Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Tak se nám rozcela další retardovaná kauza na Twatteru, herečka hrajíc Bayonettu tvrdí, že ji za roli v nadcházejícím třetím díle bylo nabítnuto pouze 4000 USD a žádá o bojkot hry. Přičemž ale roli převzala Jennifer Hale, jedna z nejznámějších herních dabérek součastnosti. Takže budto madam kecá a důvod nejsou prachy, nebo Jennifer dostala víc. Jen doufám, že ti bezmozci nebudou Jennifer prudit, jako že budou.
@Gordon (15.10.2022 11:56): Kromě Steam Guard nic, čekal jsem, že konečně přidají aktivování hry a stejně jsem to nenašel. Další plus je, že už je to na můj soc telefon náročná aplikace :D
Kamarád zase psal, že se mu nový design steam app líbí, že je konečně použitelný a jinak, k čemu to používáte, kromě kódu na potvrzení obchodu?
@Kwoky (14.10.2022 20:20): Přesně tak. Taky mě to zmátlo, ale nic to nechtělo. Což je mimochodem dost zvláštní, když jsem měl aktrivovanej steam guard. Působí to jako kdyby při prvním spušetění chělo jen login a heslo. Trošku to ojebalo vlastní bezpečnost. Teď mě napadá, že raději vypnu a zpnu steamguard. Divný.
Ty vole co to je zas za sracku s tím steamem na mobilu.
Odhlasenej jsem byl, zasílání kódu, e-mailu a dalších mrdek.
A pak zjistím ze chat už není součást steamu ale je to separátní aplikace.
Takže další e-maily, kódy a prihlasovani a stahování.
Se posrali? Proč?
Proč na všechno musí byt tisíc aplikaci ??? Co bylo špatně na chatu přímo v aplikaci Steam??
Určitě k tomu mají tisíc korporátních duvodu.
At mne neserou nebo to cely smažu a bude klid !
@Fritol (12.10.2022 21:40): Firewatch je za mňa super a myslím, že aj tebe sadne, akurát je to veľmi slnečná hra. :)

A inak Nights in the Woods mi na steame hlása len 13 hodín a to som sa v tom dosť dlho hrabal. :)

Za mňa je ešte jesenná halloween hra Graveyard Keeper , ale to je rozhodne na dlho. K tomu sa aj ja musím ešte vrátiť.
@Dunemaster (12.10.2022 10:20): @Jumas (12.10.2022 14:06): Pumpkin Jack mě taky napadl. Navíc to jde dohrát do 5 hodin, takže by to i sedělo. To asi prubnu. Díky!

MediEvil by šel. Spíš ten remake ale. :)

Happy Game bych musel koupit a ještě jsem od Amanity nedohrál ani Samorost 3 a Creaks. Tak možná v akci.

@Strady (12.10.2022 10:44): Jo, to mě taky napadlo, ale neměl jsem to k mému překvapení koupené. Naštěstí mě Ronik zachránil teda, tak to asi dám!

@Tulareanus (12.10.2022 11:10): Do toho se chci pustit už delší dobu, protože jsem četl, že by se to mělo líbit fandům LiS. Akorát je to trochu delší abych to hrál teď, ale v budoucnu určitě dám. 

@rikuhahl (12.10.2022 16:08):  Ta freeware hra vypadá opravdu dost infantilně, to asi nedám. :D Firewatch mám stažené, to možná i dám v nejbližší době. Myslím, že by to mohlo mít atmosféru, kterou hledám, ač to teda není podzim, jak píše Tul.

@MickTheMage (12.10.2022 12:55): Uh, tak na to opravdu nemám. Staré počitače jsou peklo. Zlaté konzole. :)

@jvempire (12.10.2022 10:44): Boomer shootery nejsou zrovna můj šálek, ale proč ne, založím si pro jistotu. :D

@JohnCZ (12.10.2022 16:18): To mám taky v plánu od vydání, tak možná je vhodný čas. Dám do fronty.

Díky všem za reakce. Asi bych to viděl na Costume Quest a Pumpkin Jack pro začátek. Třeba toho do konce podzimu stihnu víc.
@Psyx (12.10.2022 13:27): Máš pravdu, jako nepřátelé ve hrách občas jsou. Na Disciples jsem zapomněl, ale minimálně v Disciples II: Rise of the Elves jsou v hojném počtu jako lučištníci. V Herkulovi jsou taky, ale taky nevím díly. Jinak jsem koukal, že zanedlouho vychází Hercules XIV, měl bych zas pár dílů dát a hlavně je sem přidat ;) Každopádně díly za přehled.

@Fritol (12.10.2022 09:23): Když dýně, tak Roly Poly Pumpkin: And the Totem of Mystery :) Ale je to hrozně infantilní a vydržel jsem asi jen hodinu :) Kromě LiS, které mě v souvislosti s podzimem napadne asi první (ale které znáš daleko líp než já), bych si jistě spojil asi Firewatch , ale nehrál jsem, takže nevím, jak moc je to Halloweenský :)
@rikuhahl (10.10.2022 20:44): S křížkem po funuse, ale čím víc o tom přemýšlím, tak mě napadají další a další hry s kentaury a zjišťuju, že je jako řadové nepřátele a jednotky hůře vnímám. 

Jako nepřátelé mě napadají hlavně v RPG, třeba v Might and Magic nebo The Incredible Adventures of Van Helsing. Pod kontrolu je dostávám předně ve strategiích jako Master of Magic, Age of Wonders, Disciples nebo Battle of Wesnoth. A pak ve sběratelských hrách jako Siralim, Monster Monpiece (karetní), Shining Force (taktické RPG).

A mám pocit, že i v tvé oblíbené sérii 12 Labours of Hercules jsem nějakého kentaura viděl, jen po mně nechtěj díl :)
@S4TW (12.10.2022 10:03): To je pravě problém, na který jsem včera narazil. Všude v podobných seznamech Halloweenských her vypisují jen horory. Osobně mi ale nepřijde moc Halloweenské hrát Aliena apod. :D
@Fritol (12.10.2022 09:23): já jsem vždycky na Halloween zapnul nějakou hororovku, které jinak normálně nehraji, ale vyloženě Halloweenské téma nehraji, první, co jsem takhle hrál byl Kholat, což je dost zajímavá hra a taky není dlouhá, ale je to vlastně jen o exploringu
Máte nějaké Halloweenské/podzimní hry co touhle dobou hráváte či jste je cíleně hráli? Něco melancholického/spooky co sedne do té atmosféry.

Vzpomněl jsem si jak jsem hrával každý rok festival v TF2 a jelikož je říjen můj oblíbeny měsíc a mám moc rád tu Halloweenskou výzdobu a atmosféru, tak bych se chtěl i herně naladit trochu. :D

Byl bych rád za něco kratšího, neb nemám moc čas hrát a brzy vychází Plague Tale, ale budu vděčný za jakékoliv tipy na jakoukoliv platformou včetně handheldů a mobilů.
@Cobot (11.10.2022 08:57): Looking Glass, System Shock byl první. Na Giantbomb sice dohledáš, že vznikly ještě jiné hry s audiology předtím, ale nikde nebyl dabované. Dabované nahrávky na kazetách měl Return to Zork o rok dříve, nicméně tam to úplně nejde nezavat "audiologem" ve smyslu, jak ho chápeme dnes ve hrách.

Vůbec bych se však nedivil, kdyby pro Segu CD vyšla nějaká japonská exkluzivita už dřív, o které na západě nikdo neví a objevilo se to tam.
Včera jsem přemýšlel v jaké hře byly poprvé takové ty namluvené audiology? Já je poprvé zaznamenal v System Shocku 2, ale zpětně pak byly i v jedničce kam byly tuším přidané když vyšla CD verze. Ale tím si úplně jistý nejsem. Pak už se z toho stal standard, ale zajímalo by mě čí to byl nápad.
Ak používate Firefox a kúpite si nejakú ubisoft connect hru na humblebundle, tak si dajte pozor, že Vás to dá do nekonečnej slučky "connect to ubisoft connect" a keď sa pripojíte "click on the game to reveal and redeem" čo vás zas hodí na "connect to ubisoft connect". Celkom som tým dnes zabil čas, kým sa mi podarilo vygoogliť, že táto debilná featura už z nejakého dôvodu nepodporuje firefox a musel som to urobiť cez chrome.
@Gordon (09.10.2022 22:26): Přesně tak, u Metacritics jsem spise myslel ze tam jsou kak recenzenti tak random lidi co pisou za sebe a clovek si to muze nejak zprumerovat. I tak ale na to nedávám, protoze kolikrat jsem hre ktere dali 5/10 ja dal treba 8/10. Jo i s tim amazonem mas pravdu. Me to už ale v dnesni dobe kdy ke hram a ke vsemu se da jednoduse dostat piratsky/legalne, jsou recenze fakt prežitek.
@Bursoft (09.10.2022 22:33): Vidíš, Vortex mam rád, fandím mu, ale přijde mi nudný. :-D

Jinak z YT se mi líbí i sterakdary, který pořád točí o nových hrách, a často to jsou úplně neznamé věci, díky němu jsem si zahrál pár pěkných her, na které bych jinak v mainstreamu nenarazil.
Já jedu jenom Vortex. Dřív jsem ještě stíhal sledovat novinkový souhrny, dnes spíš čtu web a koukám na jejich vidcast, streamy a recenze. A za Bludra jsem rád, na to jak si z něj všude dělaj prdel, jakej je to boomer, tak má mnohem větší drive, než Petr Strecker, na kterým bylo už dost vidět, že svět her ho přestává bavit (většinu jeho posledních pravidelných vidcastů neměl žádný téma, nesledoval žádný herní akce, takže o nich nemohl mluvit atd..). Tím, že jedou mainstream, nemám potřebu koukat jinam. Co jsem dřív četl jiný média, tak jsou o parník dál, než konkurence.
@jones1240 (09.10.2022 21:44): Já vlastně také ne, spíše sleduji na yt z okruhu her, co mě zajímají a na fb mám ve sledování games abych věděl co frčí, vždycky zkouknu titulek a to mi stačí. A samože DH.

Metacritics a podobné nejsou relevantní a platí to i pro filmový průmysl, protože se očividně nehodnotí dílo. Neříkám že všechno je trash, samozřejmě se najdou i dobré recenze a dobří recenzenti, ale je jich málo a mainstreamu dominují spíše ti nerelevantní. Obzvlášť v době, kdy si Amazon může smazat negativní hodnocení vlastní produkci na IMDB, aby si zvýšil skór. A když se začne hodnotit hromadně kvůli tomu, že se s něčím nesouhlasí a je to v podstatě jediný způsob jak vyjádřit názor, kromě peněženky, označí se to za rewiev bombing.
@Gordon (09.10.2022 21:34): Proto český a celkově recenzentský weby nesleduji a jedu čistě novinky. To co mě za hry zajímá si stejně za hraju i když nějakej šašek z český redakce tomu dal 4/10 :D Mě už recenze v době metacritics prijdou jako přežitek. Proste názor random vojty z horní dolní, prezentovaný jako více nadřazený a ofiko názor :D Debilita