The Awesome Adventures of Captain Spirit

adventura > interaktivní film
freeware
25.06.2018 PCPS4XOne
The Awesome Adventures of Captain Spirit je zdarma dostupný spin-off zasazený do univerza Life is Strange, respektive se jedná o nepřímý prolog spojený s příběhem a postavami z Life is Strange 2. Hráč se zde ujme role 10 letého chlapce Chrise, který chce být superhrdinou. Chris má sice velkou představivost, nicméně jednoho dne se mu stane něco neuvěřitelného…

Hra nevybočuje od zajetých kolejí série, na hráče opět čeká odvyprávění příběhu hlavní postavy, včetně možnosti průzkumu okolí a postupného odhalovaní skrytých tajemství.

Fg: Já včera ano, kategorie "Games" a "Most Recent" (nebo jak se to jmenuje), to vyhledávání tam mají opravdu podivné.

Pěkný, sympatický kousek a zároveň lákadlo na druhou sérii Life is Strange. Je pravda, že díky konci sám o sobě neobstojí, ale jako ochutnávka více než dobré. Mě to třeba zabralo dvě hodinky, ale jsem si vědoma, že jsem se "poflakovala", částečně kvůli atmosféře, částečně kvůli tomu, že jsem třeba některé věci musela projít vícekrát, než mi došlo řešení.
Celý styl LiS zůstal zachován, jen malá změna ohledně dialogů, která mi přišla k lepšímu. Líbilo se mi, jaké zajímavé prvky do hry přinesla mysl malého kluka plná fantazie a jsem poměrně zvědavá, kam dál ho zavede. Zábava, ale i pár emocionálních momentů jsou zaručeny.
Ako fanúšik série Life is Strange som bol veľmi potešený, keď som sa dozvedel, že mi francúzske štúdio Dontnod skráti čakanie na druhú sériu. O to viac, že to bude zadarmo.

Life is Strange je hra, vďaka ktorej si moja žena (nie je hráčka) sadla vedľa mňa a hltala celý príbeh so mnou. Mal som radosť, že sa to zopakuje. The Awesome Adventures of Captain Spirit obsahuje síce iba jednu časť s jedným krátkym príbehom, ale vzhľadom na cenovku sa to nedá hre moc vyčítať. Na druhej strane si môže človek povedať, že hra, ktorá bude zadarmo asi nebude moc kvalitná. Opak je pravdou. Fanúšikovia LiS nebudú sklamaný.

Hlavným hrdinom je tentokrát 8 ročný Chris, ktorý žije s otcom. O mamu prišiel pri autonehode a jeho otec to neznáša práve najlepšie. Prišiel o prácu a väčšinu času trávi pred televízorom s fľaškou v ruke. Možno práve preto si Chris vytvoril svojho vlastného hrdinu a uteká do svojho vymysleného sveta. Tentokrát si môžete upraviť aj vzhľad Vašej postavy. Dej sa odohráva jedno zimné poobedie v prostredí Vášho domu a dvora. Pozadie príbehu odhaľujete pomocou hľadania dokumentov a dopisov. Vďaka Chrisovej fantázií sa v hre môže auto zmeniť na kozmickú loď, bojler na príšeru alebo snehuliak na úhlavného nepriateľa, takže sa nudy bát nemusíte. Napriek tomu by som uvítal v hre viacej postáv, ktoré by mohli ešte vylepšiť príbeh.

The Awesome Adventures of Captain Spirit by som odporúčal vyskúšať každému. Pre fanúšikov Life is Strange a TellTaleoviek je to povinnosť a pre ostatných je to úplne iný zážitok, na aký nie sú zvyknutý. Príbeh síce nie je výnimočný a dĺžka je naozaj krátka, ale hru si užijete, vychutnáte príbeh ako sa patrí a zabavíte. A to všetko zadarmo.

Pro: spracovanie, cena, life is strange štýl, sympatický hlavný hrdina

Proti: dĺžka (odpustiteľné vzhľadom na cenu)

Frantíci z Dontnod Entertainment nám nabídli chutný, nenáročný vzorek zdarma, (předkrm chcete-li) po jehož zakousnutí fanoušci life is strange budou cítít tu dobře známou chuť. Stejný grafický a hudební styl, kvalitní namluvení a mnoho interaktivního klikání.

Chris je milý klučina a rozhodně mi ani na okamžik nepřišel protivný, což se u mladších hrdinů může a většinou stává. Otázkou však je, kdo bude vlastně hlavním protagonistou plnohodnotného pokračování? Bude jeden či více? Bude to hoch či dívka? Odtajní se některé záhady z prvního dílu a bude dvojka na jedničku vůbec nějak navazovat? To se dozvíme za několik měsíců. Jediná věc, která mi přišla zvláštní byla latence monitoru. Hra sice jako běží 60fps, ale přesto jsem ten pocit neměl. To je asi jediná výtka, kterou bych měl.

Nyní však neexistuje vůbec žádný důvod proč si Spirita nevyzkoušet. Nic za to nedáte...možná tak tu hodku při průzkumu vašeho virtuálního domku.

Spracovanie ako life is strange.

Zo zaciatku som si myslel ze to bude nieco pre 10-13 rocne deti, ale opak ma prekvapil vie si to uputat aj pozornost dospelych.

Na scene je velmi vela predmetov ktore sa daju preskumat, no to sa mi moc nechcelo viac som sa venoval hlavnej linke aj ked ta moc dlha nieje, skor vela casu stravite behanim po dome.

Herna doba je tak na maximalne 1 hodinu.

Za vyskusanie zdarma to ale urcite stalo, nelutujem to..

Pro: grafika, spracovanie ako life is strange, interaktivny film

Proti: vela predmetov ktore sa Vam nechce prehladvat, niekedy velmi jednoduche moznosti interaktivneho filmu

Na první pohled tato hra zaujme svou překrásnou grafikou. Vypadá prostě báječně a hudební doprovod se také povedl. Podtrhuje melancholickou atmosféru hry.
Ze začátku hry jsem byla trochu ztracená a nevěděla co vlastně dělat. Důvodem však může být, že moc nehraji adventury. Příběh mě samozřejmě dojal, ale přišlo mi, že až příliš hraje na city. Spoiler Dítě, které se musí vyrovnávat se ztrátou rodiče a ještě s tím, že to jeho druhý rodič nezvládl a propadl alkoholu, mi nepřijde zas moc originální. spoler. Naopak představivost Chrisfe a způsob její prezentace se mi líbila. Po prvním dohrání mě hra motivovala ke snaze získat nějaký lepší konec. Po tom, co jsem hru dohrála potřetí a k lepšímu konci jsem se nedostala, jsem googlila a žádný takový konec jsem nenašla, což je trochu zklamání.
Hra stojí za vyzkoušení. A nejen pro to, že je zdarma.