Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pomoc a rady pro nováčky

< >
Ahoj, mám dotaz. Dá se vůbec nějaká online hra bez konce (např. CS:GO) považovat za dohranou? A pokud ano jak byste určovali jestli jste hru dohráli?
Díky.
@rikuhahl (14.02.2019 12:42): Ok dik. Btw, ako je to s pridavanim GOTY verzii hier? Pripadne pouprav,/vyleps. "Gold" verzii hier? Napr. No One Lives Forever GOTY ma navyse jednu kampan, stoji to za novu hernu polozku alebo sa to zlucuje pod hlavnu hru?
Zdravim, ako pridat novy odkaz na stranku do sekcie Odkazy? Nemyslim odkaz na oficialnu stranku. Chcel by som pridat zopar linkov na wiki encyklopedie. Vdaka.
Nejsem nováček, ale - jde nějak smazat štítek, aby se mi už nenabízel, když si zadávám štítky ke hrám? Příklad - teď jsem udělal nový štítěk "epizody" a pak "epizoda", tak jeden z nich bych rád smazal. A s ním i pár dalších.
Asi jsem natvrdlá, ale kde si mohu nastavit platformy nahoře na profilu, vedle avataru?
Na jednu stranu jsou tu pravidla na přidávání "přísnější", na tu druhou tu není chaos jako třeba na DK, kde může knihu přidat kdekdo a schvaluje se to automaticky. Tak vzniká spousta informačního bordelu, který by se na databázích jakéhokoliv rázu prostě objevovat neměl. Sice mě taky občas štvalo, že se popisky musí psát, ale na druhou stranu je pravda, že tady vždy z popisků vyčtu všechno, co o té hře vědět potřebuju.

btw. Do téhle chvíle jsem neměla povědomí o jiných českých herních databázích a po zběžném nahlédnutí jsem ráda, že jsem narazila zrovna na tuhle. Komunita u konkurence absolutně žádná, tady je sice menší okruh lidí, ale podle avatarů už vím kdo je kdo, a obecně aktivita v diskuzích je neporovnatelná.
Mě přijde škoda, že je to takhle roztříštěné do 3 různých databází a není jedna veliká, kde by se na tom podíleli všichni. Něco jak ČSFD.
@speedevil (11.01.2019 13:12): Máš pravdu, na vyjádření vlastního názoru tu jsou komentáře a diskuze. Akorát že autor popisku v něm nevyjádřuje svůj názor, ale měl by uvést fakta o hře. Což bohužel často není vlastní ani těm oficiálním textům, které mnohdy vypadají jako lživá reklama.
Pokud někomu příjde zbytečné tady vypisovat vlastní popisky ke hrám, tak doporučuju jít mrknout k české konkurenci a brzy zjistíte, proč je to takhle lepší. Nehledě na fakt, že spousta her na steamu má popisek takový nic neříkající a nebýt tagů, tak ani nepoznáte co to je za žánr vlastně. Další výhodou je pak i komunita, která na databázích přebírajících text od vydavatele v podstatě neexistuje. Osobně si myslím, že to je jeden z důvodů, proč zde uživatelé zůstávají dlouhodobě. Něco zde vytvořili, tudíž to nechtějí jen tak opustit.
@Ronik (11.01.2019 11:49): ok. Jenom mi pravidla ohledně popisků přišly zbytečně přísné, ale beru to, máte nějaký cíl a chcete se odlišit.


@rikuhahl (11.01.2019 12:29): ty autorské práva mě taky napadly, ale jak říkáš, tohle asi nebude tak horké. A k těm pocitům, to víš že je lepší něco sám vytvořit( znám to i ze své profese, jsem stolař a nesnáším nabytek z IKEI :) ) ale zrovna v tomhle směru by mi to žíly netrhalo, a vím že to je individualní, někdo je na to dobrej a někdo ne(spadám do té druhé kategorie) ale tak třeba se to naučím.
@Allin (11.01.2019 10:47): Ano, taky si myslim, že nejlepší POPIS pro hru na DH je oficiální text od tvůrce/vývojáře hry. Je blbost si už do popisku vymejšlet vlastní slohovku - na vyjádření vlastního názoru na hru tu přece jsou "šuplíky" KOMENTÁŘE nebo DISKUZE.
@Allin (11.01.2019 10:47): jen dodám, že jak určitě tušíš, není dobré jen bezhlavě přebírat cizí texty, když pominu autorská práva (která jsou v této konkrétní problematice asi spíše okrajová), tak je tu otázka svědomí a vědomí. Z čeho budeš mít sám lepší pocit? Když něco zkopíruješ, nebo když něco sám vytvoříš?
@Allin (11.01.2019 10:47): Není. Kdyby naší prioritou bylo mít tu všechny hry, tak skoro nepotřebujeme přidavače, ale vystačili bychom si s nějakými skripty, co by sem překopírovaly celé Moby Games a automaticky přidávaly nové hry ze Steamu a konzolových obchodů. Což třeba konkurenční české databáze mají a nechceme, aby to tu vypadalo stejně jako tam. Memphis o tom podrobněji mluvil v tomhle článku: odkaz
@Crash (10.01.2019 21:34): tahle otázka mě taky zajímá, ty popisky u her, moc nerozumím tomu proč by tam nemohl být ofiko popisek od vydavatele, ono se to ve finále stejně moc od originálu neodkulí, ptze hodně lidí stejně přehážou pár slovíček a hotovo. Není prioritou DH mít tu hru na svých stránkách? Myslím, že by se tím i zvýšil počet přidavatelů, včetně mě, já jsem hodně líný :) na to abych koukal na videa a přemýšlel nad tím, co napsat, a už vůbec u nevydaných her. Jenom by mě zajímal ten důvod. Díky za odpověď.
@Crash (10.01.2019 21:34): Děkuji.

@Gordon (10.01.2019 21:37): No protože tato hra rozdává achievementy ve velkém. Teda doufám, když hra od stejného vývojáře takto funguje. A proto je ideální na první kategorii. Ale pokud platilo, že nejdříve musí být v databázi a až potom se smí dohrát v rámci výzvy, by už na první kategorii nešla použít.

V případě to lze, tak je vše v největším pořádku.
@DataCZ (10.01.2019 21:33): Nerozumím, proč by se ta hra měla rozehráním vyloučit z výzvy, jednoduše ji rozehraj, a až pak ji přidej. Pokud nevíš co bys o hře napsal při přidavání, tohle je denní chleba některých přidavajících, i já sám hodněkrát tápu co o hře napsat když jsem ji nehrál, většinou mi pomůže originální popisek hry, který přetlumočím, nebo se podívám na videa, jak se hra hraje a z toho popisek vyvodím.
Mohu pro "Herní výzva" použít hru, která není v databázi?

Pro přidání hry do databáze je nutné vyplnit "Popisek by měl mít alespoň čtyři řádky vlastního textu". Ale jaksi nemohu napsat něco o hře kterou jsem nehrál. V případě, že ji začnu hrát, tak okamžitě začnu dostávat achievementy a tím se hra vyloučí z kategorie kvůli které sem se ji pokoušel přidat. Takže pokud je odpověď na mou otázku NE, tak je to neřešitelná situace.
Existuje tu nějaká synchronizace se steamem, abych nemusela všechny vlastněné hry samostatně naklikávat?
@nemopbx (23.12.2018 14:00): Jednak jsou hry, kde vstupovat do giveawayů jde, i když je už máš (různé GOTY edice a tak podobně) a pak Steamgifts účty nesynchronizuje při každém přihlášení, takže se může stát, že hru vyhraje účet, který si tu hru mezi vstupem do giveawaye a jejím koncem třeba koupil nebo i vyhrál jinde.
@leebigh (23.12.2018 13:35): Tak lebo @Kwoky napísal, že kľuče sa neposielajú samé, aby si tvorca giveaway-u mohol skontrolovať, či výherca už nemá tú hru. Načo by si to kontroloval, keď človek, ktorý ju má nemôže vstúpiť do giveaway-u? Takže kľudne by sa tie kľúče mohli posielať automaticky.
@Drekt (23.12.2018 10:33): Jasné, chápem. Díky. Ja som myslel, že to funguje tak, že človek tam ten kód musí nahodiť, keď robí giveaway a potom to automaticky systém posiela. Pohoda. Niekedy musím vyskúšať aj ja urobiť giveaway. :)
@nemopbx (23.12.2018 10:14): Pokud se ti tam zatím klíč nezobrazuje, musíš počkat, než ti to člověk, který giveaway založil ručně potvrdí.. To může třeba pár dní trvat, záleží jak má ten člověk zrovna čas, žejo. Kdyby to trvalo třeba už 5 dní, napiš zprávu přímo tomu člověku a připomeň se..
Cez Vianončnú nádielku som vyhral prvý kráť hru. Ako získam ten kľúč. Mne to akosi nejde žiadno. Díkes.

Diskutující (13)