Tokyo Mirage Sessions ♯FE

Tokyo Mirage Sessions ♯FE Encore, Genei Ibunroku ♯FE

24.06.2016
17.01.2020

Tokyo Mirage Sessions ♯FE je crossoverové RPG s tématikou japonské pop idol kultury, spojující v sobě prvky sérií Shin Megami Tensei a Fire Emblem.

Příběh hry se odehrává v současném Tokiu a sleduje protagonistu Itsukiho a jeho skupinu přátel, zaměstnance talentové agentury Fortuna Entertainment, která kromě působení v zábavním průmyslu potají působí i jako základna pro takzvané Mirage Masters. Každý člověk ve světě TMS♯FE disponuje kreativní energií zvanou Performa, která jim umožňuje následovat své sny, ale zároveň do našeho světa láká přátelské i nepřátelské bytosti Mirages z dimenze Idolasphere. K ochraně našeho světa před zlými Mirages, živícími se naší kreativitou, slouží právě Mirage Masters jako Itsuki a jejich Mirage spojenci.

V průběhu hraní skupina protagonistů cestuje mezi reálným světem, v němž se odehrává většina příběhových událostí a zadává většina questů, a Idolasphere, v němž se nacházejí dungeony. V dungeonech skupina bojuje s nepřátelskými Mirages v stylových tahových soubojích, v nichž je podporují přátelští Mirages, inspirovaní hrdiny z Fire Emblem série, jako jsou Chrom, Virion a Tharja z Fire Emblem: Awakening a Caeda, Cain, Draug a Navarre z Fire Emblem: Shadow Dragon and the Blade of Light.

Stejně jako v obou vzorových sériích, i zde se souboje točí z velké části okolo slabin a silných stránek nepřátel i hráčské skupiny, které je třeba brát v potaz při výběru útoků. Taktéž je možno využívat takzvaných Session útoků, řetězících na sebe útoky různých elementů, muzikálních Performance útoků nebo Duo útoků v tandemu s Mirage spojenci. Za vyhrané bitvy a postup v příběhu získávají postavy zkušenosti Performa, které lze využít jednak k vylepšení zbraní v takzvaných Carnage Unity rituálech, ale i v Radiant Unity rituálech pro získání skillů nezávislých na zbraních.

Po prvotním vydání na Nintendo Wii U se hra dočkala i vylepšeného portu na Nintendo Switch s podtitulem Encore, obsahujícího nový příběhový obsah, nové členy skupiny a jednu novou píseň.

Jak tak koukam ukazuje se, ze Switch nebude o moc vykonejsi nez WiiU, pac ta hra vypada na chlup stejne graficky. Doufam ze aspon ten obsah navic bude stat za to. Vyhoda Switch verze ovsem je v mnohem rychlejsim nahravani lokaci a souboju, to na WiiU diky tomu ze se to nacitalo z media trvalo celkem dlouho. Obvzlast u souboju to byl dost opruz.
Takhle zpetne si uvedomuju ze me to bavilo vic nez Persona 5, tak si to zopaknu jestli se mi to potvrdi.

A jeste pridam nejakou tu aferku co se objevila. Lidi toho nadelalji kvuli par kreslenejm kozam :)
https://www.gamerevolution.com/news/6082 ... sions-encore-refunds
Zvlastni ze jak se to zjistilo tak se zacla neskutecne dobre prodavat necenzurovana WiiU verze, ktera od vydani zas tak dobre prodavana nebyla. Inu, vse zle je k necemu dobre.
http://www.nintendolife.com/news/2019/10 ... game_on_amazon_japan

Samozrejme ja kazdemu doporucim hru na Switch koupit, tedy kazdemu kdo ma tyhle hry rad, protoze bojkotovani k nicemu dobremu nepovede, maximalne tak prestanou na zapade ty hry vydavat uplne:(