Dead Space

Dead Space iOS

25.01.2011
18.08.2011
16.12.2011

Twinkle, twinkle little star...

Vždycky jsem byla taková malá pilná včela zvyklá udělat, co se mi řekne. Narodila jsem se ve vesmíru a nikdy nenavštívila Zemi ani Mars. Prázdnotu ve mě nevyplnila ani kariéra v inženýrství a pocitově jsem strádala až do prozření díky Unitologii. Víra mému životu dodala nový směr a smysl. Jmenuji se Karrie, ale říkejte mi Vandal. Dnes mne můj představený pověřil zvláštním úkolem a není to nic pro svíčkový báby. Musím vyzkratovat několik rozvodů ve Vládním sektoru na Titan Station a taky přerušit komunikační kanály s ostatními částmi stanice. Sice netuším, jak to celé souvisí se spásou duše, ale má-li právě tohle být dalším krokem na cestě k ukončení lidského utrpení a splynutí všech v jedno... nechť je Altman pochválen!

Víra tvá tě zaslepí, tak nějak by se daly charakterizovat původní motivy houževnaté a vůči autoritám zároveň submisivní antihrdinky v této mobilním zařízením uzpůsobené odnoži série. Coby jediná hratelná ženská protagonistka v rámci Dead Space se budete zoufale snažit zažehnat peklo infestace nekromorfy, kterým přitom sami v úvodu hry bezděky otevřete pomyslná vrátka. Děj svými dvanácti kapitolami těsně předchází událostem animované odnože Ignition (2010) a prequelu Dead Space 2 s podtitulem Severed (2011). Levá část dotykového displaye patří pohybu, pravá míření a střelbě. Vybavení včetně Stasis a Kinetic modulů svých RIG obleků vylepšujete nalezenými či za kredity koupenými energetickými uzly.

Jediné Dead Space pro mobilní zařízení bylo odstraněno 1. září 2015 spolu s dalšími patnácti EA tituly z App Store, aby v říjnu 2015 opustilo i obchod Google Play. Stejný úděl potkal i verzi prodávanou na BlackBerry App World.