Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Hm, těžko říct. Něco jsem dal za LOTRO (manželce platím vip), ve wowku, když hraji, si občas zaplatím wow token (je to oficiální výměna game time za goldy. Ja dostanu zlato, hráč, co to koupí ve hře, za herní menu získá game time). No a něco málo pro pokémon go.

Taky jsem si zaplatil sw: tor jednou.

Par set euro už to za ty roky bude.
@Bursoft (18.09.2020 11:15): no zrovna na premium jsem po pár letech rezignoval, což mi koukám roční výdaje zkrouhlo asi na polovinu. Primárně jsem rval goldy do trénování novejch posádek na 100%, zbytek jsou vesměs prémiový tanky.
@Gordon (18.09.2020 10:51): Tak ono se to nezdá, ale za premium account (víc XP za bitvu, což je must have, pokud tu hru bereš vážně) stojí 250 Kč měsíčně tuším. Samo můžeš koupit výhodnější roční za 2k, do toho koupíš pár tanků a máš vystaráno..
@Charllize (18.09.2020 10:39): Hmm, je pravda, že za krabičky na 3DS/X360/PS4 jsem za poslední rok dal asi podstatně víc než 5k, ale víš co, pro mě je rozdíl, zda za ty peníze vidím třeba 30 fyzických krabiček nebo skiny a virutální měnu v jedné hře. :D Ale tak každý má svoje.

Ale neříkám, že bych nebyl schopný ve f2p hře za něco smysluplného utratit, akorát jsme žádnou f2p hru krom Valve her nehrál a ty jsou velmi friendly pro neplatiče, případně tam jdou potřebné věci vytradovat, takže nebyl důvod.
@Fritol (18.09.2020 09:03): cca 5000 za rok, to neni tak moc, za nakupovani jrpg a her obecne dam rocne mnohem vic :D

Ja asi 10k v Runes of Magic pred lety, ale byla tam dobra parta lidi tak mi to ani lito neprijde. V Aionu jsem dal nejaky penize na zacatku (asi litr?) a pak uz jsem to zvladl ve hre bez dalsiho placeni. Pak asi taky 10k v Age of Conan, ale to bylo klasicke mesicni/rocni predplatne za nekolik let hrani.

Moje asi nejlepsi investice bylo Diablo 3 kdyz melo tu aukci za real penize. Tam jsem mimo jine jednou prodal prsten za 250 euro :)
@pipboy (18.09.2020 01:43): Pár stovek za Dota compendium a vstupenky na operace do csgo. Ceny jsem nějak neřešil, protože vždycky jsem to kupoval s tím, že se mi to několikanásobně vrátí na item dropech a následném prodeji na marketu. A vrátilo. Takže mi f2p hry naopak vydělaly ještě. :D

Ale teda 34k je solidní částka, i na těch 7 let.
Koliko jste nalili penez do F2P her?

(Jsem si dneska smutne zapocital, tak doufam, ze tu nejsem jedina vedliba >_>)

World of Tanks - 34k za 7+ let
Arknights - 1.3k
@Fritol (17.09.2020 21:36): Logicke no. Dlouho to bylo za prevyhodnou cenu, navic jeste ten trik s povysenim Xbox Live. Jsem rad, ze jsem sel do dvourocniho Game Passu, vyplatilo se. Za plnou cenu je to pri mem tempu hrani trochu na hrane vyhodnosti.
Dne 17. září 2020 přestávají u předplatného Xbox Game Pass pro PC platit zahajovací ceny a dochází k ukončení betaverze. Spolu s ukončením platnosti zahajovacích cen se váš opakovaný měsíční poplatek za předplatné zvyšuje z 119 Kč na 259 Kč; stávajícím předplatitelům bude platit aktuální nižší cena ještě po dobu dalších 30 dní.

Gamepass sux, Phil sux, Xbox sux, Microsoft ať shoří v pekle. Od teď už jen EA ftw.
Poradíte mi nějakou dobrou hru, která je na PS4 a dá se hrát v kooperaci na jednom přístroji? Musí to být buď RPG nebo nějaká rubačka na blízko. Ždáné střílení ze samopalů, brokovnic atd.. Luky, kuše a kouzlení ještě projdou.
Diablo 3 a Titan Quest už mám odzkoušený.
Při pročítání debaty jsem přemýšlel, jakou hru jsem koupil hned po vydání za plnou cenu. A dospěl jsem k tomu, že v digitální verzi to bylo asi jen Someday You'll Return, jinak další tituly už sahají do "pravěku" a šlo samozřejmě o krabicovky. Takže mě tohle zdražování asi může být úplně jedno.
Je potřeba taky zohlednit kurz dolar/euro:koruna, což se teď díky vysokým číslům covidu nevyvíjí pro nás příznivě.
@Charllize (17.09.2020 10:53): Microsoft hry stojí i teď dardu. Stačí se podívat na ceny Forza Motorsport/Horizont edic nebo nového Flight Simulatoru. Proto PC hry kupuji zásadně později, navíc často už obsahují ty nesmyslně drahé DLC a session pass, apod. moderní nesmysly. Třeba nyní jsem podpořil Codemaster a za hezkých 370 Kč zakoupil Dirt Rally 2 GOTY, která obsahuje vše s výjimkou dvou veteran DLCs.

Ovšem na konzolích jsou ceny masakrální. Nebýt slev, tak si hodně dobře rozmyslím co si koupím. Co jsem opravdu chtěl, to jsem si sehnal v krabičkách. Jak říká Fritol, dají se pak prodat.

Mě by nevadila vyšší cena PC her, kdyby tam bylo vše v ceně namísto: kupte si základní hru a pořádnou hru z toho uděláme až s DLCs, typicky pro multiplayer tituly, Simíky, závodní hry, atd.
@S4TW (17.09.2020 10:51): Naše vnímání toho, co je málo a co je hodně, v důsledku bobtnajícího, generického obsahu, zejména v některých žánrech, a neustálých slev zásadně zdegenerovalo. Však je neustále slyšet, že někdo nebude platit tolik a tolik, když má hra jen 6 hodin, zatímco jiná jich má 60.
@S4TW (17.09.2020 10:51): Hry byvali drazsi. Na PS1 a 2 byli docela bezne ceny kolem 2000 u vybranych titulu. Vzasade se to vraci zpet. Treba hry od MS na PC stavali taky kolem 1800-2000 (Mechwarrior 4, Starlancer, Crimson Skies)
tak vždyť hry stojí už 30 let pořád stejně :D, teď se to zvýší o nějakých směšných 250,- Kč a takové haló kolem toho :)... si pamatuji, že někdy kolem 2002, kdy jsem začínal kupovat hry, tak mi nepřišlo divné dát 1500,- za hru a to bylo pro mě joo hodně peněz (no, spíš pro rodiče), dnes se pomalu cukáme, když máme dát 500 :D
nebojte na PC to dostanete zadarmo, tak jak jste zvyklí :D


Mimochodem treba AC Valhalla je na PSN i Xbox storu za 1949kc uz asi dva mesice....
@Paul (17.09.2020 09:20): Akorát většina Sony her je po vydání kompletních, případně pro ně vyjde nějaké větší příběhové DLC a tím to hasne. Ubisoft, EA, Activision a v podstatě všichni vydavatelé, kteří ještě neřekli, že podraží, ti vydají hru a pak 2 roky čekáš na nějakou complete edici, protože na to během dvou let vyjde DLC a season passu že to komplet nakonec stojí přes 100 euro a ještě se snaží dojit na mikrotransakcích.
Já kupuju day one hry u kterých je minimální pravděpodobnost, že bych je chtěl přeprodávat, prostě věci na který se vyloženě těším. Takových opravdu moc není, tenhle rok tři (Death Stranding, Mafia, Cyberpunk), v průměru tak pět do roka.

Na PC si firmy nasadí cenu jakou chtěj, někdo bude zvyšovat (Take2), někdo ne (CD Projekt). Ale Sony tím teď hezky ukázali ostatním "this is the way", takže nedík.
@Fritol (17.09.2020 09:03): Tak jasně, že málo, já to psal ze srandy úplně na začátku s těma 60 eurama. Tento rok jsem si koupil asi 4 hry day one, z toho 2 ale byly už za 40 eur v základu. Do toho přidám Mafii taky za 40, takže tento rok je vlastně hodně levnej. Jinak samozřejmě co nepotřebuju nutně hrát hned, tak čekuju na isthereanydeals.com.
@Bursoft (17.09.2020 09:00): S těmi lidmi máš pravdu. :D Ale to je spíš o tom, kde je prodáváš. Facebook je zlo, ale s gamebazarem nebo Aukrem nemám problém, desítky prodejů tam a všechno bezproblémová dohoda.

Každopádně i když se vám nechce hry prodávat, tak ruku na srdce, kolik her za plnou si ročně koupíte? Beztak všichni čekají až dropne cena. Já si takhle koupím tak 2 hry ročně.
@Fritol (17.09.2020 08:51): Ne každej hry přeprodává, mně osobně zase nepřijde tak ekonomický si hry v podstatě "půjčovat" za dvě kila, ale to je každýho věc, já nenávidím přeprodej čehokoliv, hlavně když 3/4 lidí co odepisují na inzeráty jsou pologramotní dementi..
@BUMTARATA (17.09.2020 08:55): Lidi, kteří nechtějí hry prodávat, imo těch 10 euro asi ani nepocítí. Nevím, pro mě je 1600Kč za hru už teď dost a kdybych si měl nechávat každou hru, co si koupím, tak už jsem v tom dávno utopil šílené peníze. To by mě těch 10 euro nevytrhlo teda.

Ale jak říkáš, hry jsou příliš levné a je to neudržitelné. Osobně jsem pro menší "AA" hry, které nejsou zbytečně dlouhé ve stylu Focusu nebo THQ, ale tyhle hry konzoli neprodají, že jo. Bohužel si casualové prostě zvykli na graficky nabušené open worldy na 50h a tohle je výsledek...
@Bursoft (17.09.2020 08:40): 80 euro je cca 2,1k, navíc těch 80 imo bude za nějaké specialní edice, základ bude stát 70 určitě. Imo realita bude taková, že prostě česká distribuce bude místo klasických 1600Kč stát 1800Kč a polský dovoz a takové ty levnější eshopy typu surtep, originalky prostě budou místo 1200Kč stát 1400Kč třeba.

Jak říkám, za mě je uplně jedno, kolik za tu hru zaplatím. Vždycky ji pak na bazaru prodám o cca 200Kč levněji, takže mě nové hry na PS5 budou stát 200kč ve výsledku. Tudíž stejně jako na PS4.

Jestli někdo tohle podražení na konzolích bere jako argument pro PC master race a pak vysolí litr za digitální hru na PC, tak je dotyčný obyčejný pitomec, který si neumí spočítat, že 200Kč je míň, než 1000Kč. Bez urážky...
@Fritol (17.09.2020 07:20): Tak o vyšší ceně her se spekuluje už dlouho v rámci nových konzolí, o PC zatím nepadla řeč, ale je mi jasný, že toustry to podraží všem. Každopádně Paul psal o first party titulech na PS a 80 euro, což je hodně. Už vidím, jak budou lidi nadšení z her za 2,5k, to si je Sony musí prvně vycvičit.. Doteď se mluvilo o 70 usd/eur.
@Bursoft (16.09.2020 23:39): Jak píše Charllize... Myslíš, že PC se to týkat nebude jo? lol. Naivky :D pokud se nepletu tak 2K už potvrdili že podraží? Další budou následovat.

Za mě whatever, je fuk jestli za ní dám 80 a prodám za 70 nebo 60 a prodám za 50... Furt to vyjde levněji než na PC, kde to člověk už neprodá.
Sony confirms $69.99/€79.99 price for first-party PS5 games

lmao, console warriors maj pernej den :)
Za mě nejvíc nextgen Harry Potter. Ale jinak mi tam jako opravdovej nextgen nepřišlo nic moc.

Cena je teda stejná s XBX. Digitální verze se jim bohatě vrátí. Tam je dotování jen na oko. Digitálky, kór nový jsou oproti krabicovkám o dost dražší. Navíc veškerý hry jen a pouze přes PS Store.

Ty PS4 hry v novým PS plus. Nějak mi nedocház co na tom je. Někdo kdo si platil PS Plus většinu těch her už má ne? Takže novinka je jen, že se to převalí na PS5? Nevim teda jak to bylo u PS3 na PS4. To ale asi PS Plus ještě tuším nebylo. Takže dostanete na PS5 knihovnu z PS4 v plus hrách co jste už dávno měli plus asi pár novejch. Mě by tedy spíš dost vadilo kdyby mi je sebrali.

I když pokud to bude jako balíček na star i pro nový předplatitele, tak to pak jo. To je motivace si to začít předplácet. Nadruhou stranu co tam budou první rok dva dávat?