Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

@Charllize (17.04.2017 23:04): A do toho ještě náhodné souboje, ať už to teprve stojí za to.

U Demon Gaze a Persona Q (jedna z mála her, kde jsem uznal, že na ní prostě nemám kapacitu a hraní vzdal) jsem zjistil, že tyhle hry pro mě nejsou.
@Solidor (17.04.2017 22:35): Via Infinito byla dost stereotypni, ale patra byli malinky. Z prvni DDS mi nejvic utkvela v pameti cast pod vodou, tam i me dochazela trpelivost:) Ale ja dost taky hraju DRPG, hlavne ty japonsky, jako Elminage nebo Operation Abbys, takze jsem zvyklej. Treba tenhle z Abbysu je dost slusnej:)
http://i.imgur.com/udc9jJA.png
Ted se nemuzu dockat az za mesic konecne vydaj i mimo japonsko Operation Babel, pro Vitu i PC.
@Charllize (17.04.2017 22:00): Ale ten se aspoň odemykal postupně a odemkl sis za něj novej konec hry :)

A nejlepší je dát do dungeonu portály, které teleportujou navzájem mezi sebou a ty nemáš jinou možnost, než si jich všech patnáct metodou pokus-omyl zapamatovat, abys prošel dál. To úplně miluju :)

Ještě mě napadá poslední část první Digital Devil Sagy nebo Via Infinito z FF-X2. Ty bych už podruhé asi nedal.
@jones1240 (17.04.2017 20:32): Futaba (hlavně výhody jejího social link stojí za to). Druhá asi Makoto. Největší sympaťák je ale Yusuke :)

Teddie byl tak směšný, až jsem měl problém brát ho vážně. I když pár světlých chvil měl taky (soutěž krásy).

@Charllize (17.04.2017 20:34): Když si vzpomenu na některý dungy ze SMT, tak to teprve dokázalo naštvat. Nedávno třeba poslední dungeon z Apocalypse, který byl asi třikrát delší, než bylo potřeba. Nakonec mi ze SMT přijde nejlepší Devil Survivor, který je SRPG :)
@jones1240 (17.04.2017 20:32): Co maji vsici s Kawakami?
Me tam teda nikdo vylozene nevycniva, ale momentálně na titul best girl vidim Hifumi nebo Tae. Co a jestli se s nima da netusim :D Pak asi Makoto nebo Futaba, mozna Ann. Kazdopadne nemam v tomhle smeru nejaky cil, uvidim jak to vyjde.
@Charllize (17.04.2017 20:34): Mě postavy přijdou fajn také akorát k nim nemám takový vztah jako ve čtyřce, ale i tak to jsou sympaťáci kteří mi vyhovují.

Jo kvalita je neskutečná, po vizuální stránce nemohu nic vytknout a pořád mě to nečím překvapuje.
@jones1240 (17.04.2017 20:08): napodobne, jen s tim ze postavy mi prijdou fajn. Morgana je otravna jak cinze, ale pristihnul jsem se ze myslenka na to ze by tam nebyla vubec se mi taky moc nelibi:) Mam kolem 60 hodin a chvilema me to docela dost nebavi, pac, jak rikas, uz jsem to hral nekolikrat. Ale chapu ze to ty desitky dostava, ta kvalita je neoddiskutovatelna. Mam proste radsi klasicky SMT, uprimne me Persona vzdycky trochu stvala: )
@Solidor (17.04.2017 20:18): Souhlasím s tebou také, co se týče záchrany světa také bych zvolik tuto partu o tom žádná.

Mě ta naivita zase docela bavila plus i ten příběh mi byl sympatičtější ale to bylo asi i tím zasazením do vesničky plus ten tvůj strýc byl také výborný charakter. Jo a docela jsem b zaskočen tím že tu nemáš přímo určnené volné dny jako dva dny o víkendu.

Teddie mi přišel narozdíl od Morgany více vtipný a i ten jeho přerod spustil hromadu komických situací. Morgana je taková jeho hodně umírněná verze (jako po koňských sedativech)

Dungeony v PQ to byl jiný masakr co je pravda :D tam mi to ale zase kompenzovalo kreslení mapky. Plus svěřte mi své romance tedy spíše sympatie (vím co se může stát při Valentýnu :D), za mě: Kawakami, Makoto a asi i Futaba (teď ale jsem v jejím Paláci tak se uvidí) každopádně Ann je v pohodě ale s ní to na romanci nedotáhnu, místy je taková no moc klasická a ničím zajímavá a Hifumi je vcelku fajn. Jo a kámoši: Ryuji a Mishima i když jeho linka už docela nudí, takže jdu dohánět linku s Yusukem.
@jones1240 (17.04.2017 20:03): Souhlasím, že parta ve čtyřce byla lepší, ale zachraňovat svět bych chtěl určitě s postavama z pětky.

Hlavně se P5 zbavila té děsné naivity. Než se objevila Naoto, tak ty "porady" ve čtyřce byly občas na solidní facepalm. A zrovna Morgana je tisíckrát lepší než Teddie.

Dungeony byly někdy až moc roztahané, nicméně proti Megatenům (nebo Persona Q) jsou pořád lepší.

@SilentWolf (17.04.2017 20:06): Morgana je kluk :)
Musím uznat že jsem zatím z Persony 5 poměrně zklamaný ale to asi bylo tím kolik jsem do toho od oznámeni vkládal nadějí. Dungeony jsou neskutečně otravné a štvou mě ještě více než ve trojce či čtyřce. Je sice pravda že jsem je neměl rád v žádném dílu (hrál jsem to kvůli postavám a i tak je pro mě P4 jednou z nejlepších JRPG) ale tady i přes ten neskutečně povedený vizuál to nějak celé necítím. Postavy jsou fajn ale už jsem všechny někde viděl (asi jsem se přehrál JPN her) a už nějak nedokáži jejich příhody nějak prožívat. Dále narozdíl od Silent Wolfa tu drznost nějak neprociťuji zatím mi to celé přijde dost normální a u ničeho jsem si neřekl "wou" (možná krom pokusu o sebevraždu na začátku). Také co mi neskutečně vadí je to jak jsou postavy pořád ve stresu a nutí vás pořád jít do Paláce či Mementos, je to neskutečně otravné. Máte několik dní na vyřešení problému postavy pořád mluví jen o tom jak to udělají a že by jsme do toho měli jít a jak jsou ve stresu (to chápu), po vyřešení jsou zase ve stresu jestli se to povedlo a to i když to už dělají po několikáté, každý den mají řeči ohledně toho, a když už se nic neděje tak jsou zase ve stresu jestli najdu cíl. Neskutečně mě to štve, tahle hra není stovková já to zhruba vidím na nějak 80 - 85% více ne. Nevím jsem zatím z toho rozpačitý a když už mě to začne pořádně bavit tak to zase něco srazí. Ještě jednou věc musím vypsat a to i jak postavy mezi sebou nemají chemii, ve čtyřce šlo cítit že to je parta a bylo tam hromadu nezapomenutelných momentů, a tady ? Po 55 hodinách nic, prostě nic a to nepočítám otravnou Morganu, málokdy mě pomocník ve hrách štval ale tady to je někdy na spadnutí. Teddy byl pro mě více zajímavý a přišel mi i vtipný, Morgana tak maximálně balí Ann či má řeči na Ryujiho či orgasticky mrouská u zlata, nuda.

Pardon jen jsem se chtěl vypsat protože jsem z toho takový rozporuplný, ale i přes to vše mě to baví a postavy mě baví i když k nim nemám tak velký vztah. Jako je to super ale i taková indie hra jako Night in the Woods mě zasáhla více (z JPN her Yakuza 0). Tak by mě zajímalo jak vy to vnímáte zklamalo vás něco ? :D Ne a opravdu ke hře nemám tak negativní a kritický vztah jak se může zdát.
Koľko dní vám inak trvalo prejsť prvý hrad? (myslím herných). Ja som za prvý herný deň objavil toho strašne veľa a neskôr už fakt iba málo.
@Charllize (16.04.2017 13:52): me proste tak nejak vadi, ze se tyhle "puzzly" v pozdejsich dungonech uz neobjevujou. Objevi se to 2-3x v jednom dungeonu a nazdar. Ne ze by me to vylozene sralo, ale je to imo skoda. A stejne tak me nakrklno rozmisteni nekterych safe roomu...
@pipboy (16.04.2017 13:45): ma pravdu pipboy, minimalne PC u nas bylo a mozna i je dosud stejne popularni jako konzole. A japonsky hry tady u nas momentalne moc lidi nehraje. Jo, v dobe kdy byla treba FF7 - 10 ten zajem byl u nas o japonce daleko vetsi ale pak to slo do kopru, pac generace lidi co to hrala dospela a prestala hrat uplne a prave smrst japonskejch her na steamu tady u nas tomu dost pomaha. Neumim si predstavit ze by treba takovej Nier kdyby nevysel na PC mel u nas takovou odezvu. Upne nejvetsi problem je stylizace, preci jen vetsina nasich hracu je zvykla na DaD styl a nejaky holciny s velkejma ocima a vlasama jak modry krovi je nezajima. Proto tady prosla serie DS, bejt tam postavy jako ve Final fantasy nikoho by to nezajimalo.

Zdaleka nejhur na tom je Nintendo, to u nas zajima opravdu jen malo lidi.

A k Persone. Co blaznis, vzdyt ty dalsi dungeony jsou mnohem lepsi, interaktivnejsi a zabavnejsi nez ten nudnej hrad kde jsi jen prochazel chodby.prochazeni obrazama, laserovy pasti, kamery, hesla k zamkum, cely jedno patro v bance je obrovskej zamek atd Vetsi byl proto ze v podzemi se odehraval prolog, jinak ta cast kde se uz jelo na ostro byla snad mensi nez ty dungeony potom.
@7c (16.04.2017 10:56): v česku určitě konzole vždycky populárnější nebyly, to je kravina. A na Monster Huntera tu těžce sere pes (a na tem zbytek vyjma RE a možná Street Fightera sere jen trochu). Japonský hry asi byly "odjakživa populární" pro nějakou asi nemalou skupinu lidí, obzvlášť pokud člověk vyrůstal na PS1/2 (nedej bože na nintendu) ale z hlediska celýho cz/sk trhu je to i dneska až na výjimky (RE, Souls) niche.
Já znám teda dost lidí, kteří začínali hrát na PS1 a PS2. Jeden pořád básnil o nějaké xeně, druhý o metal gear solid, třetí o god of war, pak mi kámoš ukazoval asi intro z resident evilu 2. A to bylo pekelně dávno.
@Coldplaz (16.04.2017 01:18): Konzole byly vždycky populárnější, portování na Steam s popularitou nemá nic společného - jde IMO spíš o "rozmar" posledních let (za který jsem nicméně vděčný - hlavně díky tomu, že se často odstraní ty otravné limitace a omezení lokalizovaných verzí).

RE je japonský jak to je jen možné .-) A "japonské" hry byly neskutečně populární odjakživa - nehrát Final Fantasy, RE, Street Fighter, Monster Hunter, DMC série je vcelku elementární neznalost (a to uvádím jen zlomek těch multimiliónových).
Ja su na necelych 60h a mam za sebou 4 dungeony. Musim rict ze nejlip byl postaveny ten prvni... obecne jejich kvalita dost kolisa. Cekal jsem ze budou postupne vetsi a.. e.. interaktivnejsi, ale ani jedno se rict neda.

A prijdu si jako svine kdyz z monstra vytahnu prachy a pak dam stejne all-out-attack :D
@Charllize (14.04.2017 16:58): No mňa prekvapuje, koľko ľudí tu o tých Japonských hrách hovorí, lebo väčšina z nich vychádzala len na konzoly a v našj oblasti boli vždy oveľa populárnejšie PC hry.
To sa teraz pochopiteľne teraz začína meniť keď Japonci konečne začali portovať hry na Steam (hoci väčšina z nich nie je v moc dobrom technickom stave), ale je to lepšie ako nič a čakať roky na slušnú emuláciu.
Možno je to ale aj preto, lebo ľudí prestali baviť hry typu Call of Duty Infinite Super Modern Warfare 27, Indie Pixel Platformer a Ubisoft Open World game with Towers a chcú si zahrať radšej niečo exotické. Hlavne keď majú tento rok toľko úspešných hier ako Persona, Resident Evil, Zelda, Yakuza, Nier a Nioh.

Ja som od nich hral len hry ktoré boli ale dosť prispôsobené vkusu západných hráčov ako Resident Evil, Silent Hill, Deadly Premonition a Metal Gear, ale aj tie mi prišli dosť jedinečné.
@sgtfury (15.04.2017 19:39): myslim ze 75 hodin je ok, kdyz clovek zna veci s predchozich dilu. I kdyz je znam taky tak mam 35 hodin a pujdu do tretiho palace teprve, takze u me to mozna bude vic. Ale je to tim ze se neprimerene zdrzuju v mementu a palacich obecne, proste tam treba bezmyslenkovite hodinu mlatim potvory atd, takovej relax:) V Persone 3 nebo 4 se klidne da utopit 300 a vic hodin, kdyz se clovek detailne obsira s kde cim, tady to bude asi dost podobny.

Ale trochu v tom vidim problem P5, ze tam je plno veci prilis podobnych predchozim dilum, moc noveho to neprinasi. Je jasny ze to je proverenj koncept a neni uplne blbej napad se toho drzet, ale ja bych preci jen uz ocenil trochu vetsi posun a treba i nejaky zasadni zmeny v soubojaku i v adventurni casti. Mam trochu obavu ze pokud Atlus nekdy vypoti i sestou Personu tak by jim ten osvedcenej recept mohl prestat fungovat. Z tohohle duvodu budu vahat jetli bych si to ohodnotil na tu desinu. Treba je taky skoda ze hra neni komplet nadabovana..
@sgtfury (15.04.2017 19:39): Je pravda, že mám odehrané předchozí díly a vím tak, které ability se vyplatí, nejlepší persony apod. Taky se nedá zvládnout všechno napoprvé. A NG+ nabízí pár nových věcí. 100 a víc se určitě dá reálně nahrát.
Splněný druhý dung v Personě a pořád mě udivuje, jak to dokáže být temné.

Na to že to je anime kreslená šílenost, která většinu času vypadá komicky, tak se ten příběh pod kůži zavrtává víc, než u her, které se o to snaží skrz drsný look. Vždyť už se to skoro dá přirovnat k beznaději ze Silent Hill 2. :D A to mám za sebou prakticky začátek hry.

A ke všemu confidenti, ačkoliv hlavní postavě pomáhají, tak jejich morálka je taky poněkud pokroucená..

Obchod s airsoftkami kde dal prodavač studentovi opravdovou zbraň, aby ji schoval před šťárou.
Nebo lékařka která na hlavní postavě dělá pokusy, které mohou skončit fatálně,
a nijak se netají svými předešlými neúspěchy.

Nebo třídní učitelka která se po nocích živí tělem.

Je tam toho koncentrováno vážně hodně.

Teď to chce ale pár dnů pauzu, tak na třetí cíl se vrhnu asi v úterý.
@Paul (15.04.2017 13:21): Já to právě zkoušel asi před měsícem a po tom natahání balastu do PC jsem stejně skončil u hlášky, že služba není podporována ve vašem regionu. Nějakou vpnku jsem nezkoušel, protože jsem čekal, že už takhle nebude ta konektivita úplně dokonalá..

Někde jsem pochytil zkazky o tom, že platba jde obejít zahraniční adresou, ale k tomu bodu jsem se ani nedostal. 7 dní trialu je sice fajn a v současný době bych byl asi rád i aspoň za to, ale ve finále bych tam kdyžtak chtěl odehrát aspoň ty exkluzivní příběhovky a to pod měsíc nevidím..
@pipboy (15.04.2017 01:28): HIfumi, kterou najdeš v kostele. Je potřeba ale dostatečná úroveň charm.

Jinak P5 dohrána. 75 hodin a to jsem se nijak neflákal. Desítková hra to je určitě. Příběh je nakonec lepší, než ve čtyřce. I když postavy jako takové jsem měl radši zase v ní. Líbí se mi, že jednotliví confidanti odemykají různé bonusy a nejen zlepšují vytváření person. Hudba celkově mi víc sedla ve čtyřce, ale pětka má taky pár vynikajících songů.

Největší plus je ale určitě stylizace a UI. Vymazlenější interface jsem u hry ještě neviděl. Vstupy do jednotlivých nabídek (hlavně přepínání confidantů v jejich seznamu) jsou perfektní.
@SilentWolf (14.04.2017 23:43): no vzdycky kdyz Ryuji zacne nadavat na dospláky, řikam si jestli už ve 30 nejsem mimo cílovku :D

Btw někdo tu zmiňoval confidanta, kterej umožní prohodit členy skupiny během boje? Kterej to je?
@SilentWolf (14.04.2017 23:43): ja taky moc nechapu proc jsou tady jen PC hry, Chapu ze to tady bylo zalozeno s tim umyslem, ale jak je vidno plno lidi tu konzoli ma, tak by se to sneslo. Je to tak trochu jak beloch v bronxu..ehm:)

Vzdyt si muzes od Atlusu zahrat plno her, kup PS TV nebo pouzij PS2 emulator:)

ono to mesto zas tak silene neni, docela odpovida tomu jak vypada v realu.
To je ta ulice jak se jde ke zbrojiri..treba
http://www.seduniatravel.com/sites/defau ... shibuya_at_night.jpg
A ta soutez v pojidani mega burgeru v Burger Kingu taky neni vtip:)
https://sociorocketnewsen.files.wordpress.com/2014/04/gb-1.jpg?w=580&h=387
A stále se mi zdá ta Persona temnější a temnější - nevím čím to je, ale docela se jim daří vzbuzovat ve mě podobné emoce, jako vzbuzují záporáci v hlavních postavách. Když jsou naštvaní, tak jsem s nimi, když někoho "okradu" tak mám radost s nimi.. až to dohraju, budou mi chybět. :D

Sice z 80% "hraju" anime gamebook, který mě pomalu nepustí k hraní, ale to mi na tom přijde asi nejvíc kouzelné. Vybírat si do čeho bodíky investuju s tím, že je každý nový bod vzácnější než v Gothicu 2, plus zamklé možnosti, protože zatím ten stat nemám, mě nikdy neomrzí (pokud je ta mechanika dobře udělaná - nové dva Deus Ex, VtMB).

A co může být lepšího než trénovat "odvahu" tím, že máme koule na to, abychom celý večer seděli v restauraci pouze o kávě. :D :D

Ale ty příběhy lidí ve městě a "confidants".. mám pocit že ať už je ta hra vizuálně sebešílenější, tak vážnější a "dospělejší" příběh jsem už dlouho nehrál. Od těch lidí už budu kupovat cokoliv vydají.

A UŽ BY TO TU VÁŽNĚ UVÍTALO SEKCI S KONZOLEMI. :D


@Paul (14.04.2017 18:23): na to se hodně těším ale na všech videích vypadá hrozně ten souboják. Jakoby alfa verze. Tak snad to bude lepší.
Tak jsem dohrál Tropico 3: Absolute Power, spolu s Tropico 3 mi to zabralo asi 5 let. Rozehrál jsem to jako svobodný student bydlící u rodičů a dohrávám to jako ženatý zaměstnanec ve své "pracovně", jak to přehnaně nazývá má žena.

Jsem pln emocí!