Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

No, už nemůžu se dočkat, až nás budou anonymní trollové žalovat za to, že jim mažeme příspěvky.
@Zx Atari 500 (30.04.2021 15:38): Pokud to dobře čtu, tak by šel sedět jen Memphis :) Ale vážně, nepřijde mi to úplně jako dobrej návrh. No, ale kdyby hrozilo, že by tu vážně bylo 100000 lidí, tak se kdyžtak promažou odumřelý mulťáky a klidně několik let neaktivní uživatelé a bude zas dobře ;)
@Zx Atari 500 (30.04.2021 15:38): Kde je politická diskuze, když jí potřebujeme? :D

Každopádně jde o první čtení, a navrh jde do výborů. Čeká ho tak ještě mnoho a mnoho projednávání - teda nečeká, vzhledem k faktum, že všechny návrhy, které nejsou schváleny do voleb padají pod stůl ..
@jarek.p (30.04.2021 14:49): Já bych si občas i nějaké lama věci (páč tomu nerozumím) o Linuxu přečetl - tak proč ne? Alespoň se v té speciální diskuzi nebude @ntz sám bát. :)

Třeba své mamce jsem na její obstarožní notebook nainstaloval Linux Mint a totálně zasekaný a reálně nepoužitelný notebook s Windows 10 se proměnil ve svižný stroj s Linuxem.
Nechtěli byste založit speciální diskuzi věnující se výhradně a pouze linuxu? ntz by si tam mohl psát své elaboráty, které nikoho nezajímají a tady bychom se mohli věnovat důležitějším tématům.
@Jab (30.04.2021 07:23):
1) jeste jeden linuxak tu je, videl jsem ho .. (:D) 
2) nemyslel jsem uplne stare, myslel jsem treba takovou tu xp eru, pod kazdou z tech her je vzdycky X knouralu, ze jim hra ve win 10 nejde .. Tim jsem chtel rict, ze stejny knourani z principu muzou delat linuxaci, ze jednomu to nejde v ubuntu a druhymu zase jo
3) Zde je screenshot s mejma hrama z GOGu, ktery nativne suporti Linux https://i.imgur.com/BnittYc.png .. Neni to uplne malo .. Realne se tech her da hra jeste vic (ve wine), o tom ale nemluvim a ani to neresim
4) Stitky vitam .. je dobre, ze se narovnava hnusne homofobni prostredi, kdy si z nas Linuxaku kazdej dela akorat pr*el .. podle me by mel bejt nejakej special ramecek na hlavni strance zde na DBH, ktery by se venoval linuxovym hram a linuxakum, v DBH teamu by mel bejt povinne nejakej linuxak a windowsaci by se hromadne meli linuxakum omluvit
@ntz (29.04.2021 20:49): Můžeš mi dát příklad takové diskuze? Staré hry má totiž gog rovnou v dosboxu. Že to autoři pro linux vydali je gró. Ale vzhledem k té "udělej si sám" mentalitě linuxu to (že hra pro linux není vydána) přeci nepostihuje celou tu platformu. A trochu by to bylo i proti jejímu "jádru", které počítá s tím, že si to vyřeší i sám uživatel. Viz i ta AMD vs Nvidia diferenciace. K tomu jsou i ta videa. Božské štítky to tu samozřejmě vyřeší. Protože ten tag samotný opravdu nebude odpovídat realitě a bude to jen o tom, že "to někde píší". Ta větší variabilita možností v tomto u Linuxu je. A vzhledem k té výše uvedené mentalitě je i logická. Ostatně... Jakmile se tu objeví druhý uživatel linuxu (teoreticky opravdu můžete být v ČR i dva, co na tom hrají), tak dost možná bude mít jiný názor. A bude chtít tu variabilitu postihnout. Ono je to těžké, když je tu hlas linux herní komunity reprezentován jen tebou. ;)
@Jab (29.04.2021 18:00): resis blbosti ... precti si diskusi napr. na GOGu u spousty starsich her .. temer u kazde tam nekdo i vic lidi tvrdi, ze to nefunguje na windows 10 napr. Jestli to funguje v suse nebo ubuntu nikdo neresi, bud to ma build pro linux a nebo nema
@Jab (29.04.2021 18:00): Na to si dovolím odpovědět bez jakékoliv diskuze se správci, neb se mnou budou jistě souhlasit.

Pokud by Linux přibyl jako "platforma", tak by určující bylo, že někde na wiki, steamu nebo gamefaqs bude uvedeno datum vydání Linux verze hry. Jaká verze už by nehrálo roli, neboť to opravdu není v našich silách kontrolovat.

Funkčnost na jednotlivých verzích vyřeší štítky poměrně jednoduše pak, pokud se je tedy někomu bude chtít doplňovat.
https://www.youtube.com/watch?v=Co6FePZoNgE
https://www.youtube.com/watch?v=6T_-HMkgxt0

Btw napadlo mě ještě k tomu Linuxu... Jde o OS s kvantem různých verzí s různými názvy. I to, co by třebas na steamu pod Linuxem nefungovalo, jde v jednotlivých verzích spustit. Tzn. pokud by na DH přímo byl Linux jako platforma, tak by ten tag u her byl jen velmi orientační. Která platforma by pak byla ta určující? Právě to Ubuntu?

Další "diferenciace" je pak (viz videa) grafická karta. S AMD grafárnou toho bude chodit pod Linuxem více jak s Nvdií.
@Zx Atari 500 (27.04.2021 21:35): Přitom bys jí moh poskytnout tolik her na procvičování angličtiny. Smutné. Mě napsala za svou krátkou kariéru celkem třikrát, ale nebyl jsem odpoledne online, tak jsem nemohl reagovat a pak už bylo pozdě :/
Rovnež jsem obdržel tu ptákovinu od Cindybebey a chci se jen optat, zda lze nějakým způsobem tuto „konverzaci” z pošty zcela odstranit. Nějak mazání došlé pošty/konverzace nemohu najít. Díky předem za jakékoli info. :c)
Dnes mi do pošty přišel krásný dopis od uživatele Cindybebey:

Ahoj nejdražší,
Do You Speak English? je mi potěšením se s vámi setkat. Jmenuji se Rezabeth Mamby. Rád se s vámi seznámím. Jsem romantický a zábavný. Přečetl jsem si váš profil a opravdu bych vám chtěl ukázat svůj zájem. Hledám skutečné a smysluplné důvěrné vztahy s láskou, vášní a romantikou. Prosím, budu rád, když mi pošlete e-mail na mou soukromou e-mailovou adresu (arezabeth@gmail.com). Pošlu vám své fotografie a řeknu vám více o sobě a mých budoucích plánech. Spousta lásky, jak doufám, že se vám brzy ozvu.
arezabeth@gmail.com
Slečno Rezabeth.

Tak kdyby někdo měl zájem kliďas přenechám Já totiž I Dont speak English :DD
@Gordon (27.04.2021 15:17): Nenapsal jsi totiž přesný čas ani místo, kdy a na kterém přechodu budeš :)

Teď ale vážně, diskuzi na tohle téma si už odpusťte. Za mě je určitě v pořádku, když se zde oznámí svatba, narození potomka, zvládnutí maturity/titulu, ale kdo kdy chodí na nákup nebo na očkování opravdu ne.
@MCZ (26.04.2021 19:08): nebo by se to dalo udělat tak, že se úplně obejde systém a prostě jeden dobrovolník nabídne svou diskusi v profilu pro tyto účely a zájemci o tento obsah tam budou chodit :-)
Zítra jdu nakoupit a po cestě je přechod, tak se může stát, že mě zajede auto, statisticky je to větší pravděpodobnost než umrtí na očkování. Tak abyste jen věděli kdybych sem už nepřišel.
@Eru (26.04.2021 18:29): Proč cítím, že nejvýznamnějším faktorem "významného uživatele" je to, že přispívá? :) Jinak na jednu stranu chápu pointu, na druhou stranu jsem odjakživa poukazoval na to, že komunita by měla podle mě fungovat na principu rovnosti mezi všemi. V momentě, kdy se bude poukazovat na to, že někdo je "významný", někdo je moderátor, někdo je kamarád majitele, tak je to cesta do pekel. Ten tvůj první post naznačoval rovnítko mezi tím, že "významný" uživatel může upozorňovat na kraviny typu očkování a mě se nelíbí, proč by v tom mělo hrát roli to, že je "významný". Buď na to může upozorňovat každý nebo nikdo.

Co se týče mého názoru, Fingonův post bych označil spíše za off-topic, který sem spíše nepatří a Tulareanus byl podle mě v právu. Nicméně mně ten post nevadil, nepobouřil, nemazal bych ho. :)
@MCZ (26.04.2021 19:08): takové vlákno je tu za mě zbytečný. Před tímhle příspěvkem bylo pět dní ticho (21.4.) a předtím dalších šest dnů, kdy se tu nediskutovalo (15.6.), takže příspěvků tu žádný přehršle nejsou a nevidím při těchhle parametrech důvod měnit něco, co tu v klidu přes deset let funguje.
@MCZ (26.04.2021 19:08): presne tak, zalozil bych neco jako Zivot ... je tu jiste spousta nasich kamaradu a kamaradek, co by radi diskutovali na temata, ktera je trapi, jako napr. skladovani traskavin, chemicke vlastnosti ruznych vakcin, temata spojena s dotacemi a nebo zajimave diskuse na tema dredy a politka
No asi takhle. Striktně dle pravidel jsou tyhle příspěvky offtopic a Tulareanus byl v právu, když proti tomu zasáhl. Na druhou stranu bylo takovým nepsaným pravidlem, že se tu podobné osobní příspěvky oznamující svatby, děti atd. a následné diskuze v tomto tématu tolerovaly. Koneckonců není to tak dávno, co tu něco podobného proběhlo a žádný moderátor to neřešil (jako obvykle).

Takže bychom si asi měli říct, jestli to tu budeme nadále tolerovat anebo na to třeba založíme nějakou dedikovanou diskuzi ("Život"?), protože spousta lidí tu potřebu sdílet své životní milníky v komunitě, kde se dlouhodobě pohybuje a kde mají třeba spoustu přátel, zkrátka má a není na tom vlastně nic špatného - vlastně bychom v tomhle byli tak trochu proti sobě, pokud bychom se jim v tom snažili za každou cenu zabránit.
Diskuze na téma očkování sem nepatří, ale na jednom postu, který odkazuje k narození potomka nevidím taky nic špatného. Právě události členů komunity jako počet let na databázi, splnění těžkého achievementu, nějaký hezký počet bodů, ale i klidně události osobnějšího rázu jako svatba či narození potomka pasují nejlíp do téhle diskuze a nevidím důvod, proč si navzájem nevyjádřit uznání, radost nebo prostě jen popřát či pochválit.
@ntz (26.04.2021 18:33): Tak asi tě nepřekvapí, že i členové týmu mají různé názory. Ovšem tohle je imo taková prkotina, že si na tuhle diskuzi zítra nikdo ani nevzpomene, tak netřeba nějaký uvážený jednotný postup. Tul snad promine. :)

Každopádně když se vyjádřil už i @Fingon, tak bych to zde tedy jako moderátor ukončil a poprosím dál tohle téma nerozvíjet. Díky.
Tímto bych rád poděkoval všem, kteří se mě zastali, jakožto i těm, kteří mi vyjádřili soustrast(:-p). Důvody, které mě vedly k napsání toho příspěvku zde již padly, pokud by to někoho zajímalo, tak šibeniční humor je můj obranný mechanizmus, ale udělat vtípek pro mně bylo méně důležité, než oznámit důvod mé případné permanentní absence (pevně doufám, že mám větší šanci s vakcínou, než bez ní, ale vzhledem k tomu, jak to zklátilo švagra, který je mladší a v lepší fyzické kondici, obavy jsou rozhodně na místě). Uznávám, že tu už nejsem tak aktivní, jako dřív a moje měsíční příspěvky na chod databáze nejspíš nikoho nevytrhnou (a nejspíš by pokračovaly ještě několik měsíců po mém případném odchodu na věčnost:-P - sorry:-).

Budu-li cítit potřebu (a budu toho schopen - sorry), budu směřovat své případné příspěvky o účincích vakcíny na mou osobu do diskuze o Vědy a techniky. Existence ostatních diskuzních vláken je mi známa a čas od času tam stále přispívám, toho si Gordon všimnout mohl.

Každopádně jsem nečekal, že se tu kolem zvedne takové pobouření a tolik reakcí. Tak já zase zalezu do nory...
ted se musim Tula zastat ... sice tedka predvedl trosku trigger-happy moderatora, koupil to ale zpet neadekvatne moc ... treba co pise @Fritol: nize spis snad melo jit skrze PM ... mate drzet za jeden provaz jakozto zelene opanackovanej team .. ja za sebe rikam, ze pri cteni originalniho Fingonovo prispevku (jeste pred tim, nez napsal Tul) se mi taky rozsvitilo cervena alert dioda, kterou vyvolavaj slova jako vakcina, vybuch, cernoch, netopyr, hrad a jine ... sak sami vite co se tady deje pokud by nas daddy Tul, Memphis, MCZ, ty a jini nehlidali ...
a to já bych se zase chtěl pochlubit, že se mi po 13 letech na databázi podařilo zrovna teď splnit achievement umění kooperace :-) Mám tady 10 přátel, moc tuhle featuru nevyužívám a valná většina z těch přátel se sem nehlásí moc často, takže úžasný.

Ale abych nebyl úplně off topic, tak já jdu na očkování v pátek a doufám, že to AZ nebude, plánuju na dh chodit i nadále, ačkoliv umřít můžu taky, protože mám už 2 týdny rýmičku, ale myslím, že to není infekčního původu. Tož tak.