Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Všeobecně o DH

@Say (10.09.2015 22:08): Jj, bolo by fajn, keby šiel nastaviť font. Budem úprimný. Síce som túto verziu testoval, ale v podstate mi to pomohlo len odstrániť prvotný šok. S niektorými vecami ozaj nie som veľmi spokojný, napríklad aj to, že nemôžem hodnotiť zaujímavosti či videá na úvodnej stránke, že nemôžem niektoré boxy zrušiť úplne, keď je to už také rozťahané, že mi na hornej lište stále vyskakuje môj profil, ktorý pritom taktiež žerie ďalšie miesto, že pošta nie je viac zvýraznená a podobne.
Tak jsem to trochu projel a klidně bych se hned vrátil ke starý verzi :) ale jak už tu bylo mnohokrát napsáno je to jen o zvyku ;) ale vadí mi že nemůžu ohodnotit zajímavost nebo video rovnou na hlavní stránce
Animace na úvodní stránce (když nejsem přihlášený) (scrollování ikon her) žere strašně moc výkonu, zvlášť v Chromu.
Proc musi bejt kazda zmena k horsimu. Jo budu za toho hnusaka co prudi,ale ten design je pro me strasne neprehlednej. Vcera mi umrelo aktualne.cz a dnes toto... :(

Jako asi to to dalo praci,ale vseho moderniho moc skodi. Mi to prijde jako ten novej design na seznamu. Tam to prozatim jde vratit z5. (Nahodou to tu asi nejde co? :) )
Chybí mi kompaktnost. Je to všechno najednou nějaké vzdušné a nafouknuté. Fonty, mezery, nadpisy. Na můj vkus moc robustní. Logo mi vizuálně taky nějak nesedne. Možná je to ale o zvyku.

Customizace homepage je ale luxusní věc. Konečně můžu sledovat content jen od lidí, které chci číst.

EDIT: 83 lidí online! WTF?
Souhlas, že by to chtělo mít možnost vypínat boxy. Hlavně by se mezi boxy měl přidat i ten profilový panel, aby se dal pak vypnout nebo aspoň přesunout. Taky nevidím důvod, proč ho mít pořád zobrazený nahoře. Není tam nic, co bych potřeboval pořád vidět nebo na co bych potřeboval často klikat.

Kromě přesunutů boxů do stran by bylo fajn mít možnost box protáhnout na oba sloupce. Chtěl bych mít třeba nově přidané hry po celé šířce jako to bývalo. Teď zmáčknuté v tom malém boxu mi to přijde celkem naprd.
Tak prijdu domu a zkousim se prihlasit na DH a ono to nejde... proc to neslo? Nova verze databaze rozlisuje v prihlasovacim jmene mezi malym a velkym prvnim pismenem... to v minule verzi nebylo. Just sayin', mozna nebudu jediny... :-)
@MartinezZ (10.09.2015 21:04):
Ad 2) Nevidím důvod naopak jsem proti, takhle mě to mnohem víc praští do očí, že přišla pošta. Což se taky v betatestu ladilo, protože původně to právě moc vidět nebylo a oproti předchozí verzi, se to mnohem snáz přehlídlo.

Ad 5) To celkem podporuji plus to co už tu bylo zmíněno, tedy přesun boxů zleva doprava a naopak. Ale s tím se snad počítá. A taky to co na srazu ještě navrhoval Ugra, tedy mít třeba i možnost mít opakovaně stejné boxy, ve kterých bysis naklikl různý záložky, tkaže bys třeba měl sledovaný diskuse vlevo a vedle toho obecný diskuse.

Ostatní mi je šumák.
PS: A že je teď u mnou sledovaných her/vývojářů nový komentář, příspěvek v diskuzi nebo videa, zajímavost apod. teď zjistím jenom na HP a ne i během prohlížení dalších částí webu?
Teď už asi do toho nemá moc smysl kecat, co?

1) Na přihlášení HP > user-header (http://www.imagehosting.cz/images/hpmzz.png)
- Nick bych bral zarovnaný s vrchem avataru, takhle vypadá nějak odskočeně
- text s hěvzdičkou " ČR - kraj Praha / uživatel / 2537 bodů" vpravo vedle nicku, díky tomu se "Domů, Profil..." posune výš a ušetří místo

2) Ikonku Poštu, zobrazující se v hlavičce vedle avataru, bych tam ponechal na furt, jen by zčervenala, když by byla nová zpráva. Jinak by měla bílomodrou barvu.

3) Tlačítko s Nastaveníma Odhlášením zrušit a umístit oba textové odkazy do volného místa mezi logo s avatarem a hledacím polem.

4) V boxech na HP bych nadpisy (data-reactid) nechal obtékat tlačítky menu (data-reactid) aby oboje bylo vedle sebe, jen data-reactid zarovnat doprava. V žádném boxu není u nadpisu dlouhé text natolik, aby se to vedle sebe bilo a zase se tím ušetří místo a nebude se jím plýtvat.

5) Přiklánám se k návrhu moci všechny boxy vypnout. Některé boxy nevyužiji a nepotřebuji a o to více položek bych si mohl zobrazit v těch zbývajících.

6) Nadpisy boxů mohou být o něco menší.

7) Uvítal bych nějaký souhrný box, ve kterém byly jak Videa, tak i odkazy a zajímavosti pospolu s proklikem na stránku zobrazující také všechny položky dohromady postupně dle doby jejich přidání (tak jak je to u jednotlivých položek).

8) "line-height: 1.3;" musí stačit každému :) +

9) V profilech hry "margin-top" a "margin-bottom" 10px je taky masakr všechno roztahující až... echt. Klidně se jich obou zbavit. Jenže malé displeje, že. A očíčka na monitoru 1920x1200 pláčou :'(
Pěkné. Jen mi to zatím běhá nějak pomaleji. Asi je teď ale hodně zatížený server.
@MCZ (10.09.2015 20:44): Jj to hej male korekcie detailov samozrejme urcite budu ale myslel som ako v zasade vcelku. Zatial mam tiez pocit ze "WTF" nic neviem najst, nevyznam sa v tom atd.... ale to je len otazka zvyknutia si (naucenia sa).
Moje první dojmy taky vcelku ok, budu si chvíli zvykat, ale tak to bylo vždycky. Jen by mě zajímalo, jestli se dá zbavit toho profilového banneru pod tím menu hry/vývojáři apod. na homepage. Protože svoje bydliště, zaměstnání apod. opravdu pokaždé vidět nepotřebuju, stejně jako mega avatara, když ten je stejně nahoře...
@MCZ (10.09.2015 20:47): Mirus asi neumí přepnout záložku z "Her" na "Obecné", ale o to mi teď nejde. Jak jsem totiž zkoumal tu homepage jako odhlášený, tak jsem si všiml, že se mi ten modul diskuse sám automaticky přepíná asi podle toho, kam byl právě přidán poslední příspěvek. Měl jsem nakliknutou záložku "Obecné" a najednou zničehonic pink a byl jsem na záložce "Hry" aniž bych na něco šáhl. To je záměr???
No, prvni dojmy u me ok. Sice k tomu budu muse pripsat nejaky custom CSS a nebudou to zdaleka 2 radky jak u 2.1, ale upravitelna homepage za me dobry. I kdyz default rozlozeni bych volil jinak.

Snad u te homepage bych asi uvital
- moznost cely blok skryt
- moznost presnout blok to vedlejsiho sloupce, aspon tam kde to rozmerove pripada v uvahu (momentalne mi jde hlavne o udlena hodnoceni)
- mit obecne diskuse namichane s tema hernima... chapu podstatu, ale nejake graficke odliseni bych asi uvital (jestli je tam nastaveny patricny css class, tak cajk) - btw nezkoumal jsem to a as ani nebudu, ale odezva mi prijde tak nejak.... nebylo by lepsi nahrat vsecky polozky a poskryvat to az u uzivatele, nez posilat novy data s kazdou zmenou filtru?
- v socialnich sitich ten text-only odkaz na twitter je zamer nebo bug?

Menu s nastavenim a odhlasenim je tak nejak pitome. Imo po kliknuti rovnou otevrit nastaveni a zaroven bokem od toho tlacitka zobrazit logout?

Nove logo mi prijde spis zmena k horsimu, zmena podtitulu kdyz konzole porad nikde je imo ponekud predcasna.
@MCZ (10.09.2015 20:31): Ja osobne som si Oznámenia, v ktorom sa píše dôvod pomalého načítania chcel prečítať, ale stránka mi načítava tak pomaly, že som sa k tomu dostal až výrazne neskôr :)
Za mesiac si uz aj tak nikto ani nespomenie ako vlastne vyzeralo to stare DH a vsetci si zvyknu (okrem chronickych potiazistov).
můžu nějak zobrazit najednou diskuzi ke hrám i obecné bez toho, aniž bych mezi nimi musel přepínat a bwz toho, aniž bych musel mít hry ve sledovaných?
@MartinezZ (10.09.2015 20:27): Tak jednoduché to opravdu není, když neznám nastavení konkrétního browseru/OS. Ale pošli prosím kdyžtak screen (pm), třeba to bude nějaká anomálie.

Tohle byla jediná tloušťka mezi regular a bold.

Jo, písmo se zvětšovalo později.

Načítání - co si přečíst Oznámení?

Přesouvání modulů na HP - TBD.

Reakce - ne; takhle je to užitečnější a je naprostá pakárna kvůli tomu zavádět nastavení.
Krásný. Díky kluci, teď nemám čas se tomu věnovat, ale moc se těším na novou databázi... dost mě mrzí, že na to teď nemám myšlenky, je to velká událost, ale bohužel :(
Ten náhled diskuzí, je divnej.Název diskuze, bych dal, nad ikonu uživatele.Jak je to v řádku, není to ono..
@MCZ (10.09.2015 20:18): Předpokládám, že škálovat velikost písma dle detekce rozlišení asi nemá smysl co? Z toho roztažení plýtvajícím místem jsem zatím fakt rozrušený...

Jestli je font stejný, tak to dělají ty mezery. Demibold vám přišel moc tlustý? Teď to moc nevypadá jako bold.

Do bety ano, byl jsem v ní chvíli nějak na začátku, nepamatuji si, že by to vypadalo takto. Nicméně pak jsem se k ní již nedostal, pokud se něco měnilo, prošvihl jsem to - my fault.

Kde se píše o načítání na HP, když ne tady nebo v Hlášení programových chyb? Fakt trochu trvá, což sice chápu, ale fakt trvá.
Stejně tak přesouvat boxy na HP je možno jen v rámci jednoho nebo druhého sloupce vertikálně, že? Že bych si šoupl nově přidané hry doleva...

Předpokládám, že vypnout zobrazování data a času u reakce na příspěvek v diskuzi asi taky nejde (přijde mi to trochu zbytečné, když jde jde kliknout a na původní příspěvek se přesunout.
Začína sa mi tá hlavná stránka páčiť :) tak už mi vadí len to priveľké písmo a profil
Jestli to bylo celé zúžené, tak to vidím jako mínus. Fakt bych uvítal pořádně nadesignovanou stránku, která by využívala widescreen. Nebo něco širšího, no :(

Jinak se tu v tom vůbec nevyznám. Potěšily snad jen achievementy :)
@MartinezZ (10.09.2015 20:11): Tak písmo bylo zvětšeno schválně, ale asi jen o stupeň; na menších displayích s vysokým rozlišení se starší verze fakt blbě četla (asi jako jeden z mála webů, mimochodem). Kdyžtak se ale koukni do nastavení IE, zda tam nemáš větší písmo nastavené - mám pocit, že jej může zvětšovat podle nastavení OS (anebo ne...).

Font je stejný, jen nadpisy jsou semibold místo bold.

WS design se už řešil dávno.

O načítání píšeme jinde.

Ohledně házení hrachu na stěnu - neměl jsi jako podporovatel přístup do bety?
Všetko je to o sile zvyku. Mne osobne sa nová verzia v niečom páči, v niečom nie, ale zvykneme si. Len mi vadí veľmi pomalá reakčná doba, čo bude veľmi dané aj väčším množstvom prihlásených uživateľov, ale i tak.
Tak koukám, otevřel jsem stránku a... něco je špatně. Tak jsem to otevřel ještě v IE, protože jsem si řekl, že bohužel holt už stará Opera 12 a... stále špatně. To jako fakt? Shrňme si to:

- nesmyslně velké písmo
- nesmyslně velké odsazení řádků
- nesmyslně velké mezery mezi boxy a jednotlivými prvky
- nahoře nesmyslné tlačítko, pod kterým se skrývají jen dvě funkce Nastavení a Odhlášení, přičemž zbytek místa mezi ikonou a hledacím polem je úplně prázdné
- jiný tenčí a jaksi zanikající a tedy méně viditelný a zřetelný font
- neuvěřitelně dlouhé načítání jakékoliv stránky webu
- a když už se stránka načte, tak v případě HP jen hlavička a patička a místo obsahu vidím jen loadovací "Načítám…" zase další pěkně dlouhou dobu
- design pro šířku stále zůstal někde před mnoha lety, ačkoliv širokoúhlé... ("dále hází hrách na stěnu...")

Font ještě tak nevadí, ten si pomocí usercss v prohlížeči mohu upravit, ale abych si ladil ještě velikost fontů a odsazení prvků a řádků je už trochu moc, ne?
Uz som myslel ze je to bugnute, ale podla Romcinho navodu (2 login/logout) uz mi tam naskocil

@RomcaT (10.09.2015 19:57): Ja som ho splnil minuly tyzden cez dovolenku v rannych hodinach :-D. Akurat ze este neexistoval takze mam smolu.