Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Retro Klub 2023 #1

Retro Klub pro rok 2023 začíná výletem do třetí konzolové generace. Na které hry si posvítíme v lednu?

Retro Klub 2023


Vážení příznivci herní historie, je nám s @Fritol ctí přivítat vás u prvního oficiálního kola Retro Klubu! Většina z vás nejspíš zaznamenala jeho loňský soft launch v podobě nultého kola, jehož záměrem bylo získat vaše připomínky a zjistit, zda o podobnou akci bude vůbec zájem.

Děkujeme tak všem, kteří se do testovacího Retro Klubu zapojili jak svými připomínkami a komentáři, tak tím, že si s námi Onimusha: Warlords zahráli. Společně se vám povedlo Onimushu téměř dostat za hranici reprezentativního hodnocení a ukázat u jejího hodnocení "barvu" (stačilo by přibližně jedno další hodnocení). Pro všechny ostatní, doufáme, že povedené komentáře účastníků vás přesvědčily k tomu, že by Onimusha jednou mohla stát za zahrání, protože o tom to přece jenom celé je. :)

Nezbývá tedy než slavnostně zahájit první ročník Retro Klubu! Během roku vás tedy čeká celkem 10 článků a jeden bonusový, kde pokaždé představíme alespoň jednu hru, na kterou bychom ten měsíc chtěli upřít vaši pozornost. Nejdříve si pojďme opět připomenout, o co tu vlastně běží.

O co vlastně jde?


Retro Klub 2023 je pravidelná komunitní událost, během níž v měsíční frekvenci zveřejňujeme tipy na různé herní tituly z herní historie, kterým se v našich končinách nedostalo takové pozornosti, jakou si možná zaslouží. Pokud vás vybraný titul zaujme, budete následně mít v průběhu měsíce příležitost si jej společně s komunitou Databáze zahrát, sdílet své zážitky prostřednictvím diskuze a komentářů a možná dohráním hry i dál pokročit ve vaší Herní výzvě či se stát výhercem malých cen v podobě Steam klíčů.

Chtěli bychom vám tedy nabídnout příležitost si společně rozšířit herní obzory a s trochou štěstí se i slušně pobavit, ale taktéž pomoci i samotné Databázi, kde by se následně mohla rozproudit diskuze a hlavně přibýt i nové komentáře.

Při výběru her se budeme snažit o co největší pestrost, ať už co se týče žánrů, data vydání, vývojářů či zemí původu. V průběhu roku tak dojde na hry novější i herní "pravěk", na hry původně počítačové i konzolové, na hry dvourozměrné i trojrozměrné a evropské, americké i japonské. Pravidlem však bude, že vybrané hry budou mít na Databázi menší počet hodnocení (maximálně v řádu nižších desítek, spíše ale nižší), aby hry měly potenciál oslovit co největší počet nových hráčů.

Že nemáte příslušné železo? Nevadí!
Pokud doma nevlastníte staré stroje či nejste fanoušky emulátorů, tak můžete zůstat v klidu. Výběr her bude v co největší míře takový, aby dané tituly šly hrát na co nejvíce moderních platformách, ideálně PC, neb žijeme v době remasterové a multiplatformní. Navíc budeme následující hry oznamovat vždy s předstihem tak, abyste měli čas si hru případně koupit v různých slevových akcích. Budeme však také dbát na to, aby základní cena nebyla příliš vysoká. U vybraných her se také pokusíme dát tipy na to, jaké nejvhodnější emulátory použít.

Málo času?
Jsme si vědomi toho, že velká část z vás má spoustu práce, učení či starostí s dětmi a na hraní zbyde pár hodin leda o víkendech. Proto vybrané hry budou vždy kratší délky (zhruba kolem 10 hodin), aby šly dohrát na dvě tři posezení a příliš neodváděly pozornost od jiných her, které čekají na zahrání ve vaší knihovně už 15 let. Bez problému byste tak měli stíhat dohrání během stanoveného měsíce.

Nestíháte ani Herní výzvu?
A proč nespojit příjemné s užitečným? Součástí každého článku bude i přehled, do kterých kategorií můžete hru využít a v případě, že nebude na první pohled jasné, proč ta či ona hra sedí do konkrétní kategorie, přidáme i stručné odůvodnění. Samozřejmě se může stát i to, že hra bude splňovat podmínky více kategorií, než nás napadne, a v takovém případě oceníme, pokud se o to s ostatními uživateli podělíte v diskuzi.

V plánu je výběr her postavit tak, aby v něm bylo alespoň jedním titulem zastoupeno co nejvíce kategorií Výzvy. Naše výše jmenovaná kritéria (legální dostupnost her, délka hry, pokrytí co nejvíce konzolových generací a žánrů atd.) však budou mít při výběru přednost.

A bude za to odměna?
Retro Klub je především pro herní nadšence a chceme, abyste si hraní především užili a podělili se o své zážitky a názory s dalšími účastníky. Máme však připravené i klíče k různým hrám, které budeme rozdávat za napsané komentáře, případně v budoucnu za různé výzvy, které v závislosti na vašem zájmu budeme vyhlašovat.
A co nás čeká tento měsíc?


The Disney Afternoon CollectionThe Disney Afternoon Collection je kolekce šesti titulů z konzole NES na motivy animovaných seriálů z produkce Disney, které původně běžely v bloku The Disney Afternoon. Konkrétně se jedná o seriály Kačer Kabrňák, Letohrátky, My z Kačerova a Rychlá rota, které slavily slušnou popularitu i v našich končinách. Všech šest titulů pochází z produkce vydavatelství Capcom a jedná se o klasické 2D plošinovky, u kterých tvůrci zužitkovali své bohaté zkušenosti z vývoje série Mega Man (s výjimkou TaleSpin, který spadá do žánru shoot'em'up).

Kolekce obsahuje hry v podobě emulovaných verzí. Samozřejmostí jsou tak funkcionality jako podpora různých zobrazení (poměr stran 4:3 s okraji, bez okrajů a deformovaných 16:9), včetně několika CRT filtrů, a quicksave, quickload a rewind. Každá hra nabízí i řadu bonusů, jako boss rush a time trial režimy (včetně online žebříčků) a bonusové materiály, jako concept arty, skeny časopisových článků a reklam a kompletní soundtrack.

Profily na Databázi: Chip 'n Dale Rescue Rangers, Chip 'n Dale Rescue Rangers 2, DuckTales, DuckTales 2, Darkwing Duck, TaleSpin  
Naši retro pouť zahajujeme zostra v třetí konzolové generaci, kdy hernímu světu železnou pěstí vládlo Nintendo a jejich Nintendo Entertainment System (NES). Tato generace dala za vznik řadě jedněm z dodnes nejpopulárnějších herních sérií, jako Super Mario Bros., The Legend of Zelda či Final Fantasy. Klíčovým tvůrcem NES knihovny byl i japonský Capcom, v té době již velmi populární tvůrce her na arkádové automaty. Capcom na NES prorazil na trh se sérií Mega Man, především s jejím druhým dílem, jenž je dodnes považovaný za jednu z nejlepších plošinovek své éry. Pro Disney tak Capcom byl logickým partnerem, jak dále rozšířit jejich populární postavičky do světa videoher. Z partnerství Capcomu a Disney vzešlo nejen šest titulů vydaných v The Disney Afternoon Collection, ale i další populární videohry jako velmi oblíbená SNES verze Aladdin či akční adventura Goof Troop, na níž jako hlavní designér pracoval tvůrce Resident Evil Šindži Mikami.

Zlatým hřebem kolekce jsou především první díly DuckTales a Chip 'n Dale Rescue Rangers, které obě patří k jedněm z nejpopulárnějších NES plošinovek, mimo her od samotného Nintenda. DuckTales se do velké míry drží osvědčené formule Mega Man, avšak robotického Mega Mana nahrazuje strýčkem Skrblíkem a jeho holí. Tato kombinace u hráčů uspěla do té míry, že si hra v roce 2013 dokonce vysloužila remake DuckTales: Remastered, který hru převedl do moderní 2,5D grafiky a dokonce ji doplnil o dabing herců z původního seriálu. Chip 'n Dale Rescue Rangers zas nabídla zábavný co-op režim, který si můžete s dvěma ovladači zahrát i v rámci kolekce. Součástí kolekce jsou i pokračování obou titulů, které však v obou případech nedosáhly popularity svých předchůdců, ačkoliv se určitě nejedná o špatné tituly.

Kolekce dále nabízí méně známý komiksový Darkwing Duck, jehož hru byste však neměli opomíjet – po prvních DuckTales a Chip 'n Dale Rescue Rangers se jedná o jednu z nejlepších her z kolekce. Své kořeny v sérii Mega Man stejně jako DuckTales nezapře, přičemž tentokrát jsou ještě o kus očividnější, jelikož formát hry je v podstatě totožný s Mega Manem. Poslední hrou z nabídky je shoot'em'up TaleSpin, který však nezestárl nejlépe a velmi rychle vám dokáže připomenout, proč se v herní komunitě ujal pojem "Nintendo hard". Rozhodně vám tak nedoporučujeme si ho zahrát jako první.

Jak už to v dobách NES bylo běžné, ani jedna z her z kolekce není úplně nejjednodušším kouskem, ačkoliv co do čisté herní doby se každá z nich dá dohrát kolem 1-2 hodin. Pokud se však bojíte přehnané výzvy, tak jak již bylo zmíněno výše, kolekce nabízí quicksave, quickload a rewind, se kterými by se na konec i sebeobtížnějších her měl dostat každý. Avšak pokud se výzvy neštítíte, máte příležitost své herní schopnosti předvést a pokusit se tak získat achievement/trofej Be Kind, Don't Rewind, který obdržíte za dohrání libovolné z her bez použití rewind funkce.
Nyní se pojďme podívat na detaily k aktuálnímu kolu Retro Klubu.

Který z titulů si společně zahrajeme?
Po krátké debatě jsme se usnesli, že herní kolekce jako The Disney Afternoon Collection jsou ideální příležitost dát každému z vás možnost volby. V rámci Retro Klubu pro tento měsíc si tak můžete zvolit jakýkoliv z titulů, které jsou součástí kolekce. Pokud si jich však budete chtít zahrát více nebo dokonce všechny, váš elán jen vítáme! Jak již bylo zmíněno, hry z kolekce patří spíše k těm kratším titulům a do 10 hodin celkově se tak vejdete i s celou kolekcí.

Osobně se například chystám zahrát si první DuckTales a následně je porovnat s Remastered verzí, na jejíž hraní se chystám již delší dobu. Pokud však bude čas, chtěl bych se pustit i do Darkwing Duck a Fritolových oblíbených Chip 'n Dale Rescue Rangers.

Finální volba je však na vás a ať sáhnete kamkoliv, nejspíše neuděláte chybu. Snad až na TaleSpin ;).

Kde hru můžete koupit?
Až do konce vánočních slev je hra na různých obchodech včetně Steamu ve slevě, pohybující se kolem 75%.
PC hráči mohou kolekci koupit samozřejmě na Steamu či u třetích stran.
Konzolisté pak na PlayStation Store či oficiálním Xbox obchodě. Tentokrát bohužel ostrouhají majitelé Nintendo Switch, kterému se kolekce z neznámých důvodu vyhnula.
Pokud chcete být opravdu retro, můžete jednotlivé hry samozřejmě sehnat na bazarech, Aukru apod. a využít originální konzoli NES či emulátory (doporučujeme emulátor Mesen).

Do jakých kategorií Herní výzvy můžete hry použít?
Kategorie 4: Země vycházejícího slunce (základní varianta) - Všechny hry v kolekci jsou od japonských vývojářských studií.
Kategorie 9: Období páry a petroleje (HC varianta) - Dle článku na anglické Wikipedii je TaleSpin typickým příkladem dieselpunkového zasazení.
Kategorie 10: Před naším letopočtem (základní/HC varianta) - Všechny hry v kolekci jsou starší 10 let.

Retro odměny


Jak již bylo zmíněno – primárním cílem Retro Klubu je společně se podívat do herní historie, rozšířit naše herní obzory a především se pobavit u kvalitních her, kterým se v našich končinách nedostalo tolik pozornosti. Rozhodně tak nechceme, abyste se cítili povinni hrát hry, u kterých vám je předem jasné, že vás určitě nebudou bavit, a počítáme s tím, že ne každý zájemce o Retro Klub se zapojí každý měsíc.

Nicméně i tak bychom chtěli účastníky Retro Klubu alespoň trochu odměnit a ocenit, a to hned dvěma způsoby.

Prvním způsobem je odměna za napsané komentáře. Za každý komentář ke hře odehrané v rámci Retro Klubu si u @Fritol na profilu můžete vybrat ze Steam klíčů k různým titulům (což platí i zpětně pro účastníky nultého kola). Pokud máte zájem, neváhejte se tak Fritolovi ozvat.

Druhý způsob jsou takzvané Retro achievementy. S každým dílem vypíšeme dvojici výzev, souvisejících s aktuální hrou či hrami. Úkoly, které budou předmětem výzev, se v závislosti na vybraných hrách budou lišit, ačkoliv úkolem v základní výzvě bude téměř ve všech případech hru dohrát.

Achievementy pro tento měsíc jsou:
  • The Disney Afternoon Collection - Level 1: Dohrajte alespoň jednu hru z kolekce The Disney Afternoon Collection.
  • The Disney Afternoon Collection - Level 2: Dohrajte alespoň tři hry z kolekce The Disney Afternoon Collection. 

Vaše úspěchy budeme (prozatím) zapisovat v Google Docs tabulce. Pro zapsání se se svými úspěchy můžete pochlubit v diskuzi u článku či mně (@Ronik) do soukromé zprávy. Nejvhodnějším důkazem je samozřejmě odkaz na váš Steam/PSN/Xbox profil s odemčenými achievementy, avšak pokud se rozhodnete hru hrát v emulátorech, může jako důkaz posloužit i váš screenshot či fotka. Nejúspěšnější hráče na konci roku vhodným způsobem odměníme.
Na závěr zbývá jen zdůraznit, že čas na dohrání jedné či více her máte 1. února 2023. Jako vždy platí, že budeme vděční za případnou odezvu a připomínky.
A pokud vás již teď zajímá, co si zahrajeme příští měsíc, tak se z konzolové historie přesuneme k historii počítačových her a z plošinovek ke klidnějším adventurám. Hrou měsíce února bude první díl série Space Quest od legendární Sierra s podtitulem The Sarien Encounter. Na výběr pak bude jak původní EGA verze, tak VGA remake.

Pokud se chcete již teď připravit, tak až do konce zimních slev nabízí Steam Space Quest Collection v 67% slevě, obsahující všech 6 dílů série, včetně prvního dílu v EGA i VGA variantě. Hra je samozřejmě dostupná i na GOG v balíku Space Quest 1+2+3, který však obsahuje pouze původní EGA verzi.

Diskuze ke článku

@Ronik (02.02.2023 11:39): My sme mali v škole práve len Quest for Gold a o tej druhej verzii som ani nevedel, kým nevyšiel remaster. Ale quest for gold bol frustrujúci vo väčšine disciplín okrem fotenia zvierat. :)
Právě jsem dohrál poslední hru, až na ten nešťastný TaleSpin byly všechny fajn. Ale Chip a Dale tedy vítězí, oba díly jsem si užil i takhle po letech :) Druhý díl o chloupek lepší. Na třetím místě pak DuckTales 2. Kabrňák pak malilinko nad DuckTales 1. TaleSpin jediný podprůměrný titul, to bylo fakt o nervy i s rewindem. Komentáře psát nebudu, už tam jsou pěkné od ostatních. edit: jo, a 12,6 hodin hraní, slušné :D

Zatím za Retro Klub velký palec nahoru.
Před víkendem připomínám, že pokud se ještě na poslední chvíli chcete zapojit do sbírání Retro achievementů za leden, máte na to čas pouze do příští středy :)

Podle vašich hodnocení a příspěvků jsem updatoval Google Docs tabulku s aktuálním stavem, ale pokud jsem někoho přehlédl nebo někdo úkoly splnil, ale hry nehodnotil ani nekomentoval, tak se prosím ozvěte v diskuzi či mě do soukromé zprávy.
Pro případné zájemce o další měsíc Retro Klubu: Pokud máte v plánu hrát původní EGA verzi Space Questu, tak na GOGu je do konce ledna s 67% slevou.
Ha, no to bude něco na mé chabé nervy, jak to zde čtu :-D OK jdu do toho.
skvely napad, ten nulty rocnik som nejak prehliadol, co ma mrzi, ale ja osobne tento pristup kvitujem...aj ked si mozno spominane hry nezahram, sam sa zaujimam a venujem hernej historii (takze mam uz svoj list hier dostatocne dlhy), tak uz len to citanie bolo velmi putave a zaujimave...len tak dalej a budem sledovat dalsie kola a rocniky :)
Talespin pokořen. U kačerů i rychlé roty se mi nakonec podařil i Time Attack, ale tady, tady se to fakt nedá.
Tak akorát jsem dohral Chipa a Dalea a musím říct, ze zde jsem se opravdu královský bavil. Jdu na Talespin a koupit si do foroty Space Quest Collection na únor :-)
První kousek z kolekce Darkwing Duck úspěšně za mnou, a jdu se pustit do dalšího kousku, pravděpodobně do Chipa a Deyla.@adam.kulhanek (03.01.2023 16:22): @jvempire (03.01.2023 16:34): Určitě DuckTales neodepisuju, ale odsouvám, až potrénuju na jiných kouscích. Zatím mi tam úplně tolik nesedí to ovládání, kdy pro tu pogo tyč musím ve skoku zmáčknou i šipku dolů, což mi zatím dělá znatelné problémy. Přesto jsem již zvládl dokončit úspěšně mapu v Transylvánii ;)
Zajímavé video s průřezem všech TaleSpin her, v kolekci je zřejmě ta nejslabší. Chápu že Capcom a NES, ale mohl by tam být nějaký bonus :-)
Jinak momentálně začala sleva na The Disney Afternoon Collection na PS storu a potrvá až do 19.1.
Díky všem za prozatímní zájem, vypadá to, že nápad s kolekcí, která vám dává jistou možnost výběru, se docela osvědčil :) Potenciálně bychom ho mohli někdy v budoucnu zopakovat, i když by to bylo nejspíš s jinou konzolí.

Pokud by se někdo už chtěl připravit na příští měsíc, tak jsme se s Fritolem dohodli na únorové hře, kterou bude první díl série Space Quest. Detaily jsem doplnil na konec článku :)

Od příště budeme součástí každého článku uvádět hru na další měsíc. Her máme předběžně vybraných víc, ale chceme si nechat prostor pro případ, kdyby se během roku ještě vyskytla nějaká zajímavá akce či oznámený nový remaster nebo kolekce, které bychom mohli využít. Na březen ale zase bude něco 3D. :)
Tak zatim rozehrany Talespin. Neni to tak spatne, jak jsem cekal. Ale jak se to dalo hrat bez pretaceni, tak to vazne netusim. :D
Já dneska dohral DuckTales a zhodnotil, ze ta Dosova hra mě bavila víc. Ale hopsacka v pohodě. Kdyby nebyl rewind tak asi zešílím :-)
Dobře jedete :) Já se na to vrhnu až o víkendu. Nakonec jsem si řekl, že z kolekce toho zkusím dohrát co nejvíc, tak snad padnou aspoň ty tři kousky.
@Fritol (03.01.2023 15:25): Na tento typ her je cvik důležitý, ale po rozhrání to obvykle už jde. S žádnou z her nemám větší zkušenost, ale jsem rád, že mám motivaci je rozjet. 

@miCHALupka (03.01.2023 15:54): Zatím jsem dohrál dvě a DuckTales se zdál snazší než Chip a Dale, ale možná to bude už zkušenostmi z Chipa. Začal jsem totiž tam a až pak se rozhodl, že pojedu chronologicky.
Také se do výzvy přidávám. Sice jsem chvíli odolával, ale nakonec jsem podlehl a koupil si tu kolekci. Zatím jsem jenom ze zvědavosti vyzkoušel všechny tituly, kdy jsem prošel první oblast v Rychlý rotě a Darkwing Duck (v ostatních jsem zatím pohořel).
Prozatím mi na první pokus přišel nejtěžší Ducktales. Před lety jsem totiž zkoušel tu remasterovanou verzi a prošel jsem pouze výukový level.
@jvempire (03.01.2023 13:38): Teda ty ses do toho jinak pustil. :D Já zatím mimo TaleSpin rozehrál jen Darkwing Duck. První level jsem dal v pohodě, ale druhý už zdá se bude potřebovat trochu cviku. Minimálně jednu hru bych rád dal bez rewindu, tak uvidíme, zda na to mám nervy ještě. Možná Rescue Rangers bych nějak z paměti zvládl, neb to jsem jako děcko dohrál bez přehánění tak 20x. Oba díly.

Jinak všem díky, že se účastníte, trochu jsem si říkal, zda vás ta obtížnost nevyděsí, ale zatím to vypadá na pěknou účast. :)
@Fritol (01.01.2023 18:22): Tak TaleSpin rozehrán jako třetí hra a souhlas, není to nic moc. První level peklo, u druhého jsem si říkal, že už to půjde - ani jsem nemusel přetáčet, ale závěr třetího opět hrůza. Ono toho není na obrazovce tolik, dalo by se to v klidu naučit, ale motivace nechat v téhle hře tolik času nějak chybí.
Jdu do toho! Akorát jsem rozehrál Duck Tales. Bez těch funkcí Rewind/Load a Save bych asi někoho přizabil...ale s nimi je to kousnutelný :-D
Mám pocit, že jsem na podobné obtížnosti už fakt starej..trpěl jsem to jako dítě, kór, když v té době jsem v tu chvíli jiné hry ani neměl...ale dneska? Proč? :-D
Jinak je to samo sebou s těmi funkcemi zábava! Díky za tip :-)
Tak zatím jsem rozehrál první kačery a musím říct, že ta obtížnost je fakt slušně vysoko. Mám za sebou dvě mapy a bez save-load bych to zatím nedal. :)
Tak do tohodle určitě půjdu. Kdysi jsem to u kamaráda na NES hrál, tak si to rád připomenu... Super!
@Fritol (02.01.2023 09:04): včera som sa o tom po ronikovej pripomienke rozprával s memphisom. Dnes má updatnuť kategórie tak, aby bolo jasné, že ide o antické Grécko, Rím a staroveký Egypt a Blízky východ. Za komplikáciu sa ospravedlňujem.
Asi zkusím nějakou hru z kolekce, ale skoro vůbec mě tenhle žánr a téma nebere. Ale o tom to je, zkusit něco nového.
@Crash (01.01.2023 19:31): Chtěli jsme to smazat, ale vzhledem k probíhající debatě u Herní výzvy jsme s tím počkali (Viz), takže se zařídíme dle toho, jak si to Tul vyřeší.

A Yeti je mýtus ze starověku dle wiki.

(Pre-19th century. According to H. Siiger, the Yeti was a part of the pre- Buddhist beliefs of several Himalayan people. He was told that the Lepcha people worshipped a "Glacier Being" as a God of the Hunt.)

Nicméně uznávám, že to berem trochu ze široka už a je to diskutabilní.
Parádní akce, moc se mi to líbí, a zkusím se občas i zapojit.

A teď jedna hnidopišská k tomu zařazení do Výzvy, kategorie 5: Báje a legendy. Jestli to správně chápu, tak do té kategorie by měly být zařazeny mytologické postavy starověku, Yeti není mýtus ze starověku, ale tak z 19. století. Co na to tým Herní výzvy?
Odehrál jsem TaleSpin s tím rewind tlačítkem a nutno říct, že i když je to nejtěžší hra v celé kolekci, tak ji s tím dohrajete úplně bez problému. Takže se nemusíte děsit, nikde po vás nechceme, abyste ho nepoužívali. Odehrajte si to tak, jak vám to bude příjemné.

Každopádně do TaleSpin se ani nepouštějte, nestojí to za to. Bez rewindu je to teda dobré peklo a pokud to někdo dáte bez něj, tak máte moje uznání, nicméně tak či tak je to úplně jalový shmup bez špetky nápadu a nějakého spádu. Není divu, že z celé té kolekce se zrovna téhle hře nedostalo nějaké větší pozornosti a už v době vydání sbírala spíš průměrné recenze. DuckTales nebo Rescue Rangers jsou podstatně lepší volba. :)
Teda je to náročné, ale minimálně Chip 'n Dale Rescue Rangers je super. Dvě hodiny, rozklepané ruce, ale dohráno a dokonce bez přetáčení. Ukládání tedy používáno hojně. Skvělá volba, jen tak dál. Díky.
Pokud se někdo bojíte obtížnosti, tak v případě, že máte možnost, doporučuju dát coop Rescue Rangers, je jedno kterého dílu. Ve dvou je to velmi jednoduchá plošinovka.
Nakonec jsem se rozhodl že aspoň jednu hru z kolekce dohrát zkusím a a splním si tím 10 bod výzvy. Tak uvidíme, u plošinovek umím strašně raplovat, takže to možná dopadne špatně :)
Chtěl jsem na začátku roku zapojit, ale Disney kolekci fakt nedávám. Snad příště..