Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

No asi takhle. Striktně dle pravidel jsou tyhle příspěvky offtopic a Tulareanus byl v právu, když proti tomu zasáhl. Na druhou stranu bylo takovým nepsaným pravidlem, že se tu podobné osobní příspěvky oznamující svatby, děti atd. a následné diskuze v tomto tématu tolerovaly. Koneckonců není to tak dávno, co tu něco podobného proběhlo a žádný moderátor to neřešil (jako obvykle).

Takže bychom si asi měli říct, jestli to tu budeme nadále tolerovat anebo na to třeba založíme nějakou dedikovanou diskuzi ("Život"?), protože spousta lidí tu potřebu sdílet své životní milníky v komunitě, kde se dlouhodobě pohybuje a kde mají třeba spoustu přátel, zkrátka má a není na tom vlastně nic špatného - vlastně bychom v tomhle byli tak trochu proti sobě, pokud bychom se jim v tom snažili za každou cenu zabránit.
Diskuze na téma očkování sem nepatří, ale na jednom postu, který odkazuje k narození potomka nevidím taky nic špatného. Právě události členů komunity jako počet let na databázi, splnění těžkého achievementu, nějaký hezký počet bodů, ale i klidně události osobnějšího rázu jako svatba či narození potomka pasují nejlíp do téhle diskuze a nevidím důvod, proč si navzájem nevyjádřit uznání, radost nebo prostě jen popřát či pochválit.
@ntz (26.04.2021 18:33): Tak asi tě nepřekvapí, že i členové týmu mají různé názory. Ovšem tohle je imo taková prkotina, že si na tuhle diskuzi zítra nikdo ani nevzpomene, tak netřeba nějaký uvážený jednotný postup. Tul snad promine. :)

Každopádně když se vyjádřil už i @Fingon, tak bych to zde tedy jako moderátor ukončil a poprosím dál tohle téma nerozvíjet. Díky.
Tímto bych rád poděkoval všem, kteří se mě zastali, jakožto i těm, kteří mi vyjádřili soustrast(:-p). Důvody, které mě vedly k napsání toho příspěvku zde již padly, pokud by to někoho zajímalo, tak šibeniční humor je můj obranný mechanizmus, ale udělat vtípek pro mně bylo méně důležité, než oznámit důvod mé případné permanentní absence (pevně doufám, že mám větší šanci s vakcínou, než bez ní, ale vzhledem k tomu, jak to zklátilo švagra, který je mladší a v lepší fyzické kondici, obavy jsou rozhodně na místě). Uznávám, že tu už nejsem tak aktivní, jako dřív a moje měsíční příspěvky na chod databáze nejspíš nikoho nevytrhnou (a nejspíš by pokračovaly ještě několik měsíců po mém případném odchodu na věčnost:-P - sorry:-).

Budu-li cítit potřebu (a budu toho schopen - sorry), budu směřovat své případné příspěvky o účincích vakcíny na mou osobu do diskuze o Vědy a techniky. Existence ostatních diskuzních vláken je mi známa a čas od času tam stále přispívám, toho si Gordon všimnout mohl.

Každopádně jsem nečekal, že se tu kolem zvedne takové pobouření a tolik reakcí. Tak já zase zalezu do nory...
ted se musim Tula zastat ... sice tedka predvedl trosku trigger-happy moderatora, koupil to ale zpet neadekvatne moc ... treba co pise @Fritol: nize spis snad melo jit skrze PM ... mate drzet za jeden provaz jakozto zelene opanackovanej team .. ja za sebe rikam, ze pri cteni originalniho Fingonovo prispevku (jeste pred tim, nez napsal Tul) se mi taky rozsvitilo cervena alert dioda, kterou vyvolavaj slova jako vakcina, vybuch, cernoch, netopyr, hrad a jine ... sak sami vite co se tady deje pokud by nas daddy Tul, Memphis, MCZ, ty a jini nehlidali ...
a to já bych se zase chtěl pochlubit, že se mi po 13 letech na databázi podařilo zrovna teď splnit achievement umění kooperace :-) Mám tady 10 přátel, moc tuhle featuru nevyužívám a valná většina z těch přátel se sem nehlásí moc často, takže úžasný.

Ale abych nebyl úplně off topic, tak já jdu na očkování v pátek a doufám, že to AZ nebude, plánuju na dh chodit i nadále, ačkoliv umřít můžu taky, protože mám už 2 týdny rýmičku, ale myslím, že to není infekčního původu. Tož tak.
@Garret (26.04.2021 17:58): Tiež si myslím, že by som to hlasovanie prehral. :) Ja som ZA komunitu, nechcem, aby to vyznelo, že nie. Ale v rámci komunity máme na zrazy diskusiu, máme diskusiu na koníčky, na kultúru, na to, že keď niekto chce nejak obohatiť komunitu tipom alebo názorom alebo užitočnou informáciou, tak má na to priestor. Alebo keď sa chce niečo spýtať alebo poradiť. Lenže ten post nespadá ani do jednej z tých kategórii.
@Tulareanus (26.04.2021 17:40): Wtf Tule co ti je poslední dobou, nějaký agresivní. :D

Kdyby tu kterýkoliv jiný uživatel napsal, že se tu pár let neukáže, protože nebude mít internet, tak je to dle tebe také offtopic? Imo normální. Dřív nebo později by se ostatní ptali, co se s tím oním uživatelem stalo a kde myslíš, že by směřovali své otázky? No přesně do téhle diskuze, protože uživatelé jaksi souvisí s databází. Bohužel zde jaksi vhodnější diskuze na podobné vtípky už pár let nemáme...

Fingon nám tu tedy napsal jenom neškodný vtip o tom, že možná umře. Tak teda napíšeme klasické F a pokračujem... Netřeba z toho dělat vědu. Nehledě na to, že se tu aktuálně nic jiného neřešilo, tudíž to ani nepřerušilo spamem žádnou důležitou diskuzi.

Kdyby tu o svém očkování začalo informovat více lidí, tak souhlas, ale tu tvou podrážděnou reakci na jeden neškodný příspěvek opravdu nechápu a jediný, kdo tu teď rozjel zbytečný spam, jsi paradoxně ty.
@H34D (26.04.2021 17:45): tak předně má více bodů než ty, takže jsi méně významný. ale jsem si jistý, že kdyby bylo hlasování, jestli si významnější ty nebo Tul, s přehledem to vyhraješ. 

@Tulareanus (26.04.2021 17:40): komunita je věc související s chodem DH, Fingon je součástí komunity, takže je tady správně. sám zmiňuješ, že na AZ umírají tisíce. možná miliony! psali to na internetu Fingon má taky svoje pochybnosti, proto nám to řekl předem, kdyby náhodou... nevidím na tom nic špatného.
@Eru (26.04.2021 17:30): Jasné možno nepríde, lebo na astra zenecu umierajú tisíce ľudí...oh, wait.
Bol si VIPko, tak by si mohol vedieť, že je to offtopic a že na to táto diskusia neslúži. To tu teraz všetci budeme informovať o svojom očkovaní, o našich deťoch, narodeninách a meninách a podobne?

@Garret (26.04.2021 17:23): Ale no ujo, takto ma ťahať za slovíčko. :)

Mňa by skôr zaujímalo, koľko "zastáncov informatívnosti" si vôbec niekedy s Fingonom vymenili nejaké PM alebo sa bavili mimo DH o osobných veciach...

Každopádne táto diskusia slúži na všeobecne informácie o chode DH a veciach s tým súvisiacimi. A preto by bolo fajn, keby to tak bolo aj naďalej. Kto vidí v nedostatku takýchto osobných informácii problém, môže využiť funkciu súkromnej pošty alebo si navzájom vypýtať kontakt mimo DH. Easy.
Ja v tom Tula chapu ... Jsou urcita klicova slova a terminy, jejichz pouzivani zde na databazi se rovna ekvivalentu hry skupiny 3-letych deti v domecku postavenem z knih s takovejma tema velkejma krbovejma zapalkama .. ja kdyz si precetl ten Fingonuv prispevek, tak jsem mel chut taky nejak "vtipne" reagovat, radsi jsem to ale nechal bejt ...
@Tulareanus (26.04.2021 17:16): Fingon ani já si na nic nestěžujeme. Oba jsme pouze konstatovali, jak to je.

Významný uživatel DH, píše do diskuze o DH, že už se na DH možná neobjeví. A proč. Nic víc v tom nehledej.
Jakoby mi malé dítě a novorozeně a s tím spojený stres a nevyspání nestačily, nechal jsem si do sebe napíchnout AstruZenecu. Tak kdybych se už neobjevil, tak víte proč:-p
Tak nevím, nakupoval jsem na Humble a nemohl jsem při nákupu vůbec najít volbu, kam jdou peníze. Nemají tam nějakou změnu v partnerském programu?
Kdeyz ted hodim nejakej link, tak je mrtvej a musim ho ozivit Ctrl+1... To tak bude na furt, nebo je to chyba?

Firefox - klub vyvolenych :)
Budu progresivni a navrhoval bych, aby zde na DH, vznikla pozice "manažera diverzity". Web jako DH musi jit s dobou :)
@Strady (14.04.2021 23:35): Viz má zpráva.

@Gordon (14.04.2021 23:50): Zrovna za tyhle chyby zřejmě Tiny přímo nemůže; je to problém toho, že se text pravděpodobně kopíruje odjinud a pak se s ním vloží neplatné (nevalidní) html. A je trochu problém odlišit, co přesně by se mělo odfiltrovat a co ne (neplatný html kód může být i validní).
Kontrolní otázka, po dlouhé době jsem přidal hru a jedná se o DLC pro Streets Of Rage 4 = Mr. X Nightmare.
Co se dává když je to bezplatné DLC? Placená? Freware?
@El_Banato (14.04.2021 18:23): uplne v pohode ;), ze jsi ulicnik jsem rekl v ramci naprosto odlehceneho tonu

@TombSpirit (14.04.2021 17:51): nikdo nic takoveho nema .... vsechny obchody proste maj u her support Windows (obrazek okynka), OSX (obrazek jablicka) a Linux (obrazek tucnaka), nic vic netreba ...

drive tady na mou hlavu padl argument, ze jsem tady jedinej (s Linuxem) kdo to chce .. ted mi prosim reknete, pro kolik lidi (a co to vubec wtf je :D) sou tady platformy aka: Stadia, NGage, Mainframe, WSwan, SAMC, FMT a dalsi ... hlavne ze tam chybi OSX a Linux ... sorry jako, dyk to je uplne parodicke :D