Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Zx Atari 500 (23.08.2018 15:28): Pri čítaní som si spomenul na Mercenary - Escape from Targ. Vyšla najprv pre Atari, postupne aj pre ostatné osembitové platformy a nakoniec aj pre šestnásťbitovú Amigu. Výborná vedecko-fantastická adventúra, v plne trojrozmernom svete s vektorovou grafikou a wire-frame objektami. Planéta bola obrovská, obletieť ju celú dookola na najrýchlejšom vozítku trvalo desiatky minút a pešou chôdzou hodiny, pohybovalo sa po nej v reálnom čase. Podzemné hangáre, rozľahlé orbitálne stanice tisícky metrov nad povrchom, ku ktorým sa dalo doletieť len po získaní antigravitačného pohonu, vo svete kde proti sebe viedli civilnú vojnu domorodci a nemilosrdní mechanoidi.. Navyše to malo okrem naprosto otvoreného sveta aj otvorený koniec, mne sa podarilo dohrať vďaka vlastnoručne nakreslenej mape celého sveta mierovou cestou, po oprave rádiostanice a hacknutí prístupu do mainframe kozmodromu. A celý čas mi do toho kecal sarkastický palubný počítač! :-)

Škoda, že Psygnosis odskočili od verzie pre IBM, vektorová grafika z roku 1985 vyžaduje plastickú predstavivosť a pre mnohých súčasných adventuristov je takéto technické prevedenie neprekonateľná prekážka. Navyše bez hudby, ale to sa dalo obísť púšťaním syntetizátorového ambientu, ako bol napríklad Oxygene od Jarreho.

A toto sa stane, keď linkujete retro stránky, objaví sa letný román!
@Fritol (21.08.2018 21:33): tak windows store nemůže stahovat rychleji než je rychlost linky. A pokud ti steam/uplay/origin tahají třikrát pomaleji než ti umožňuje lajna, někde asi bude něco špatně.
Tohle trochu nechápu Mě teda vždycky omezovala linka a ne klient. Všechno stahuju tak rychle jak mám u UPC zaplaceno.

Jinak snad to bude pro MS výdělečnej krok a postupně tam daj všechno. Kéž by...
@Paul (21.08.2018 21:29): Neříkám, že je u mě Steam pomalý. Je stejně rychlý jak Origin nebo UPlay. MS Store frčel asi tak trojnásobně rychle. Tak rychle jsem nikdy nestahoval ještě.
Windows Store je peklo akorát kvůli té potřebě neustále kontrolovat profil při spuštění hry, což funguje jako další zbytečný loading navíc. Jinak je tam stahování mnohonásobně rychlejší než na steamu, aspoň pro u mě teda.

Každopádně doufam, že Recore i Super Lucky's Tale se teď dostane víc pozornosti díky steamu. Ty hry si to zaslouží.
@Paul (21.08.2018 21:03): Mě celkem vyhovuje Game Pass, takže pokud budou i dál novinky hned házet do něj, tak je na Steamu ani nepotřebuju. Ale bral bych tam Gears of War 4, stahovat těch 130GB z Windows Store je dost peklo.
Koukám, že na Gogu trochu přitvrdili v rétorice týkající se DRM :) Diskuse pod tím článkem taky pěkná aneb:
#FCKDRM #FCKBethesda #FCKUbisoft #FCKSquareEnix #FCKActivision #FCKEA #FCKValve #FCKCapcom #FCKDenuvo :))
To jim Steam ubírá tolik zákazníků?
@rikuhahl (21.08.2018 15:20): to mě nikdy nebralo. Ale zrovna ti ninja vojáčci se mi vybavili, protože jsme o víkendu vytáhli krabici starých hraček po nás, aby si synovec vybral, co odtamtud chce. Teď ty čtyři vojáčky tahá všude.. jsou takoví gumoví a hrozně cool. Škoda, že dnes asi nikde koupit nepůjdou.
Želvy ninja jsou z ninja tematiky to nej ;) Chtěl bych si někdy zahrát za Rocksteadyho, nebo Bebopa :D
@Drolin (21.08.2018 13:22): já jsem jako malý žral nindže, a pak jsem chtěl akutně nějakou hru - teď jich je naopak moc a zájem upadá.. :D Raději bych Bloodborne 2 - ale o to víc může Sekiro překvapit.

Jinak to, že jsem žral nindže znamená, že jsem vlastnil šurikeny a viděl film Americký Ninja. A měl nějaké vojáčky s nimi. Víc v tom nehledej. :D
@Drolin (21.08.2018 13:14): je ale fajn, že i když je to nejhorší Dark Souls, tak je to stále lepší než skoro vše, co za ten rok vyšlo :D

@Drolin (21.08.2018 13:09): chtěl jsi vypadat takto že? https://www.hayashi.cz/hayashi-ninja-oblek-2163.html

Já taky :(

Mě zajímá, jestli si ty tématicky podobné hry: Nioh 2, Sekiro, Tsushima polezou do zelí a pokud jo, která z těch tří to schytá nejvíc. Sekiro má možná velké štěstí, že vyjde jako první.
@SilentWolf (21.08.2018 11:00): :(

Oproti sérii Dark Souls si v Sekiro nebudeme moci vytvořit vlastní postavu, ani měnit oblečení či jakékoliv brnění. Hra také neobsahuje žádné RPG prvky (levelování, nalézání výbavy s lepšími statistikami apod.) ani jakoukoliv formu multiplayeru.
LiS 2 20 min Gameplay. Jen jsem to proklikal kvuli spoilerům, ale vypada to prostě jako LiS, žádné změny. Což je fajn. Ten tmavý nádech je trochu divný, vypada to jak západní hry z PS3, kde byly všechny takové hnědo-šedě vyblité.
@DargGamer567 (20.08.2018 17:42): Kdysi tu padla otázka jakou hru bychom si zvolili kdybychom do smrti nemohli hrát nic jiného. Tuším jsem říkal Skyrim tehdá. S podporou modu je to asi nejzábavnější sandbox dodnes. Ač má své mouchy (A že jich je), tak je tam pořád co objevovat.

No a nebo Dota 2, tam jsem nechal téměř 2000 hodin ani nevim jak. :)

@rikuhahl (20.08.2018 23:40): Jo, nic moc jsem se nedozvěděli, ale tak to je asi ve výsledku jedno. Hlavní bude vyprávění příběhu a to z traileru nepoznáme stejně. Akorát jsem si teda přál ženskou hrdinku a teď máme dva kluky, výborné.. :D
@DargGamer567 (20.08.2018 17:42): a jsi si jistý, že to těch 1 000 zvládneš? Já mám problém hrát sebelepší hru přes 100h. Prostě není možné, aby nezačala být po té době stereotypní.

Ale například v Garrys Modu můžeš stavět a experimentovat. V GTA V můžeš v online hře blbnout donekonečna. Skyrim/Oblivion můžeš modovat donekonečna.

Škoda, že říkáš ne strategiím - tam si to totiž dokážu představit víc a navíc by ti těch 1 000h v nich i něco dalo.

Každopádně fakt jedině něco online kompetitivního, což je žánr který rád nemám - ale pokud někde 1 000h tak jedině proti živým lidem.