Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Tomáš • 21 let • Čechtice (ČR - kraj Středočeský)

Komentáře

Wolfenstein: The New Order

 • PC 100
Původní hru Wolfenstein 3D mám hodně rád a i Return to Castle Wolfenstein jsou to výborné hry, ale Wolfenstein: The New Order dokázal to čeho jsem se bál jak přenést klasiku do moderní doby a dopadlo to výborně smíchaní staré a nové hratelnosti byl dobrý nápad, ve hře musíte sbírat lékárničky protože se vám životy doplňují do jen částečně a manuální sbíraní nábojů, a z moderní hratelnosti tu je upravování dovednosti a všechno co v moderní střílečce nesmí chybět, Jako další klad je výborný příběh který sice není moc originální ale řekl bych že všechny chytne a ne pustí až do konce. Jako další tu jsou postavy třeba u hlavního hrdiny jsem si říkal že mi nebude sympatický kvůli tomu že jsem si myslel že to bude drsňák bez emocí ale on je pravý opak oblíbil jsem si ho protože je skvěle napsaný a dabér se k němu hodí. Jako poslední tu je grafika a optimalizace obě ty tyto části jsou skvělé a hru hraji na nejvyšší nastavení v 60FPS prostě bomba. Jako jediný zápor tu je asi délka která je na střílečku toková standardní ale kdyby byla delší tak by to bylo lepší. Jak jsem řekl Wolfenstein: The New Order skvělý návrat ke klasice je to hra která která zabaví hráče původního Wolfenstein ale i nové hráče a to je dobře a také doporučují si dát větší obtížnost u které to je už výzva.

Pro: Příběh. grafika, hudba a zvuky, optimalizace, postavy, prostředí, úpravy postavy a zbraní, hratelnost, akce je správně old-schoolová a krvavá.

Proti: Hra by mohla být delší.

+17 +18 −1

Saints Row IV

 • PC 90
Po Saints Row 3 jsem na čtyřku čekal a dočkal jsem se hra o proti trojce trochu ztratila kouzlo trojky ale pořád to je výborná hra. Příběh je tak trochu bečko ale mě se hodně líbí kvůli jeho šílenosti, humor zde hraje opět velkou roli a a zabaví vás na hodně dlouhou dobu. jedno z velkých zklamání je město který je stejné jako ve trojce a to je škoda ale asi proto hra vyšla tak brzo po trojce. Jako další klad je je tvorba postavy kterou si můžete vytvořit do posledních detailů, jako další tu jsou super schopnosti které jsou poprvé v sérii. Stejně jako ve trojce tu jsou RPG prvky kde si můžete vylepšit životy nebo výdrž pro sprint, a taky si můžete vylepšovat zbraně nebo své super schopnosti jako tře výší skok silnější útoky. Za mě je Saints Row IV výborná hra s dobrým příběhem humorem a akcí a taky herní doba je pro takovou hru je dostatečná za mě 90%.

Pro: šílený příběh, humor, akce, RPG úpravy postavy, šílený zbraně a jejich úpravy, vozidla. velikost města, super schopnosti.

Proti: město je stejné jako ve trojce, umělá inteligence nepřátel je take stejně špatná jak ve trojce.

+10

Tomb Raider

 • PC 90
Tahle hra to při vývoji asi měla těžké protože tu už byla série Uncharted a Tomb Raider dlouho nevyšel ale po vydání všem vytřela zrak. Tato hra je restartem série takže Lara tu je ještě mladá a nezkušená a to dává prostor novým věcem jako třeba vylepšování zkušeností upravě zbraní a mnoho dalšího. V tomto díle se hra odehrává na ostrově kde Lara se svými přáteli ztroskotá a musí bojovat o přežití takže tu je to že lovíte zvěř nebo hledáte součástky na úpravy zbraní. Příběh i když to je trochu klišé tak se mi libí a při situacích které se ve hře dějí tak na mě působí. Grafika je rovněž skvělá a pokud máte dostatečně výkonné pc tak si užijete i realističtější vlasy. Jako další tu je dabing postav který je výborný a k postavám se hodí, prostředí je také hezky udělané ale jako velký zápor beru že některé hádanky jsou moc jednoduché a to je škoda protože tamhle někde v jeskyni je těžká hádanka a pak v příběhu je taková ku které nemusíte přemýšlet a to je škoda. Ve hře také funguje stealth takže když nechcete do přímého boje tak nemusíte. A jako poslední klad je krásně udělaná Lara která se mě osobně libí více nez předchozích dílech proto že mi přijde realističtější. Hře dávám 90%

Pro: příběh, grafika, prostředí, dabing postav, úprava Lary a vybavení, samotná Lara je hezká

Proti: jednoduchost některých hádanek.

+17 +19 −2

Watch Dogs

 • PC 100
Když se hra vyšla tak hodně lidí bylo zklamáno kvůli tomu že grafika byla horší než na E3 ale toto mě nevadí. Když jsem si hru kupoval tak jsem od kámošů pořád slyšel, nekupuj si to není to tak dobrý, grafika je horší než v prvních ukázkách a spousty dalšího, nakonec jsem si hru koupil a vyklubala se z toho pro mě jedna z nejlepších her co jsem kdy hrál. Nejčastěji jsem slyšel že příběh je špatný ale mě se líbil a to hodně a rád bych to vyděl zfilmované emoce na mě ve scénách fungovali protože Aiden Pearce který je hlavní hrdina hry tak si dává za vinu smrt své šestileté neteře a když jsem hru hrál tak mojí sestře bylo právě šest a asi proto to na mě tak působilo. Jak jsem řekl hlavní hrdina je Aiden Pearce o které taky říkali že není dobrá postava mě přišel fajn stejně jako většina vedlejších postav. Na hře je unikátní to že můžete třeba při honičce s policajty přepnout semafory a oni se tak vybourají, nebo zvednout most. Když ve hře dojde na přestřelku tak tu je velmi dobrý krycí systém který je bezchybný. No možná si řeknete je to je ale blbec on dal takové hře 100% jo, ale co je to můj názor a podle mě jeto dokonalá hra s výborným příběhem.

Pro: Příběh. prostředí a jeho velikost, grafika, možnosti hackování při honičkách, krycí systém. hlavní hrdina a většina vedlejších postav, dabing.

Proti: nic

+8 +11 −3

Dishonored 2

 • PC 100
Na Dishonored 2 jsem se těšil už od doby co jsem dohrál jedničku a věděl jsem že dvojku udělají. Obrovský klad hry je to že co bylo v jedničce dobrý tak to tu nechali a něco i vylepšili na začátku hry si můžete vybrat postavu za kterou budete hrát za Corva nebo za Emily a každý má jiné schopnosti. Jako další klad je dizajn misí který je prostě bomba a nejvíce vyniká (The Clockwork Mansion) kde dům vašeho cíle můžete díky jednotlivým pákám přestavět a při boji můžete zatáhnou za páku a skočit o úroveň výš nebo níž, a jako další mise tu je (A Crack in the Slab) kde dostanete přístroj díky kterému můžete cestovat časem a můžete změnit budoucnost podle toho jak misi děláte, ale to že jsem vyjmenoval jen dvě mise neznamená že zbytek je špatný naopak jsou výborný. Stejně jako v jedničce si tu můžete vybrat jak zlikvidujete svůj cíl třeba že geniálnímu vědci vymažete paměť a takový možností tu je víc. Corvo oproti jednice konečně mluví a jeho hlas se k němu hodí. Ohledně grafiky ta je překrásná ale kazí to optimalizace která je pro mě jediný zápor ale nezabrání mi to této hře dát 100%.

Pro: příběh, atmosféra, prostředí, grafika, možnosti jednotlivých misí, postavy a jejich dabing, schopnosti, dvě hratelné postavy.

Proti: optimalizace.

+28

Far Cry 4

 • PC 95
Hru jsem sice ještě nedohrál ale už teď vím že Far Cry 4 je lepší než trojka. Oproti trojce se mi víc líbí prostředí i když jsem si před koupení říkal že prostředí ze trojky je lepší, ale Kyrat je hezky zpracovaný a Himalaya v pozadí vypadají perfektně. Hlavní záporák Pagan Min se mi také líbí více něž ze trojky Váas byl dobrý a správně šílený ale Pagan je také šílený ale zase je to schopný diktátor u kterého by se dalo počítat s tím že dokáže vést svojí říší. Příběh se mi moc líbí je to trochu klišé ale mě se líbí. Hlavní hrdina Ajay Ghale je taky celkem dobrý umí být vtipný a není to takový ustrašený kluk jako Jason Brody. Jako další klad hry jsou ostatní postavy třeba Yogi a Reggie který se ve hře starají o většinu humoru, Amita a Sabal jsou rozhádaný sourozenci mezi kterými se musíte vybrat a díky tomu jsou mise jiné. Jako další klad jsou zbraně kterých je ve hře hromada některý jsou z předchozího dílu ale také jsou i přidané. Jako zápor je určitě optimalizace která je příšerná ale když si hru umíte nastavit tak to je jedno. Za mě je to výborná hra za 95%.

Pro: příběh, hlavní hrdina, grafika, zbraně, prostředí a jeho velikost, postavy, prostředí Šangri-Ly.

Proti: optimalizace.

+10 +11 −1

Dishonored

 • PC 95
Naprosto chápu to že tahle hra dostávala vysoký hodnocení protože byla fakt skvěla. Několik možností jak projet jednotlivé mise jak zlikvidovat svůj cíl a otevřenost misí z teto hry dělají fakt unikat, ale jako největší klad beru to že nemusíte zabíjet a i hlavní cíle kterých se máte zbavit tak můžete třeba uspat a vypálit mu na obličej znak kacířství a tím přijde o své vysoké postavení nebo se spojit se zloději a požádat je o to by vašemu cíly vzali peníze z jeho trezoru, a noho dalšího. Jako další se mi líbí příběh který umí být dojemný a někdy i vtipný, schopnosti které má Corvo tak si můžete vylepšovat já jsem nejvíce používal mžik a temný zrak protože hru jsem projel na na nízkou úroveň chaosu abych měl dobrý konec. Postavy jsou skvěle napsané postavy a dabing postav třeba princeznu Emily dabuje herečka Chloë Grace Moretz, a tím se taky dostávám k jedinému záporu hry to že hlavní hrdina Corvo nemluví ale ve dvojce by už mluvit měl, a na dvojku se hrozně těším.

Pro: příběh, atmosféra, prostředí, grafika, možnosti jednotlivých misí, postavy a jejich dabing, schopnosti.

Proti: Corvo nemluví.

+16

Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier

 • PC 90
Od teto hry jsem skoro nic nečekal je že to bude dobrá hra tak za 70% ale to se nestalo dočkal jsem se dobrých akčních přestřelek a taktického plížení kterého bylo ve hře dost a někdy bylo otravné to že našli mrtvolu a já tu pasáž dělal od posledního kontrolního bodu. Velmi dobře udělaný mi taky přišel systém krytí a přesouvání se k jinému krytu, jako další klad je úprava zbraní před každou misí a plnění výzev. Příběh je takový hezký průměr který je doplně o slušní humor. Jako zápor hry a dost velký je divná optimalizace ve většině misí hra běží na 60 fps ale v par misích se i stalo to že fps klesla i na 25. Samotná grafika je slušná ale zamrzí že v misi v poušti nebo na Sibiři vaše postava nedělá stopy v písku nebo ve sněhu. Jedna nejhorších věcí na hře je to sprint pane bože spatně se ovládá a kamera se divně nakloní a vůbec nemáte přehled o bojišti. Ale jinak hra dopadla výborně a můžu ji s klidným srdcem doporučit.

Pro: Slušný příběh, grafika, prostředí. úpravy zbraní, krycí system, efektní přestřelky, stealth pasáže.

Proti: Divná optimalizace, příšerný sprint postavy.

+10

Metro: Last Light

 • PC 95
Metro Last Light je skvělá akční hra která má i hororové prvky a když má být hra strašidelná tak to působí. Mezi další klady patří příběh který umí byt i dojemný, taky se mi líbí že hra má dva konce dobrý i špatný. Zhruba ve třetí čtvrtině hry se k vám přidá jako parťák malý temný který vám pomáhá tak že vám třeba přinese filtr do plynové masky, zpomalí čas a nebo vám umožní vidět skrze zdi. Mě osobně se líbí že v nějakých pasážích hry muže hru projít buď že bude přestřelka nebo potichu. Upravování zbraní je za mě velký klad můžete si na zbraň dát zaměřovat s nočním viděním nebo tlumič a to jen pár věci je jich mnohem víc. Ve hře je i pár bossu ale ty mi přišli trochu zbyteční ale to je jedno.

Pro: příběh, grafika, atmosféra, prostředí, úpravy zbraní, zvuky a hudba, hodně druhů nepřátel, čas od času nějaký vtípky.

Proti: zbyteční bossové.

+14 +15 −1

Medal of Honor: Warfighter

 • PC 95
Možná si řeknete že jsem blázen ale sérii Medal of Honor jsem ze všech stříleček měl nejradši na PS2 jsem vlastnil všechny díly a na PC jsem hrál všechny a nejlepší mi přijde Warfighter a dokonce o trošku lepší než Allied Assault ale o malinko. No vrátím se k Warfighteru strašně se mi na něm líbí že mise jsou inspirovaný podle skutečnosti, třeba hlavní padouch fakt existoval, jako další klad jsou zvuky a grafika, taky jako klad bych bral že na rozdíl od Battlefieldu mě tu bavily všechny mise i ty ve kterých jsem řídil auto a nebo člun. O proti Battlefieldu je tu menší destrukce prostředí ale to nevadí ale hudba v titulcích od Linkin Park je skvělá a když jsem hru dohrál tak jsem se pohodlně posadil a vychutnával jsem si písničku. Tak a menší varování když si hru koupíte dejte si pozor na třetí misi když jdete odstřelovat je tam bug který ale lehce obejdete tím že nahrajete poslední uloženou pozici. Tak a celkové hodnocení hru jsem si užil a můžu jí doporučit mé vysoké hodnocení nemusíte brát vážně ale já jsem na teto serii vyrostl hra se mi moc líbila a je to moje srdcovka proto 95%.

Pro: příběh, grafika, zvuky, hratelnost, mise jsou inspirovaný skutečnými událostmi, možnosti vykopávaní dveříí, hudba od Linkin Park.

Proti: par drobností.

+11 +12 −1

Batman: Arkham Knight

 • PC 95
No musím říct že když jsem si hru kupoval tak jsem se bál jak mi to pojede ale hra běžela super jsem rád že hru opravil. Největší tahoun hry je příběh který je správně temný a atmosferický, a když jsem poprvé zavolal batmobil tak to bylo úžasný protože kdo by ho nechtěl řídit no prostě paráda, soubojový system opět zpracován na jedničku. Taky poprvé v sérii mě bavil i hádankářovy úkoly, a taky každý vedlejší úkol je doprovázen mini příběhem který vás prostě chytne a chcete to už konečně dokončit aby jste viděly jak to dopadne. Za obrovskou pochvalu taky stojí postavy a hlavně záporáci kteří jsou skvěle napsaný jako v předchozích dílech. Jako zápor bych asi vypíchl to když hra vyšla tak měla problémy s optimalizací na pc ale hra je opravená a skvěle, a to je vše čeština bohužel oficiálně nebyla ale ten samí člověk který dělal češtinu k předchozím dílům tak už jí dělá i na tento díl až se těší. No prostě zakončení Arkham série je velkolepé a úžasné.

Pro: skvělý příběh, postavy, soubojový system, velikost města a zpracování, grafika, batmobil.

Proti: když hra vyšla problémy s optimalizací na pc.

+13

Mad Max

 • PC 95
Na tuhle hru jsem se těšil protože filmy mám moc rád teda kromě trojky. Co musím jako první zmínit je výborná optimalizace hra mi běží na 60 fps která mi snad klesla jenom při ukládaní no prostě optimalizace je skvělá. Mezi další klady patří soubojový system který je stejně jako v batmanovi nebo v middle-earth shadow of mordor velmi dobře udělaný i souboje když jedete autem tak jsou velmi plynulý když potřebujete vystřelit z harpuny a dalších zbraní kterých je víc tak se hra zpomalí a vy se můžete rozhlížet a rozmyslet si kam vystřelíte, ale trochu jsem od souboje ve vozidlech čekal že se bude podobat souboji z posledního filmu že třeba když pronásledujete konvoj tak jsem čekal že na něj max skočí a bude se prát na autě ale to nevadí. Hra má hodně velký svět prý i nekonečný ale to jsem zkoušel a v ty zemi nikoho ale tam nic není a taky se vám tam ubývají životy. No hra se velmi povedla má krasný a velký svět, auta, soubojový systém, a mnoho dalšího za těch několik hodin co jsem hru hrál tak jsem narazil jen na drobné bugy kterých je ve hře škoda ale jinak je to výborná hra za 95%.

Pro: grafika, prostředí,dobývaní základen, hlavní hrdina, optimalizace, velký svět, úpravy Maxe a auta.

Proti: bugy, bossové.

+20 +21 −1

Painkiller: Hell and Damnation

 • PC 90
Od teto hry nečekejte dobrý příběh ale akční řežbu. Za pochvalu určitě stojí hudba která je úžasná rocková hudba tu prostě sedí jak prdel na hrnec, zbraně jsou rozmanité ale trochu mi vadí že se nedají upravovat ale mate tady kartičky které upravují postavu například že vám nepřátele dávají poloviční poškození a nebo vy jim působíte větší. Bossové jsou rozmanitý jednou bojujete proti démonovy a jednou proti obřímu titánovy. Jak jsem řekl příběh stojí prd. Hra funguje jako aréna vlezete do velké místnosti a nepřátele na vás nabíhají ve vlnách druhů nepřátel je dost například kostlivci s meči, rytíři se štítem a kuší, samurajové, kouzelníci a další. Hlavní hrdina je nezajímaví ani vedlejší postavy no nejzajímavější jsou nepřátelé a bossové. Hru doporučuji nemá dobrý příběh ale ta akce a hudba jsou výborný, je to taková ta hra kterou si zahraji když budu chtít zahrát hru u který nemusím přemýšlet je to hodně slušná oddychovka kterou by si měl zahrát každý kdo má rad akční hry.

Pro: grafika, bossové, zbraně, prostředí, druhy nepřátel, akčnost, hudba.

Proti: příběh, hlavní hrdina.

+8 +9 −1

Saints Row: The Third

 • PC 90
Ze série Saints Row jsem hrál skoro všechny díly kromě jedničky která se nedá sehnat. Tenhle díl mě bavil nejvíce dvojka je výborná hra ale trojka spojila vše co bylo na dvojce skvělé a dala to do tohoto dílu, a čtyřka je kapitola sama pro sebe. Musím pochválit detailní tvorbu postavy kde si můžete svojí postavu vytvořit do posledních detailů. Příběh je perfektně šílený a nerealistický jako kdyby to měl pod palcem můj oblíbený režisér Michael Bay samá akce, vtípky, a noho dalšího. Vedlejší postavy jsou perfektní a vtipný mezi nejlepší kladné postavy patří Piercem, Shaundi, a váš vytvořený hrdina, padouši jsou taky skvělý je to taková míchanice je tam počítačový nerd a drsný svalovec tyhle dva tvoří výborné protiklady. Grafika je velice slušná je to takový správný styl který vypadá trochu jako vybarvovaný omalovánky a to je skvělý. No jak jsem řekl hraj je skvělá plná akce a humoru, neříkám že se musí líbit všem ale jako průměrnou jí snad označí každý.

Pro: šílený příběh, humor, akce, RPG úpravy postavy, šílený zbraně a jejich úpravy, vozidla. velikost města.

Proti: umělá inteligence nepřátele jsou blbý jak necky.

+15

Red Faction: Guerrilla

 • PC 95
Tuhle hru jsem měl v časopisu Score a trvalo mi asi rok než jsem se odhodlal ji nainstalovat ale když jsem zjistil že je ve hře rozsáhlá destrukce tak jsem do toho šel. Tato hra je také kombinace herních sérii jako například (Just Cause kvůli destrukci, Saints Row kvůli tomu že to dělalo to samé studio, a GTA). Hra má poměrně slušnou délku kampan, velkou mapu, a zbraně já jsem si okamžitě oblíbil nano pušku která je velice silná, a dálkově odpalovací nalože, multiplayer bohužel už ne protože tuhle hru už moc lidí nehraje. Také jsou tu menší úpravy na zbraně a nebo lepší brnění na Aleca Masona hlavního hrdinu této hry není špatný ale mohl by být více vtipný ale jinak dobrý některé vedlejší postavy jsou dobré a některé ne například hlavní záporák mi připadá nezajímaví a příběh je takový slušný průměr. No shrnuto podtrženo hra se mi velice líbila a je zajímavá fanoušci her Just Cause, Saints Row a nebo GTA by si jí měli zahrát mě se velice líbila.

Pro: grafika, destrukce, velikost prostředí, zbraně, a nějaké postavy.

Proti: hlavní záporák je nezajímavý.

+13

Dead Effect

 • PC 60
No hru jsem si zahrál na pc jen proto že jsem se nudil a já jí měl v časopisu score. No musím říct že že grafika na to že hra byla na mobil tak je slušná. Kdybych hodnotil akci tak je dobrá ve hře se začne něco dít hned po minutě a hordy nepřátel zombíci jsou slušný ale jsou moc druhu tady není jsou tam obyčejní který zabijete jednou ránou do hlavy pak tam jsou zombíci kteří vydrží trochu více zásahů, a zombíci kteří po vás házejí kyselinu, a par bossu to je vše. Hra je slušná akční no brain hra u který můžete vypnout mozek a nemusíte přemýšlet, je to vykradačka Doom 3 na jedno zahrání a odinstalovat ale pokud se chcete odreagovat tak to funguje.

Pro: Grafika na to že hra nejprve vyšla na mobil super, úpravy zbraní, akčnost.

Proti: příběh je stupidní. nejde skákat, málo druhů nepřátel,

+11

The Witcher 3: Wild Hunt

 • PC 100
No musím říct že po dvojce která mě zklamala tak tohle je se z Assassin's Creed IV: Black Flag nejlepší hra všech dob jsou tam takový drobnosti jako že Geraltovy rostou vousy, ale takových věcí tam je víc, dokonce mě baví dělat vedlejší aktivity které mě ve dvojce nebavily. No řeknu tohle Zaklínač 1 byla výborná hra dvojka mě sice zklamala, ale je to dobrá hra za 70%, a tento díl zkombinoval vše dobré z obou dílů a vznikla z toho dokonalá a nepřekonatelná hra no prostě ten kdo si tuhle hru nezahrál jakoby nebyl nejlepší hra desetiletí. Když jsem hru dohrál chtělo se mi brečet protože tohle je dokonalé završení série a a také velká rozlučka z Geraltem. Zaklínači vítej v síni slávy.

Pro: příběh, grafika, humor, atmosféra, prostředí, nepřátele. velký a otevřený svět, řada vedlejších úkolů, malé drobnosti například Geraltovy rostou vousy. no prostě celá hra.

Proti: nic

+14 +21 −7

Medal of Honor: Pacific Assault

 • PC 90
Tuhle hru asi před měsícem rozdávali zadarmo na Originu a já si jí stáhl nečekal jsem nic světoborného ale hra mě mile překvapila, protože Pearl harbor je moje druhá nejoblíbenější událost druhé světové války.

Pro: grafika na rok 2004 super pořád vypadá dobře, džungle, zvuky, rozkazy, útok na Pearl harbor.

Proti: letecká mise.

+2 +9 −7

The Crew

 • PC 95
Nejlepší zavodní hra co jsem kdy hrál na tom má zásluhu velký a otevřený svět, úpravy aut a další, sice není bez chybná ale je hodně dobrá a zabaví skoro každého.

Pro: grafika, příběh. otevřený svět, úpravy aut.

Proti: bugy, inteligence protivníku nic moc.

+3 +8 −5

Alien: Isolation

 • PC 95
Tahle hra je pro mě nejlepší horrorová hra vůbec a to nejenom že mám rád vetřelce jako film ale kvůli příběhu, odkazům na první dva díly a atmosféře. Jedním slovem úžasná hra.

Pro: grafika, příběh, atmosféra, napětí. inteligence vetřelce, optimalizace.

Proti: bugy.

+7 +14 −7