Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Tomáš • 23 let • Čechtice (ČR - kraj Středočeský)

Komentáře

RoboCop: Rogue City

 • PS5 100
Já se přiznám bez mučení já se na Robocopa dost těšil, takže to nebylo takový překvapení, jako pro mnoho lidí, a jsem dost nadšený. Tentokrát začnu zápory a jedním z nevětším je optimalizace. Já hru hrál na PS5, a když v přestřelkách bylo hodně postav, výbuchů a spousty dalšího, tak frame rate výrazně klesal, pak tu jsou chyby, jako například, že mi občas pří střelbě nefungovalo přiblížení. Což o to u základní Robocopovi zbraně M93R Auto-9 C to nevadilo, ale když jsem měl nějakou tu pušku z hledím a potřeboval jsem zaměřit, tak to bylo otravný, obzvlášť když po mě stříleli odstřelovači. A pak tu jsou grafické chyby, jako stíny a nebo ne moc dobrá mimika postav, ale furt musím brát v potaz, že to nedělalo bůh ví jak velký studio, a taky věřím, že časem se aspoň ta optimalizace a různé chybky opraví v aktualizacích.

Teď klady a tím je rozhodně samotná střelba a obecně přestřelky, kde máte pocit, že jste ten nezastavitelný Kyborg co dokáže projít zdí, pak tu jsou části v otevřených lokacích, kde vyšetřujete velké a malé zločiny jako například pokuty za parkování, kouření na benzínce nebo rušený nočního klidu prostě typická policejní práce, kterou musí někdo dělat a je jedno, zda jste obyčejný strážník nebo super policajt. Pak tu je příběh jo ten je takový ten standard opět tu za nitky tahá OCP, který chce Detroit přestavět na super město budoucnosti a furt jim někdo stojí v cestě, včele se starostou starého Detroitu je to příběh není není bůh ví jak objevný, ale mě prostě bavil. A jako poslední tu je tu je to že vývojáři ze studia Teyon mají stejně jako evidentně Robocopa  nakoukaného a i hodně rádi, protože nostalgických momentu tu je opravdu dost jako například,  když jsem plnil misi ve staré ocelárně a řekl jsem si tady to vypadá jako to místo kde Murphyho zabily a po pár krocích jsem opravdu na to místo došel a spustila krátká vzpomínka obecně práce s Murphyho vzpomínkami jsou skvělý a mají skvělou atmosféru občas až hororovou. No ještě v rychlosti zmíním, že hra má dost zbraní, skvěle implementovaný RPG systém a dialogové možnosti které trochu ovlivní příběh to všechno se mi dost líbilo.

No sečteno potrženo Robocop: Rogue city je stejně jako Terminator: Resistance nejen skvělé pokračování prvních dvou filmů, ale i skvělá hra, která momentálně má pár chyb, ale ty se aktualizacemi snad brzo vyřeší. Jen tak dál vývojáři z Teyonu jsme zvědaví jakou legendu oživíte příště protože tady to dopadlo skvěle, a i přes chyby tomu dám 100%.

Pro: Zábavný béčkový příběh, skvělé brutální přestřelky, vyšetřovací pasáže, prostředí, RPG systém, vylepšení primárný zbraně, dost sekundárních zbraní, úcta a věrnost k předloze.

Proti: Grafické chybky, na PS5 místy optimalizace, mimika obličejů.

+14

God of War Ragnarök

 • PS4 100
God of War: Ragnarok je hra, které se povedlo sesadit z trůnu mého milovaného Zaklínače 3, díky jednomu z nejlepších příběhu co jsem ve hrách viděl. Hratelnosti, zábavným a správně těžkým soubojům, překrásné grafice, prostředí, hudbě, dabingu, severské mytologii a spousty dalšího. Hodně dlouho se nastalo , že by mě nějaká hra takhle chytla a nepustila. Tato hra vyždímala z PS4 maximum a pro mě je ta nejlepší a nejoblíběnejší hra vůbec u které tekly i slzy a naskakovala husí kůže takže 100% a promiň Zaklínači.

Pro: Fantastický příběh plný emocí a epičnosti, hratelnost, grafika, postavy a jejich dabing, prostředí, hudba, souboje, delka.

Proti: Nic.

+9 +12 −3

Resident Evil Village

 • PS4 90
Na Resident Evil Village jsem se těšil už od jeho oznámení, protože se mi líbil mix mezi čtyřkou a sedmičkou, a oba ty díly miluju ale každý jiným způsobem. A Village mě na začátku chytl a nepustil do závěrečných titulků a jdem si říct proč.

Jako první zmíním příběh, který je podle mého dobrý a zmatenost na začátku se začne hezky vysvětlovat a dávat smysl. Pak bych zmínil postavy, které jsou stejně jako v sedmém dílu skvělé, a opět vynikají hlavní záporáci, kterých je pět. Jsou to: Lady Dimitrescu a její tři dcery, ale s nimi se rychle vypořádáte.  V jejích časti hry se nacházíte v jejím hradě, který je fantasticky navržen a má skvělou upírskou atmosféru. Pak tu je Donna Beneviento a v jejím v domě, který je plný loutek a jedná se o nejděsivější část hry, protože tam jsou hnusný panenky. A pak se přesunete s k takovému monstru z temné laguny, což je Salvatore Moreau a zrovna jeho  část mi přišla nejslabší, ale furt dost dobrá a zároveň i nejakčnější. Pak  tu je Karl Heisenberg, který je takový Frankenstein a Magneto se série X-Men v jednom a pro mě moje nejoblíbenější část, protože se nacházíte v jeho továrně, která je prostě fantastická a bojujete proti jeho výtvorům, a nakonec tu je Matka Miranda, což je takový vůdce téhle party a také závěrečný boss.
Tak ty hlavní záporaky mám teď jsem na ty nepřátele které budete potkávat během hraní jsou tu vlkodlaci kteří se mi hodně líbily a mají více variant, pak tu jsou takový zombie nebo něco co jim je dost podobné ty také mají více variant a používají i nějaké ty sečné zbraně, obři ty spořádají dost nábojů a setkání s nimi nejsou vůbec příjemné, a nakonec mechaničtí vojáci kteří jako by vypadli z Wolfenstein, tak přesuneme se dál.

Zbraně těch tu je o dost více než v sedmém díle od pistolí, brokovnic, útočné pušky, granátomet, odstřelovací puška, nášlapné miny, bomby a pochopitelně i magnum, většinu z těchto zbraní můžete vylepšovat stejně jako ve čtyřce. 
Teď aspoň ve zkratce zmíním a grafiku a ta je na jedničku já hru hrál na PS4 a na ní to vypadá fantasticky a k tomu si připočtěte krásné prostředí vesnice.
Pak střílení je hodně zábavné a rozhodně si vyzkouším mod Mercenaries.
A poslední dvě věci které tu u kladů zmíním jsou hádanky a délka já hru dohrál za krásných 10 hodin. 

Tak jo a teď na nějaké ty zápory, někdy je to hodně akční hlavně úvod když jsou na scéně vlkodlaci je tu prostě málo děsivých částí ale i tak mi tu mráz po zádech běhal a to díky tomu že tu je skvělá atmosféra prostředí, pak mi vadilo že jsem se například po poražení Lady Dimitrescu se nemohlu vrátit do hradu a pořádně ho prozkoumat bez toho aby mi furt dejchala na záda. To je k záporům vše.

Na závěr jsem si hru užil je to skvělý mix mezi čtyřkou a sedmičkou co se týče hratelnosti, a pro mě se tenhle díl stal mým druhým nejoblíbenější protože čtyřku jen tak nic nesesadí, ale tohle je taky velká pecka a co nejdříve chci pokračování 90%.

Pro: Příběh, postavy a hlavně záporaci, souboje s bossy, hratelnost, prostředí, skvělá atmosféra, hudba a zvuky, grafika a optimalizace, zábavné střílení, běžní nepřátele, hádanky, systém zbraně a jejich vylepšování a délka hry.

Proti: Moc akce a málo děsivých momentů.

+10 +11 −1

Darksiders III

 • PC 90
Dostal jsem co jsem čekal. Skvělé pokračování této série, která se se pro mě stala konkurencí série God of war.
Tak a teď si řekneme klady. Jedním z prvních je hezky stylizovaná grafika, stejně jako v předchozích dílech a dobrá optimalizace. Ke grafice se dá přidat hezký Design světa, který je pěkně různorodý a na každém rohu na vás čeká nějaké to překvapení. Pak bych zmínil příběh, který mě prostě bavil a nemám k němu žádné výtky. Jako další tu je soubojoví systém, který je lehce předělaný od minulého dílu a zároveň obtížnost je vyšší a občas mi to připomínalo Dark Souls. Další tu jsou zbraně, kterých není tak mnoho jako ve dvojce ale stačí to ke každé zbrani teda kromě biče a vrhacího disku pojí jedna podoba Fury kterých je 4 a každá má své pro i proti a v různých lokacích je musíte kombinovat například v podzemí, kde je je láva je sám hodí ohnivá podoba a nebo v lokaci kde je voda se vám hodí třeba ledová aby jste mohly chodit po zamrzlé vodě. Pak tu jsou postavy ty jsou všechny skvělé hlavní hrdinka se sympatický obchodník Vulgrim je správný zmetek a nebo samotný hříchy, který jsou hlavními nepřátelé. K obyčejným nepřátelům, které potkáváte pořád tak řeknu, že je dost druhu a některý vám dají zabrat.
A co bych dal jako zápor tak hudbu protože jsem zažíval to samé co u jedničky, když chodíte po lokacích tak ujde ale v soubojích tomu chybí šťáva co byla ve dvojce. Tak a na závěr je to skvělé pokračování a už se nemůžu dočkat 4 dílu 90%

Pro: Příběh, postavy, grafická stylizace, optimalizace. prostředí. soubojový systém, obtížnost, zbraně, druhy nepřátel, bossové.

Proti: Bohužel hudba.

+16

Resident Evil 7: Biohazard

 • PC 90
Tohle byl velký návrat Resident Evilu jako série, aby ukázal, že pořád umí dobrou hororovou atmosféru a povedlo se to na jedničku a minimálně pro mě to je jeden z nejlepších dílů téhle série.

Jako klady tu máme dobře napsaný příběh, postavy, ale nejvíc vynikají záporaci, což jsou Bakerovi . Měl jsem je rád všechny, ale nejvíc mě bavil Jack, který měl dobrý černý humor a výborné hlášky, ale i ostatní tu byly skvělý, což už jsem napsal. Pak jako klad bych dal prostředí , které je sice jen jedna farma,ale tak dobře udělaná. Sice se budete vracet třeba do sklepa, ale pak vlezete do další části farmy což je zase něco jiného a potřebujete trochu jinou taktiku na člena rodiny, který má tu danou oblast na starosti. Tak například Jack dominuje velkou fyzikou silou, Marguerite na vás posílá všelijaký hmyz a jiné potvory a Lucas vás zase sleduje přes kamery a hrajete smím jeho verzi Saw a potom co tohle všechno projdete tak si s nimi dáte boss fight, který bývá většinou rychlý, ale je to adrenalinová jízda. Ale abych nechválil jen záporné postavy, tak i ty kladné jsou skvěle a například hlavní hrdina Ethen mi přirostl k srdci hned na začátku hry.

Jako další klad jsou hádanky, které sice moc těžké nejsou, ale když pospícháte a nějaký nepřítel vám dýchá zezadu na krk, tak to není zrovna příjemný. Pak tu je i dost velká paleta zbraní od pistolí, brokovnic, plamenometu, granátometu a ke konci i samopalu, takže je toho tu dost, i když se to vrátilo od akční střílečky k hororu, tak výběr je dostačující. A jako poslední velký klad tak to je hudba, která je také výborná a dotváří už tak dost skvělou atmosféru.

Tak a teď zápory a jedním z nich je rozhodně délka hry. Kdyby hra byla delší, tak by to neuškodilo, ale těch 6 hodin je prostě málo, pak tu jsou běžní nepřátele, které potkáváte během hry ty jsou hrozně jednoduší stačí střílet do hlavy a máte je a jako poslední je poslední boss fight. Ale jinak se jedná o skvělou hororovou hru a pro mě společně se čtyřkou nejlepší díl téhle série a a doufám že v tomhle duchu bude pokračovat 90%

Pro: Příběh, grafika, optimalizace, kladné a záporné postavy, prostředí, velký výběr zbraní, boss fighty, černý humor, atmosféra, hudba, je to zase skvělý horor.

Proti: Délka, běžní nepřátele, poslední boss fight.

+19

Metro Exodus

 • PC 100
Tak a je to tady třetí díl Metra, když ho poprvé ukázaly na E3 2017, tak jsem byl nadšen, protože mám rad, jak knihy, tak i předchozí dvě hry. Minimálně mě bylo jasné,že to bude skvělý závěr Arťomova příběhu a to se taky stalo. Řekneme si proč.
Jako první čeho si všimnete, tak je nádherná grafika a skvělá optimalizace. To dává dohromady nádherné scenerie, které si užijete i se skvělou snímkovou frekvencí. Pak tu máme příběh, jak jsem říkal, je to závěr Arťomova příběhu, který je naprosto dokonalý. Tomu pomáhají skvěle napsané postavy jejich dabing a emoce, které z vás ždímá do poslední minuty hry, a závěrečných 20 minut mi vehnaly slzy do očí, kvůli hudbě, která tam hrám a emocím a strachu z osudu postav, které byly skvěle vygradované až do poslední sekundy. Jediné, co to kazilo bylo to,že samotný Arťom nemluví během hraní, ale jen během načítaní, kde v krátkosti řekne, co jste za poslední dobu udělaly a je to škoda, že Arťom během normálního hraní nemluví, ale to je jediný zápor,co jsem já na hře našel. Jinak je tu vše kladné.
Například otevřené lokace, které jsou sice jen dvě, ale jsou dostatečně velké na to,aby jste se vyblbli. Je tu pobřeží Volhy a vyschlé Kaspické moře, které připomíná trochu Mad Maxe a pak tu jsou menší a koridorové lokace například bunkr a závěr v Mrtvém městě, který byl velmi podobný předchozím dílům a byla tam ta skvělá gradace s ždímání emocí jak už jsem řekl. Pak tu mámě větší důraz na grafting, úpravu zbraní a jejich starání se o ně protože pokud se o ne nebudete starat tak se vám můžou v boji zaseknou a to není nic příjemného,když se na vás řítí smečka vlků nebo jiných potvor. A jako poslední dvě věci co zmíním, tak to je hudba, která je skvělá když máte akční sekvenci hudba je správně akční,a když máte nějakou dojemnou sekvenci tak umí byt i dojemná a pak tu je systém karmy a to se odvíjí podle toho,jak se chováte pokud bez rozmyšlení zabijete každého, kdo se vám dostane před hlaveň tak očekávejte špatný konec, ale pokud se snažíte protivníky omračovat nebo během rozhovorů mate skloněnou tak můžete očekávat ten dobrý konec , který si Arťom zaslouží po to všem čím si prošel 100%.

Pro: Příběh, grafika, optimalizace, postavy, hudba, emoce, prostředí, úpravy a starání se o zbraně, prostě všechno.

Proti: Arťom během hraní nemluví ale na hodnocení to nemá vliv.

+20 +22 −2

Assassin's Creed IV: Black Flag

 • PC 100
Koukal jsem se do seznamu svých komentářů a napsal jsem svůj názor na většinu her, kterým jsem dal 100%, ale tu hru které jsem toto hodnocení dal první, tak tam nemám a to je Assassin's Creed IV: Black Flag, který je podle mého skromného názoru nejlepším dílem této série. A proč? Tak to jsi jdeme říct jako první zmíním příběh, který podle mě v této sérii byl zatím nepřekonán. Konečně tu nemáme věčný souboj mezi Asasíny a Templáři, ten tu je pouze v pozadí a sleduje příběh mladého pirátského kapitána Edwarda Kenwaye, kterému jde jen o to, aby vydělal dost peněz a mohl si žít bezstarostný život a v pohodě si dožít se svou ženou. Sice se to muže zdát jako jednoduchý příběh, ale kdybych ho tu měl rozepsat celý, tak tu popíšu tunu stránek. Takže za příběh dávám palec nahoru. Pak tu jsou postavy a všechny jsou dokonalé, nejvíce vyčnívá hlavní hrdina Edward a pak Černovous a to je pro mě ekvivalent skvělé vedlejší postavy, o kterou se bojíte a v něčem zastínil právě i Edwarda. Třeba v jeho receptu na to, jak se stát nejobávanějším pirátem všech moří. Takže za postavy dávám taky palec nahoru. Pak tu je grafika, ta je nádherná a společně s prostředím je to skvělá kombinace a několikrát jsem se zastavil uprostřed moře a koukal jsem na západ slunce. To je i po 5. ti letech dokonalé. Když jsem zmínil grafiku, musím zmínit ozvučení a hudbu. Já tomu nemám co říct, to je dokonalost sama. Ve hře jsou skvělé jak hlavní, tak i vedlejší aktivity od potápění až po dobývaní pevností, vyrabování plantáží a mnoho další, takže je tu toho dost a je to výtečné. Konečně přistoupím k tomu hlavnímu, kvůli čemu tuhle hru miluju. Jsou to bezkonkurečně námořní bitvy. Pane Bože, ty jsou tak úžasné, a když bojujete s nějakou velkou lodí a do toho vám začne bouře, tak to se můžou jít Piráti z Karibiku 3 se svou bitvou ve vodním víru vycpat. Tohle je pro mě vrchol epičnosti. Jak asi chápete, tak tahle hra je pro mě dokonalá. Sice jí překonal Zaklínač 3 a Kingdom Come: Deliverance, ale jedno jí tyhle hry nevezmou, to její prvenství, který jsem dal 100% a dlouho se taky držela na vrcholu mých nejoblíbenějších her. I když je teď už na třetím místě, je pořád dokonalá na 100%.

Pro: Příběh, hlavní a vedlejší postavy, grafika, humor, prostředí a jeho velikost, hudba a ozvučení, souboje na souši tak i na moři, Hlavní a vedlejší úkoly, no prostě vše co ve hře je.

Proti: Nic.

+16

Far Cry 5

 • PC 90
Tak když Ubisoft poprvé Far Cry 5 ukázal tak se mi to moc nelíbilo, ale po první hodině hraní jsem si říkal, že jsem si tu hru nekoupil už dřív podle mě je hra téměř dokonalá. Už od třetího dílu na tato série servíruje skvělé záporáky ve trojce to byl Vaas ve čtyřce Pagan Min a tady to je Joseph Seed a jeho rodina opět to byl záporak které ho jsem si zapamatoval už o první minuti kdy jsem ho viděl, ale teď si řekneme i jiné klady kterých má hra hodně. Jako první tu je Krásná grafika, která se sice od svého předchůdce moc neliší ale nádherné scenérie Hope County se mi nikdy neomrzely to je i druhy klad hry prostředí které je prostě nádherné a dost velké na vyblbnutí s tím se taky pojí i vedlejší mise které mi poprvé v sérii přišli hodně zábavné a rozmanité, takže pecka.
Jako další tu je příběh ten sice není bůh ví jak převratný, ale díky záporákovi je skvěle podaný. Pak tu jsou i pořádný boss fighty konečně, a ne žádný quicktime event. To je hodně velký plus. Pak tu jsou parťáci, které si můžete přivolat mate tu například medvěda, odstřelovače, letce a je jich víc těch hlavních je asi 9. Pak tu je velká škála zbraní a jejich úpravy a svojí hlavní postavu si pochopitelně také upravujte ale není to dovednostními body které jste získávali za zkušenosti, ale tady máte talenty, které dostáváte tím, že třeba mate zabit 10 lidí útočnou puškou a nebo zabití někoho potichu těch možností je fakt hodně. Pak se mi hrozně líbil pocit ze střelby ten byl skvělý, a hlavně to ozvučení jak braní, tak i té hudby která byla skvělá a pak tu máte velký vozoví park od letadel, aut, lodí a vrtulníku to je fakt bomba.
A jako zápor tu mam jen jednu věc a to že hlavní hrdina nemluví to mi prostě brání dát teto hře 100% ale jinak to je skvělá hra kterou jsem si užil a pokud máte rádi Far Cry a ještě jste pětku nehrály tak to udělejte podle mě nebudete litovat těch novinek tu je fakt hodně 95%.

Pro: Grafika, prostředí a velikost, záporák a díky tomu příběh, parťáci, zbraně a jejich úpravy, pocit ze střelby, ozvučení, hlavní i vedlejší aktivity, dopravní prostředky, boss fighty,

Proti: Hlavní hrdina nebo hrdinka nemají dabing.

+21

Prey

 • PC 100
Právě jsem Prey dohrál a musím říct, že Arkane Studios se opět vyznamenaly tím, že nám naservírovaly další dokonalou hru a doufám že se dalšího Prey dočkáme, ale teď proč se mi hra líbila.
Za prvé to je příběh, který má i skvělou hororovou atmosféru ze které mi v některých momentech běhal mráz po zádech a doufám, že nejen mě. Pak tu máme prostředí stanice Talos které je dostatečně velké na vyblbnutí a mátu tu i dost vedlejších úkolů které jsou stejně jako hlavní skvělé.
Další klad tu je hudba, kterou dělal skladatel Mick Gordon, který se vyznamenal naprosto dokonalím soundtrackem k Doom 2016. Pak tu máme velkou paletu zbrání a dost nepřátel, kteří jsou odlišní a na každého platí něco jiného a jeden z posledních který napíšu je optimalizace ta je, skvěla a jedna z nejlepší za poslední 2 roky tímto výčtem kladů končím, protože hra je pro mě téměř dokonalá.
A ano zápory se i tady najdou, třeba jsem měl někdy rozmazané textury nebo to že hlavní hrdina mluví jen v audio záznamech nebo v některých video záznamech ano pro nikoho to může být zápor ale pro mě ne a dokonce mě bavila i hackování, který je celkem kritizováno ale pro mě Arkane Studios opět dokázalo že umí dělat dobré hry a doufám že se druhého dílu dočkáme dřív než za 11 let já hře uděluji 100%.

Pro: Příběh, hororová atmosféra, prostředí, zbraně, nepřátelé, hudba, optimalizace, hlavní a vedlejší úkoly, hackování.

Proti: Nic.

+29

Titanfall 2

 • PC 100
No co mám říct na Titanfall 2 jsem se zezačátku moc netěšil i když mě jednička celkem bavila tak mi vadilo, že je to pouze multiplayerová hra ve které není příběhová kampaň, ale když jsem se dozvěděl, že ve dvojce bude tak už mě to začalo zajímat.
Takže jako první klad tu je právě single-player který je skvělý hlavně díky dvěma hlavní postavám jedním z nich pilot titána Jack Cooper který na rozdíl od jiných hrdinů ve střílečkách mluví a během kampaně si vždy během nějakého dialogu vyberete ze dvou možností co říct což je dost dobrý ale občas mi vadilo, že tahle možnost se objevila během nějaké přestřelky, takže jste se nemohly moc soustředit ale jako zápor bych to nedával. A tím druhým hrdinou je váš titan BT-7274 který je prostě skvěly a dokonce občas hodí nějaký ten vtip kvůli tomu, že je to prostě robot který nechápe lidské emoce, ale stejně jsem si ho zamiloval.
Jako další tu je grafika, která sice není žádná špička ale na to že běží už na trochu starším Source enginu tak vypadá dost dobře a k tomu si přidejte dost dobrou optimalizaci a pěkné prostředí. Když jsem zmínil grafiku tak musím i zvuky zbraní a soundrack který je také skvělý. Také nesmím zapomenout na mise, které mají skvělý  design a v jedné misi dokonce cestujete časem. A jako poslední klad ze singlu tu je perfektní dynamika během akce takže skákání, běhání po zdech je výborné a během akce když se to naučíte ovládat to dobře vypadá.
A teď multiplayer co bych k němu mel říct asi to, že mě prostě baví a to je celkem vzácnost třeba poslední multiplayer který mě bavil tak to bylo u Battlefield 3 a to už je dost dlouhá doba takže tuto hru budu hrát dál. A verdikt pro mě osobně je to dokonalá hra ano najdou se zde nějaké chyby, ale ty se dají skvěle přehlednou a já osobně doufám, že série Titanfall se rozroste aspoň o jeden díl 100%.

Pro: Příběh je sice klišé ale je zábavný, skvělý multiplayer, grafika, optimalizace, humor, hlavní postavy, prostředí, dynamická akce, hratelnost, zvuky zbraní a soundrack,

Proti: Nic mě nenapadá.

+18

Dead Island

 • PC 50
Když jsem se teď koukal na své komentáře tak já tam nemám žádný napsaný komentář na hru, kterou bych hodně kritizoval tak jsem se rozhodl, že to napravím. Proč jsem si vybral zrovna Dead Island? Protože, snad u žádné hry jsem nezažil takové zklamání a znechucení najednou ale pár kladu se tu najde.
Jedním z nich jsou cca první 3 hodiny dokud, se hra odehrává v první lokaci která se mě osobně velice líbila, a dokonce jsem si říkal, že to tak špatný ale pak jsem se dostal do města, kde to ještě šlo a pak přišla džungle která byl nejhorší ze všech, takže lokace nic moc. Jako klad je grafika ta je fakt dost pěkná a ani nemoc náročná, takže hraje velice pěkná po vizualní stránce a jako poslední tu je množství, úpravy zbraní a co op ve kterém to je zábava, a to je z kladů asi vše.
Teď zápory jedním z nich je blbej příběh, který se bere hrozně vážně a to je to špatně kdyby tu bylo trochu humoru tak by to bylo lepší, další tu jsou postavy ani jednu jsem si neoblíbil a to je dost špatně. Další tu je mimika postav to je něco strašného na postavách nejsou znát žádné emoce, prostě když tam někdo důležitý umře tak ostatní jen blbě čumí a nic nedělají.
Pak tu je hrozné opakování misí takže vás to cele přestane bavit. Jako poslední je jízdní model aut, ozvučení a k tomu se nebudu nějak vyjadřovat. Já nakonec tuto hru asi nikomu nedoporučuji, radši díl kupte Dying Light který je mnohem lepší a zábavnější. Mě osobně mrzí, že mě hra nebavila ale bohužel a nemám nic proti lidem co ji mají radí to je věc názoru a já mam svůj jako každý.

Pro: Grafika, zbraně a jejich úpravy, zábavný co op, první 3 hodiny.

Proti: Příběh se bere moc vážně a je blbej, ozvučení, prostředí, postavy, mimika, jízdní model aut, opakující se mise,

+8 +12 −4

Assassin's Creed Origins

 • PC 90
Fanoušci série Assassin's Creed mezi které patřím i já tak čekali o rok více, než jsou zvyklí a hned na začátku musím říct, že se to vyplatilo. Jako první řeknu to, že takovou hromadu obsahu jsem zažil naposledy u Zaklínač 3. Assassin's Creed: Origins má krásný a obrovský svět, nádhernou grafiku, skvělé ozvučení, velmi dobrý příběh a dabing.
Teď si to trochu rozepíšeme, jako první jsem zmínil herní svět tak tak ten je doslova obrovský a krásně zpracovaný k tomu si přidejme dohlednost, takže když jste někde ve městě, které je i celkem daleko od Gízi tak vidíte jak se v dálce tyčí pyramidy to je prostě nádhera a to tu ještě máte fotomod který jsem sice použil asi jednou, ale to mě teprve čeká. Další jsem říkal grafika která je skvělá a díky tomu také funguje i už zmíněné prostředí co bych grafice asi vytknul tak je to že hře občas padali i FPS ale to bylo fakt jen párkrát.
Také tu je skvělý příběh, který umí být vtipný a i velice dojemný ta právě to poslední dva díly Assassin's Creed neuměly. Hra je oproti předchozím dílu jiná hlavně kvůli rozsáhlému RPG systému takže tu levelujete a dostáváte, dovednostní body za které si kupujete nové schopnosti a také tu veliká škála zbrání od mečů, luků až po těžké sekery a palice. A jako poslední z kladu, o kterých se více rozepíšu tak je právě dabing herci své role zahrály na výbornou a dokonce i hlavní hrdina Bayek mi přišel jako velký sympaťák.
No co dodat. Assassin's Creed: Origins je skvělý přírůstek do rodiny a těch pár chybek co má tak to jsou pro mě drobotiny je vidět že Ubisoft si uvědomil, že každý rok sázet jeden díl za druhým se prostě časem nevyplácí a ta roční pauza tomu prostě přispěla. Pokud jste nováček, a nebo, veterán této série a ještě jste to nehrály tak vám můžu ten to díly jenom doporučit.

Pro: Příběh, hlavní hrdina, dabing postav, grafika, krásný a velký otevřený svět, rozsáhlé RPG prvky a zbraně, soubojový system.

Proti: Občasné propady FPS.

+15

Call of Duty: Advanced Warfare

 • PC 95
Série Call of Duty poslední par let teda alespoň pro mě zažívala menší krizi poslední díl, co jsem hrál tak byl Modern Warfare 3 protože mě díly Black Ops a Ghost moc nezajímali tak jsem se těmto hrám snažil vyhnout. Ale ty Ghost se sice chystám koupit ale tak trochu se bojím, že po Advanced Warfare budu zklamán, protože a teď mě asi budete, nenávidět mi právě tento díl přijde nejlepší a proč tak to si povíme.
Jednou z prvních věcí, které si asi většina všimne, je pěkná grafika sice to není žádná špička, ale pro tak rychlou hru by to nemělo cenu protože tady když dojde na střílení tak je to zběsilá akční jízda která vypadá jako by to režíroval můj velmi oblíbený režisér Michal Bay. Jako další je pro mě fungující příběh a velmi dobrý záporak kterého si zahrál slavný herec Kevin Spacey a tady to prostě funguje no a co že to je předvídatelný mě to bavilo a dostal jsem poctivou 7 hodinovou akční jízdu. Jedna z novinek oproti předchozím dílu tak to je to že dostáváte za různé úkoly, jako zabij v této misi 200 nepřátel a je toho víc ale nechce se mi to rozepisovat a právě za tyto úkoly když je splníte dostáváte bodíky, za které si vylepšujete svoje Exo obleky jako například zvýšená rychlost běhu, a nebo, rychlejší přebíjení zbraní ta takových vylepšení je tam 11 ale každé má dva stupně vylepšení. Když jsem na začátku zmínil grafiku tak nejde nezmínit ozvučení zbraní a výbuchů, které je také špičkové k tomu si přidejte rozsáhlejší bojiště a právě tu grafiku tak tu máte audiovizuální orgie.
Asi jako zápor bych dal trochu slabší soundtrack, který je tak trochu nevýrazný ale jinak je to velmi dobrá střílečka hra ve které je Dobrý příběh, postavy které si zapamatujete velká škála zbraní a mnoho dalšího já nemůžu, jinak než že dám 95%.

Pro: Příbeh, grafika a ozvučení zbraní, postavy a jejich dabing, prostředí, vylepšování Exo obleku, mnoho zbraní, je to poctívá akční jízda.

Proti: Slabší soundtrack.

+14

Darksiders II

 • PC 100
Hned jak jsem dohrál první díl tak jsem si druhý díl musel koupit a u teto hry platí to, že se člověk chybami učí tak to tady platí dvojnásob. Co je stejné jako u prvního dílu je grafická stylizace která má zase komiksový nádech který sem do této hry prostě sedí ale co je mnohem lepší od prvního dílu tak jsou, světy ve kterých se pohybujete i když jsem říkal, že v jedničce jsou světy krásné tak tady jsou otevřenější a živější. Stejně jako prvním díle se mi tu líbí mytologie a v tom případě i příběh, který většina lidí považuje za stupidní ale mě se to prostě líbí.
Jako jedna z novinek tu je hlavní hrdina, který je opět jezdec apokalypsy, ale tentokrát to není Válka ale Smrt a právě s novým hrdinou tu přicházejí nové možnosti pohybu na rozdíl od Války je Smrt rychlejší, takže místo krytí to máte uhýbání a mnohem více akrobatických částí které jsou sice okopírované ze série Prince of Persia, ale jsou skvělé. Také tu máme rozšíření v RPG prvkách takže za zabíjení nepřátel a plnění úkolu dostáváte zkušenostní body, za které si kupujete nové schopnosti a také nové zbraně a vybavení které si kupujete u obchodníku za mince, které můžete najít například v truhlách.
Ve hře se také nacházejí vedlejší úkoly, které jsou také skvělé. Ve hře se taky občas zastavíte stejně, jako v prvním díle si vyřešíte nějaké hádanky, které sem prostě patří, Jako další klad jsou postavy a jejich dabing. To co bylo od prvního dílu vylepšené tak to jsou boss fighty které konečně mají šťávu a jsou cool a k tomu taky pomáhá výborná hudba která i během obyčejného chození po lokací a i během soubojů je skvělá. Co bych ještě dodal, asi jen to že to je jedna z nejlepších her kterou je hrál a už se nemůžu dočkat třetího dílu. To že jsem říkal že Darksiders je vyrovnaný konkurent God of War tak tady to platí dvojnásob za mě je to prostě 100%.

Pro: Příběh, grafická stylizace, prostředí, hádanky, vylepšování zbraní a postavy, množství zbraní a vybavení, postavy a jejich dabing, hudba, bossové, druhy nepřátel.

Proti: Nic.

+20

The Witcher

 • PC 95
V roce 2007 vyšly tři výborné hry Bioshock 1, Crysis 1 a jako poslední Zaklínač 1 který byl na svou dobu revoluční. Jako první zmíním příběh, který byl ve všech dílech herní série výborný a tady to není výjimka stejně jako ve většině RPG jsou i tady výborné dialogy u kterých je slyšet jeden z nejlepších českých dabingu ve video hře který sice někdy zní směšně, ale tady prostě sedí. Jako další tu jsou postavy, které jsou skvělé jak hlavní tak i zaporné. Jako další tu je soubojový systém, který když jsem hru poprvé z pustil tak mě dost zaskočil, ale na konec jsem mu přišel na kloub, ale jsem rád, že v dalším dílech byl už jiný.
Další klad je hudba která je skvěla jak běhen soubojů tak i během toho když jenom chodíte po lokacích. Ve hře jsou taky skvělé questy jak hlavní tak vedlejší které nají i vliv na svět kolem vás což je skvělá a jako poslední klad je délka hry. A jako zápor je asi trošku slabší grafika na to když si představíte, že ve stejném roce vyšlo Crysis a Bioshock. A na závěr Zaklínač je pro mě jedna z nejlepší her ne světe ale oproti trojce to je slabý kafe ale i tak je to výborných 95%.

Pro: Příběh, questy jak hlavní tak i vedlejší, hlavní a zaporný postavy, dialogy, český dabing, druhy nepřátel, soubojový systém, hudební doprovod.

Proti: Trochu slabší grafika.

+21 +22 −1

Darksiders

 • PC 90
No jak tuto hru nejlépe popsat asi tak že pro ty co jim je líto že série God of War nevychází na pc tak je tahle hra skvělé vykompenzování ba i vyrovnaný konkurent. Mě osobně vždy zajímaly báje a pověsti a Apokalyptičtí jezdci byly mezi nimi, a právě tady z jednoho jezdce hrajete, a je jím Válka ze začátku se mi nelíbil je vzhled a pak jsem pochopil že to musí být takový tří metrový hovado který zabije člověka i když se na něj jen podívá. No, a teď ke kladů to je jednoznačně krásně stylizovaná grafika, která je navíc výborně optimalizovaná a když si k tomu přimyslíte nádherné prostředí tak je to pastva pro oči. Jako další se mi líbí i příběh je to asi tím zasazení také se ve hře najdou i logické hádanky, které občas dokážou i potrápit ale jako zpestření to funguje, skvěle ve hře se také najde vylepšování zbraní a postavy zbraně si upravuje přes obchodníka za duše, které získáváte ze zabitých nepřátel a postavu si upravujete tím, že prozkoumáváte prostředí a hledáte různé artefakty. A jak poslední klad je dabing jednotlivých postav a samotné postavy které si zapamatujete a to je hlavní. A jako zápor je podle mě nevýrazná hudba během soubojů když jen tak chodíte po lokacích a nic se neděje tak je dobrá ale během soubojů to zamrzí a jako poslední zápor jsou samotné souboje s bossy, jako jediný mě bavil jen ten poslední. No a na závěr je to výborná hra u, které zamrzí ta hudba a boss fighty ale jinak je to pecka a poručuji jí všem co je mrzí se si nemohou zahrát God of War na pc to hle je totiž skvělý konkurent 90%.

Pro: Příběh, grafika, optimalizace, prostředí, logické hádanky, vylepšování zbraní a postavy, samotné zbraně, postavy a jejich dabing.

Proti: Nevýrazná hudba při soubojích, nudné boss fighty.

+13

The Witcher 2: Assassins of Kings

 • PC 70
No když jsem poprvé dohrál Zaklínač 1 tak jsem dvojku neočekávaně vyhlížel dvojku a když jsem se dozvěděl o vydání dvojky tak jsem skákal dva metry do vzduchu, ale asi po první hodině mě to prostě nějak přestalo bavit a řekneme si proč.
Jako první řeknu klady pěkná grafika, soubojový systém, prostředí, příběh postavy a dabing, a nechci se dal rozepisovat teď řeknu co mě zklamalo jako první nepochopím proč autoři do hry nepřidali sprint během hry kdy jsem probíhal z jedné strany mapy na druhou tak to prostě bylo zdlouhavé jako další nemůžete seskočit z nějakého menšího srázu, to můžete jenom když to máte označený teď si můžete říct ale to nešlo i v prvním ale to byl první díl této série tam mi to nevadilo protože jsem si řekl v dalším díle to bude.
Jako další tu je nemožnost pití elixíru během boje to v první díle šlo ale tady můžete pouze během meditace takže jste v souboji a máte málo životu v jedničce byste se napili a pokračujete dál ale tady s tím musíte počítat před že dostanete na prdel ale i když si ho před nějakým bossem vezmete tak vám třeba vyprchá a další si dát nemůžete a o proti jedničce to je o dost kratší.
Ale i pár další kladu tu je na začátku jsem vám je psal je jich ještě pár navíc třeba rozhovory vylepšování výbavy a postavy no ale to je vše co mě napadá. Neberte to špatně hra je to dobrá ale pro mě to bylo, celkem zklamání dohrál jsem ji a byla, fajn dal jsem jí 70% a hodně lidí ale i kámošů mi to vytýká je to prostě můj názor. Jak jsem řekl je to dobrá hra za 70% myslím, že to bude bavit hodně lidí ale muže to i zklamat ale trojka je jiná liga.

Pro: Příběh, grafika, prostředí, rozhovory, soubojový systém, vylepšování zbraní a postavy.

Proti: Nemůžete sprintovat a díky tomu zdlouhavé běhání po lokacích, nemožnost seskakovat z menších srázů, nemožnost pít elixíry během boje jen při meditaci, krátké.

+10 +15 −5

Max Payne 3

 • PC 100
No jak bych začal na třetí díl ze série Max Payne, jsem čekal už od doby, kdy jsem před lety dohrál druhý díl, který jsem považoval za jednu z nejlepší stříleček, ale trojka to překonala. Jako první má hra skvělý příběh u které, ho si kolikrát řeknete, co se to s tím Maxem stalo ze spořádaného policajta se stala troska která je alkoholik a narkotik. Hře také velmi dobře pomáhá skvělý dabing každá postava ve hře ho má uvěřitelný ale skoro jako vždy hlavní postava ho má nejlepší. Vylepšení se také dočkaly, samotné přestřelky můžete, se krýt za překážky a také tu zůstal skvělý bullet time a když si k tomu přimyslíte skvělou grafiku a hezké zničitelné prostředí které je krásné tak to je pastva pro oči a samotná optimalizace a k tomu ještě hraje výborný hudební doprovod tak po technické stránce tu není žádná chyba. Co bych dal, jako zápor ale to spíše pro nikoho jiného protože mě to nevadí, tak jsou časté a nepřeskočitelné cutsceny ale jak říkám nikomu to může vadit ale mě to nevadit. Na závěr říkám, že to je pro mě asi třetí nejlepší a nejoblíbenější hra pokud tuhle sérii máte rádi tak jste to buď už hrály, nebo si to hned kupte a tu chybu napravte, protože si Max už konečně zaslouží klid za mě to je jasných 100%.

Pro: Příběh, postavy a jejich dabing. grafika, optimalizace, krásné prostředí a jeho zničitelnost, hudba, perfektní a efektní přestřelky. bullet time, cutsceny.

Proti: Nikomu může množství a délka cutscen vadit ale jak jsem říkal mě to nevadí .

+21

Crysis

 • PC 95
Tato hra rozděluje hráče do dvou skupin pro některé to je pouze grafické technologické demo aby ukázali že hry mohou mít skvělé grafické zpracování a ta druhá skupina, do které patřím i já tak to berou jako plnohodnotnou střílečku která má podle mě výborný příběh a hlavně tu grafiku.
No jako první zmíním tu grafiku, která i po desíti letech vypadá výborné a také si to mnoho hráčů nemohlo zahrát na plno v době vydaní, protože hra měla špatnou optimalizaci, ale dnes to pro mě pořád patří grafické špičce. Příběh není sice nějak přelomový, ale mě se líbí, má logiku a i atmosféru.
A asi nejlepší klad je nanooblek který máte po celou dobu hry na sobě a můžete být díky němu neviditelný, neprůstřelný nebo super silný a právě na to sází hratelnost můžete prohodit nepřítele domem nebo na něj něco hodit, a nebo klasicky zastřelit, možností je dost také se mi líbí možnost upravit zbraně přímo během akce a jako poslední klad je asi částečně otevřené prostředí ostrov na kterém se děj odehrává a díky rozmanitosti a dostatečně zničitelnému prostředí má prostě svoje kouzlo. Jako zápor mě toho moc nenapadá, jsou to drobnosti jako třeba bugy nebo ta optimalizace to se dá bez problémů přehlédnout 95%.

Pro: Příběh, grafika, prostředí, vylepšení zbraní, nanooblek a možnosti likvidace ve zničitelném prostředí.

Proti: Bugy, optimalizace.

+24

Dying Light

 • PC 95
Po Dead island jsem se bál že mě to bavit nebude ale tohle je pro mě osobně nejlepší zombie hra kterou jsem hrál. Jako první hodně povedený klad je parkur který je provedený na jedničku a pohyb po městě je krásně plynulí a je dost zábavný. Jako další tu jsou souboje a vylepšování zbraní které je podobné jako jako v Dead island můžete si dát na zbraň baterii nebo svářečku. Také se mi hodně líbí styl levelování postavy takže když běháte po městě tak se vám zlepšuje pohyb a když zabíjíte nepřátele tak síla a za plnění hlavních a vedlejších úkolu dostáváte body přeživšího. Jako další je jednoznačně grafika která je překrásná ale trochu to kazí mimika některých postav a opět optimalizace která mohla být lepší. Ale co je na hře fakt super tak je střídání dne a noci zatím co ve dne jste vy ten lovec tak v noci se z lovce stáváte obětí ale když zůstanete v noci chodit venku tak dostáváte dvojnásobek zkušeností. A jako poslední je prostředí které je krasné a na míru udělané prostředí pro parkur a druhy nepřátel kterých je tu hodně. No hra mě bavila a považuji to za nejlepší zombie hru jsem kdy hrál a pokud vás bavil Dead island tak si myslím že vás bude taky jo a má to super dabing který je prostě skvělí.

Pro: Grafika, chytlavý béčkový příběh, parkur a souboje, prostředí, levelování postavy, střídání dne a noci, vylepšování zbraní, dabing, hodně druhů nepřátel.

Proti: Optimalizace, mimika některých postav.

+12 +15 −3

Deus Ex: Mankind Divided

 • PC 90
No hra mě ze začátku moc nebavila, ale asi po dvou hodinách kdy jsem chodil po Praze a plnil všechny vedlejší úkoly tak jsem se do hry zažral. Jako první příběh, který ne tak trochu klišé ale mě bavil pak tu je prostředí Prahy které je dokonale udělaná až na to že ty nápisy jsou které, jsou asi z nějakého internetového překladače tak jinak super někteří kolem jdoucí mluví česky a to je super. Jako další tu je grafika, která ne překrásná ale ta optimalizace mohla být lepší, ale není to tak strašné. RPG prvky tu opět fungují, jak mají a augmentace je tu dost. Také se mi líbí, že se hra stejně jako její předchůdce dá dohrát tak že nikoho nezabijete během celé hry já to v nějakých pasáží zkoušel ale, když mi to nevyšlo tak přišly ke slovu pistole. Jak už jsem řekl tak české nápisy nejsou dokonalé a mimika obličeje vedlejších postav na takto velkou hru prostě mohly být lepší. Jinak je to výborná hra po všech stránkách, která určitě zabaví fanoušky RPG mě rozhodně bavila 95%.

Pro: Příběh, grafika, prostředí, vedlejší úkoly, prozkoumávaní prostředí, vylepšování postavy a zbraní, dabing hlavní postav i vedlejších, stealth a akce.

Proti: Optimalizace, mimika některých postav.

+9 +11 −2

Rise of the Tomb Raider

 • PC 95
Na Rise of the Tomb Raider jsem, se hrozně těšil, nakonec jsem si jí koupil, v 20 Year Celebration Artbook Edition kde jsou všechna dlc. Hra je v jádru stejná jako předchozí díl z roku 2013 takže stejně se Lara pohybuje stejně se chová, během přestřelek a tak dále si by to možná chtělo něco jiného, ale vývojáři se držely pravidla, co není rozbité tak to neopravujte ale novinek je ve hře celkem dost abyste si mohly vylepšovat zbraně tak už nemůžete sbírat jenom součástky které najdete v bednách nebo u nepřátel ale musíte mít i dřevo a kůže ze zvířat to je podle mě dost dobrá novinka která sice trochu připomíná Far cry ale to nevadí také hrobky když je vyřešíte tak nedostanete hromadu součástek ale nějakou novou dovednost třeba že bude rychleji šplhat a je toho mnohem víc. Další novinkou oproti předchozímu dílu jsou vedlejší úkoly, které vám zadávají vaši spojenci a za splnění dostanete třeba novou část výbavy nebo zbraně. Ohledně grafiky a optimalizace obě tyto věci jsou na výborné úrovní jenom, co mi vadí, je to že jako jediná Lara má nejreálnější mimiku obličeje k samotné Laře je to pořád hezká holka a na rozdíl od předchozího dílu to je už bojovnice. Jak jsem už nakousl před tím tak vylepšování zbraní a Lary je stejně jako v předchozím díle výborné. Jako poslední klad je asi příběh, postavy a dabing všechny tito věci jsou na výborné úrovni jo a hádanky v hrobkách mi taky přijdou, mnohem lepší jsou skvěle vyvážené a u každé jsem se na chvilku musel zastavit, aby jí pochopil. Jako zápor asi beru to, že hra se prostě chová jako předchozí díl a snad ten další už bude trochu jiný. Jinak hru doporučuji 95%.

Pro: Příběh, grafika, optimalizace, postavy a jejich dabing, zábavné přestřelky, vyvážená obtížnost hádanek, Lara je prostě hezká holka.

Proti: V nějakých prvcích hratelnosti podobná předchozímu dílu.

+16

Deadpool

 • PC 95
To je Deadpool moc se k němu netul nebo budeš vejpůl a potom mu tady nebul. Tato hra byla asi největším překvapením roku 2013, i když je Deadpool můj nejoblíbenější super hrdina vůbec tak jsem od hry skoro nic nečekal, ani jsem neuvažoval, že bych si jí koupil ale, když jsem v obchodě viděl časopis Skore kde právě tato hra byla tak jsem neváhal a hned jsem si jí koupil a řeknu vám, ničeho nelituji. Příběh není sice světoborný, ale mě zaujal kvůli tomu, že stejně jako v komiksech Deadpool ví, že je vymyšlená postava a se čtenářem nebo právě z hráčem komunikuje když střílíte moc z brokovnice tak vám řekne, že jste nuly, že si to děláte jednoduchý a tak dál, grafika taje na hezkém průměru ale asi ve hře nejvíce vyčnívá hůmor protože Deadpool si tady hodně srandu z jiných superhrdinů tím se dostávám k ostatním postavám je tu například Wolverine, Cable, Rogue, nebo hlavní záporak Mister Sinister který je asi ze všech postav nejnudnější a závěreční souboj s ním je nudný a lehký tak. A jako poslední tu jsou zbraně a vylepšování samotného Deadpoola které je velmi dobře udělané. Hru celkově hodnotím velmi dobře Deadpoola jako postavu mám hodně rád, jak jsem řekl je to můj nejoblíbenější superhrdina vůbec, a hra dopadla na výbornou a taky doporučuji film který je taky skvělý 95%.

Pro: Příběh, hlavní hrdina, postavy, humor, grafika, velký výběr zbraní a jejich vylepšování, PRG prvky.

Proti: Bossové, hlavní záporak je nudný.

+11

Grand Theft Auto V

 • PC 95
Když tahle hra vyšla v roce 2013 na konzole tak jsem na pc verzi strašně čekal a ta nakonec vyšla o dva roky později sice jsem si jí koupil asi před měsícem ale to nevadí. Po čtyřce která sice nebyla špatná ale mě nějak nechytla tak tady máme asi tu nejlepší hru od Rockstar Games co kdy udělaly jdeme na to. Co musím zmínit jako první je asi příběh který díky třem hlavní postavám je výborný a k tomu dopomáhají pravě již zmíněné tři postavy, jako první tu je Franklin Clinton mladý ale výborný řidič který žije se svou tetou a chce svou kariéru dotáhnou vysoko a to se mu povede protože se seznámí s bývalí lupičem Michael De Santa který je za vodou má nějaké rodinné problémy a krizi středního věku a jako poslední je tu Trevor Philips který je šílený magor ale je to pilot jeho řešení problému spočívá v tom že jede a všechny zabije během hry když nejste zrovna v misi se mezi nimi můžete libovolně přepínat, já osobně jsem si nejvíce oblíbil Michaela. Jako další je tu vylepšování dovedností jako například když bude hodně jezdit autem zvýší se vám řízení, když budete střílet zvýší se vám střelba a tak dál, jako další musím zmínit grafiku která je skvělá a optimalizaci u které jsem se bal protože po zkušenostech po čtyřce kterou jste si v době vydání nemohly zahrát byla fakt špatná. Jako další tu je velký a do detailu vypracovaný svět ve které to prostě žije například jdete po ulici a najednou vidíte že policie začne nikoho honit nebo třeba sanitku a takových věcí tu je fakt spousta, ale jak Rockstar vyplnil tento velký svět spoustou vedlejších aktivit například si můžete zahrát golf, tenis jít do kina do baru jít se potápět a tak dál je toho spousta a to nezmiňuji vedlejší mise. Tak a teď s hlavním misím které jsou rozmanité můžete si tady dostat do doku ke budete řídit ten velký jeřáb na kontejnery nebo třeba ponorku a tak dal. A jako poslední tu je humor kterého je ve hře dost různé narážky na různé filmy hrozně moc easter eggu no je toho hodně. No co dodat hra mě nezklamala byl jsem nadšen jasně najdou se tu chyby a občas mi tu vadily někdy až dementní vtipy, ale to má asi každá hra a ohledně chyb skoro každý měsíc vycházejí patche který opravují singleplayer a do online přidává nově věci a mise 95%.

Pro: Příběh, postavy, grafika, optimalizace, velký a rozmanitý svět, vedlejší aktivity, různorodost misí, humor, úprava zbraní a aut, online.

Proti: malé drobnosti které nemají vliv na mé hodnocení.

+15 +18 −3

Assassin's Creed: Revelations

 • PC 95
Jednoznačně nejdůstojnější ukončení Eziovy trilogie, které se mohlo konat. Pro mě je tento díl druhý nejlepší z celé série, protože je tohle jedna velká rozlučka s tímto ikonickým hrdinou a na Eziovi je tady to stáří velmi vidět. Už to není ten mladý a domýšlivý kluk jako v předchozích dílech ale Mentor a zatímco dříve se on chodíval ptát starších a žádal je, aby ho cvičili, tak tady ti mladí chodí za ním. Jak jsem řekl, je to druhý nejlepší díl ze série a podle mě má na tom velkou zásluhu skvělý příběh, který mě u hry po prvním zapnutí držel tak moc, že jsem od počítače nechtěl vůbec odejít. Prostě bomba.

Jako další je tu grafika. Ta je krásná a prostředí města je hezky vymodelované do nejmenších detailů. Vedlejší postavy jsou také skvěle napsané, ale Ezio ze všech vyčnívá. Třeba při soubojích je mnohem brutálnější než v předchozích dílech a v cutscénách, které se spouští po soubojích, je zadýchaný. Jako další je tu hudba, která je jedna z nejlepší z celé série skvělá a asi nejlepší do té doby. A zbraně jsou také výborné. Třeba takový hookblade je novinka a pasoval tam jak prdel na hrnec.

No nevím, co dál bych ještě napsal. Je to prostě bomba. Pár chybek se tu sice dá najít, jako je třeba horší optimalizace atd. Ale pro mě je to jedna z nejlepších her, co jsem kdy hrál. Nemusíte se mnou souhlasit a každý má svůj názor, ale tohle je podle mě prostě pecka.

Pro: Příběh, grafika, Ezio je borec i ve svém věku, postavy, město, brutalita v soubojích, hudba, zbraně, občas si zahrajete za Altaira.

Proti: Je to poslední díl z Eziovy ságy.

+14 +15 −1

BioShock Infinite

 • PC 95
Další hra která dostávala výborná hodnocení a já jí nehrál, ale teď byla na steamu ve slevě a já si jí hned koupil a jak dopadla výborně. Jako první tu je příběh který je dobrý a chytlavý k tomu taky pomáhá postava Elizabeth která vás prakticky celou hrou doprovází a přinese vám třeba lékárničky, munici nebo dokonce i peníze ale taky vám pří boji vytvoří zeď na krytí střílnu bednu s municí a další. Hlavní postava Booker DeWitt je fajn a hned jsem si ho oblíbil díky jeho hláškám. Jako další tu je grafika která mi hodně připomíná Dishonored a optimalizace je na výborné úrovni a stejně tak i zpracované prostředí město Columbia je hezky udělané. Zbraní je ve hře dost taky jejich vylepšování stejně jako schopnosti který jsou dobry ale použil jsem je jen v případě nouze. Takže mě osobně BioShock Infinite hodně bavil a považuji to za výbornou hru která si ta vysoká hodnocení zasloužila.

Pro: Příběh, grafika, prostředí, optimalizace, hlavní hrdina a Elizabeth, zbraně a jejich vylepšení, schopnosti.

Proti: Par drobností.

+15

Bulletstorm

 • PC 90
Jako první řeknu akční řežba nechápu jak je možný že jsem o hře nevěděl v době vydání. Jako veliký klad jsou tu zbraně kterých je ve hře dost a hodně možností vylepšení k tomu aby jste si mohly tyto vylepšení kupovat tak proste musíte zabíjet ale jak se tady zabijí? naprosto skvěle ke zbraní můžete používat super silný kop nebo bič kterým si můžete nepřítele přitáhnout a rozstřílet ho pěkně zblízka nebo kopem ho kopnout na kaktusy, hřebíky elektrická vedení a mnoho dalšího. Jako další klad je humor kterého je ve hře dost a každá se zasměje a díky tomu se dostávám k postavám který jsou skvělý a všechny jsem si oblíbil. Jako poslední klad tu je grafika která mi hodně připomínala hru Rage takže dobrá. A jako zápor je blbý rozložení tlačítek třeba že se sprintuje mezerníkem ale to se dá přenastavit a že ve hře nejde skákat jen tak vždycky musíte přijít k překážce a počkat až se vám ukáže tlačítko, ale jinak to je skvělá hra ze šíleným příběhem a skvělou akcí.

Pro: Grafika, zbraně a jejich vylepšování, humor, šílený příběh, postavy.

Proti: Nejde skákat jen tak, špatné rozložení tlačítek při prvním spuštění.

+11 +13 −2

Ryse: Son of Rome

 • PC 90
Když jsem si hru koupil tak jsem si začal říkat co to bude za blbost ale ne jeto výborná hra, asi si řeknete pane bože to je vůl on tomu dal 90%, no říkejte si co chcete ale tahle hra je pro mě prostě bomba. Jako první musím zmínit grafiku která se skvělá a jedna z nejlepších co jsem kdy viděl a optimalizace je též dobrá hru jsem si užil na plné nastavení a vůbec se mi to nesekalo. Další klad je hudba která je epická a při monumentální záběrech na bojiště mi naskakovala husí kůže, další výbornou věcí na hře je soubojový systém který mi trochu připomíná Arkhamskou sérii nebo Middle-earth: Shadow of Mordor, a stejně jako v těchto hrách si vylepšujete postavu jako třeba víc životů, delší soustředění a tak dál. Jako další klad je dabing postav a filmovost hry pří cut scenách jsem zatajoval dech a taky to má na svědomí už zmiňovaná hudba. A příběh ně se libí je to taková ta správná oddechová hra kterou za jeden de dohrajete ale to nevadí. Říkejte si co chcete ale Ryse: Son of Rome je pro mě dokonalá hra po všech stránkách. A doporučuji hru hrát na sluchátkách.

Pro: Grafika, optimalizace, příběh, filmovost, dabing, soubojový systém, prostředí, zvuky a hudba, vylepšování dovedností, akčnost.

Proti: Délka.

+9 +10 −1