Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Magic: The Gathering Arena

88
8 hodnocení Platformy
Žánr:
online > online strategie *
logická > nezařazeno
Forma:
free to play
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
26.09.2019 PC
Vývojáři:
Wizards of the Coast
Oficiální stránky:
https://magic.wizards.com/en/mtgarena
Arena je další z videoherních adaptací slavné sběratelské karetní hry Magic: The Gathering. Na rozdíl od předchozích verzí od studia Stainless Games (Duels of the PlaneswalkersMagic Duels), které pravidla původní hry v jistých aspektech zjednodušovaly, vývoj Arena si vzal na starost přímo vydavatel Wizards of the Coast a hra běží na zcela novém enginu, vytvořeném na míru potřebám M:TG a umožňujícím věrně implementovat jakoukoliv kartu.

K dispozici jsou všechny sady karet, které jsou aktuálně přijímány formátem Standard (Core Set 2020, Guilds of Ravnica, Ravnica Allegiance, War of the Spark a Throne of Eldraine), přičemž nové sady budou do hry přidávány souběžně s vydáním jejich papírové verze, což platí i pro rotaci starých sad z formátu. Ty však stále budou hratelné v Historic formátu a prozatím mezi ně patří Core Set 2019, Ixalan, Rivals of Ixalan a Dominaria.

Hra kromě tutoriálu vysvětlujícího základní herní mechanismy neobsahuje žádný singleplayerový obsah a zaměřuje se čistě na multiplayerové zápasy. Pro tyto účely nabízí mnoho herních módů, mezi kterými kromě standardních i ranked zápasů naleznete i režimy Constructed, kde s jedním předem sestaveným balíčkem hrajete proti sérii protivníků, Draft, ve kterém společně s dalšími hráči postupně vybíráte karty z nově otevřených boosterů a sestavujete z nich své balíčky a Sealed, ve kterém máte pro sestavení balíčku z nových boosterů volnou ruku. Kromě těchto režimů jsou k dispozici i časově omezené eventy, které mohou být variacemi na zmíněné režimy či zcela odlišné, jako například Singleton, kterého se můžete zúčastnit pouze s balíčkem, který neobsahuje více než jednu kopii jakékoliv karty. Váš úspěch je pak ohodnocen herní měnou, kartami či celými boostery a na rozdíl od Hearthstone a jeho arény vám karty vybrané v draftovacích režimech zůstanou.

Hra je nabízena formou free-to-play a nabízí možnost kupovat nové balíčky karet za herní měnu (zlato), získanou plněním denních či týdenních úkolů, ale některé herní módy jsou dostupné pouze za placenou prémiovou herní měnu (drahokamy).


Poslední diskuzní příspěvek

Psyx: Okrem iného, za každých 6 akýmkoľvek spôsobom získaných boosterov získavaš rare wildcard a vždy tuším 4. v poradí je mythic wildcard.

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.