Quake 4 byla zajímavá a dobrá hra ale problém je že hra automaticky vše napevno nastaví na minimální kvalitu grafiky to znamená že je vše tak divně hnusně rozmazané ( respektive textury jsou šeredně rozmazané ) vím že se to dá opravit ale nevím jak a video které jsem viděl na YouTube to dělalo strašně složitě ( musí se něco přepisovat a vypadalo to složitě ) není nějaký opravný patch či mód ?

Mimochodem jak je vlastně možné že Quake 4 tohle dělá ale třeba DOOM 3 který běží na stejné grafice enginu tohle nedělá ? Neměl by to dělat taky když je to na stejném stylu principu grafiky a enginu ?

PS. Máte stejný problém ?
@Všivák (05.03.2021 10:58): Aha, netušil jsem (i když vím, že tady něco natáčela, ale nestíhám sledovat všechno :-) ), díky, píšu si.

@demoniaco (22.03.2021 09:48): Bylo pravděpodobné, že to nevyjde, ale stálo to za pokus. Na Steamu jsem svého času takto registroval poměrně dost "krabicovek", občas je někde k nalezení i seznam. A totéž platí i pro ostatní služby, EA počínaje a třeba Battle.net konče.
@Všivák (05.03.2021 08:26): jj, ono jich bude hodně, ale ty nejprofláklejší se dostávají do digitální distribuce i po letech zpětně (až na výjimky typu NoLF nebo z nějakého důvodu stažené věci jako Riddick).

Jinak zrovna Wheel of Time je parádní nedoceněná záležitost.
@Rapier (04.03.2021 21:15): Já to beru tak trochu jako investici do zálohování :-) Koupil jsem celkem dost starých věcí za pár šupů, v některých případech šlo opravdu o zálohu, protože už nebyla příliš zdravá média. A občas je člověk rád, že si někdo vyhraje se zprovozněním dané hry na nových systémech (i když tohle dělá spíše GOG než Steam).

ad cracky a malware) To není problém pouze cracků, malware můžeš mít v kde čem včetně originálního software. Občas jsem se setkal s tím, že v nějakém cracku skutečně byl, ale za léta to byly jednotky případů, skutečně je to srovnatelné s čímkoli jiným (scéna nechce poškodit sama sebe). V dnešní době samozřejmě používání cracků postrádá smysl (hry stojí v poměru k platu méně než dříve), snad skutečně pouze v případě neexistence digitální verze a současných problémů na nových OS, ale to se mi nestalo už hodně dlouho (digitální verze má kde co, ze známějších verzí mě její absence z hlavy napadá třeba u The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena).
@Phoenix (04.03.2021 16:30): jasně určité typy ochran se používají dodnes, obvykle souvisejí s internetovou verifikací. Co se týče nákupu za pár šupů na steamu, máš pravdu ale ve finále tam nějakou sumičku  (a ne úplně malou) necháš protože těch starších her je mraky. Znám to sám jsem jich poslední dobou na steamu pokupoval dost. :) A to ještě kupuji vesměs v akcích digitální verze pro Xbox. :)

@Všivák (04.03.2021 16:12): kdysi jsem cracky používal (jako každý v CŘ a SR) ale dnes po tom co vím bych už to raději neriskoval. Když mě na cyber security školení ukázal kolega jak se dá do souboru skrýt malware, apod. aniž by to běžný uživatel (a dokonce i administrátor) měl šanci poznat, tak si použití cracku rozmyslíš byť asi budou nezavirované. No ale riskuj to v dneší době kdy používáš PC na internet bankig, apod.
@Rapier (04.03.2021 15:53): Z pohledu bezpečnosti je to jasné, protipirátské ochrany představovaly riziko, protože dělaly co neměly (různé vysoké typy oprávnění atd., přesně jak píšeš). Z pohledu platícího zákazníka se opět ukazuje, že je na používání ochran bit pouze on, nikoli pirát. Nejsem si jen jist Tvým kategorickým "skoro všechny", protože to bude kus od kusu (myšleno různě pro různé typy ochran). StarForce v nových Windows nefungují už delší dobu z dobrého důvodu, to byla skutečně z pohledu bezpečnosti enormní sračka, SecuROM asi verzi od verze. Quake IV používá SafeDisc v4.60 (dle gamecopyworld).

@Všivák (04.03.2021 16:12): Zrovna Quake IV stojí na Steamu pravidelně pár šupů (minimum bylo 68 na GameBillet a možná by vyšel ještě lépe v nějakém bundle), takže nejde o problém finanční, ale principiální (neplatit za stejnou věc 2x). Upirátit představuje stejný problém jako aplikace cracku na originálku (myšleno z pohledu "nechci si spolu s crackek zatáhnout do počítače nějaký malware" ... což jsem osobně nikdy neviděl, nebude se to stávat extra často).
@demoniaco (04.03.2021 08:05): jen bych doplnil mistra @Charllize: Windows 10 si s tzv. protipirátskými ochranami naopak poradí velmi dobře a nepovolí je, protože vetšina z nich reálně obcházela zabezpečení OS Windows kdy se snažila dostat tam kde se obvykle snaží dostat viry, tzn. převzít kontrolu nad OS.
To je také důvod proč Microsoft řekl rázné NE!, a důvod proč skoro všechny zakoupené hry na placce co dříve fungovaly na příslušných OS už automaticky nefungují na novějších. Tam je již nelze nainstalovat nebo prostě spustit.

Ve finále díky těm pitomým ochranám platíme za stejné hry obvykle 2x. Ze stejného důvodu jsem si musel koupit spousty starších titulů digitálně.
Zdar Nainstaloval jsem si demo, který jsem si zahrál a poté si koupil plnou verzi po vložení cd se mi objeví ikonka hry a pod tím je:  Jednotka DVD RW D: QUAKE 4 0 volných bytu z 2,70 GB UDF

Po kliknutí se několikrát zatočí kolečko a nic se nestane. Mám W10

Thomas
@Orangutan (13.02.2021 15:15): Tenhle problém jsem kdysi měl taky. Na moderních grafických kartách hra špatně určuje virtuální paměť a hodí automaticky textury na nejnižší rozlišení. Fix najdeš na pcgamingwiki pod nadpisem (Poor image quality on modern systems), kde jsou dvě možnosti na vyřešení tohoto problému.
Nevíte někdo proč mám rozmazanou grafiku ( přesto že je na ultra ) ve hře Quake 4 ? Má to takové hnusné rozmazané textury,jak to mám opravit ?
@Tommywise (23.09.2019 20:03): No, Bioshock mi přišel zase o generaci výš a řadím to do kategorie Gears of War apod. Crysis byl ze stejné doby, ale to už byla zase špica, která už nakopávala zadky hrám z roku 2010 i výš.

Ale když se ti to tak líbí, tak tím líp pro tebe a je dobře, že se hra ustálila a snad už nebudou další problémy. Procák jsi měl tedy obdobný jako já tehdy a grafiku bych řekl, že o trošku výkonnější, ale nezkoumal jsem to. Víceméně jsou ty karty asi nastejno a záleželo od konkrétní hry.
@CrocoRay (23.09.2019 19:55): ja mam core2duo e7300 2.66 GHz a GTS 250 -512 MB Vram

ted su v pulce hry a jede to plynule a stabilne...jen na zaccatku to haprovalo.

Ja nevim me proste prijde graficky jako Bioshock a to je o 3 roky novejsi hra
@Tommywise (23.09.2019 19:23): Mně Vietcong 2 přišel ale graficky horší než první Vietcong. Quake 4 je podle mě na úrovni Doom 3, ale podporoval i full HD.

Jinak ten Quake 4 byl fakt náročnější na svou dobu, ale karta na úrovni GTS 250 by to fakt měla dát na ultra, když si vezmu že 9800 GT to dávala levou zadní. Tak buď si to nerozumí s tou kartou anebo ledaže bys měl ještě slabý dvoujádrák a ta hra počítala s jedním jádrem, tak by to mohl být problém.

Já tehdy měl konrkétně dual core E7400 2,8 GHz, 4 GB RAM a 9800 GT 1 GB VRAM. Pak jsem to hrál ještě raz, ale to už myslím na své současné sestavě.
tvle ted sem se dival ze bych zahral poprve Vietcong 2 a kdyz to porovnam Quake 4 ktery visel vve stejnem roce tak ta hra vypada minimalne minimalne o 5 let starsi
ale je fakt ze ta hra je graficky nadcasova, hlavne modely postav a interiery... srovnatelne s daleko novejsim Bioshockem a lepsi nez Fallout 3
@Tommywise (22.09.2019 22:37): Ale rozchodil. Já třeba Turoka z roku 2008 nebo kolik to může být, hrál na slabší sestavě plynule a pak na novější silnější s nehorázným sekáním. Pak jsem zase obměnil procesor a zase to jelo v pohodě.

Ono si to jen s něčím nerozumí a já to hrál na slabší sestavě než ty a naprosto v pohodě. Možná prostě ta GTS 250 si se hrou nějak nerozumí. 9800 GT to dávala levou zadní ve full HD na ultra se vším všudy. Ale asi jsou ty karty rovnocenné podle mě.

EDIT: I když je fakt, že na ultra by to možná nejelo dobře. Ale na vysoké by to dávalo v pohodě.
jinak mam 2 jadrovy procesor, 4 gram a gts 250 a na ultra to ma co delat v urcitych castech hry... nechapu kdo pise ty optimalni HW naroky... s tim optimem co je v zajimavostech bych to na ultra urcite nerozchodil
teda oproti druhemu dilu jen lepsi grafika, ta techno industrialni atmosfera je pryc.
Ta hra je stejně nějaká divná. Po porážce bosse a následném načítání levelu "Stroggský zdravotní komplex" mi hra spadne do jejího úvodního menu. Hru jsem přeinstaloval, použil záložní savy z předchozího hraní před lety a pořád nic. Je nějaká šance, že by tyhle problémy zmizely, kdybych si hru pořídil ještě jednou na Steamu, jako jsem to kvůli podobným problémům udělal u 3. dílu Splinter Cell?
@Crash (13.02.2016 12:56): Bingo! Hra běží suprově a navíc ji ten patch i počeštil! Jak je vidět, verze 1.0, kterou moje krabicovka obsahuje, pojede až po updatu na 1.4.2., který podle všeho steamverze má. Díky moc, máš to u mě! ;-)
@Chuck (13.02.2016 09:58): Jedině mě ještě napadá instalace patche pokud ho nemáš.

Jinak ti bohužel asi víc nepomůžu, snažil jsem se najít něco na zahraničních fórech, ale v podstatě všude stejné rady. Nastavit kompatibilitu již při instalaci pak i při spouštění a spouštět jako administrátor. Lidi tam tvrdí že jim krabicovka na sedmičkách bez problému běhá.
@Crash (12.02.2016 21:34): Právě že nemám, ale tím názvem si teď nejsem moc jistý. Měl jsem si přesné znění hlášky napsat a ne ji hádat. :-) Každopádně ta moje hra má problém už před zadáváním CD klíče.
@Crash (11.02.2016 22:25): Zkusil jsem to a už při instalaci to házelo chybu nějakého Splashtopu(?), který přestal pracovat. Kompatibilitu jsem nastavil a ať už to spouštím z plochy nebo ze složky s hrou, je to úplně mrtvé - jako kdybych na nic neklikal.
@Crash (11.02.2016 20:43): Trochu je mi záhadou, proč jsem tohle Tebou doporučené nastavení, které určitě vyzkouším (díky za něj!) nemusel dělat zhruba před rokem, kdy jsem hru pod Win 7 v pohodě spustil, a teď už ani ťuk.
@Chuck (11.02.2016 19:53): Krabicovku nemám, takže nemohu vyzkoušet, ale co jsem jen tak zběžně googlil, tak je potřeba už při instalaci nastavit tomu setup.exe kompatibilitu na WinXP. Čili nespouštět to z DVD automaticky, ale najet na něj v průzkumníku, najít setup.exe a tomu ve vlastnostech nastavit kompatibiltu na WinXP.

EDIT: Jo a po instalaci tomu spouštěcímu souboru taky nastav kompatibilitu na WinXp a taky doporučují spouštět to jako správce.
@Garret (11.02.2016 19:27): Pamatuji si, jak jsem to poprvé hrál na Win XP, pak jsem to instaloval znovu pod Win 7 a v obou případech to fungovalo. Pak jsem to chtěl spustit potřetí a to už nešlo, a to ani po přeinstalování.
@Chuck (11.02.2016 18:19): já to pochopil tak, že už Steam verzi máš a právě s ní máš problém. dole si psal o tom, že máš krabicovku. jestli chceš, můžu ti nasdílet knihovnu steamu a můžeš si to vyzkoušet, jestli bude fungovat
Nestrašte mě, já na to v brzké době chci udělat nostalgický let's play :D
@PavelU (13.11.2015 20:21): No, je pravda, že jsem to tehdy dohrál pod Win XP, nicméně jsem to podruhé pod Win 7 instaloval a kousek odehrál, takže o té nekompatibilitě jsem neměl tušení. Tamto pak zkusím, díky!
Co si pamatuju tak má hra na novejch systémech taky dost hnusnou grafiku. Je to nějakej bug a řeší se to snad editací user.cfg. Mě hra po instalaci na steamu vypadala strašně.
[neexistující komentář]: Tak jsem si chtěl zkusit, jak je to s tím trháním hry při zapnutém antialiasingu, na což si nevzpomínám a i když jsem hru dvakrát přeinstaloval, při poklepání na zástupce na ploše i na spouštěcí soubor v Program Files se hra vůbec nespustí. :-( Mám krabicovku.
Kapitán Mahler mi stojí v cestě mezi dveřmi a odmítá mě pustit. Bohužel nepomohl ani pokus o odstrčení, ani sprostá slova, ano snaha o zastřelení brokovnicí.

Nějaké nápady?

edit: hm, pomohl restart mise... nesnáším nascriptované postavy ve hrách...
Zdravím. Když hru instaluji, tak tam napíšu ten klíč. Ale když hru spustím, tak ten klíč chce zase. Opíšu tam ten klíč, který jsem zadával při instalaci. Pak chce klíč další, i když tam vložím jiný. Nevíte jak na to lidi?