Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o hrách

Zitra jedu pro PS4pro kdyz jsem u tech nakupu konzoli.

Ale na PSVR kaslu, sice headset samotny i verim ze bych preferoval ten od sony, ale tracking je meh a nabidka sw relativne draha a znacne omezena proti pc... necasovych exkluzivit co me zajimaj mozna jedna. Tak asi setrim na Rift+Touch :D
Akurát mi kolega povedal, že Sky Link má v platenom balíčku kanál eSports TV HD, kde vysielajú 24h zápasy z hrania, zatiaľ čo to pár krát zapol tak tam bolo vždy LOL-ko, ale asi tam toho bude celkovo viac predpokladám.

Každopádne mi príde docela husté, že je taký satelitný kanál, kde frčí iba hranie hier. Niečo také by bolo IMO ešte pred nejakými 10 rokmi považované za prakticky nereálnu šialenosť.
@Walome (08.11.2016 12:41): taky mě odešel už druhý DVD přehrávač od Samsungu, a blu ray přehrávač jsme nikdy neměl, že nemám zatím 4k TV s HDR mě tak nevadí, to přijde časem jakmile zlevní výrobní technologie.

Opravdu dlouho jsem přemýšlel nad koupi PS 4, více méně celou dobu to byl můj favorit ale pak jsem si řekl, na co PS 4 když chceš, a ty chceš, jezdit auta a v ten moment bylo rozhodnuto. :) Stejně časem koupím i tu PS 4, ne nutně PRO, nintendo jasně dokazuje, že grafika není vše. I když chápu proč PRO, nejspíš bych si ji taky koupil i když....záleží jako dobře/špatně pojede GT SPort na PS 4 Slim. Pokud 60 FPS ve Full HD jako Forza Horizont3/Motorsport 6 na XOne nemám co řešit. A to by tedy měli sakra Polygony zvládnou když to zvládnou američtí Turn 10 na XOne který každý hejtuje pro slabší HW....

PS: PS 4 Slim má HDMI jen 1.1 a patch na HDR takže to není nativní HDR jako u XBOX One ale komu by dnes vadilo...
Byl jsem nedávno ve VR herně v Praze a musím říct, že je to fakt hodně libový. Např. serious sam na HTC vive, nebo horolezectví na oculusu.
Těším se až bude hardware zvládat 2x8k rozlišení...
@Rapier (06.11.2016 22:01): gratuluji k učinění rozhodnutí :)

Já se chystám na PS4 pro, sice jsem si přečet, že s tím 4K to není tak slavný, ale tak co už. Nemám si na čem přehrávat filmy :( každopádně paradoxně mě na tom PS 4 toho moc neláká, vlastně nic, ale usoudil jsem, že je to pro mě výhodnější (= levnější) než nový PC, za což se budu stydět do konce svého života :D
@Rapier (07.11.2016 22:15): Jasně že ano, co bych to byl za gamera. A souhlas do Xbonu S jdu taky :-), ještě někde splašit wii U za pohodu cenu a bude komplet tato generace.. A s dcerou, i když jede bez problému na pc, to je nej na konzoli (velká bedna, gauč, prostor)
@Mirus (07.11.2016 23:28): Zjištuji plusy a mínusy. Po levé stránce usnadnění to beru :) + taky to, že když klikneš dole na seznamu na hru vpravo se ukážou obrázky, takže sláva nemusím hru rozklikákavat :) a tak dále

Jenže :(
- Pořád neopravili bug u free to play, když dám na stránku 2 3 4 sekne se to. Na mozile mi to ukáže jen 4 nejnovější hry vydané.
U druhého prohlížeče mám taky jen 4 nejnovější.
@Rapier (07.11.2016 22:15): Já mám asi měsíc 3DS, ale zatím jsem na něm hrál jen asi 100 hodin Pokémon X :D Mám tu ještě připravenou Zeldu ALBW, ale počkám si, až mě omrzí Pokémoni, což teda asi ještě chvíli nehrozí, když za chvíli tu máme Pokémon Sun/Moon.
@Rapier (07.11.2016 22:15): ja napriklad mam X360 ale moc ho nehravam, v kresle pri pc mi je pohodlnejsie. Rovnako mi stale nejde do ruky ovladanie na joypade niektorych hier, zial to si nezvyknem :(
Mozno raz ked uz nebudu prachy na novy PC si zadovazim XONE :D
@Rapier (07.11.2016 22:15): Já po konzoli netoužím, ale takoví Skylanders nebo LEGO Dimensions jako konzolové exkluzivity by se hodily. Synátor ale zas tak moc nehraje, nicméně třeba časem uvidíme.
Ale bratr hraje Dooma 2016 na Playstationu, barbar jeden :-)


@Crash (07.11.2016 17:46): přesně tak. :) Kacíř jeden!
Ale teď vážně to tu nikdo nemá PS 3/4 nebo XBOX 360/One či snad Wii U nebo 3DS?

Mám rodinku a tak přínos konzole vidím, ve faktu, že když mě 5 letá dcera řekne: Tati to jsou moc pěkné auta (to jsem nadšeně sledoval video s Forza Horizont 3 a FM 6), to bych si ráda zajezdila....a já na to, no neboj na štědrý den si taťka s Tebou zajezdí. :) Osobně vidím v konzoli skvělý potenciál jak zabavit děti, tatínka a s Lego hrami snad i manželku. :) No uvidíme, manželka je k hraní rezistentní. :)
@Kunick (07.11.2016 22:02): tak já bych samozřejmě chtěl moc Nintendo 3DS, už jenom kvůli Zeldě o které pějí všichni bezmeznou chválu až na mého PC hardcore známeho na kterého je cokoliv na Nintendo je omalovánka a Zelda není RPG a vše na konzolích obecně jsou jen rubačky - tedy ne RPG :) Pokud nepočítáme Skyrim Special Edition. :)
@Bodkin (07.11.2016 00:26): ale jo uvažoval akorát, že nechce se mi cpát do konzole, která podle všeho bude počítač s vyměnitelnými komponenty 20k. To už bych si mohl koupit X 1060 a vlastně celé nové PC ale o grafice hry jen nejsou. Raději si dopřeji Uncharted na PS 4 Slim než vůbec.
@Indian (06.11.2016 23:39): aha tak já se snažil přidat Forza Mororsport 6 hru do Databáze her a bylo to zamítnuto (nějak mě to nedošlo) s tím, že zatím nejsou konzole podporovány ale měly by být. Pak by to byl vážně domov všech hráčů videoher. :)

PS: a já si furt říkal proč tu není NHL 17 nebo Gran Turismo série. Tak sna bude.

PPS: nikomu to neříkej ale mám hrozně rád stealth hry - speciálně u Thiefa 1 a Sama Fishera 1 jsem strávil část mládí, takže odkaz pokud to chápu dobře tak si konečně zahraji Metal Gear Solid 1-3!
@Richmond (07.11.2016 15:50): no tak na to mám notebook a stolní PC. :) Dobře ty. :)
To mě připomíná, že bych konečně mohl do vánoc dohrát tu kampaň v F-22 Total Air War. Teď jsem nějak nestíhal, sama práce.

PS: tajně se na něj chodím dívat do skříně ale manželka mě nedovolila jej rozbalit dříve než na štědrý den. TO víš ježíšek.
@Indian (06.11.2016 23:39): Hahahaha, celý dva lidi s Xboxem, hahahahaha. :Odchází zase hrát bloodborne, které ho kupodivu chytilo, čert aby to vzal:

@Rapier (06.11.2016 22:01): Já naštěstí nemám rád závodní hry, takže nemůžu udělat osudovou chybu jako ty, ale nepřemýšlel jsi, že bys ještě rok vydržel na toho Xboxího Škorpióna, či jak se ta 'super konzole' od MS jmenuje?
Tak letos už Ježíšek neodolal a přinese mi 24. Prosince Xbox One S s FIFA 17/1TB HDD a ovladačem zdarma navíc, mojí první konzoli od dob ruské Chobotnice a, že už je to panečku let!

Důvod?! Bez ohledu na slabší HW, pokud pominu multimediální funkce Xbox One S jako plná podpora HDR, HDMI 2.0, tak hlavním důvodem je především koupě momentálně bezkonkurenčně nejlepší závodní hry Forza Motorsport 6, a později jistě dojde i na duchovního nástupce legendarní závodní série NSF 1-5, tzn. Forza Horizont 2/3 (vím, že FH3 je i na PC ale obávám se, že nemám PC HW na 60fps ve Full HD).

Zvažoval jsem velmi dlouho zdali pořídit PS 4, PS 4 PRO nebo Xbox One S, protože na PS4 to byla především série Uncharted 1-4, Last of Us a BloodBorne, která byla hlavním tahákem pro pořízení konzole od Sony..... Jenže bohužel (nebo bohudík záleží z jakého úhlu pohledu se na to člověk podívá - z pohledu konkurence série Gran Turismo určitě bohudík!) závodní hry jsou dnes s velkou převahou nejlepší na XO.

Drive Club, na kterém se mimochodem podílel herní veterán Martin Kenwright (DID) na konkurenční PS4 je grafická orgie - zkoušel jsme v prodejně Sony a JRC ale není to Grand Turismo 6, které Polygony jak "naschvál" vydali na dosluhující PS 3, přestože PS 4 už byla v prodeji.

Marně jsem 3 roky doufal, že vyjde GT 7 na PS 4....stále nic až na jaře 2017 - teoreticky pokud nebude zase odloženo vyjde GT Sport. Kdo ví jak dopadne Gran Turismo Sport, osobně mám silné podezření ze všeho co Pologony zatím prezentují, že to bude především pro-gammingový MP titul bez nebo se značně ořezanou kariérou podobně jako GT Academy.
Pokud se to ale povede, tak zatnu zuby, zarobím přesčasy a PS 4 PRO s GT Sport to jistí, nezastaví mě už nic.... tedy pokud to vyjde (jako hra po druhém nebo vlastně už třetím odkladu) a vyjde (jako, že to bude mít plnohodnotnou single player kariéru alá GT).

Jistě, že mě zlákalo NHL 17 (jen na konzolích), HALO sérii asi zkusím a Gear of War to bude můj šálek kávy. Překvapilo mě, že XO umí zpětnou kompatibilitu se spoustou Xbox 360 her a, že tam je zadarmo plně funkční emulátor na NES, SNES, GENESIS, GAMEBOY and ADVANCE systems odkaz, takový sympatický malý bonus, který konkurence nenabízí.

No ale zpět k té Forze Motorsport 6, poprvé jsem viděl nový Xbox One na TechED 2014 v Houstonu a už tehdy mě Forza Motorsport 5 a Pražský okruh učaroval :) Zkusil jsem to - poprvé v životě držel xbox ovladač v ruce a kluci od Microsoftu tam asi měli hodně hardcore nastavení, protože si pamatuji, že jsem na nějakém okruhu po rovince hned v první zatáčce skončil mimo trať....., nicméně jsem prostě simulátor pozitivní a auta, koho by to nebralo, že? :)

Mimochodem mám nějak štěstí na ten XBOX (asi je mi souzený :) ), poprvé jsem viděl XBOX 360 a zkoušel Kinect v Praze na MS Days, kde měl premiéru v ČR, Kinect mě tenkrát nadchnul, akorát mě pak chyběla sprcha, člověk se pěkně u toho skákaní a máchání zapotil. A vlastně tam jsem vůbec poprvé viděl nějakou mě tehdy neznámou Forzu Motorsport 3 nebo 4.

No a včera večer v Elektro Worldu jsem viděl Xbox ONe a zahrál si demo, dva okruhy jeden na suchu, druhý na vodě ve Forza Motosport 6, mimochodem evidentně z povolenými snad všemi asistenty, protože já ovladačem téměř nepolíbený jsem dojel oba závody jako druhý... :) plus demo Forza Horizont 2 a bylo rozhodnuto.

Vždycky jsem chtěl mít možnost výběru. Udělat ten první krok bývá nejtěžší.

Poslouchat v práci kolegy jak fňukají na konzole, že díky nim grafika stagnuje (a jejich nadupané X 1060/1070/1080 se flákají) a, že přece nebudou podporovat hry na konzolích, které v případě Battlefield 1 snižují dynamicky rozlišení (viz. známá kauza) to může přeci jen .... vy víte kdo. Ten jehož jméno se nesmí vyslovit. Pšt!

A pak, v posledním Levelu byl článek o nových grafických kartách a autor tam zmiňoval, že zná osobně několik "smutných" případů co už rezignovali na neustále sliby a upgrady na PC - upřímně aféra asynchronní shadery AMD vs Nvidia, viz moje GF 960/GF 840M která je zrovna moc neumí mě už taky hnula žlučí, kdo má pořád měnit GPU, když procesor je se mnou už 6 let! A tak jsem podlehl té konzolové mafii a nechal se ukecat. :)
Budu muset přežít uštěpačné řeči známého, že konzole jsou málo výkonné a že auta ho nebaví a Uncharted/Last of Us považuje za interaktivní střílečku. Nu což, někdo má rád vdolky a jiný holky. :)

Prostě ať si říká kdo chce co chce, tak nejlepší mid-core automobilová simulátor (v to počítám i Grand Turismo) je na momentálně už min. 3 roky na Xbox One.

PS: za dobu co mám Intel i-5 2400 Sandy Bridge, přetaktovaný, jsem už stihl vyměnit 3 GPU: Sapphire ATI HD 6850 2GB, MSI Radeon R9 270X 2GB a MSI GF 960 2GB Gaming.
To mě silně připomíná 90. léta minulého století, kdy jsem dělal upgrady každý rok a CPU měnil jako ponožky o GPU radši ani nemluvě, ty zastaraly v okamžiku koupě a příchodu nové Direct X technologi, zvlášť nemůžu zapomenout na Oblivion s HDR kdy rázem má high-end ATI 9800 PRO byla k ničemu, protože rozdíl bez HDR a s HDR, to bylo jako bez 3 Dfx a s 3 Dfx. Pamětníci ví.

Na tyhle vánoce se už vážně těším, jako malej kluk. Kruh se uzavřel. :)
Začal jsem na konzoli a ke konzoli se po 20+ létech vrátím. :)

PS: samozřejmě, že budu hrát nadále i na PC. Těch starých pecek z 90 let minulého století mám tolik nedohraných, že mám zábavu na dalších 10 let, nejmíň.
Takovy dotaz, treba nekdo pozna, na kterou hru se snazim vzpomenout:

- fotbalova simulace (kopana/soccer)
- DOS
- jednim z tymu bylo Ceskoslovensko, ale protoze anglicky nazev byl moc dlouhy, hra zobrazovala na in-game panelech jen "CZECH-VAKIA"

(cimz bych rekl, ze titul pochazi nejpozdeji z roku 1992 (pripadne jeste 93).

Byla to simulace zapasu na hristi, zadny manager.

Asi to bylo neco tehdy znameho/rozsireneho, u otce v praci to meli nainstalovane spolu s Prince of Persia, Block out a nejakou verzi Tetrisu. Protoze meli tehdy jeste cernobile monitory, tak si nevzpominam na zadny jiny vizualni prvek...