Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

Popřeji už také hezké svátky. A pokud to jde, vykvajzněte se na dny dřiny kvůli dvaceti minutám "vánoční atmosféry". Sedněte si se svým oblíbeným drinkem a přečtěte si nějakou pěknou knížku. Nebo dejte nějaký seriál/film/počítačovou hru (však jsme na DH). S přáteli se pak raději potkejte někde v restauraci, kde pak nikdo z vás nemusí uklízet a mýt nádobí. Udělejte si prostě to volno poklidné či naplněné aktivitou, která vás baví. K čertu s cukrovím, vánočkami, "povinnými" rodinnými sešlostmi, vánočními úklidy a podobnými kravinami. Místo hodin přípravy vánoční večeře si raději objednejte pizzu. A k čertu se zlatým prasátkem. Tou bezcharakterní sviní, která drží vás i vaše blízké ve sváteční čas o hladu! :)
@Tulareanus (18.12.2019 15:56): Smutné a velice nepríjemné.

@Bellerofontes (19.12.2019 03:59): Na ťahy by to možno Tul uhral, ale v rtwp sa Coldplaz zakempil v putyke a nedal mu šancu!

@H34D (19.12.2019 07:47): Možno sú na vine nedeľné kázne. Pred prezidentskými voľbami kňazi ako Kuffa hecovali ovečky výrokmi vyhrňme liberálny hnoj za hranice a človek ponorený hlboko v autistickom spektre to mohol zobrať ako doslovný pokyn k činu. Zvlášť ak celá veriaca komunita bez najmenšieho náznaku odsúdenia takéto radikálne bláboly odobrila a dodala im tak validitu.
@Drolin (18.12.2019 20:15): To si nemyslím. Colplazovo chování bylo za deviantní právem označeno vedením DH a s největší pravděpodobností bude také za deviantní označeno Policií a nějakou přestupkovou komisí. To je standardní postup. Já jsem pouze vycházel z dostupných a doufejme objektivních informací, nevymyslel jsem pro něj nějakou novou škatulku, nedal jsem jeho chování novou "nálepku", podle svých soukromých pravidel. Pouze jsem konstatoval, že jeho osobnostní profil, tak jak ho chápu, je bohužel typický pro osoby, které se dopouštějí i závažnějších činů, než vykasrování hospody. Pokud se k němu ten text dostane, může sloužit třeba i jako poučení, či varování, prostředek k sebereflexi. Samozřejmě ale asi může sloužit i jako návod, ale v tom případě může být pro něj návod cokoli - akční videohra, film i zpráva o útoku kdekoli na světě. O labeling by se z mé strany jednalo, kdybych tady vynášel nové soudy právě místo přestupkové komise nebo psychiatra. A přímo tohle se nestalo, i když jsem byl blízko a blízko byl v podstatě každý, kdo tady v souvislosti s coldplazem zmínil např. potřebu odborné pomoci. Možná chápeš labeling moc široce. Je labeling, když člověku, co propadne v 9. třídě řekne učitel, že jeho výsledky bohužel odpovídají tomu, že nikdy nevystuduje VŠ? Můžeš pak říct, že ji nevystuduje jen proto, že ho někdo označil za hlupáka? Jakože tímto přístupem by nesměl nikdo o nikom nic říct, aby ho náhodou něčím neonálepkoval a neovlivnil tak jeho životní cestu... Coldplaz je pořád v prvé řadě dospělý a svéprávný (dokud se neprokáže opak), takže i kdyby si vše přečetl, měl by se dokázat nad tím zamyslet. My samozřejmě tušíme, že on by to nedokázal, viz co psal Tulareánus, ovšem možná právě to je ideální důkaz toho, že ten člověk skutečně má problém a my, jak se o něm bavíme, jen vystihujeme realitu. Labelingu ses mohl dopustit klidně i ty, když si napsal, že jeden můj post je možná nebezpečnější než celý coldplaz. Připsal si mi negativní vlastnost a dle tvé teorie bych se teď měl cítit asi jako ještě větší mrdka, než týpek, co bez varování napadne někoho pěstí a vykasruje hospodu. Máš štěstí, že já jsem na nováčky, jako ty, mírný a pošlu tě jen zpět koukat na hentai. Příště ale před tím, než mě oslovíš, očekávám příkladné salutování.
tyvole, do prahy bych dal znacku ze musis mit zimni gumy, ted si vem kolik lidi by muselo prezouvat na zimu, to by mohl continental, michelin a dalsi zalobbovat hele, ted si vem ze by milion lidi musel koupit 4 pneu plus nektery maji i vic aut (to neni nic divnyho ani na vysocine, my jich mame celkem 5 :) )takze treba 4.000.000 pneumatik kdyby mel kazdy jen jedno auto...
@H34D (18.12.2019 20:04): Zajímavá interpretace. Moje zase je, že Tulareanus dlouhodobě sázel na intelligence a charisma, zatímco Coldplaz začínal s vysokým perception a potají naboostoval unarmed.

Problém bych, vyjdu-li z toho detailního popisu, spatřoval v tom, že Tulareanus ve zlomový moment neprošel skill check na speech, takže tah převzal Coldplaz. Výsledek je nyní všem znám.
@Kunick (18.12.2019 22:16): na těch jsem byl tolikrát, že už nevím, jestli jich bylo 100 nebo 200. Ale v poslední době jsou to takový čajový dýchanky, všichni stárnou. Ale tady to vypadá, že to má pořád náboj :-)

asi si toho všimnu vždycky až poté, co proběhnou.
Poslední zdejší debaty mi připomněly pořad „Hovory H ještě po dvaceti letech”. Tady jsou to ale spíše „Hovory o h... ještě po dvaceti letech”...
@Chuck (18.12.2019 21:08): Caelos měl výborný styl vyjadřování a psaní. No a když se chytil s Pivem, stálo to za to. Škoda, že zmizelo O všem, tam byly opravdu perly zvláště z prvních let DH :)). Ale ono už to vlastně také bude skoro deset let.

A Bodkin zde v začátcích štval myslím asi každého, ale pak si ho každý oblíbil.
@Drolin (18.12.2019 21:02): Na Caelose vzpomínám často a rád a ohledně Piva jsem rád, že se vrátil. Bodkin mě zpočátku hrozně sral a určitě i já jeho, ale i tohle časem a snad i oboustranně polevilo. :-)
Další díl nekonečných hádek ntz x Gordon? :D

Berte si příklad ze mě a Jaba. Nebo Bodkina a Saye (to byla teprve dvojka). Nebo Caelose a Piva... schválně kdo si na ně ještě vzpomene :)).
@Gordon (18.12.2019 19:21): neni ... a je mi jasne ze narazis na to, ze nechapu dobre, ze ty mas ultimatne vzdy pravdu a pokud s tebou nesouhlasim, tak se pletu ...

Gordone, troska sebereflexe by ti neskodila .. tys' tady totiz takovym sobe specifickym chaotickym zpusobem predvadel, co tady dneska predvadel Klimic .. kdyz se resil ten desnej shit dokud byla o vsem a zaroven o nicem otevrena, tak tys bojoval tu na jedne strane, tu na druhe podle toho, kde jsi cejtil sanci vyhrat .. to, ze jsem te zaradil jako dartanana do trech musketyru melo svuj duvod, protoze ty ses' tady dokazal nejdriv hadat za svobodu slova a projevu a 105% liberty, abys pozdeji zase otocil a pridal se k nekomu jinemu, kdyz se ukazalo, ze dana strana zacina tahat za kratsi kus provazu ...

ty jsi Gordone presne ten pripad toxickyho mysleni, kdys' tady hajil urcite zajmy na zaklade mandatu, ktery domnele pro tebe vznikl jako zasluha za clenstvi * cas a pak jsi opportunisticky ty svoje zase opustil, kdyz jsi mel pocit, ze s nima nejsi na te strane, u ktere jsi mel pocit ze jsou nejvetsi sympatie ostatnich lidi co jsou tady dlouho. takze prosim pomlc se svejma moudrama ... dekuju
@H34D (18.12.2019 20:04): Toto je ovšem dokonalý příklad labelingu, kdy se vybranému jedinci snažíš připsat (negativní) vlastnosti, respektive i predikuješ co by mohl udělat. To je možná ještě nebezpečnější než on sám, protože zrovna tímto popisem daného přímo k takovému (deviantnímu) chování vybízíš.
Z toho Tulova popisu to vypadá, že Coldplaz potřebuje léčbu spíš než policii a obávám se, že jestli se k němu zdejší komentáře dostanou, tak ho to ještě víc vykolejí.
@Tulareanus (18.12.2019 15:56): A tohle je strašně zajímavé, jak si to (podrobně) popsal. Nabízí se mi hned několik teorií, které si myslím, že by mohly coldplaze a vaši situaci vystihnout. Za prvé dám ruku do ohně za to, že vyrůstal bez otce, protože podle toho, co píšeš, on si v tobě nenašel kamaráda, ale otcovskou figuru. Něco se u něj stalo špatně, možná příliš úzkostlivá výchova, nějak labilní matka nebo třeba jen ten autismus, ale podle toho, co píšeš, on je ten typický uzavřený asociál, který však (jako každý) potřebuje mezilidský kontakt a čím více je uzavřený, tím zoufaleji ho potřebuje. Ty jsi vlastně dokonale hrál na jeho notu, tím, že si mu na všechno odpovídal a ještě tak podrobně. Zde se nabízí možná i drobná výtka k tobě, ale nechtěl bych, aby to tak bylo vnímáno, opravdu to zní, že si dělal to nejlepší, co si mohl. Nicméně jemu to nejspíš zrovna hrálo do karet, našel si v tobě blízkou osobu - otcovský model, který ho uváděl do světa a vše mu vysvětloval. Nicméně on si uvědomoval, že už není dítě a začal vnímat svou nedostačivost vůči tobě. Něco si pěkně vysvětlil o rozsahu A4 a on nedokázal oponovat, i když chtěl. Chtěl se taky takhle umět vyjadřovat, ale nedokázal to, proto nejspíš používal ty 4chan (a jiné) hlášky, resp. urážky. Napsal ti nějakou konspirační teorii možná proto, abyste jako malí kluci mohli společně prožívat něco tajemného, ale ty si byl na něj příliš "dospělý" a nemohl si to sdílet. On tě pečlivě četl, bral si z tebe příklad, ale měl potřebu tě shodit, protože se sám vedle tebe cítil jako malý kluk. To mi přijde logické. Myslím, že už Freud psal o tom, že každý syn by jednou měl překonat svého otce (pokud je tu nějaký psychlog, tak nechť mě prosím opraví). Coldplaz tě vlastně potřeboval překonat, pohřbít, zabít a tím získat konečně své místo na světě. Proto ti pak i psal, ať už se někam nevyjadřuješ. Chtěl tě umlčet. Taky je tam zajímavý ten faktor stalkování. Stalkeři jsou většinou nevyzrálé osoby závislé na druhém člověku, což taky odpovídá. Je pro ně typický ten přístup "když tě nemůžu mít já, tak nikdo", což mě přivádí opět k tomu, že tě chtěl urazit, umlčet, psal o tobě na svém profilu, že jsi nejhorší člověk, ale přesto tě pořád vyhledával, osobně a určitě i všude na netu - kdekoli si něco napsal, on o tom musel vědět.

Hodně smutné a nepříjemné je nejen to, že Coldplaz se nedokázal přes vaše neshody přenést a určitě je sám dost ve sračkách, ale obzvlášť nepříjemné je i to, že jak píšeš, on se radikalizoval. Přesně takhle vznikají někteří ti novodobí šílení střelci a teroristé. Ze studiích je známo, že jsou to lidi, co v určitém bodě přestali vidět v okolní společnosti jakékoli pochopení, uzavřeli se, přestali komunikovat a radikalizovali se. Ono je možné, že o coldplazovi se za pár let dočtete v novinách, že třeba i někoho zabil. Protože pokud on měl koule na to teďka zmáčknout spoušť - byť jen pepřového spreje, tak pokud nenajde odbornou pomoc, může mít jednou koule i na to, aby zmáčknul spoušť i něčeho jiného.
@Charllize (18.12.2019 15:20): Je fakt, že jsi mě v tom příkladu z trochu záhadných důvodů napadl okamžitě Ty. :-) Ale můžu Tě ubezpečit, že tyhle sadistické myšlenky mě napadají jen párkrát denně. :-D
@Jab (18.12.2019 13:23): Ano, to jsem byl já, vtipný, že Drolin se mnou pak ukončil veškerý kontakt. Btw pořád ty zprávy mám.

@ntz (18.12.2019 13:33): Kéž by to byla jediná věc, kterou chápeš blbě.

@RomcaT (18.12.2019 13:40): To bys mě ale nejdřív musela poznat, což je celkem těžký, (a pak přeprat) hehe, ale ne. :) +1

@Klimic (18.12.2019 14:23): Velmi duchaplná reakce, páni, obhajovat protiprávní šíření videa masového vraha... To jestli je z Austrálie nebo Nového zélandu je snad úplně irelevantní, ne?

@Tulareanus (18.12.2019 15:56): +1
@Klimic (18.12.2019 14:23): jdi nekam .... ad:

Ntz tu do mvp neustále šil, tak mu poštou napsal, že jestli má problém, tak si to mohou říct osobně, tak si tu po Jabově vzoru u adminu vyplakal ban.

muzu te ujistit, ze jsem u adminu zadnej ban pro nikoho **nikdy** nevyplakaval, pouze jsem napsal do diskuse obsah nasi soukrome konverzace s mvp (tedy tuhle) cast a nechal jsem na **kazdym** (tedy i na adminech), at s tim delaj co uznaj za vhodne ...

urazi me, ze mi rikas sr*** typu, ze si vyplakavam na adminech pro nekoho ban, takze pojdme to napravit, abys mel skutecny duvod (takze moje plakaci premiera):

>> moji drazi admini, muzte pls fnuk, fnuk zabanovat tohodle pablba s multakem (kez mu nekrivdim za ten multak) kvuli kteremu se prodluzuje tahle nejapna diskuse a kvuli kteremu se tady musej lidi skoro az ospravedlnovat ze jim pripada vyreseni zalezitosti s coldplazem primerene ... fnuk, fnuk ... diky <<
@Tulareanus (18.12.2019 15:56): Zní to trochu i jako jakási žárlivost (proto, tipuju, ten následný hejt), že nejsi přesně podle jeho představ a nevěnuješ mu svou veškerou pozornost tak, jak by si třeba býval přál. A jako autista má zřejmě problém se s tím nějak rozumně srovnat a ventiluje to takhle vyhroceně. Každopádně autismus neautismus, je agresivní vůči ostatním a přes to vlak nejede.

Díky za info, dobře sepsané! Já bych takovou trpělivost neměl.
@Tulareanus (18.12.2019 15:56): To seš frajer, že si to takhle sepsal. Já bych tu trpělivost neměl. Dvojnásob, když z tebe někteří vyráběli vlastně viníka, který se má "ospravedlnit". Osobně už bych je "solil" hlava nehlava. :)
Za seba môžem uviesť len toľko, že plne potvrdzujem, čo napísal Tul.
@ugraugra (18.12.2019 13:20): Mne je celej tej situácie v podstate ľúto. To mi dosvedčia aj Kunick s Bragim, ktorým som to vravel ešte v ten istý večer po incidente. O to viac, že odkedy pred pár rokmi prišiel Coldplaz na prvý bratislavský zraz, kde bolo asi 5 ľudí, po skúsenostiach s inými ľuďmi (nikto z nich je na DH podotýkam, aby nenastali nejaké ďalšie teórie a tipovačky), ktorí mali nejaké psychické problémy a poruchu, som hneď z toho zrazu usúdil, že on je v tomto krehkejší než ostatní zúčastnení používatelia, na druhej strane ma však potešilo, že sa chce socializovať, pretože práve vyššie zmienené prípady, ktoré som zažil sa častokrát uzavreli v rámci svojej introvercie a problémov doma a nijak sa ich stav, či už psychický alebo spoločenský nezlepšoval. Preto som mu aj navrhol, že keby sa chcel znova pridať nech dá vedieť. Predtým sme na DH nikdy nejak veľmi nekomunikovali no následne mi začal písať pm správy, kde sa ma najprv pýtal na hudbu a podobne. Chápem, že bol najprv nadšený, lebo 1. bol s nejakými ľuďmi vonku a 2. asi sa utvrdil v tom, že budem vhodný ako jeho kamarát, lebo zistil, že veľké množstvé hudby, čo on počúva a má rád, počúvam tiež. Ono v tejto fáze to bolo aj celé neškodné, hoci sa priznám, že pre mňa i vyčerpávajúce, keďže sa ma pýtal veľa vecí a ja som ho neignoroval ale na všetko som mu odpisoval. Na základe toho som s ním (a v druhom prípade aj s Mazarom) rozhodol cestovať na dva DH zrazy (chata Magda a Bruntál) s tým, že je teda fajn, že sa rozhodol vycestovať aj mimo Bratislavu, aj keď komunikácia s ním nie je úplne najľahšia, lebo v podstate miestami sa človek musí pýtať, ako u dieťaťa "jedol si? lístok máš?" a podobne, ale nevadilo mi to. Tu mi hlavne ten Bruntál v rámci korektného chovania snáď potvrdí @Mazar. Mimochodom, v živote som nebol voči Coldplazovi vulgárny.

No každopádne už asi v časoch pred tým druhým zrazom sa začal viac zapájať na dh do neherných tém a zdieľať svoje názory. Rozmýšľal som, že tie názory tam boli asi aj skôr, len až so sebavedomím, nadobnutým istou akceptáciou sa ich asi rozhodol zdieľať. Pamätám sa, že to začalo správami o fake USA útokoch v Sýrii a takisto imigrantských teroristických útokoch a kríze (v druhom prípade si pamätám, že to bolo ľahko debunkovateľné i pre výber iných silne konšpiračných tém webu, ale i preto, že na fotografiach v článku neboli blížiaci sa imigranti, ale protestujúci černošskí robotníci vo Francúzsku, kde im mali tuším zavrieť továrň, v ktorej pracovaili). Tieto veci som mu oznámil, že sú to fake news a že by bolo lepšie, keby si overoval informácie z viacerých zdrojov, kontroloval obsah čítaného webu a našiel si nejaké dôveryhodné spravodajské servery (tuším som dal aj nejaké príklady) a odtiaľ čerpal.

No ono sa to nezlepšilo, práve naopak, časom sa to začalo stupňovať. Najprv to išlo cez otázky - čo si myslíš kresťanstve? kapitalizme? komunizme? feminimizme? o takých ľuďoch a o hentakých ľuďoch... To bola ešte tá lepšia fáza, lebo to boli otázky a nie už vopred definované názory. Písal som mu k tomu odpovede o veľkosti A4 ak nie viac. Bolo to únavné a v podstate sa mi nechcelo, no na druhej strane ako človek, ktorý je za diskusiu, osvetu a konštruktívnu kritiku, tak som to robil. Ale stále sa to stupňovalo aj vo verejných diskusiach a ja som mal pocit, že to robím zbytočne, alebo to ani nečíta. ALe na základe ďalších správ a otázok, som vedel, že to číta, lebo použil daný kontext. Len čoraz viac prechádzal rovno do vyhlásení, alebo sa ma spýtal, že čo si myslím o niečom v rámci zrovnoprávnení ženských práv a ja som mu odpovedal a dostal som odpoveď, že som libtard a feministky sú feminazi a podobne. Prišlo to odnikadiaľ, vysvetloval som to, nepomáhalo. A aj vo verejných diskusiach som sa mu snažil konštruktívne oponovať, lebo to jednoducho boli nepodložené alebo hejterské názory. No a časom som mu už povedal, že mne sa už nechce toľko rozpisovať, lebo sa pýtal ďalej a vždy mi nejak negatívne odpísal (paradoxná kombinácia) a napísal som mu, že mám pocit, že to všetko píšem zbytočne, lebo on si z toho nič neberie, ale práve naopak a potom sa do mňa pustil, že sa stále morálne vyvyšujem a že ho nepočúvam (pričom práve naopak som mal tú trpezlivosť a počúval mu, obzvlášť to bolo zrejmé aj v tom, že som sa ku každej veci špecificky a veľakrát s príkladmi vyjadroval). To, že som konštruktívne reagoval vo verejnej diskusii na čokoľvek neherného alebo nehudobného on začal verejne nazívať, že mám pasivnoagresívne názory a v podstate mi aj napísal, že nech nepíšem také veci na dh. A ja som mu povedal, že však to je moje práve a on nemá právo odo mňa chcieť, aby som sa len tak prestal zapájať. Už predtým to z jeho strany prešlo do agresívného tónu a nielen voči mne začal flamovať. Snažil som sa odpisovať mu s pauzami (ale stále som to naivne robil) - ale dôležité je pripomenúť, ž eto on mne furt písal, ale už ma to fakt nebavilo, a prestal som vtedy, keď mi napíše zoznam otázok, ale pred tým ma v poste 3-4x urazí. Ja chápem, že on má latku a myslenie nastavené v tomto inak, ale to nie je ospravedlnenie. V tej dobe som sa aj od Matta dozvedel, že na svojom profile má má vedeného ako najhoršieho používateľa DH (čo som nevedel, keďže na jeho profil som nechodil) a to mi prišlo obzvlášť ľúto a absurdné, lebo mu venoval kopec času a snažil sa ho pochopiť a vysvetliť mu veci, ku ktorým zaujal stanovisko predtým, než sa s nimi reálne v živote stretol a snažil sa mu pomôcť, aby bol veciam otvorený.

Anyway, následne teda som už s ním nepísal, ale on mi postupne začal písať len veľmi krátke príspevky, ktoré boli vlastne len obyčajným hejtom - ako som soi boi a cuck, užitočný idiot, hajzel atď... V tej dobe sme sa mali stretnúť aj s Bragim a Mazarom, ktorých považujem za svojich kamarátov, na pive a dohadovali sme to cez DH. Bragimu vtedy Coldplaz napísal PM, že či sa môže pridať. A to mi prišlo absurdné, že ja sa idem stretnúť s kamarátmi a on na to stretnutie chce ísť napriek tomu ako mi xkrát (aj vulgárne) posielal hate speech a ja som Bragimu povedal, že to nechcem. Osobné útoky na dh cez PM pokračovali aj potom, no ja som to "nežaloval adminom" napriek tomu, že som bol už vtedy členom tímu, ani som nežiadal ban, len ho slušne požiadal, aby mi nevypisoval a nechal ma na pokoji, že to bude tak lepšie pre oboch. Po krátkej pauze mi aj tak znova písal a ja som si povedal, že toto je už obyčajná šikana a len preto, že som ja benevolentnejší a odolnejší voči tomuto, tak to nemôžem len tak nechať ísť a napísal som Memphisovi s tým, že som mu popísal situáciu a povedal mu, že nech si kľudne prečíta pm správy, ktoré som si s coldplazom vymenil. On po tom dal Coldplazovi 30dňový ban s tým, že nech mi už nepíše. Tu treba poznamenať, že v tomto momente už bol Coldplaz xkrát upozornený viacerými moderátormi na typy príspevkov a chovanie a by som povedal, že aj v rámci tohto, bola DH voči nemu zhovievavá určite viac, než iné súčasné weby.

Každopádne prešiel pol rok, išiel som sa stretnúť s Kunickom a Bragim a stal sa incident. On evidentne už čakal v podniku, bol som tam s Kunickom asi 10 minút. Napadal ma odzadu päsťami, vyrazil pohár z rúk. Netušil som ani najprv čo sa deje, potom som ho zbadal. Nesnažil som sa o žiaden protiútok, len som si kryl hlavu a telo a keď ho ľudia chytili a vyhodili z podniku, len som mu zakričal, aby ma nechal na pokoji. Potom prešlo asi 5 minút, kde sme sa nejak s Kunickom dostávali zo šoku, otvorili sa dvere do podniku a on tam vystriekal sprej, pričom zasiahol aspoň 6 ľudí, vrátane mňa, Kunicka alebo dvoch mladých žien, ktoré akurát išli platiť pri bar. Na políciu som šiel primárne z toho dôvodu, lebo som sa bál, aby sa mi to nestalo znovu alebo nejakému mne blízkemu človeku. Celé to vnímam tak, že coldplaz si vo mne vytvoril špecifický obraz kamaráta, ktorý má mať špecifické črty a vzorec chovania, podvedome možno až aj mužský vzor a keď o mne zistil viac a zistil, že tieto kritéria, ktoré by kvitovali jeho radikálne nazeranie na svet nezdieľam, začal ma postupne neznášať.
Já myslím, že řešíte nepodstatné věci a celou situaci berete jen jako záminku si tu vyříkávat věci, které vám osobně vadí a s věcí souvisí jen okrajově. Já za sebe bych řekl, že ve Stupavaru mají fakt dobrá piva a když budete mít příležitost tak tam na jedno zajděte a na místě můžete přemýšlet nad tím vším.

A třeba by za navštěvu mohl být nějaký spěšl ačív ;)
@Charllize (18.12.2019 14:48): Jsem rád, že jsem ho osobně ani neznal, protože lidi, kteří mě jen tak nadávají a útočí na mě z jistých pozic ani osobně poznávat nechci, kor když je vidno, že to může skončit fyzickým napadením. A nikdo po ničí popravě nevolá.
@ugraugra (18.12.2019 15:04): to je marný. Já se ani odpovědi nedočkal, ale tak víme jak to je.

@MCZ (18.12.2019 14:51): zpočátku kvůli hrám, teď už spíš kvůli sportu, protože tam je fajn komunita. Jinde se ve sportu vraždí virtuálně i v reálu, tady je to paradoxně nejvíc pohodové vlákno a něco mi říká, že to je především díky absenci nejmenovaných uživatelů. :)) Jdu tam napsat, ať vypadám uzitecne... Jinak při vší úctě jsem hrál hry v době, kdy nemalá část uživatelů tady nebyla ani na světě,ale to není podstatný.

@AlieN (18.12.2019 15:16): já mám přehled? Já myslel, že mám blbou paměť a jen fabuluju. :)) Jasně, jsem multak, někdo mě tu i označil za mvp. Jsem prozrazen! Zasloužíš největší ocenění, detektive! Snad jen dodám, ze tu člověk nemusí být 4 roky denně, aby viděl, jak tu nekteri komunikují