Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Magic: The Gathering Arena

79
3 hodnocení Platformy
Žánr:
online > online strategie *
logická > nezařazeno
Forma:
free to play
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
Nehotová verze
2018 PC
Vývojáři:
Oficiální stránky:
https://magic.wizards.com/en/mtgarena
Arena je další z videoherních adaptací slavné sběratelské karetní hry Magic: The Gathering. Na rozdíl od předchozích verzí od studia Stainless Games (Duels of the PlaneswalkersMagic Duels), které pravidla původní hry v jistých aspektech zjednodušovaly, vývoj Arena si vzal na starost přímo vydavatel Wizards of the Coast a hra běží na zcela novém enginu, vytvořeném na míru potřebám M:TG a umožňujícím věrně implementovat jakoukoliv kartu.

K dispozici jsou všechny sady karet, které jsou aktuálně přijímány formátem Standard (Core Set 2019, Ixalan, Rivals of Ixalan, Dominaria a Guilds of Ravnica), přičemž nové sady budou do hry přidávány souběžně s vydáním jejich papírové verze, což platí i pro rotaci starých sad z formátu.

Hra kromě tutoriálu vysvětlujícího základní herní mechanismy neobsahuje žádný singleplayerový obsah a zaměřuje se čistě na multiplayerové zápasy. Pro tyto účely nabízí mnoho herních módů, mezi kterými kromě standardních i ranked zápasů naleznete i režimy Constructed, kde s jedním předem sestaveným balíčkem hrajete proti sérii protivníků, Draft, ve kterém společně s dalšími hráči postupně vybíráte karty z nově otevřených boosterů a sestavujete z nich své balíčky a Sealed, ve kterém máte pro sestavení balíčku z nových boosterů volnou ruku. Kromě těchto režimů jsou k dispozici i časově omezené eventy, které mohou být variacemi na zmíněné režimy či zcela odlišné, jako například Singleton, kterého se můžete zúčastnit pouze s balíčkem, který neobsahuje více než jednu kopii jakékoliv karty. Váš úspěch je pak ohodnocen herní měnou, kartami či celými boostery a na rozdíl od Hearthstone a jeho arény vám karty vybrané v draftovacích režimech zůstanou.

Dne 27. října 2018 vstoupila hra do stádia otevřené bety a vydání plné verze je očekáváno na rok 2019. Hra je nabízena formou free-to-play a nabízí možnost kupovat nové balíčky karet za herní měnu (zlato), získanou plněním denních či týdenních úkolů, ale některé herní módy jsou dostupné pouze za placenou prémiovou herní měnu (drahokamy).


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.