Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Blog Herní Archeolog

Herní Archeolog se přesouvá na samostatný blog.Již minule jsem nakousl téma nejstarších her vytvořených v Česku / Československu. Původně jsem plánoval pouze sérii krátkých blogových příspěvků pro DH, ale dané téma mě zaujalo natolik, že jsem se rozhodl ve své herní archeologii pokračovat trochu seriózněji.

Rozhodl jsem se tedy jít ve šlépějích cRPG Addicta, kterého zbožňuji a vytvořil jsem si samostatný blog. Ano, lidé mi říkali, abych zůstal zde, pod střechou DH, ale zatím tu prostě nejsou potřebné nástroje a možnosti jak vést rozsáhlejší blog. Kdybych vše dával do "obecného blogu", tak by mě všichni nenáviděli, protože bych tu v podstatě spamoval s něčím, co ne všechny bude zajímat. Proto jsem zvolil (stejně jako Addict) Blogspot, kde najdu vše, na co si vzpomenu. Pokud máte rádi Addicta, věřím, že vás zaujme i můj skromný blog.


Jeho cílem je dohrát a zdokumentovat všechny hry, které byly vytvořeny na území Československa, České a Slovenské republiky. Nejstarší sehnatelné jsou zatím hry od roku 1984. Chvilku jsem blog "pekl" potají, abych ho naplnil nějakým obsahem, teď plánuji vydávat pravidelně jeden až dva články týdně. V čase psaní tohoto článku začínám s první hrou z roku 1986.

Pokud nechcete číst moje články, alespoň se zkuste podívat na obrovský seznam všech her z našich končin, které jsme zatím byli schopní najít - říkáme mu Master game list. Správcem tohoto seznamu je Crash, kterému tímto děkuji a doufám, že mu nadšení ještě chvíli vydrží, protože chybějících her je stále velká spousta :) Pokud jste odborníci na určitou platformu či víte, že nám tam nějaká hra chybí, tak nám určitě napište, budeme jenom rádi ! Chceme vytvořit unikátní a kompletní seznam všech her vytvořených u nás. Už teď je to pravděpodobně nejúplnější seznam, který existuje, když čítá přes 1600 her ! V budoucnu z něho můžeme vycházet, až bude možné na DH přidávat všechny hry nehledě na platformu.

Na závěr, abych předešel komentářům netýkajících se tématu - ano, na Epizodě 2 opět po pauze začínám pracovat a vydání se blíží každým dnem ;)

UgraUgra

Diskuze ke článku

« Novější Starší »

Tak s pánembohem :) přeju hodně zdaru, ale pokud mě tím nebudeš pravidelně pleskat do obličeje, sám od sebe se tam nepodívám.

Aspoň že si napísal to záverečné P.S. Bez P.S., inak by ťa všetci začali kameňovať. A nezabúdaj na to, že druhý diel musí byť iba predohra k epickému uzavretiu trilógie!