Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Od roku 1998 co vlastním PC jsem ani jednou nemusel použít savy od někoho jiného, a to včetně legendárního a nesmírně obtížného závodu formulí v Mafia I. Kdo zažil ten ví, to byl skutečně zážitek.
EA se možná vrací na Steam. Asi jen starší věci a asi to bude jen spouštět Origin. Takovej Uplay model. V době funkčního gog galaxy 2 už asi zbytečné, ale proč ne.

Jinak asi jsme neobjevil ameriku, ale včera jsem koukal na gamepass co si ještě zahraju než mi to vyprší a vlastně mi došlo, že je tam celej "novej" obchodní model s DLC. Základní hru máte v předplatným zdarma, ale DLC si musíte už koupit. Byť trochu se slevou. Tak doufám, že za pár let to bude tak, že základní hra bude sice zdarma, ale bude na dvě hodiny a většina obsahu bude v placených DLC.
Nastala unikátní situace - nemám rozehranou vůbec žádnou hru. To nebude mít dlouhého trvání, ale i tak...
Včera mě poprvé napadlo na PS4 hrát a přpínat přitom na walkthrough na YT. No a on to ten touster moc neumí. Přepnutí trvá roky. Docela zklamání.
@Charllize (21.10.2019 10:06): Z toho důvodu si musíš vybrat stát, kde jsou daně nižší. Ale to je něco co jsem myslel, že víš.
Jinak v evropě je snad všude daň už v ceně. Nedávno se to tu řešilo ohledně Steamu jak je to s daněmi a hrama.

P.S. otrava je to u japonského storu. kde musíš složitě kupovat kupony, protože to českou kreditku nebere. Nebo to tak ještě nedávno bylo.
Vcera jsem poprve kupoval hru na Switch pres US store. Pri potvrzovani nakupu si to reklo o smerovaci cislo kvuli pripocteni dane. Samo zdejsi smerovacku to nevzalo tak jsem zadal nejakou v NY. A byli to skoro tri dolary navic. Jestli nintendo pocita s vícero uctama když je konzole přenosná nebo to připočítávám dan i při nákupu na cz storu. Já na tom našem nikdy digital nic nekupoval tak nevím. Každopádně třeba PS store žádnou dan nepočítá při nákupu v americe.
Tahle chystaná detektivní hra by neměla uniknout vaší pozornosti: Interrogation

Rumunské studio Critique gaming bude rádo, když si hru přidáte do wishlistu. Vím to, protože jsem s nimi mluvil svojí lámanou angličtinou, když jsem zkoušel demo na For Games :)
Tak ja som na ten Humble Classic veľmi zvedavý, momentálne som v tom móde, keďže som predplatiteľ. Podľa toho ich videa, že to pustia "later this year" očakávam, že buď bude ten monthly s Crashom posledný alebo predposledný. Osobne s tým však zatiaľ nemám problém, lebo ako som sa pozeral, tento rok som pauzoval len jedenkrát, inak boli hl. tituly vždy z môjho wishlistu. Otázkou bude len to, ak teda ukážu všetky hry vopred, či nebude stačiť len tá verzia subscription, kde si človek vyberie 3 hry.
@marwel (19.10.2019 08:17): Tak až MS nasadí ve svým storu normální ceny, můžeme si ty hry kupovat.. ale třeba Forza tam stojí 2k.. i kdybych platil plnou cenu za ten game pass, tak se mi vyplatí víc, než si to koupit (při těch čtvrtletních platbách bych tu hru mohl hrát rok a půl, než bych se dostal na její cenu). A jelikož už mě Forza nebaví, byl bych asi hodně nasranej, kdybych za to ty prachy fakt dal..
@marwel (19.10.2019 08:17): No jo. Ale o to jde. Teď to stojí 26 korun a pokud v tom seznamu vidím hru, kterou si chci zahrát, tak je to teď dobrá investice. U Forzy Horizon 4 mi dokonce přijde nesmysl tu hru hrát jakkoliv jinak.

Že někdy v budoucnu MS nasadí vyšší ceny a už tam nebude ta promo sleva... To pak samozřejmě může změnit situaci. A pak se třebas ten Pass už nevyplatí. Ale jak je to teď, tak je to dobrá věc.
Predplatne na hry je z meho pohledu proste nesmysl. Spoustu her hraji znovu, nekdy hned po dohrani, nekdy po roce nebo po peti. Jasne, je spousta her, ktere se vyplati hrat jen jednou, presto je pro me vyhodnejsi si je koupit. Krom toho ten Microsofti nesmysl za dolar jednou skonci a pak uz se to nevyplati ani nahodou. Ja jsem hrac, ktery se snazi dohravat hry rychle, ale jsou taci, kteri hry hraji mesice a nutnost si kvuli tomu neustale obnovovat predplatne...
@marwel (19.10.2019 04:06): Tak od začátku těchhle předplatných šlo Humble docela do háje, určitě to má spojitost. Aby taky ne, když v Gamepassu máš nové hry hned po vydání a v Humble čekáš na rok staré hry většinou...

Každopádně ona konkurence je fajn věc, ale chování Humble je strašné. Slíbili že v monthly nebudou bundled hry, což několikrát porušili, monthly hry jsou často v klasickém bundlu pár měsíců po, což taky není zrovna potěšující a teď ještě zkouší tyhle vyděračské taktiky s předplatným. Nehledě na klesající kvalitu her a klasický dobrý bundle neměli ani nepamatuju.

Zatím co MS jdou hráčům vstříc (porty na PC, Gamepass na PC, porty na Switch, hry na Steamu...), tak Humble lže a vydírá. Chápu že Steam hráči nemají jinou možnost ale s takovým chováním prostě budu mít škodolibou radost, když půjdou do háje...
@Fritol (18.10.2019 22:01): Microsoft jsou zoufalci, takze ne, doufam, ze zadny druh predplatneho jako je gamepass Humble neznici. U humblu je totiz dulezity jeden fakt - keep the games forever. Gamepass je chujovina na kterou nepristoupim. Pokud se to stane standardem, tak to doufam, ze do te doby prestanu hrat uplne. :P
To je docela laciná taktika jak udržet subscribery. Maj to těžký no... jsem zvědavý, jestli teď taky půjde pauzovat do nekonečna s tim classic. :D Už aby je Microsoft s gamepassem uplně zničil, zoufalce.
Byl spuštěn předběžný přístup do Chernobylite. Za nějakých 25€ krásná cena.
@Fingon (15.10.2019 23:03): Vždyť jsem to psal :) Porovnával jsem to s obdobím od konce 70.let cca do první půlk let 90. A porovnával jsme pouze nenažranost firem, nic víc. Jaké období mám v oblibě (z pohledu zábavnosti) je snad jasné :)

Ten import postav z jiných her umožňuje třeba Bard' Tale (z Wizardry či Ultimy 3). No a se Sadako jsme se neshodli na tom, že to dělali/nedělali ze zištných důvodů. A taky jsem zdůrazňoval, že to nebyl běžný jev (čteš ty příspěvky?? :).
Datadisky byly běžné, co jsem přece uváděl, ale ne u cRPG titulů, kde hra končí příběhem. A tenkrát určitě už dopřed než vyšla hra, neoznamovali, že vydají dalších deset...

@Kunick (15.10.2019 22:56): v tom případě Wizardry 2 - 3 samozřejmě měli určitě nižší náklady, protože engine byl upraven jen minimálně. ale přece tím spíš bych to nedělal restriktivně tak, aby bylo nutné ne vlastnit, ale dohrát (!) předchozí díl(y). To srovnání s Witcherem jsem v posledním odstavci nepochopil (nebo myslím si že ne :).