Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

< >
DH Masters 2019 je za námi. V posledním turnaji ve hře Battlerite zvítězil Drekt a jen tak potvrdil svoji letošní dominanci (4 vítězství z pěti). Stává se také vítězem v celkovém pořadí, a to již podruhé za sebou. Gratuluji.

V příštím roce bude DH Masters pokračovat, ale ve změněné podobě. Více info včas napíšu.
Dnes jste ze mě udělali „Uznávaného spisovatele“. Velmi si toho vážím. Díky moc!
@Jumas (28.10.2019 09:28): Věřejné štítky už zde mají status jako třeba Olgoj chorchoj, nebo ta potvůrka z jezera Loch Ness. Všichni je znají, dlouhá léta se o nich mluví, nikdo je ale nikdy neviděl.;c)
@Jab (25.10.2019 13:11): Tak nikomu to nijak zvlášť nevadí, ale je to asi zbytečné, když si můžeš při vyhledávání označit online RPG a RPG, případně ještě, zahrnout i sekundární žánry.
@Jab (25.10.2019 09:33): Když to bude jako sekundární žánr, tak bych v tom neviděl problém,. Při vyhledávání her, které mají RPG jako sekundární žánr člověk stejně musí počítat s tím, že tam bude kupa her, které ho nezajímají. Na druhou stranu, když tě zajímají RPG i online RPG, můžeš si otevřít dvě záložky a oba žánry si vyhledat zvlášť. Alespoň pro mě by byl rozdíl, jestli mám chuť na RPG, případně hru s RPG prvky anebo online RPG, které mě osobně vůbec nezajímá.

@Paul (24.10.2019 10:06): Tak jasně, taky by se mi líbilo, kdyby ty hodnocené hry z jednotlivých žánrů šly zobrazit pomocí toho grafu a hlavně, kdyby to šlo i u ostatních uživatelů, ale vzhledem k tomu, že se na grafy využívá externí zdroj, tak nevím, jestli by to vůbec bylo proveditelné. To by věděl jedině Memphis nebo MCZ.
@Jab (25.10.2019 09:33): Nijak zvlášť nejsem proti, ale osobně si myslím, že by u online RPG neměl být sekundární žánr RPG. Když hledám RPG hry, tak mě MMO hry nezajímají, takže by tam akorát překážely a hádám, že nebudu jediný, neb většina DH je spíš orientovaná na singl. Navíc to nejsou úplně totožné žánry, osobně je vnímám trochu jinak. Ale jako hádat se kvůli tomu nebudu, ve své podstatě good point, stejně jde ve vyhledávání zaškrtnout sekundární žánr.

Ale jak říká Eru, to vyřeší štítky stejně... :)
Hola. U online RPG bych docela rád, aby u nich byl přiřazen i žánr RPG. Teď to vidím snad jen u "Age of Conan: Hyborian Adventures". Teď tedy mmorpg ve většině nevypadnou z vyhledávání, pokud hledám RPG. Klidně k nim ten žánr doplním sám. Jen se chci optat, zda s tím máte nějakou potíž nebo vám také přijde, že by to u nich mělo být (aby se při vyhledávání RPG taky objevily)?
@Drolin (19.10.2019 16:58): @90210 (22.10.2019 16:18): jako novej uživatel jsem třeba postrádal srozumitelnější tutoriál kde co je, respektive ono vše základní v DK patrně je, ale za mě poněkud nepřehledně a komplikovaně. Jako příklad budiž třeba přidání nové knížky: musel jsem do nápovědy: musím nejdřív vyhledat autora a přes něj chtít přidat knihu. Autor v databázi není, ok takže zpátky do nápovědy atd., dál třeba jak se zapojit do výzvy, za co se sbírají body a třeba kategorie Žebříčky není provedením teda nic moc.
Naopak samotné okno pro přidávání knihy se mi líbí, stejně tak info kdo a jak knihu hodnotil, kolik jsem přečetl stránek atd.
Obě databáze jsou podobně staré, ale propracovaností je dle mě DH dál, někomu novýmu může připadat překombinovaná, ale to já už nedokážu objektivně posoudit.
Mno, Fritol bude spravedlnost sama :o) Vidis Gordiku , musis pridat a treba jednou... :D Urcite jsi na seznamu hodne vysoko, tak se koukej snazit! :D

Jako prvni vec, bych nove cleny poprosil, az zaridi odsun te hnusne mlhy, co se usadila nad nasim uzemim, dekuji :D
@Paul (23.10.2019 21:22): Své hodnocené hry si můžeš vyfiltrovat podle jednotlivých žánrů v žebříčku, kde si zatrhneš v boxu "V mé knihovničce" pouze zařazené, pak upřesnit seznam a hodnocené a nahoře si vybereš příslušný žánr. Samožejmě mušíš také zobrazit všechny hry, jinak tam budou jen s reprezentativním hodnocením. U ostatních uživatelů to bohužel nejde.
Mám dojem že se to tu rozebíralo nedávno, ale zmíním to anyway - jak je ten graf preference žánrů, nebylo by možné tam přidat tu funkcionalitu, že např. když kliknu na část toho grafu (např. akce), aby se mi zobrazil her jež jsem ohodnotil co do té kategorie spadají?

Např. kamarád chce doporučit nějakou adventuru, tak bych tam kliknul a hned viděl všechny adventury co jsem hodnotil, a mohl mu nějakou rychle doporučit.
@Fatality (22.10.2019 16:37): Tak na knihy, které tu nikdy nevyšly, máš goodreads (kde jsou tedy občas i česká vydání). Celkem se nedivím, že na DK cizojazyčné tituly nikdo moc nepřidává, byly by zřejmě naprosto minoritní.
@90210 (22.10.2019 16:54): Toto řeší Goodreads (podobně jako mi zahraniční GameFAQ a MUBI zastupují DH, respektive CSFD).

Z této šestice je podle mě jednoznačně nejhorší CSFD, která mimo kvalitního komunitního obsahu a výhod (projekce) nenabízí mnoho. DH a DK naopak patří mezi ty nejlepší, jen DK je dle mě lepší na správu osobního profilu a vlastních statistik a DH naopak v komunitních funkcích a opravdu velké úrovni drtivé většiny popisků i komentářů.
DK je celkem good, chybi mi tam ale zahranicni knihy, jsou tam v podstate jen cesky vydane. A taky tam nelze vyhledavat podle originalniho nazvu - ne vzdy si pamatuju cesky nazev, nebo kdyz v knihkupectvi vidim anglicky nazev a chci se podivat na hodnoceni, tak to jeste musim zbytecne hledat, jak se to jmenuje cesky. Jinak za me lepsi nez CBDB.
@musa (19.10.2019 14:32): Jaky? Ja tam leta chodim a vyuzivam hlavne bazar, nakoupil jsem tam desitky knih a narozdil od DH je to uz masovka. Oboji je myslim na dostatecny urovni co se tyce funkci a hlavne ja tedy rozhodne uprednostnuju kvalitni a smerodatny (tj. vic jak par hodnoceni) obsah pred nejakou x-tou funkci, treba zde neustale omilany stitky jsou mi s prominutim uplne u rite a byl bych radsi, kdyby vubec nebyly, protoze DH uz je myslim trochu prehlcena tim, co se tady da delat na ukor toho zakladniho, tj. hodnoceni/komentovani/diskutovani k hram (k hram!) u profilu k her, ktery jsou na vysoky urovni, stejne jako samotna databaze.
@Jumas (19.10.2019 20:32): Jo, přidali to někdy letos.

Mně se na DK taky líbí nejvíc ten přehled vydání. Kdyby šlo na DH ke hrám doplňovat vydání pro další regiony, jednotlivé země a třeba edice ve kterých to vycházelo (Selects, kolekce klasiky atd.), k nim základní info (datum, cover, vydavatel), tak by to bylo supr.
@musa (19.10.2019 14:32): Vyhledávání tam není nic moc, to je pravda, ale jak píše Fritol, ty vydání jsou super, akorát se mi jednou stalo, že se mi hodnocené knihy přehodily na to vydání, které je výchozí a dost mě to naštavlo. Asi kvůli nějaké aktualizaci. Výzva je dobrá, ale 20 knih za rok je tak moje maximum a nechci číst jen takové, co tam zapadají. Navíc kniha s dějem v Praze, Brně a teď v Ostravě? Za pár let tam bude nějaké maloměsto, kde se odehrává pár knih. Už ta Ostrava je celkem problém.

@Fritol (19.10.2019 14:58): Ty statistiky se mi taky líbí na druhou stranu jsou k dispozici jen pár měsíců ne?

@Memphis (19.10.2019 15:00): Tady a tady. 2016 jsem se registroval, takže ten rok je dost zkreslený, přes 80 knih opravdu nepřečtu :)
@musa (19.10.2019 14:32): Které například?

DK jde rychle dopředu a má hodně skvělých funkcí (seznamy, statistiky, vydání, doporučuji atd.). Podle mě jsou weby cca na podobné úrovni, kdy jeden má něco více propracované a druhý zase něco jiné.
@Memphis (19.10.2019 15:00): Spočítá ti to počet knih a stránek které si jednotlivé roky přečetl a srovná s roky dalšími. Plus ti to ukáže nejkratší a nejdelší knihu cos přečetl.

Samozřejmě u her by to asi muselo být propojené s HLTB třeba aby to ukazovalo délky her, což asi nebude jednoduchá věc. Udělal bych ti screen jak to tam mají přehledně udělané, ale na vyčerpaných datech to nenačtu a neuploadnu. :D třeba bude někdo tak hodný...
@musa (19.10.2019 14:32): Na druhou stranu se mi tam líbí ty roční statistiky třeba, to mají zpracované hezky. A mají celkově trochu modernější design, který se mladším imo bude líbit víc, což možná zvyšuje atraktivitu. A super věc je přehled jednotlivých vydání a jejich podob. Taková obdoba coverů by bodla i na DH.
Objevuju krásy Databáze knih a s překvapením zjišťuju, o kolik je DH, co se propracovanosti, funkcí nebo přehlednosti, napřed. Řada věcí, které tu roky považujeme za normál tam žel chybí nebo je tíž dohledatelnější než tady. Jako databáze je to velká a líbí se mi, ale místní remcaly bych tam poslal na exkurzi, aby si vážili toho, co tu mají.
Bolo by možné pridať Call of Duty Mobile, keď preň existuje oficiálny emulátor pre PC, tým pádom je to v podstate "PC verzia"?
Dokonca keď hráte na PC, hra vás páruje len s PC hráčmi.
@BUMTARATA (16.10.2019 11:00): protože se chce zamezit nepřesným věcem, pokud si dobře vybavuji. Že to nemusí odrážet realitu. A proto je tu to opatření kdy se musí psát formou seminární práce, akorát nemusíme udávat důvody.. :D pak tu vznikají daleko větší pohádky než oficiální popis - podle mě.

Diskutující (13)