Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

@oldgamer89 (12.04.2020 19:07): hezka nabidka, ale mam obavu ze ta spoluprace a predavani informaci by zabrala stejnou dobu a slo by o dalsi zadrhel a opruz ktery by k nicemu nevedl :) jestli mas na pridani 90 her, tak mas co delat i tak. Ale mozna az neco budu pridavat tak se na tebe obratim. Pomoc obvykle uvitam, Frita by mohl vypravet :)
Ja nebyl schopen pridat ani FF7 remake, a to jsem fakt strasne chtel :(
@Popcorn (12.04.2020 18:57): Jestli se bavíme o popisku, tak ano. Jestli se bavíme o objektivních faktech jako název, datum vydání a žánr, tak tam by k nějaké automatizaci na předvyplnění informací dojít mohlo, minimálně za pomoci Steam nebo MobyGames API. Ale to by v současném stavu, kdy vyžadujeme popisky, ušetřilo při přidávání jen minimum času.
@Charllize (12.04.2020 19:04): aha rozumím. No já musím do 4.12.2020 přidat ještě 90 her, tak kdybys chtěl s těmi japonskými rpg pomoct tak se můžeme nějak domluvit :) popisky mi sice trvají, ale vzhledem k tomu, že sedím kvůli pandemii (:D to mě vždy rozesměje) už dlouho doma a dlouho sedět ještě budu..mám prostor :)
@oldgamer89 (12.04.2020 18:59): Tak u me osobne to je skoda. Ja bych pridal desitky japonskych rpg co tu nejsou a nejspis ani nikdy nebudou, ale pri predstave ze u kazdeho budu vyhledavat veci na sestaveni popisku je neco k cemu se donutim tak 2x za rok, coz pri mem veku vypada ze to do smrti nestihnu :)
@jazz1 (12.04.2020 18:47): Tohle je dlouhatánské fórum a myslím že není v lidských silách vědět, co se tu jak často řeší, pokud tu vyloženě nečte příspěvky každý den. Já do diskuse třeba zabloudím fakt málokdy.

@Ronik (12.04.2020 18:51): Tomu natahování z jiných zdrojů brání primárně licence těch informací, co?
Přidávání her bez popisků by samozřejmě mělo svoje výhody i nevýhody, ale zcela na rovinu – kdo tvrdí, že by bez popisků by nadšeně přidával, tak děkujeme, ale nebylo by to potřeba :) Pro nás i uživatele by bylo daleko rychlejší a jednodušší, kdyby se ty ostatní informace sem natahaly skripty z jiných databází a obchodů a jen se opravovaly chyby, než aby se to celé přidávalo od nuly. Takže by na uživatele stejně zbylo jen to psaní popisků.
Čemu by vadilo mít zde statistiku navíc kdo četl Vaše komentáře? I když upřímně nevím jak by se to vyhodnocovalo, to je možný pravý důvod proč to zde není. Kdo Vám dal plusko nebo mínusko ostatně vidíte ale tohle se zkrátka vyhodnocuje jednoduše. :)
@Pluto (12.04.2020 18:27): rozumím, to je v pořádku.

Ale teď třeba z hlavy zkusím nahodit popis hry Contract J.A.C.K.. Kdyby tam bylo prázdné bílé pole, dozvěděl bych se to samé..
Pozn.: zrovna tento popis budu dnes nebo zítra upravovat a rozšiřovat. A bude mě to stát 30-40 minut času u již dávno přidané hry.
@Charllize (12.04.2020 18:30): Radši ať tu není než aby tu byl jen název a odkaz. Na to nepotřebuju DH, k tomu mi stačí Google. Naopak, když tu chybí nějaká pro mě zajímavá hra a já to zjistím, tak ji sem rád přidám.
@Pluto (12.04.2020 18:27): Nojo, ale kdyz tady ta hra neni vubec stejne to musis udelat a jit nekam jinam. Takhle by jsi mel aspon zakladni informace s odkazem na ofiko stranky/steam a podobne, vcetne videii, diskuze a komentaru. Takze by to urcite bylo o dost lepsi nez vubec nic:)
@oldgamer89 (12.04.2020 18:21): Já jsem třeba na DH přišel právě proto, že o každé hře, která tu je, tak o ní najdu základní informace včetně popisku, podle kterého během chvíle poznám, oč jde. A nemusím kvuli tomu procházet další webové stránky nebo prohlížet videa.
@Tulareanus (12.04.2020 17:59): dovolím si zde úplně nesouhlasit, pokud je u hry bez popisu vyplněn název, žánr, forma, rozsah, multiplayer, datum vydání, vývojář, oficiální stránky a třeba nějaké to video (trailer, gameplay, recenze), nepotřebuji si číst mnohdy nepodstatný text o příběhu nebo o tom, kolik automobilů je ve hře k dispozici.

Je to samozřejmě jen čistě můj názor, pár her jsem již přidal, popisky jsem dal dohromady zhruba do 20 minut/1 hra a čeká mě jich ještě minimálně 90 :) Jen mě ta možnost přidávat hry bez popisů, jak zmínil kolega Popcorn, docela zaujala.
@Popcorn (12.04.2020 17:31): To, že niečo navrhne jeden človek a dvaja mu to podporia neznamená, že to chce väčšina komunity (ber to ako príklad). Pre mňa osobne sú tiež popisky dôležité, lebo vďaka ním sa orientujem v hrách, ktoré som nehral a ktoré nepoznám. Osobne neznášam, keď budem idem na imdb alebo stránku o hudbe, prípadne sa nejak cez meno interpreta/tvorcu/herca pregooglim na stránku, lebo chcem informácie a nakoniec tam je len meno a možno jeden údaj. Na takú stránku už znova nechcem ísť. A časť návštevnosti DH je aj z organického vyhľadávania ľudí, ktorí tú nie sú zaregistrovaní. Ak si vygooglia hru a nič tu o nej nenájdu, tak sa sotva budú registrovať.

A ak niekto chce veľmi hodnotiť hru, ktorá tu nie je, prečo je až taký problém urobiť ten popis a pridať ju? Veď to môže urobiť napr. pri dvoch hrách. Neverím, že sem nabehne len tak s potrebou ohodnotiť 15 hier, ktoré tú nie sú (A že je tá potreba tak veľká).
@Fritol (12.04.2020 17:16): Pokud se to řeší často, tak je to očividně něco co by část komunity ocenila. Veřejný wishlist je dobrý kompromis, minimálně by se tím ukázalo, kolik reálně existuje her, které na DH chybí kvůli "lenosti" je přidat.
@Popcorn (12.04.2020 17:11): Hele teď zcela bez srandiček. Tohle se tu řeší několikrát do roka, ovšem většina týmu je proti a nikdy se to teda nezvažovalo. Aspoň teda za dobu, co mám možnost do toho zasahovat.

Nevím jaký je postoj adminů, ale nikdy se k tomu nevyjadřovali (nebo jsem zapomněl), tudíž jsou hádám také proti.

Celkově postoj databáze je v duchu kvalita nad kvantitu.

Osobně by se mi líbil nějaký veřejný wishlist her na přidání, aby aktivní přidavači mohli kouknout po čem je poptávka. Teoreticky by za to pak mohli dostat třeba bodík navíc za splněné přání. :D
@Fritol (12.04.2020 16:10): Co takto experiment, třeba na týden povolit přidávat hry bez popisků? Best case, přibyde víc her a průběžně jim lidi popisky doplní. Worst case, vyhodnotíte že to není dobrý a profily bez popisků jedním SQL dotazem smažete...
@Jab (12.04.2020 16:42): přesně tak. Ono ať už je to kdo chce, stejně si myslím, že se časem buď sám vyblokuje nebo to tady přestane navštěvovat. Do té doby se budu u jeho příspěvků jen lehce pousmívat.
@oldgamer89 (12.04.2020 16:33): Já měl svou teorii, že jde o jednoho již vyhozeného uživatele, který se vrátil s tímhle příběhem, aby z následných reakcí poukázal, jak je DH (resp. zejména určití lidé na ní) netolerantní. Ale vzhledem k tomu minutí se cílem to bude asi ještě jinak. Nebo už je to tak "rozjeté", že už se nezastaví. Každopádně se domnívám, že je zbytečné až kontraproduktivní tomu věnovat větší pozornost.
Celkem to dává smysl. Ty lidi, co baví přidávat, třeba nebaví psát popisky. A ty, co baví psát popisky, nebaví vyhledávat data vydání a platformy. Současní přidavače baví obojí, jsou průnikem obou množin a nebo prostě jsou nuceni dělat něco, co je nebaví. U mě asi u dvou her přišla výtka, že popis je moc stručný. No tak jsem se na to vykašlal a visí mi to konceptech dodnes.
Upřímně nechci se navážet do VIP a jsou tu někteří kteří opravdu schvalují aktivně: viz Raisen, Tahriel, Ronik (omluva pokud jsem někoho opomněl a Tahrielův nick mam asi blbe a mozna si ho i s nekym pletu :D) ale je tu zase hodně kteří to mají na háku a pak tu jsou docela velké prodlevy, jeste i kvuli tomu ze nekteri uzivatele delaji strohé překlady popisů her z webů a to VIPka taky zaměstná a nedivím se že pak není chuť ani energie na další schvalování.

Proto kdyby popisky nebyli nutností, tak si myslím že by nejen byla větší chuť přidávat hry, rychleji je schvalovat a navíc se tu i najdou tací které bude dodatečné doplňování popisů bavit. Proto si myslím že by to byl dobrý krok :D
@Pluto (12.04.2020 15:02): Já se přidávám k tomu že bych možnost přidat bez popisku ocenil. Kolikrát dohraju hru, chci k ní dát hodnocení a... Není tady. Přidat hru je -- až na popisek -- otázka dvou minut. Ale napsat popisek chvíli trvá a je to za hranou toho, co "mám čas udělat teď". A nakonec to skončí tak že hru nepřidám, protože na to zapomenu. *shrug*

Jakožto uživatel bych mnohem více ocenil, aby tady hra byla bez popisku, než aby tu nebyla vůbec a nemohl bych ji vůbec ohodnotit. Stejně videa/odkazy/zajímavosti se přidávají zpětně a jsou tu, popisky by taky byly.
@Pluto (12.04.2020 15:02): To je samozrejme pravda, ze by plno her zustalo bez popisku. Ale kdyz tady ta hra neni vubec, stejne se musis podivat jinam oc jde, pripadne o plno hrach ani nevis ze existuji Takze u hry bez popisku by ses taky podival jinam, ale mohl bys diskutovat a hodnotit. Navic, diskuze, videa a komentare by to zcasti vynahradily, ten chybejici popisek. Jinak samo hra s popiskem je lepsi, to popirat nechci.
@Charllize (12.04.2020 14:52): Přidávat hry bez popisku, vznikla by z toho brzy anarchie, kde by byl akorát název hry a možná ještě platformy a datum vydání. Jakmile by šlo přidat hru bez popisku, objevila by se jich spousta, kde by pak ten popisek už nikdo nepřidal. Já jsem raději pro kvalitu než kvantitu.
@Starletka (12.04.2020 14:30): Já osobně čerpám informace o hře zejména tady. Na Steamu a jemu podobných popisy vůbec nečtu a než bych se z recenze dočetla, o čem hra je, tak se raději podívám na popis zde.
Mě by třeba zajímalo, jestli ty popisky vůbec někdo čte :D Hlavně kdyby nebylo popisků, tak je tady přidaných tak 2x víc her.
@Crash OK, nemám absolutní tušení jak jsem celou tuhle lištu mohl přehlédnout. Možná mě iDNES už vycvičil všechny lišty ignorovat. Ano, fakt to tam máte stejně jak na StackOverflow, omlouvám se.

(Ale ten bug se smajlíky fakt existuje. Zkuste si to, vložte do diskuse (na windows přes Win+.) unicodové emoji a příspěvek se v tom místě utne.)
@Popcorn (12.04.2020 13:41): Tak zrovna ty popisky na ČSFD od distributorů jsou prakticky o ničem, protože jsou to jen oslavné věty mnohdy nedávající o daném díle rozumné informace. Radši si přečtu popis, o čem hra je, popsaný vlastními slovy někým, kdo ji hrál nebo se o ni aspoň zajímá.
@Popcorn (12.04.2020 12:41): Jakto, že si nenašel žádný guideline při přidávání popisu? Vždyť, když se dostaneš na tvorbu popisu, tak to tam po pravé straně máš napsaný. Cituji:

Popis hry by měl být nezaujatý text o hře bez spojení jako "nejlepší hra všech dob" a podobně. Měl by obsahovat obecné informace o hře, popis základních herních principů a popřípadě nastíněný příběh.

Popis hry musí obsahovat diakritiku.

Optimální délka popisku činí 2-3 odstavce (každý jen o několika větách). Pro lepší představu, jak by měl popisek vypadat, se podívejte na popisky u známějších her.

Není dovoleno popis přebírat z jiných stránek a není možno použít oficiální text distributora, který často není zcela objektivní. Základní informace o hře potřebné pro tvorbu vlastního textu najdete na oficiálních stránkách hry, Wikipedii a dalších informačních zdrojích (Mobygames).

Pokud jsou v popisu zmíněny jiné hry, které zde své profily už mají, vytvořte z jejich názvů odkazy.

Externí odkazy by se naopak měly objevovat minimálně – například pro vysvětlení zkratky žánru