her dle platforem + upravení boxíků na HP apod. Tam si třeba budu chtít zobrazit nové přidané hry pro PC, přidané hry pro jiné platformy mě nezajímají. Stejně tak komentáře pro konzolovky, zajímavosti pro hr, které vyšly JEN pro konzole a ne také pro PC. Atd. atd.
@MartinezZ (06.03.2016 09:40): Stejně se budou muset zpětně kategorizovat všechny hry, co už tady jsou. Spousta z nich nevyšla jen na PC. A když to řeknu blbě, tohle není obchod, takže na jakou platformu hra vyšla tu může být jedno. DH je opravdu spíše fórum. Na tohle existují jiné stránky, nebo ti bude stačit google.
Ale pokud to opravdu nejde, nebo admini mají jiné plány, rozumím tomu. Jenom to nechápu :)
@BINGMAN (05.03.2016 21:31): Minimálně tím rozdělením na platformy je mít musíš rozlišené. Jednak protože je to tady databáze :), druhak se ak lidi budou shánět po hrách, které na danou platformu ani nejsou a stejně se to pak bude muset zakategorizovat :)
Možná se to tu už řešilo, ale proč se sem nemůžou přidávat video-hry bez ohledu na platformu? Já osobně vnímám účel těchto stránek jako vyloženě debatní, to pak tedy může být úplně jedno, že hra nevyšla na PC, nebo že nejde "zaškrtat" na jaké platformy hra vyšla.
Jednoduše řečeno: proč se nemůže přidat třeba takové Uncharted? Na nějaký "konzolový update" bych se vykašlal a umožnil ty hry normálně přidávat. Konzolové hry přece nejsou natolik odlišné, aby na ně byl speciální formulář, nebo ne? :)
@M.a.t.t. (27.02.2016 00:26): Konzistencí jsem myslel tu v rámci série The Walking Dead od Telltale. Kdysi jsem myslím četl, že hry od Telltale tu mají výjimku co se týče právě těch epizod, a tak jsem to taky bral. Lepší než brojit, že tohle by mělo být smazáno a tohle ne, jsou tu imho kontroverznější případy. :D

Jinak obecně jsem to rozhodně obhajovat nechtěl a právě by se spíš hodila jasnější pravidla, uvedená někde při přidávání / v nápovědě, aby se to lidé nedozvídali až po vytvoření nového profilu.. To citlivé posuzování bych uplatňoval ve věcech, které pravidla nepostihují.

Co se týče uznaných výjimek, u těch by se hodilo mít třeba barevný štítek výjimka, což by ale už vyžadovalo programátorský zásah..

A ve věcech, jestli DLC je dostatečně významné nebo ne, bych se držel prostě oficiální terminologie. Pokud firma o něčem řekne, že je to DLC.. Resp. pokud se to dá samostatně koupit, a není to jen výtržek z většího, již dříve dostupného celku, pak tam není problém. Tady bychom se zase dostali k tenké hranici u freeware rozšíření, které je občas těžké odlišit od patchů. (Teď mi to s tou terminologíí u případů, co jsem zmínil, nedává moc smysl, ale neva.)
Ešte dodám pár príkladov, ktoré jasne ukazujú, že na DH nepanuje vôbec jednota a konzistencia, ktorou sa niektorí oháňajú.

Podľa nepísaných pravidiel by sa nemali pridávať miniDLC, ale iba väčšie, príbehové. Napriek tomu tu nájdeme multiplayer packy a hlavne u Sims množstvo mini rozšírení nazvaných Stuff pridávajúcich nový nábytok a podobne, ktoré sa rovnajú zbytočným DLC so skinmi, či novými zbraňami pre iné hry. Nemusím pripomínať, že tie tu nik neschváli, ale pri Sims je to z nejakého mne neznámeho dôvodu v poriadku. Ďalej pridávanie módov nie je povolené, ale napriek tomu tu má profil Fallout 1.5: Resurrection, ako jediný čistý mód. Chápem, že dostal výnimku a aj prečo ju dostal, ale to nič nemení na tom, na čo sa snažím poukázať. ;)
@Bellerofontes (27.02.2016 00:01): Lenže potom by sa mali rozdeliť aj mnou spomínaný Broken Sword a Broken Age. Vyšli v dvoch častiach? Vyšli. Tak prečo sú pod jedným profilom? Len preto, že nemajú nálepku epizodická hra? To mi nejak nesedí. že by som ja uprednostnil túto podobu, je síce pravda, ale to neznamená, že toto bol ten prípad. Pozeral som sa na to ako na obe tieto spomínané hry a vychádzal som z toho, že od samého začiatku sa to predáva vcelku. Moje argumenty som prezentoval, nemám k tomu viac čo dodať. Ale ak sa chce niekto odvolávať na nie úplne fungujúcu konzistenciu a rozdeliť to, samozrejme môže.
@h4nek (26.02.2016 22:53): Nakoľko sa diskusia TWD už zbytočne zahlcovala niečim, čo nesúviselo so samotnou hrou, pokračovať sa v tom môže tu.

Priame vyjadrenie Memphisa k RER2 bolo svojho času " Bude se to prodávat jednotlivě, přidal bych to samostatně - na časovém rozestupu zase tak nezáleží. ". čo ale u mnohých epizodických hier neplatí a u Michonne tiež nie, takže kde je konzistencia? V mechanickom delení na viac častí? Potom by mal byť delený na 2 časti aj piaty Broken Sword a Broken Age. Nejde síce o epizodické veci, ale obe ich časti vyšli s výrazným rozostupom a napríklad na metacritic sú uvádzané ako Part I a Part II, alebo Act I a Act II. 400 days je klasické DLC. Epizódy 2-4 RER2 sú taktiež uvádzané ako DLCčka pre RER2, ale povedzme si na rovinu, že toto klasifikovanie nedáva logiku. Ide o jednu hru s epizodickým formátom ala Alan Wake a Capcom si ju vydal postupne, pretože sa na tom chcel viac nabaliť. Aj jeho diskusiu bolo napísané, že to už veľmi nedáva zmysel. Takže sa okľukou vraciam k tomu, čo som písal skôr - tieto veci by sa mali posudzovať citlivo. Alebo to môžeme stále mechanicky deliť na čo najviac profilov...
@M.a.t.t. (25.02.2016 19:00): No právě, že ty původní epizody ze Season 1 & 2 taky nejdou a nešly na PC získat samostatně, co vím. Leda na konzole. V případě té Michonne jsem ani u konzolové verze nenašel možnost koupit exluzivně 1. epizodu.. Co vím, tak jediná samostatně koupitelná "epizoda" je 400 Days. Nicméně jde právě o to, že je to stejný případ, takže by to tu buď mělo být přidáno po epizodách jako předchozí série série, nebo u nich by ty epizody měly být sloučeny. Jinak, jak píšu, to narušuje konzistenci.

Klidně bych ty epizody retroaktivně zrušil, ale chápu, že by se to někomu třeba nelíbilo kvůli smazání již přidaného obsahu. Jinak u RER 2 mi přijde, že se to dá normálně po epizodách nakoupit, takže tam problém nevidím.