Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Quake 4


Diskuze

< >
@Chuck (05.04.2014 21:57): OMG :) Na Ulož.to jsou jich hromady,k terá ale funguje, to netuším, protože pochybuji, že se s jejich vypreparováváním někdo obtěžoval i po patchi 1.4.2. Takže jedině to odzkoušet. Já mám tu krabicovku od Cenegy přímo v češtině, takže jsem "pokoutně" žádnou shánět nemusel.

Pokud ale mohu soudit, měla se Cenega asi spíše snažit o titulky. Dabing k té hře nesedí, postavy vojáků při nasazování života v bitvě se zrůdami mimozemskými mluví klidnou spisovnou češtinou a asi protože mám integrovanou zvukovku, u které mi hra píše, že neumí OpenGL, tak zvuky jsou slyšet hlasitě, ale dabing je tichý, že někdy jsou hlasy postav slyšet hodně špatně a někdy přes výstřely a bordel okolo vůbec, takže stejně něvím, co říkají a mnohdy to, co mám dělat, stejně poznám až z přiděleného úkolu, což je vlastně taqky jedno, protože hra je koridodorvka jak prase, takže se stejně nemám kde ztratit. Ta češtin tam zas není až taková výhra :)
@MartinezZ (05.04.2014 21:13): Myslel jsem odkazy jen na ty češtiny, jelikož jsem měl zato, že byla řeč především o nich. Proto mi přišlo zbytečné se rozepisovat, kdo jakou češtinu chtěl vytvořit, proč mu to nevyšlo apod.
@leebigh (05.04.2014 19:28): Díky, zabil jsem tím třetinu soboty :)

@Chuck (05.04.2014 20:04): Ze samotných odkazů by byl celý vlastní článek, tak jen to, co dohledám v zavřených tabech (na přeskáčku a možná už ne všechno):

http://www.hrej.cz/novinky/2006/02/16/cz ... u-je-na-dohled-6274/
http://games.tiscali.cz/tema/call-of-dut ... alne-v-cestine-28302
http://cestiny.idnes.cz/prekladam-quake- ... bw-cestiny-zurnal_bw
http://cestiny.idnes.cz/hledej.aspx?f=p&slovo=quake%204
http://www.comgad.cz/clanek/3460-Quake%2 ... ition%20v%20prodeji!
http://www.czechgamer.com/5857/quake-4-a-call-of-duty-2-cesky.html
http://www.gamesport.cz/quake-4-zpozdeni-ceske-verze-6846/
http://www.czechgamer.com/5819/quake-4-v ... eratelske-edici.html
http://bonusweb.idnes.cz/quake-4-jiz-v-p ... _quake4gold051019_bw
http://www.comgad.cz/diskuze/39-QUAKE%204%20SE??/
http://doupe.zive.cz/clanek/quake-4-cz-se-odklada-na-unor
http://www.xzone.cz/forum.php3?predmet=1519&druh=hra&vsechny=vsechny
http://www.czechgamer.com/5838/quake-4-special-edition-v-prodeji.html
http://www.comgad.cz/clanek/3415-Quake%2 ... ěratelské%20edici!
http://doupe.zive.cz/doupecz/cd-projekt-ziskal-activision/sc-108-a-118626

A to jsem nezmiňoval čachry s cenami hry a po této epizodce následný rozchod Cenegy s Activisionem a po čase zase spolupráci a tak furt dokola... Bohužel na samotných stránkách oněch distributorů se toho moc najít nedá, protože CDP se stalo Comgadem a Cenega skončila pod 1C a z historie o sobě ani jedna firma na stránkách moc sdílná není, což je docela škoda.

Ad. Mrazík - vypadá to tak. Registrace = podpora překladateli a tedy nějaký bakšiš. Registrovaný tam nejsem.
@MartinezZ (05.04.2014 19:14): Pěkné povídání, ale myslím, že místo něj by se víc hodily odkazy.

Jinak to mám chápat tak, že dokud Mrazíkovi něco nepřispěji, tak se na jeho stránkách nemůžu registrovat?
Ok, tu zajímavost nechám smazat a celou jí přepíšu podle toho, co jsem si dohledal. Tedy mj. i to, co píše PavelU :)

Edit: Zajímavost mám sepsanou, teď je počkám na smazání toho starého nedodělku, ať tam nestraší dvě různé verze.
V roce 2005 měl práva ještě CD Projekt, Cenega až později. Já mám hru nicméně komplet v EN. Objednával jsem ji 13. 10. 2005 za 1799 kč. Důležitý tenkrát pro měl byl hlavně ten druhý díl.
@MartinezZ (15.12.2013 10:29): Tady by se možná vyjímala i zajímavost o dvou distributorech v ČR. Nenašel jsem bohužel nic oficiálního, ale pamatuji se, že CD Projekt jako oficiální distributor Activisionu vydával Quake 4 v anglické verzi, a posléze distribuci Activisionu asi přebrala Cenega a udělala český dabing.

Já bych se tedy taky přimlouval za nějaký fungující a ověřený link. Protože na tom nejznámějším českém úložišti je těch češtin hodně a nevím, kterou stahovat :-)
@Chuck (15.12.2013 10:00): Vzhledem k tomu, že český překlad byl oficiální, tak odkaz by byl někam na ripnuté soubory z původní prodejní verze hry, tedy neoficiální, a to by nebylo úplně košér linkovat někam na share server ála Rapid :) Stačí kouknout na nejznámější české úložiště a není nutné ani linkovat.
Klidně ti tu češtinu s dabingem někam hodím ke stažení, ať si to můžeš pořádně užít ;-)
@Najlvin (14.12.2013 22:57): Já mám právě taky originálku kupovanou začátkem roku 2012 a ta v češtině nebyla, a ani na netu jsem tehdy žádnou nevygooglil, takže proto ten dotaz. Jinak koukám, že sehnat tu hru v současnosti je docela problém. Nicméně přivodil jsi mi chuť na opáčko. ;-)
@Chuck (14.12.2013 20:39): Pokud mám být aktuální, tak je to zhruba tak pár hodin, co jsem to hrál :D Jo, rozehrál jsem si to znovu a po několikáté a je to pořád super ;-)

Ale jinak si moc nepamatuju, kdy jsem to hrál poprvé. Muselo to ale být hned ¨krátce po vydání, protože hru jsem napjatě sledoval ještě během vývoje. Poprvé jsem ji tuším stáhl z netu a byla asi anglicky. Ale jak jsem si potom koupil originál DVD tady u nás, tak to už bylo i s dabingem. To muselo být někdy mezi lety 2005 - 2006.

Škoda, že na Steamu to český dabing nemá. Nicméně dá se stáhnout a do hry přidat. Ostatně teď to taky tak mám a hraju to přes Steam ;-)
@Najlvin (komentář): Jak je to zhruba dlouho, co jsi to hrál? Mám dojem, že v době, kdy jsem to hrál já, jsem se musel spokojit jen s dodatečně instalovanou slovenštinou.
@Tulareanos Chrýsostomos Tedy nevěděl jsem, že se u lidovky jako je Quake může metat i takovými fajnovými slovy jako je analógie.

Jinak Garretova zkušenost je autentická, skutečně u téhle hry trpěl - není to žádný účelový bash. Navíc mu na jeho moderním stroji běželo hůře, než na mé plečce před pěti lety.
@ViRus (13.08.2012 18:00): z nějakého důvodu už jsem tady hodnocení měl, takže hvězdičky jsem nedával. ale jinak jsou to dvě - to proto, že hrám hodnocení nikdy nesnižuju. dneska by dostal jednu se zavřeným svěračem a oběma očima ;-)
Tak a už jsem "Kvejka" před několika dny dohrál. A zachoval ve mě vcelku pozitivní herní dojem :-)
Mirus: O Quake 4 viz. spoiler. Ta věta, že Postal 2 je pro děti, jsem chtěl říct, že Quake 4 je místy morbidnější. Pak už jsem mluvil jenom o Quakovi.
Tak prý jsem úchyl. Jsem matce ukazoval ten masakrální spoiler z minulého příspěvku, co jsem psal a nějak se jí to nelíbílo :-D

Ale mě se to přitom líbí a je to tak hezké, ale je pravda, že napodruhé už to na člověka moc nezapůsobí a bere to v poho. Poprvé to bralo více na "city" :-D
No, tak Postal 2 je dětská hra :-) Jak jsem na vlastní kůži jel tím (no radši to dám do spoileru, i když já od začátku věděl, že to tam bude a těšil se na to a jako spoiler to moc neberu a navíc jsem to vyčetl i v mnoha recenzích) pásem, kde ze mě dělali stroga. Ty vole, na vlastní oči se na mně dopáchali takového násilí, vrazili mi nějakou obrovský hrot do břicha, uřezali nohy, napíchli něco do mozku. Bléé :-D Ty vole, si to někdy budu muset znova projet tuhle misi, bo to bylo luxusní a násilně pěkné. Líbilo se mi to, i když mi to nahánělo trochu mráz a asi bych se posral být na místě toho týpka :-D
No, jo. Budu tam muset zítra jít. Ještě dneska bych mohl, ale už se mi moc nechce.

Garet: Jo, to nebude tak úplně reklamace, ono to tak bývá běžně tam, ale mě vydupalo, že tam byl manuál a já si myslel, že to je správné DVD.
Do řiti už fakt. Koupím to za stovku z Kauflandu a ještě se dívám, jestli je tam nějaká placka - Jo, je tam, nemusím na informace, aby mi ji dávali. Kdysik tam totiž ty placky nedávali, ale najednou je tam začali dávat a nemusel jsem chodit na informace jak vůl.

Dobré, přijdu domů a dívám se - CD manuál. Do prdele, to už si ti kreténi ze mě robí srandu. 32 mb - super. A co dneska budu hrát?????????????????? Chtěl jsem něco nového si zahrát a nic. Super, takže si můžu jít tak....
Tak jsem se teď díval a ta hra stojí jenom stovku? Hm, celkem fajn. Ale stejně mám teď doma pár her, tak to zatím kašlu.
To muselo být snad něčím jiným než compem nebo nevím. Jinak mě by měl jet na max. Crysis 2 :-D
Demo úplně v klidu ani minicuk, u Turoka mi třeba kleslo fps minimálně na max. detaily ale asi tak kolem 30fps to mohlo mít. Jinak všecko v klidu. Ale toho compa co máš v profilu není špatný, ale asi chce ten quake procák trochu, když vše dáš na max. Jinak mě nic nenapadá. Grafika OK, RAM Ok.
Pivo: No když jsem měl nový komp, tak jsem to nainstaloval, dal vše na max a předpokládal, že to bude bez problému. Pustil jsem to a hned ta první animačka se mi cukala, tak jsem tam dal místo ultra high (nebo jak se to tam jmenovalo) jen high a jelo to bez problému, ale vzhledem k tomu, že crysis vypadal mnohem lépe a jel na nejvyšší detaily v pohodě, tak mě to překvapilo.
Danny: Tobě se cukal Quake 4 a Crysis jede na vysoké?? Sakryš, já jel Quake 4 demo s antialiasingem 16x a vše na max. - ani cuknutí. Já myslel, že Crysis se mi bude cukat na max. detaily jak sviňa.