Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Gordon (29.01.2018 18:50): Kdysi v jejich začátcích jsem tam pár her koupil a vše ok, ale tím to skončilo. Tenkrát měli fakt dobré ceny, dnes jsou ty ceny kolikrát dražší než v oficiálním obchodě...
@Gordon (29.01.2018 18:50): pokud vím tak není autorizovaný a tudíž můžou prodávat klíče které sehnali i pokoutnými způsoby, pokud ti jde o tohle. Pokud chceš mít jistotu že z tvých peněz budou mít i něco autoři, tak bych se těmto obchodům vyhnul.
Super inzerát Xzone :D

Hledáme parťáka k fousatýmu týpkovi na Korunní!

- Máte rádi hry a sledujete, kde se co šustne?
- Umíte mluvit s lidmi a přitom se nedíváte na špičky bot?
- Rádi počítáte korunky a správný výsledek vás zahřeje u srdíčka?
- Šmouha na skle vás dovede nepříčetně vytočit a hned se vrháte po okeně?
- Úhledně poskládaný komínek her vás dme pýchou?

Ano? Fakt? Tak to jste docela divní. A právě proto hledáme přesně vás! Prodavače na prodejně počítačových her v Praze Korunní, totiž nemůže dělat jen tak někdo. Naše nejstarší Xzone prodejna zasluhuje náležitou péči :)

Pokud o práci máte zájem, napište nám něco o sobě.
1. Jaké hry hrajete a na čem?
2. Co myslíte, že je důležité při práci na prodejně?
3. Co by vás na prodejně bavilo a co ani ne?

Na inzerát prosím reagujte přes formulář bit.ly/Práce_v_Xzone
Ozveme se všem zájemcům a ty nejlepší pozveme na pohovor.


Mimochodem toho vousatýho týpka mám moc rád :)
@Charllize (24.01.2018 21:53): Tohle si nepamatuju, já to dění kolem nesledoval. Každopádně jo, máš pravdu, tehdá tam ten Paradox asi nebyl. To mi vždycky příjde jako trochu podvod na backery, když se přiserou k nějakému vydavateli.
@Fritol (24.01.2018 21:50): v dobe kdy ta hra dorazila na kick, zcela jiste ubil. Byl kolem toho takovej poplach ze jsem to nezazil. Navic v te dobe v tom zadny paradox nefiguroval. jasne trosku jsem to cele nafoukl, ale to proto aby bylo videt jak se hracska komunita dokaze chovat jako stado pitomcu a kdyz jim to nekdo rekne tak tomu neveri :)

tehdy to byla vlajkova lod hrani na PC, neco nevidaneho, neco co si sami hraci zaplati, neco co nikdy nikdo jeste nezazil, totalni zmena v pristupu ke hrani a tvorbe her, komunita mela hlavni slovo, penize cinkaly jak o zavod...:)
@Charllize (24.01.2018 21:40): Není za dolar, to je jedna věc a druhá věc je... nikdo by tě neubil. Každý, kdo trochu sleduje bundly ví, že Paradox jsou bundle vymetači, každá jejich hra tam skončí. Navíc je to téměř 3 roky staré, takhle to prostě na PC chodí už několik let. Vyhýbá se tomu jen malé množství vydavatelů.
Slavna kickstarter hra, zachrance hrani na PC, majstrstyk za 6 mega (nebo kolik) vysomrovanejch dolaru. Hra co mela pohnout hernim svetem a psali o ni i v Times magazinu..PILLARS OF ETERNITY..je v humblu za dolar.
Kdybych to v te dobe nekde rekl, komunita me ubije cepicema...

PS: ale ted vazne, ta hra mela krasnou krabicovku, takze to mi ke stesti stacilo:)
lenost je legitimni stav, takze se na nej vymlouvat jde. :)
Jinak umet anglicky je fajn a hodi se to. Ale plne chapu lidi, obvzlast starsiho data narozeni, ze je to nezajima. A urcite bych to nikomu nevycital. A svadet nasi malou kupni silu a nezajem vydavatelu lokalizovat hry na to ze se nekdo ma naucit anglicky je dost partyzanctina a moc to spolu nesouvisi.
@kuler91 (24.01.2018 09:21): bez angličtiny můžeš být ještě celkem úspěšný ve státní správě ;-) my jsme ještě taková ta mezigenerace, která se narodila v době, kdy se ještě angličtina tolik neřešila. z rozmachem internetu se to posunulo jinam a dnes už mi třeba němčina přijde užitečná asi jako ruština
Čim víc her bez češtiny, tím lépe ... alespoň pro mě :) ... vnitřně jsem za překlad ale rád. Dneska je AJ tak důležitý jazyk, že je potřeba se v tomto ohledu rozvíjet a většina z nás má stejné možnosti, chce to jen překonat trochu lenosti a pohodlí.
V žádném případě nejsem žádná hvězda, pasivní slovní zásobu mám solidní,, ale při běžné mluvě ji stejně nejsem schopný použít, ale na tom bych rád do budoucna zapracoval. Navíc dneska je AJ snad od 2-3 třídy na základní škole ? Já furt nechápu co s tím mají lidi za problém, kdo umí dneska alespoň trochu jazyk má i větší šanci sehnat práci, kterou by chtěl dělat, takže by to měl chtít člověk ve vlastním zájmu.
Na věk bych se nevymlouval, je to spíš o lenosti ...
Dost často se všude na netu píše něco ve stylu " jsem z ČR a nemám povinnost se učit AJ/NJ a za zboží platím, tak navalte češtinu nebo na vás seru" ... Tohle není dobrý přístup, člověk se dneska musí přizpůsobit době, jinak skončí někde za pásem.
@Fritol (23.01.2018 12:33): to nemusíš hrát RPG. Já teď hraji adventure Layers of Fear a abych plně porozuměl psanému textu formou dopisů a vzkazů a měl tak co nejlepší zážitek ze hry (který navíc jak věřím je klíčová pro pochopení kdo jsem, co jsem a co se vlastně stalo/děje), tak mě nezbývá nic jiného než si překládat doslova každé slovo (nebo frázi) které neznám. Což je někdy opruz, protože jakmile tam začnou rozvíjet teorie o schyzofrenii, apod. tak vůbec neznám slovní zásobu a překlad dopisu mě vezme klidně 15-20 min. Doba hraní se mi tak značně prodlužuje (mám za sebou 3 levely a asi 8 hod hraní ale zase já se všude kochám) ale beru to jako příležitost jak si rozšířit slovní zásobu. Samozřejmě nestává se to pokaždé ale už jsem narazil na min. 5-7 dopisů kde jsem se téměř nechytal a pro plné pochopení znění jsem musel použít slovník. Někdy přečtu dopisy úplně v pohodě ale jakmile začnou jít do hloubky není to vůbec ale vůbec snadné....ale jak říkám beru to jako výuku AJ.
@Gordon (23.01.2018 17:11): ja na psane slovo moc nejsem.Obvzlast na to komunikacne osobni. Prijde mi to jako internetova zoufalost. Kdysi kdyz clovek neco chtel tak vetsinou musel za tim druhym dojit a rict mu to. Takze mluveni mi jde lip a vsichni me hned pochopi. Jsem se to tak za mlada naucil :)
@Drolin (23.01.2018 14:41): Takhle lidi prolézají ze statisky na E, něco jako když tě z lítosti vezmou do chráněné dílny.

Mě to strašně bavilo, nejdřív jsem ze statistiky trpěl, pak jsem si jednou v lednu vzal všechny skripta, úlohy, laptop, jel na chalupu na samotu na pár dní a vrátil se ne už jako žák, ale učitel :))
(což vydrželo pár měsíců, jak jsem to pak zas nepoužíval, tak to někam trochu zmizí. Ale jakmile to jednou umíš, tak je pak snadné si to zase vzít do ruky a velmi, velmi rychle se to opráší)
@Shoggot (23.01.2018 14:22): tak ja slovo statisticky pouzivam jakoby hovorove jako podtrhnuti nejaky myslenky,neco jako kdyz reknes za vetou ty vole:) A vubec s tema statistikama zacal gordy ja tam vubec nechtel, a jak to funguje je nad ramec toho co mam zapotrebi:)
@Shoggot (23.01.2018 14:22): Podle mě by to vyšlo na stejno, jen rok zaberou všechny ty t-testy, centrální limitní věty a chi kvadráty... to už je lepší (snažší) udělat tabulku v SPSS a nahazovat data a posléze spustit s pomocí bootstrapu nějaké ty testy :).

Ale jako protřelý obchodník a kalkulátor by to Charllize dal!
@Charllize (23.01.2018 11:17): Však já tomu dojmu věřím, ale jen bych ho takhle statisicky nepodpíral, neboť: není to statistika.

Ale jinak nemám důvod tomu nevěřit, souhlasím s tebou. Angličtina je u nás u lidí na docela špatné úrovni, hráče her nevyjímaje (ačkoli si často sami o sobě rádi myslí opak).

@Drolin (23.01.2018 12:23): Posadit člověka poprvé k SPSS bez skript je vražda a zas já mám Charllizeho rád.
@Drolin (23.01.2018 12:23): Já tohle nechci odsuzovat. Sám raději počkám na češtinu než abych hrál některé hry anglicky. Třeba u RPG mě ta angličtina unavuje, je to příliš textu. Já se spíš pozastavuju nad tím, že někteří mí kamarádi požadují češtinu i u lineárních akcí jako CoD. Takže věřím, že lokalizace má silný vliv na prodej jakékoliv hry.