Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Návrhy na nové funkce

Před odesláním vlastního návrhu si prosím přečtěte seznam plánovaných funkcí a rozšíření.
Ja by som bol za achievement za účasť na oficiálnom zraze DH. Mohol by byť aj skrytý.

@Tulareanus (23.04.2020 13:58): Súhlas. Ale asi by tam mala byť výnimka na nahlasovanie vlastných príspevkov. Vieš si predstaviť to farmenie niektorých aktívnych exemplárov?
A čo takto achievementy za nahlasovanie zlého obsahu? Nefunkčné odkazy, videá, zlé zaujímavosti? Mohlo by to mať 4 fázy ako pri pridávaní hier: nováček udavač, zkušený udavač, mistr udavač, legendární udavač. :D
To já bych rozšířil ačívy, které by uživatele nabádaly k psaní komentářů u méně provařených titulů. Tj. přidat třeba další úroveň k "Země nikoho", anebo přidat ačív za to, že uživatel napsal koment ke hře, které má šedé hodnocení a získal +10. Něco na ten způsob.

A přidat skrytý achievment za to, když napíšete koment k Mafii :)
@oldgamer89 (21.04.2020 13:58): Rozšíření ačívů o nějaké rozumné bych určitě uvítal.

@rikuhahl (21.04.2020 14:04): V pohodě, spousta věcí se dá číst i bez přihlášení, jen sledování diskuzí by bylo o dost problematičtější. A po roce bych najednou ohodnotil spoustu her a napsal kupu komentářů :)

@MCZ (21.04.2020 16:24): A sakra, New Game+ obtížnost? :)

@Fritol (21.04.2020 16:31): 1000 her? To by ten ačív měl snad jen jazz1 ne? Klidně bych udělal třeba po stovce (200, 300, 400 a 500), ale 1000 je podle mě už moc. Úpravy her za 4+ body jsou asi nejtěžší, to by se hodně špatně plnilo. Vývojáři jsou stále noví a noví, takže tam by to nebyl až takový problém, ale klidně bych zavedl i něco jako Dozorce kvality u her - tedy třeba úprava padesáti vývojářů za 3+ body. A ta země původu by se mohla řešit třeba ačívem za sto úprav vývojářů ohodnocených alespoň jedním bodem. Na bod se musí vyplnit většina hlavičky nebo logo.

@rikuhahl (21.04.2020 16:50): Spisovatele klidně rozšířit :) A ty platformy zní také zajímavě.

@PavelU (21.04.2020 18:24): 99 je podle mě hodně, ale třeba 79 by se asi dnes již dalo. 40 plusek by asi šlo (kolem 300 komentářů), ale 50 nemá ani 120 komentářů na DH.

Omlouvám se za delší příspěvek, ale ačívy, a zvláště pak ty zdejší, jsou moje slabina :)
Já nevím, ale navyšovat achievementy mi nepřijde moc smyslu plné, když všechny zatím nejspíše splnil jen jeden uživatel...

Ale já se taky snažím a chybí mi už jen dva, tak to snad taky brzy dopadne...horší je že jeden z nich je skrytý, ale tak doufám že ho prostě časem splním..
Davové šílenství 2.4 - Buď online společně s 99 dalšími uživateli.
Spisovatelství rozšířit o další dvě úrovně, na 250 a 500 uživatelů.
Komentáře, chtělo by to odměnu za 40 nebo 50 plusek.
Úpravy her, proveď 50 editací ohodnocených minimálně 3 body.
Já bych přidal ještě 1-2 u spisovatele, tam mi chybí nejvíc. Dál by nebyl špatnej achivement třeba ve stylu dohraj hry na 5, 10, 20 platformách, samozřejmě ten by musel bejt skrytej kvůli trolum.
Co se achivů týče, tak by podle mě neuškodilo rozšíření těch stávajících o další úrovně. Třeba série achivů za přidávání her končící u stovky je dle mě trochu "demotivační" pro dlouhodobé přidavače. Sice jsou ty body k ničemu, ale určitá motivace či pocit odměny to je. :D Další za 500 a 1000 by třeba neuškodily. To samé u úpravy her a vývojářů.

Ti vývojáři samotní by imo zasloužili trochu víc pozornosti celkově na DH, ač nevím jakým způsobem. Drtivá většina tu ale nemá ani doplněnou zemi původu, což pak znehodnocuje vyhledávání.
Myslím, že byla chyba neudělat nějaký speciální achievement za získání všech, něco jako:

"Gratulujeme k dokončení Databáze her, váš účet bude nyní nenávratně zrušen, můžete tak začít znovu!"
Pokud někdo smaže komentář, měl by přijít automaticky taky o body, které za ten komentář nasbíral.
Ahoj, poprosil bych o přidání platformy "Stadia". Přidával jsem teď nedávno Gylt, jako platformu jsem dal "Browser" a byla mi z toho smazána. Nepříjemný vedlejší efekt je, že ta hra teď nejde komentovat a hodnotit, protože "ještě nevyšla".
Ahoj, zvazil bych odstraneni pridomku "verze" v seznamu vyvojaru. Obcas je ten seznam timto zbytecne natazen a prehlednosti to urcite nejak neprispiva. Kazdemu je preci jasne, ze pokud je v zavorce napr. "SNES" a ne "SNES verze", na jake platforme ten dany vyvojarsky tym pracoval.
U těch ještě nevydaných her bych uvítal v profilu nějaké viditelné upozornění, že popis byl vytvořen na základě informací před vydáním hry. A to upozornění by tam svítilo i po té co hra vyjde do doby, než by někdo zkontroloval, že je ten popis i po vydání hry OK, popř. ho upravil a někde v editaci i zrušil to upozornění.
@Red (13.04.2020 03:29): Mohlo by tam byt omezeni, od kolika bodu muze clovek "investovat", stejne jako se spoustou jinych odmen (a ta hranice muze byt klidne docela vysoko, treba nekolik set bodu). Navic pokud to omezis na +1 bod, motivace vytvaret dalsi ucty bude spise minimalni.

Ohledne prirazovani ke hram - 100% automaticky to technicky velmi pravdepodobne nepujde, ale verim, ze nejak pohodlne pro vsechny by to udelat slo (prinejhorsim to muze byt nepovinne pole pri pridavani hry - aby clovek vybral z wishlistu).
@Red (13.04.2020 03:29): Myslíš, že by si opravdu někdo zakládal hromady účtů a každý den se pak na ně přihlašoval, plnil výzvy a účastnil se různých bodovaných akcí, jen aby měl dost bodů na „nákupy”? Jako jistě, je to možné, nepřijde mi to ale moc reálné. Jednak zde zatím mnoho potenciálního „zboží” není, navíc musí být i patřičná ochota z druhé strany. Netuším, pro kolik lidí zde jsou body nějaká opravdu extra motivace k čemukoli. Tak nějak odhaduji, že většinu zdejších uživatelů nechávají zcela chladnými, jen pár jedinců v nich vidí něco víc. Ale mohu se mýlit, samozřejmě. ;c) Co se týče různého taktizování ze strany přidávajících, v tom bych neviděl problém. Ať hry přidá kdokoli kdykoli, podstatné je, že zde ve finále budou, ne? A pokud někdo přídává hry především kvůli bodům, jistě takovou pobídku jen uvítá a jeho aktivita tímto vzroste. Ve finále na tom pak vydělají všichni, neboť „objednavatelé” se dočkají přidání kýžených her (do čehož se jim samotným třeba nechtělo), přidávající získá bodíky navíc a DH úspěšně přibude spousta her.
@samorost (13.04.2020 00:14): Právě kvůli tomu mi to nepřijde jako dobrý nápad. Nejsem technicky vzdělán, ale relaci mezi návrhem a mezi hrou bude muset potvrdit člověk, spolehlivě strojově to půjde těžko. Nejsem ekonomicky vzdělán, ale vidím i problém, že by to přidávání her "deformovalo" tržním mechanismem, "přidavači" by měli incentivu kalkulovat kdy hru přidat, "sponzoři" by mohli být nespokojeni s výsledkem, byla by tlak k falešným účtům a k reformě přidávání komentářů, zajímavostí či videí tímto způsobem.
@ripper (12.04.2020 20:53): Výborný nápad, alespoň by tak naše nasbírané body měly jiný, než pouze symbolický význam. V podstatě by se z nich mohla stát jakási zdejší měna (DH coin). Možná by se pak daly použít i při jiných zdejších činnostech, resp. transakcích. ;c)