Luigi's Mansion 3

31.10.2019

Instalatér Luigi se se svým bratrem Mariem, princeznou Peach a skupinou Toadů vydává na zaslouženou dovolenou do luxusního hotelu, kam byli pozváni neznámým dobrodincem. Po příjezdu se však ukazuje, že pozvánka byl plán starého Luigiho nepřítele, ducha King Boo, jak Maria a jeho přátele uvěznit. Luigimu naštěstí na pomoc přichází známý profesor E. Gadd a jeho vysavač Poltergust G-00, se kterým se je vydává zachránit...

Luigi's Mansion 3 je třetí díl série akčních adventur Luigi's Mansion, v které se druhý z bratří Mariových ujímá role krotitele duchů. Po stránce hratelnosti se třetí díl velmi podobá druhému dílu od stejných vývojářů, ale přichází s několika novinkami. Hra se odehrává v pouze jedné lokaci, a to zmíněném hotelu, jehož patra se však tématicky liší. Jelikož hra už není rozdělená na mise, budete mít při prozkoumávání hotelu volnější ruku než v předchozích dílech. Luigiho zbraň Poltergust-OO byla rozšířena o nové schopnosti a pohyby jako je Slam, pomocí kterého můžete s chycenými duchy cloumat a omračovat je mlácením o zem.

Luigi také nově dokáže vyvolat Gooigiho, svou kopii tvořenou slizem, kterou může využít jednak při řešení hádanek, ale i v kooperačním multiplayeru jako druhého hráče. Kromě kampaně multiplayer nabízí i režim ScareScraper/Thrill Tower z minulého dílu, který je nově možno hrát až v osmi hráčích.

• Switch 65
Předchozí díly jsem nikdy nehrál a kladné recenze mě navnadili a tak jsem se nemohl dočkat, až si Luigiho zahraju.
Příběh je zde vlastně jenom do počtu a je to taková klasika: Unesli Peach jo a ještě taky Maria a Toady běž je zachránit. Tak jdeme.

Na patnácti patrech řešíte různé logické hádanky, vysáváte peníze a hledáte skryté předměty, které světe div se, nejsou k ničemu jinému, než aby se uložili sbírky.

Prozkoumávání úrovní je ze začátku zábava. Na dalších patrech ale už tak nějak tušíte co kde hledat a úroveň dokážete dokončit celkem rychle. Teda pokud nehledáte všechny předměty do sbírky.

Peníze se dají utrácet za oživení, hledání Bubáků a hledání předmětů do sbírky.

Každé patro je jiné a častokrát jsem se přistihnul, jak se usmívám nad zvoleným tématem a jeho začleněním do hry. Na každém patře je celkem zajímavý souboj s bossem. Jakmile ale přijdete, co na bosse platí, máte vyhráno. Což je většinou evidentní a tak největší problém je včas zareagovat.

Hra nabízí ještě mimo jiné party mód, který vyhraje ten kdo Lugiiho dohrál a ví co má dělat.

Suma sumárum lehce nadprůměrná hra, která může zabavit na pár hodin.

Pro: Vizuál, souboje s bossy

Proti: Otravné pípání při nízkém stavu zdraví(nedá se vypnout), po čase nuda, motivace proč sbírat předměty do setů