Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Johny8x (05.11.2017 13:03): zkoušel jsem to stejně jako ty a mojí visu to normálně vzalo a tejden jsem to používal. Ale dej si pozor abys zrušil tu trial periodu a nestrhlo ti to prachy po tom tejdnu. Mě to fungovalo s X360 padem, logitech nevim.
Ahoj, má tu někdo osobní zkušenost se službou PS Now?
Rád bych vyzkoušel tu sedmi denní trial verzi. Vím, že v ČR tato služba zatím nebyla oficiálně spuštěna, proto jsem si vytvořil fake britský účet, nainstaloval tu jejich aplikaci, spustil, přihlásil se a teď to chce po mě ještě údaje o kreditní kartě. Neví někdo, zda mi to vezme mou českou kreditku, když jsem při vytváření účtu zadal smyšlenou britskou adresu?
A také mám ještě dotaz, zda má někdo představu, zda mi bude fungovat s touto službou ovladač Logitech Dual Action Gamepad? Nechce se mi kvůli tomu kupovat oficiální ovladač od Playstationu, který stojí přes litr.
Díky za odpověď.
Hledám parťáky pro hraní v kooperaci:
Steam - Zyakatum / hry - Dying Light, Borderlands
Uplay - Zyakatum / hry - Ghost Recon Wildlands
Skype - Michael Korsberg
@Charllize (31.10.2017 11:09): Sranda, že jsem zrovna koukal na hry na Wii, protože jsme se ženou nedávno dohráli New Super Mario Bros, chtěli jsme něco novýho a mimo jiné právě Tenchu: Shadow Assassins mě zaujal. Takže je to dobrý jo?

Ještě si pořídíme asi Donkey Kong Country Returns (jako náhradu za Maria), Indiana Jones And The Staff Of Kings, The Lord of the Rings: Aragorn's Quest a už jsem taky dlouho nehrál NHL, takže ještě NHL 2K10 (podle recenzí lepší než NHL 2K11).

Koukali jsme taky na A Boy and His Blob, ale to je celkem drahý na bazarovku a stejnej případ je i RPG Pandora's Tower, který se nám asi jako jediný RPG na Wii vcelku líbí. Xenoblade Chronicles, Final Fantasy, Baroque atd. není nic pro nás.

A měl bych zájem taky o NHL Slapshot i s tou hokejkou, ale v ČR to nemůžu v žádnym bazaru sehnat. Nemáte tam jeden kousek? Případně kdyby se někdy v budoucnu objevil, tak na mě mysli.
Samurajovka vypadá fakt skvěle i když skoro nic neukázali. Divím se, že někdo něco takového neudělal dřív - možná tím trochu vzali vítr z plachet Ubisoftu, no ni?:)

Doufám, že tam bude nějaká ninjovská infiltrace pevností...to jsem si chtěl dycky zahrát.

Někdy v pozdní pubertě jsem si vysnil něco jako splinter cell x hitman v roli ninji ve středověkém japonsku, tzn.HC stealth v tomhle prostředí s číháním, plížením, tichou likvidací, katanama, šurikenama atd...:). Takže trochu z toho tam mít by byla pecka.
Ta nová samurajovka od Sucker Punch vypadá pěkně, snad to nepodělaj a bude to zajímavější než Infamous.

TLOU trailer graficky nabouchanej, ale bez kontextovej, takže nic moc.

Spiderman vypadá hodně dobře, konečně první trailer co mě zaujal.

Detroit grafika skvělá, ale Cageovi prostě nevěřím, jizvy z Beyondu jsou ještě čerstvé.

God of War - lineární mlátička, zatím mě to nebere.
Tak jsem hrál rozšíření do deskovky Scythe"Scythe: Invaders from Afar" a pokud hraje víc lidí, tak je to asi OK, ale pokud je už v základu hra dobrá, tak to prostě bylo takové meh. Každopádně brzy (asi za dva týdny zahrajeme) bude k dispozici "Scythe: The Wind Gambit", na to se těším podstatně více. To už by mohlo být zajímavější. Každopádně je ta hra vážně skvělá. Časem si ji taky asi pořídím. Jen mi budou chybět ty železné penízky no. :D
@Shoggot (29.10.2017 14:13): Tuším, co ti na tom vadilo, ale nejsem si jistý, zdali v tomhle není na vině pouhá japonská receptura. Zdánlivě nesourodé kombinace všemožných vysokých a nízkých žánrů jsou přinejmenším v tamním hlavním proudu něčím osvědčeným a záměrným.

Kolem a kolem mě MGS vždy oslovil po všech stránkách, a to zejména právě prolnutím herní stránky s tou vypravěčskou - v téhle svornosti podle mě tkví jeho největší síla. Nevyvracím, že má svoje mouchy, ale třeba druhý díl byl tak jinaký, že jsem je přes to oslnění ani neviděl.
Vzdycky se u MGS objevi, cas od casu, nekdo kdo tvrdi ze to je blbina. Pripomina to obcasne kritizovani Mony Lisy ze je to brak:) kdysi za to upalovali, dneska se muzem jen hadat na forech.

Mimochodem, me MGS nikdy moc nebavil, herne, jedine co to u me tahlo byl prave pribeh a postavy, coz je u me dost nezvykle, pac u her u me vzdycky hraje prim spis to syrove hrani.
@Drolin (29.10.2017 13:52): Na poměry her je poměrně dost důmyslné i leporelo, takže tam tohle ani nijak moc nehodnotím.

Gameplayově a co se tyče designu některých věcí bylo opravdu MGS poněkud dále, jakmile jde o příběh, tak jediné, co je v v něm opravdu zajímavé je, jak moc má Kojima rád sám sebe. Hlavně je ale dobrý marketér nejspíš, takže tu svoji patlaninu dokázal prodat jako výborné psaní (celé je to tím, že tímhle byl první MGS výjimečný a dál si už nejde přiznat, že Kojima je prostě matlák, co měl jednou štěstí).

Že je důležitá jsem nezpochybnil, ostatně je to přímo v tom, co o té bublině říkám. Bublina to je ale pořád.
@Shoggot (29.10.2017 13:40): Na poměry her určitě .)

Chápu, že to je pro mnohé "japonská píčovina", ale minimálně historická důežitost sérii nejde odepřít. Stejně jako to, že Kojima jde dále než většina designérů.

I honestly believe Metal Gear Solid 2 to be the greatest video game ever made
(něco pro tebe - "MGS2's meta-nature, postmodernism and absurdly deep and layered story" :))
METAL GEAR SOLID 2: One of the Bravest Games Ever Created

Dost možná jde o nejdůležitější sérii videoher vůbec, a to žádný extra fanoušek MGS nejsem.
@Shoggot (29.10.2017 13:26): V tom je právě ta síla, ačkoliv se to vše může zdát jako ptákovina největších rozměrů (což i často je), tak je to také poměrně důmyslná kritika určitých poměrů a například zneužívání technologii (zvláště druhý díl jde v tomto nejdále). Že se to vše skvěle hraje a má zcela profesinální zpracování je pak věc sekundární - ale ten přesah je jedním z důvodů, proč to právě stigmatizováno asi nikdy masověji nebude a naopak bude kultovní sérii na pomezí mainstreamu a obskurního díla.
@Drolin (29.10.2017 13:18): MGS je asi nejpřeceňovanější a nejnafouknutější cringefest v celém světě videoher. O žádném elitním vkusu to není, je to naopak mainstreamem vynášeno do nebes.

Narozdíl od Maria si takové MGS stigmatizaci zaslouží.