@Drolin (23.05.2020 18:13): Ale boostery nie sú jediný spôsob ako získať karty. Primárny spôsob získavania kariet je cez wildcard craftenie a tam tie sety sú a karty sa vycraftiť dajú. Nehovoriac o tom, že kto hral skôr, tak tie boostery mal - bývali normálne boostery Kaladesh, Aether Revolt, Amonkhet, Hour of Devastation atď..
@Drolin (komentář): V arene sú karty od setu Kaladesh (2016).

Už som to chcel spraviť asi pred týždňom, ale idem 5% dole s Arenou a to len čisto kvôli technickej stránke, ten klient bol magicu čert dlžný, neskutočne pomalý, obrovské patche (naposledy minulý piatok 3,5 GB) bez akýchkoľvek patch notes alebo potvrdenia, že áno, môže sa patchovať (jediný spôsob, ako to prerušiť je ctrl+alt+del do správcu úloh a vypnúť natvrdo) a reálne viditeľnej zmeny a hlavne ak sa inštaluje nová verzia, tak si hra stiahne installer, odinštaluje starú verziu a nainštaluje novú. + nejaké nové bugy. A ľutujem dáta ľudí, ktorí to hrajú na mobile.
@Samariel (18.01.2020 14:19): Ne, zkoušel jsem, ale jen jsem si připomněl jak mi Magic plainswalkeři zničili a i když zabanovali Voko, pořád mi přišla meta stupidní. A ani draft mě tam tolik nebaví. Vrátil jsem se k Artefaktu.
@Psyx (15.10.2019 15:08): Vo väčšine prípadov sa ti našťastie neoplatí v drafte brať rare/mythic, ak sa ti nehodí do balíka, časom získaš veľa takzvaných wildcard slotov, čiže v podstate z rare wildcraft si vieš ucraftiť ľubovoľný rare.
@Tulareanus (15.10.2019 14:31): Tak 1300 karet je slušný množství a stačí.

S draftama mi spíš vadí, že není možnost draftovat, aby ti karty nezůstaly. Tak by mohlo být menší vstupné a zároveň ses nemusel rozhodovat jestli budeš nabírat karty do draftovaného balíku nebo schrábneš nějaké réro, které uživíš mimo draft. Jinak chápu, že se řídí normálními turnajovými pravidly. Já většinou hrával draft s kamarády způsobem, že jsme si z nadraftovaných balíků nechali jen nefoilové céčka a zbytek se pěkně po turnaji rozložil na stůl a rozdraftovali jsme to znovu.

@orromis (15.10.2019 14:55): Jo taky už jsem si všiml, že jsou tam podobné triky, mám pocit že si můžeš i přednastavit, kdy se ti hra pauzne pomocí malých ikonek u hráčova avataru. Zatím nevyzkoušeno.

A na to blokování větší armády si snad nějak zvyknu.
@Psyx (15.10.2019 10:52): Blokování je pain, o tom žádná. Pokud nechceš prozrazovat, můžeš si zapnout full control mód, kde všechny fáze musíš odklikat ručně (je na to položka v nastavení, také funguje klávesa ctrl, pak je ještě jedna klávesová zkratka která ti to zapne jen na aktuální tah myslím).
@Psyx (15.10.2019 10:52): Ono momentálne majú len standard formát, práve pred dvoma týždňami odrotovali 4 sady (Ixalan, Rivals of Ixalan, Dominaria, Core set 2019), čiže teraz je na standarde Guilds of Ravnica, The Ravnica Allegiance, War of the Spark, Core set 2020 a Throne of Eldraine. To je dokopy cca 1300 kariet. Iné formáty, kde sa budú dať hrať aj staršie edície, chcú pridávať časom.

Ja mám aktuálne postavený monoblue tempo balík a monoblack midrange aristocrats balík (aristokrati sa hovorí deckom, kde ti príšery pri vstupe do hry alebo odchode triggerujú to, že oponent stratí život a ty si prdávaš). Drafty sú samozrejme iba s jednou edíciou naraz, tak ako vo fyzickej forme (pred pár rokmi prestali robiť drafty viacerých edícii dokopy v rámci blocku), mňa však tieto drafty bavia viac ako constructed, ale tak to je u mňa aj v reále.

Každopádne s tou block fázou súhlasím, v momente ako je veľa bytostí na stole, tak je to neprehľadné a tiež som zo začiatku na to párkrát prehral. Našťastie neskôr pridali farebné odlíšenie bytostí, ktoré sú blocknuté a ktoré nie sú (tie šípky útokov sú inej farby).
Tak už jsem se taky konečně dokopal k vyzkoušení, první dojem pozitivní. Graficky to vypadá k světu. Fáze jsou docela rozumně zakomponované a hra působí svižně, jen člověk trochu prozrazuje, že má něco na ruce, když soupeřovo kolo odklikává pomaleji, aby neminul například fázi před útokem :) Karet mi přijde akorát, dva bloky tuším, což odhaduju na víc jak tisícovku. Většinu karet jsem neznal, ale přijde mi že se tempo hry zrychlilo, hlavně čísla na monstrech, kdy jsou za dvě many 3/3ky, za čtyři many 5/5ky. To nebejvalo. Docela pomáhá velké množství nestandardních zemí, podobní bijci vyžadují přesnou manu.

Hráč dostane 15 postavených balíčků na začátek, odemknutí trvá fakt jen pár dní a má slušný karetní pool. Já si po tutoriálu (neskutečně pitomej mimochodem, kde jen odklikáváte karty) postavil bílo-černý lifelink a říkal si, co jsem z těch základních karet nevymyslel, ale bum, jedna třetina začátečníků, co jsem potkal, lifelink hrála taky :D Začátečníků je tam fakt hodně, což je pro nový/navrátivší hráče fajn.

To co mi moc nesedí. Drafty jsou bohužel dost omezené, nepřijde mi že by šly hrát do nekonečna jako například ve Faerii, člověk na ně musí grindovat normální duely. Občas při více potvorách je na stole fakt bordel a navíc se při blokování monstra různě hýbou a překrývají, jednu hru jsem prohrál, když měl soupeř asi 15 bytostí a já přehlédl a nezablokoval zrovna 6/6 s doublestrikem :D
Arenu nikto nehrávate? Už to aj celkom vylepšili za posledné mesiace a konečne sa dá hrať aj proti friendom.
@Ronik (15.10.2018 18:54): Vyzerá to ako sranda, ale práve pre to, že TES, Warcraft a MtG svety poznám, mám k tomu vzťahu, ale DOTA som nikdy nehral, takže to pre zmenu asi pôjde mimo mňa.

Ja ešte hrávam občas Ascension, na ktorom sa podielali aj ľudia z prostredia MtG (profesionálni hráči), akurát, že to je LCG, čo je v podstate zas fajn, lebo v plnej hre máš hru a tuším 9 rozšírení a iba to posledné je ako DLC.
@Tulareanus (15.10.2018 13:58): Sorry :) Na Artifact dělá Valve ve spolupráci s původním tvůrcem MTG. Je to ze světa Doty a právě z Doty to přejímá různé prvky (hrdiny, rozdělení na tři lanes/herní plochy atd.). Komplexitou by to mělo být někde mezi Hearthstone a právě Magicem. Tady je gameplay, ohlasy od hráčů v closed betě, převážně HS a Magic profíků, jsou zatím velmi pozitivní.
@90210 (15.10.2018 11:46): Ja som donedávna chodil pravidelne asi 9 rokov na turnaje fyzických kariet, len posledné dva mesiace už nie je na to čas, tak skúšam aj online.

@Ronik (15.10.2018 13:13): Vieš dať aj nejaký link, že čo je to ten Artifact zač? No ja už mám za sebou Hearthstone, TES: Legends a fyzický magic. :)
Hrávate niekto? Ja som to chvíľu hral v closed bete, ale až teraz v open som tomu začal venovať väčšiu pozornosť. Aj preto, že pozmenili zopár vecí k lepšiemu, takže sa to zatiaľ hrá ok. Stále je tam priestor na vylepšenia (znázornenie fáz a možnosť napravenia preklikov aj pri iných veciach ako útočení a blokovaní), ale určite je to lepšie než hociktoré duels of the planeswalkers.