Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2024

Vše o letošním ročníku najdete na www.hernivyzva.cz. Před položením dotazu si projděte náš FAQ dokument.
@Charllize (16.03.2021 10:44): Když jeden či dva nepřátelé zemřou tvým zaviněním, tak se ti to ukáže ve statistikách na konci každé mise a nezískáš achievement "Čisté ruce" a tudíž nemůžeš splnit pacifistu na HC. Pak musíš danou misi restartovat nebo nahrát pozici před zabitím, když víš, kde k němu došlo. Že budeš dělat, že to nevidíš ti nepomůže, protože Steam tě práskne :) Tohle platí v Dishonored, ale počítám, že to v podobných hrách bude taky tak.
@Dan9K (16.03.2021 01:37): Logický lapsus to není, jen mám pocit, že vždycky při argumentaci ignoruješ některou malou ale podstatnou část těch dodatků. Takže jen na závěr - jedna věc je, že se tam násilí (a další věci) vyskytují, to diskvalifikuje hru na normal. Jiná věc je, jestli je tam násilí včetně zabíjení protivníků jako běžná součást hry - není, a proto ani HC. Že ti to nevypíšu pokaždé doslova celé snad chápeš. A jak říkáš, uzavřeme to už :D
No, tak se vám povedlo zmást už i mě... čili jednička - pacifista na HC... mám se vyhnout násilí jako takovému nebo zabíjení? Původně jsem myslel, že je myšleno se vyhnout zabíjení (příklad Dishonored), ale jestli i násilí, tak hry tohohle typu přeci také padají, ne?
@Tulareanus (16.03.2021 04:24): no já mám pocit, že, možná krom Steva, jsem jediný, kdo si ještě udržuje přehled v celé té debatě, protože vždycky přijde někdo, kdo prohlásí něco, co už jsme řešili padesát příspěvků nazpátek. A fakt to řešíme slovíčko od slovíčka, řešíme zabíjení, řešíme nepřítele, řešíme všechno, takže nás nemusíš podezřívat, že bychom to ignorovali.

Já už tu poněkolikáté navrhuju, abychom se na to už vysrali :-) Prostě ban na The Movies v kategorii 1. Mně už je to jedno :D

btw. a vidíš, a já myslel, že vyhrál :D
@Dan9K (16.03.2021 04:04): Polovica ľudí tu ignoruje tú podstatnú časť "včetně zabíjení".
btw: sorry, že som už potom neodpísal k tej cene hier, ale kým som sa od reakcie dostal znova k dh, už tam medzitým boli iné tomy, tak som nechcel nekropostovať
Akože, nestačilo by si napr. prečítať to HC zadanie pacifistu pred polemizovaním?
"Dohraj hru, ve které je standardně možný násilný postup včetně zabíjení nepřátel, nicméně vy nezabijete jediného protivníka."
já jsem teda na sebe skoro jako pyšnej, že jsem vykopl takovouhle kauzu :D


@Steve (16.03.2021 00:28):  máš v tom logický lapsus. Na jednu stranu píšeš, že to je prostě násilí, a proto to nejde na normal. Zároveň ale píšeš, že to nejde na HC, protože to není skutečné zabíjení a je to jen jako.  Já se snažím o konzistenci. Buď je to teda jen jako a jde to na normal, anebo to bereme tak, že to je prostě násilí (případně zabíjení) a pak to jde na HC, protože se tomu vyhnout dá. A myslím, že by to nemuselo být ani extra těžké. Vyhnout se násilí zcela by asi už bylo těžší. Přece nemůžeš zároveň tvrdit, že u násilí obecně nezáleží na tom, že je to hrané a u zabíjení na tom najednou strašně záleží, že to není skutečné zabití a je to jen hrané.

Ale to se pořád točíme v kruhu a v té mé šedé zóně.  A je to už víceméně akademická debata :-)
Já teda nechápu, co tady s tím Pacifistou furt řešíte, mě se to zdá jasné.
Není tam žádné násilí = pacifista na normal
Je tam násilí, ale ty se mu vyhneš, sám ho nebudeš konat = pacifista na HC
Takže pokud je možnost dohrát to bez akčních filmů s násilím a někdo to dohraje bez nich, pak to má na HC. A na normal to nepasuje, protože to násilí tam je možný. Ne?
@Kejtee (15.03.2021 13:27): Myslím, že pokémon by ti sedel nielen do detskej kategórie, ale aj do 7. kategórie, čas je relatívny, pretože ťa tam v ničom netlačí čas a aj veci, ktoré boli v niektorých dieloch na čas (bug catching contest, safari), v skutočnosti neboli na čas, ale na počet krokov, ktoré hráč urobí.
@Steve (15.03.2021 18:57): už jsem to zmiňoval, je to možné, na druhou stranu, když hraješ dobře, tak se to vůbec nemusí stát, takže to je taky takové divné, budu skvělý strategický hráč, vůbec se mi to nestane, dám si to do výzvy a pak někdo řekne: "mně se tam ale furt rvali" a já třeba na tuhle herní mechaniku vůbec nenarazím, protože to budu hrát líp :-)   Ale už toho klidně nechme, ta hra vypadá na hodně dlouho, takže to vypadá, že to těch 50 hodin dá a do Pacifisty si dám Sigils of Elohim


@Webkrysa (15.03.2021 19:33):  pokud hra lze dohrát, či obsahuje sezóny, což NHL bezesporu ano, pravidlo 10 hodin neplatí.  Je potřeba dohrát sezónu.



BTW. otázka čistě za mě, tower defense hry, kdy jdou soupeři ve vlnách, doufám a předpokládám jde použít do HC na sedmičku?
Mohu pozadat mistni osazenstvo o radu? Chci do vyzvy Čas je relativni, do hardcore varianty, dat NHL. A jde mi o to zda se u sportovnich her pocita to odehrani 10 hod, jak je v pravidlech vyzvy, nebo treba musim dohrat sezonu...? NHL 21, jestli se nepletu, totiz zadny singleplayer ve smyslu kampane nema. Idealne bych bral tech 10 hodin abych to mohl hrat s kamaradem online, ale napred se tu chci ujistit, jak se to tedy bere. Dekuji moc za rady
@RomcaT (15.03.2021 16:14): No hele je to asi trochu moc pedantský v tomto případě, jak tady Dan9K upozorňuje, ale jde mi o to že předmětem pravidel je, že to hra obsahuje (a to zcela běžně). A to, že se tomu nějakým nepřirozeným stylem hraní vyhneš, na tom nic nezmění.

Jen teda ještě bokem, hrabu teď dost v paměti, ale neobsahuje ta hra i nějaký interakce mezi herci mimo natáčení, kde může dojít i k hádkám a rvačkám? :D Nebo se mi do toho plete Sims nebo co?
@RomcaT (15.03.2021 16:14): ano, děkuji a klaním se

a přemýšlím nad tím, proč tohle píšeš, já jen psal, že mě to baví, jak jsem tou hrou tohle způsobil. Nemyslím to nijak zle, jak si zjevně vykládáš. Holt ty internety.
@Steve (15.03.2021 14:23): já pořád nechápu proč a tím nesouhlasis. Co konkrétně ti na te hře nevyhovuje. Když všechny filmy natočí tak, že v nich nebude žádné násilí natož zabití, tak to přeci úplně koresponduje s pravidly. 

@Dan9K (15.03.2021 14:48): ano my jsme kategorie vymysleli a u herní výzvy se počítá s tím, že některé hry prostě budou diskutabilní a jsme tu od toho aby jsme to projednali a rozhodli jsme se jestli to uznáme či ne. Řekla bych, že pro účastníky výzvy by mělo být spíš potěšující, že tak činíme veřejně a každý může nahlédnout. Nebo by jsi byl raději kdyby jsme si o tom psali interně a pak sem hodili jen jasné rozhodnutí? 

Podle mě je normální v různých soutěžích, která má více porotců, nebo členů týmu atd, že může mít každý z nich jiný názor. Kvůli tomu je nás také více. Každopádně i kdyby jsme se nedomluvili, právo veta má Crash.
@Steve (15.03.2021 14:23): "Navíc teda nechápu tvoji potřebu to tam za každou cenu nacpat, když jsi sám přiznal, že to můžeš dát do jiné kategorie."  Tuto potřebu nemám a už jsem to považoval za ukončené, ale ta debata se znovu rozjela a jen se pobaveně dívám, jak ti, co ty kategorie vymysleli, se v tom moc neshodnou :-)
Ty se trochu odmítáš na to podívat z širší perspektivy. Je rozdíl mezi akčním filmem jakožto žánrem, to je určitě násilný žánr. Zásadní otázka ovšem je, zda tvorba akčního filmu je násilným aktem. A to já říkám, že není.
Tu citaci už dáváš poněkolikáté a já o ní vím, což je snad dokázané tím, že ten dodatek pravidel rozebírám do posledního slovíčka.
Celý první dlouhý odstavec v mém příspěvku z 15.03.2021 00:40 v podstatě rozebírám tvé stanovisko, no ne? Takže mě nemusíš o tom přesvědčovat. Já to akceptuju.
Jen v tom druhém odstavci říkám, že na to existuje i tento druhý pohled, který ty odmítáš akceptovat.
@Dan9K (15.03.2021 12:35): No právě že "duch" těch pravidel je to, že se ve hře nevyskytuje násilí - je to celkově zcela nenásilná hra. Jestli se mi snažíš namluvit, že akční film neobsahuje násilí, protože je hrané, tak s tím já prostě nesouhlasím. Navíc v dodatku pravidel to máš více rozvedené - "žádné zabíjení, střílení, boj, násilí, nebo agresivní chování". Ta hra se podle mě do této kategorie prostě použít nedá, ač ti to možná ostatní odkejvou, protože si to tady vydupeš. Navíc teda nechápu tvoji potřebu to tam za každou cenu nacpat, když jsi sám přiznal, že to můžeš dát do jiné kategorie.

@RomcaT (15.03.2021 13:09): "Prostě pokud ta hra obsahuje násilí a zabití v jakékoliv formě a hráč se mu může vyhnout, tak s požehnáním pár lidí z týmu včetně Crashe ji uznáme." To mi právě nepřijde jako správný postup, neboť si to doslova odporuje s pravidly.
Dakujem. Nebola som si ista, tak je lepsie sa uistit tu v chate :)
Inak su to deti, takze by sa to dalo dat do tej druhej kategorie.
@Kejtee (15.03.2021 12:55): ještě doplním větu z doplňujících informací o kategorii Pacifista "V základní variantě by hra neměla obsahovat žádné zabíjení, střílení, boj, násilí, nebo agresivní chování."
@Kejtee (15.03.2021 12:55): první kategorie je Pacifista -> Dohraj hru, ve které se nevyskytuje násilí. 

Takže pokud spolu pokémoni bojují, je ve hře násilí. Tudíž ti jí bohužel do této kategorie uznat nemůžeme. 

Jediné co by možná šlo, zjistit jestli trenéři pokémonů nejsou ještě děti a pak by to šlo napasovat do kategorie Dětský svět. Ale to ti já nejsem schopná říct, protože jsem hru nehrála a nevím ani jestli je ten věk možný nějak odhadnout ;o)
@Dan9K (15.03.2021 12:35): podle mě hledáš zádrhely tam kde nejsou. Násilí je prostě násilí. Je úplně fuk jestli je hrané nebo předstírané. Šedá zóna určitě existuje, ale tady jí nevidím. Prostě pokud ta hra obsahuje násilí a zabití v jakékoliv formě a hráč se mu může vyhnout, tak s požehnáním pár lidí z týmu včetně Crashe ji uznáme. Dál si myslím je to netřeba rozebírat v tomto konkrétním případě, nebo s tím má někdo z týmu zásadní problém?
@Steve (15.03.2021 09:29): @RomcaT (15.03.2021 08:53): OMG

Takže za 1)  Samozřejmě, že existuje spousta her, které nejdou do ani jedné kategorie. Dokonce je to většina násilných her. Šedou zónou jsem myslel hry, kde sice násilí je, a i přestože se mu lze vyhnout (což implikuje to, že by to teoreticky šlo) nelze ji umístit do ani jedné z kategorií. Měl jsem za to, že jsem to popsal jasně, ale asi jsem se spletl.
Za 2) jaké filozofování? Předstírané násilí je právě přesně, co se tu celou dobu v souvislosti s Movies řeší, absolutně nerozumím tvé poznámce
Za 3) doslovný výklad pravidel v rámci této kategorie je něco, co tu právě Steve řeší od samého začátku a je to to, co popisuju v předchozím příspěvku. A rozdíl mezi duchem těch pravidel a doslovností je opět něco, co se tu řeší od začátku.
@Dan9K (15.03.2021 00:40): prosím tě přestaň nad tím filozofovat. Žádné hrané násilí ve hrách neresime. 

Pokud je hra, ve které není žádné násilí splňuje to normal Pacifisty.

Pokud hra obsahuje násilí včetně zabití a hráč se tomu vyhne je to HC varianta.

To že některé hry nespadají do žádné z těchto dvou kategorií je snad logické. 

Pokud jde Movies zahrát tak že tam bude násilí a zabití ale hráč se tomu vyhne tak je to HC varianta. 

Vůbec nejde o to jestli je hra o tom že tvoříš film nebo tam kosíš nepřátele mačetou nebo někde kladeš na pole bomby.
@RomcaT (14.03.2021 21:19): tam je prostě problém, že v téhle kategorii existuje šedá zóna mezi normal a HC, takže některé hry nelze umístit do ani jedné z kategorií. Holt může být hra, kde je násilí a přitom se tam nezabíjí, pak to nejde ani do jedné kategorie, ačkoliv se tomu násilí dá vyhnout. Nebo může být hra, kde se zabíjí, ale nezabíjí tam hráč, pak to opět nejde ani do jedné kategorie. A obojí svým způsobem platí pro Movies.  Pokud se budou pravidla kategorie brát doslovně, tak normal neřeší to, jakým způsobem to člověk hraje, prostě v té hře nesmí být násilí, tečka. A HC se zase striktně soustředí na konání samotného hráče, takže když to zabíjení za něj dělá nebo nedělá někdo zprostředkovaně, tak se to nepočítá. Navíc tam je slovíčko "nepřítel". V momentě, kdy je to násilí hrané, nelze to brát jako zabíjení nepřátel.

To ovšem nic nemění na tom, že se na to dá dívat z úplně jiného úhlu pohledu, a sice, když je násilí pouze předstírané a hrané a jak útočník tak oběť o tom ví, není to násilí, což zastávám já.
@rikuhahl (14.03.2021 10:21): Pokud se ale ta hra nedá dohrát, zároveň to není ani ročník, tak by mělo platit poslední pravidlo o 10 hodinách, ne?
Příběh ti sice pokračuje, ale je tam jasné oddělení ročníků od sebe.
Asi bych potřeboval lépe popsat, jaké hry by se do "sezóna, kampaň" mohly pasovat
@thepcqwer (14.03.2021 09:26): Tohle na HC není, to by musel podložit pádnými argumenty ;)

No, za sebe bych to asi neuznal, protože ta hra je zatím "nekonečná" a ač by jeden ročník mohl být "sezóna, kampaň atd.", tak příběh pokračuje dál se stejnými postavami. Takže možná by se to nakonec uznat dalo, ale minimálně já bych měl zdvižené obočí :) Zkus si najít něco jinýho prosím ;)
Já se jen ujistím, povolujete to na Hardcore i přes to, že tam nikoho zabít nelze? Nebo mu to povolíte na normal, pokud se vyvaruje akčním filmům?

A zodpověděl by mi někdo na Hogwarts Mystery, zda stačí dohrát ročník? :D  @thepcqwer (11.03.2021 21:40)
@RomcaT (13.03.2021 19:22): @Dan9K (13.03.2021 19:38): @Crash (13.03.2021 19:39): Hrál jsem to tehdy, když to vyšlo a vydržel někdy do 50. let, kdy mě to přestalo bavit. Hra vás nepřímo nutí, točit žánry, který jsou zrovna v kurzu, točit se samozřejmě dají i jiné žánry, ale tam hrozí, že ten film nepřijmou diváci, nebo kritika a nebudou z toho peníze zisku. Co si pamatuju, tak násilí tam samozřejmě být může, zabití např. ve westernech taky, ale dá se tomu vyvarovat, protože hráč má kontrolu nad těma scénářema ;) Takže za mě klidně použit lze, ale může to být fakt těžký hrát, protože i bez toho je ta hra dost těžká sama o sobě :)
@RomcaT (13.03.2021 19:22): no, co ti na to mám říct....beze zbytku s tebou souhlasím :-)

ale holt je většina proti, ačkoliv Crash napsal: "Pokud se však budu držet definice kategorie a současně tě hra nutí točit akční filmy obsahující násilí, tak ji použít bohužel nelze", což si myslím, že tak není, ale já to hrál jen jeden den zatím, tak uvidím. Já to prostě zahraju a uvidím, ono ten potenciál, kam to nakonec dát, bude větší (i to vypadá, že bych to mohl nakonec hrát dýl jak 50 hodin).
@Dan9K (09.03.2021 23:10): ještě bych se ráda vyjádřila k té hře The Movies. Nikdy jsem to nehrála, ale za mě pokud všechny filmy utvoříš tak, že tam nebude žádné násilí atd, tak bych ti to do pacifisty uznala a to klidně na HC. Tedy beru to tak, že ve hře můžeš tvořit násilné filmy ale ty záměrně kvůli této kategorii budeš tvořit jen komedie atd. Pokud hra tuto možnost nabízí a opravdu nikde k násilí nebude docházet nemam s tím problém. Jestli se k tomu Crash už vyjádřil jinak tak se omlouvám, popravdě jsem to četla déle a už si to nepamatuji, ale vidím že se k tomu pořád vracíte.

Ještě bych k tomu připojila dotaz - jde v té hře někoho zabít? Pokud nejde zabíjet uznala bych to na normal variantu v případě dodržení podmínek výše.
@Tulareanus (12.03.2021 17:34):  Já si to už nepamatuju, ale fakt tam potřebuješ něco stíhat na čas? měl jsem pocit, že je ta hra v pohodě, ale jsou to dva roky, takže si to moc nepamatuju

myslel jsem, že i když tam budeš kdykoliv stát jak blbej, nic se nestane