Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Herní výzva 2024

Vše o letošním ročníku najdete na www.hernivyzva.cz. Před položením dotazu si projděte náš FAQ dokument.
@Filom3n (12.01.2020 08:28): Out nejsi, výzvu pořád můžeš splnit.

A mimochodem uz se to tu několikrát zmiňovalo, že ta desítka na HC půjde docela dobře splnit nějakou freeware kravinou na par minut. Co takhle tedy se domluvit s nějakým kamarádem co má PC a dohrát to u něj. A nebo si aspoň půjčit monitor a připojit ho k notebooku, protože to jsme do sedmicky nedovolili, tudíž v tu chvili ten notebook není přenosné zařízení, podobně jako Switch, ktery kdyz bude připojen k televizi, tak ho taky beru jako normální konzoli. Když tak mermomocí všichni chcete plnit HC, tak tomu věnujte nějaké úsilí.
@RomcaT (12.01.2020 01:13): Ja nesouhlasím, notebook je přenosné zařízení a je k přenášení prostě určený, tudíž naprosto logicky plní základní variantu 7. kategorie. Základní varianta výzvy má být dostupná co nejširšímu okruhu účastníků, takže podle mě je to v pořádku.

To, že jsme tím omezili možnost splnit HC variantu 10. kategorie mi v zásadě vůbec nevadí. HC variantu výzvy jsem zavedl právě z toho důvodu, že docela dost zajímavých nápadů na kategorie jsme vyhazovali, protože se vždy našla větší skupina účastníků, která by ji nemohla splnit a tudíž dokončit výzvu. Stávající stav je podle mě v pořádku, uživatelé notebooku maji pořád možnost výzvu splnit. A prostě berte na vedomi, že HC není stavěna pro všechny, a holt občas bude mit někdo smůlu...
@Sasoricz (12.01.2020 01:42): chválím výběr Bit.Trip. Runner, je to skvělá hra, ale bohužel na HC prý ne. Že hudba nijak neovlivňuje hratelnost a herní mechaniku. To, že je to naprosto unikátní hudební přístup a dokonalá ukázka procedurálně generované interaktivní hudby v tom nejužším slova smyslu (zajímavější jsem nikde nenašel, a to jsem o tom dělal magisterskou práci :-) ), bohužel nehraje roli.
Zdravím dal jsem si seznam dohromady a rád bych se vás tu zeptal na názor.
Chtěl bych to jet na HC verzi ale nejsem si u pár věcí úplně jistý.
Díky.
ještěže nemám notebook :-)

prostě si zahraju něco na mobilu :-) akorát mě štve to pravidlo, že mimo domov, práci nebo školu, holt budu muset někam ven do lesa, či k řece, ale tam je buď zima, prší, nebo pálí slunce, nebo je tma, nebo mě sežerou vlci...

no navíc mi došlo, že si budu muset koupit novej mobil, protože mám strašnou pavučinu a ještě k tomu mi nefunguje na displeji jedna linie uprostřed, takže bych nejspíš ani nic nedohrál.
@Schu (10.01.2020 21:59): Je pravda, že s tím notebookem jsme to asi nedomysleli. Popravdě jsem ho navrhla já sama, že by se tak dal splnit úkol pro ty, kteří nemají možnost hrát třeba na mobilu.

Já bych tohle rozhodnutí nechala na hráčích samotných. Tedy co se týče té HC varianty desítky. Uznávala bych to i těm, co to doma hrají na notebooku, který doma používají prakticky jako ostatní používají stolní PC. Protože co si budeme povídat, i PC se dá přenést do jiné místnosti.

Pokud má někdo notebook především kvůli tomu, že ho využívá jako mobilní zařízení - bere si ho s sebou všemožně venku, pak bych ho jako mobilní zařízení i považovala.

Nechala bych tedy na uvážení každého hráče, jestli si uzná desítku na HC, pokud to odehrál na noťasu. A to samé bude platit prakticky i pro kategorii - Neseď doma. Pokud hru v Neseď doma odehraji na noťasu, pak na tom samém noťasu nebudu mít splněnou HC desítku.

Ráda bych věděla co na to Crash a ostatní z týmu ;o)
Nějaká dobrá duše, která by mi k výzvě poradila nějakou hru s tím vlastním soundtrackem?? :)
@Charllize (10.01.2020 22:16): tak uvádějí. Pokud někdo bude chtít, tak to obejde. Ale vetšinou pokud mají v profilu profil na Steam, příp PSN tak se zdá, že ty hry fakt hrají. Ono taky co si budem: zdejší komunita je poměrně zralá a většinou si nepotřebuje pozvedat sebevědomí virtuálním flexováním.
@Charllize (10.01.2020 22:00): tak ono vymyslet fakt těžkou vyzvu není problem. A chápu kam tím míříš, jenže takhle hra je koncipovaná tak, že tohle je baseline - a jak náročnou si ji nastavíš je jen na Tobě...

O to překvapivější pak je, že z těch kdo ji reportují v profilu ji splní cca třetina. Čtvrtina pak splní aspoň nějaké kategorie.
@jvempire (10.01.2020 21:55): tak neni treba to brat doslovne, byli to jen priklady co me narychlo napadly.
pro me osobne je herni vyzva uplna zbytecnost, ktera me nicim nezaujala. Her na dohrani mam moc a spis jsem radsi kdyz se nic moc noveho neobjevuje. Uz takhle pomalu nevim ktere mam dam prednost a jeste si to do toho motat herni vyzvu :)
@Charllize (10.01.2020 21:39): Tak já bych lidi zas tak nepodceňoval. Výzvu ale beru spíš jako možnost objevovat hry, které bych normálně asi nehrál. Například rád do výzvy mohu vyzkoušet nějaký truck simulator, ale nahrát v něm 500h by už bylo trochu přes čáru. Samozřejmě strávit hodně času ve hře která mě hodně baví není problém, ale o to výzva úplně není.

P.S.: nemyslím že lidi vybírají hry aby to měli co nejjednodušší (alespoň většina)
@Kwoky (10.01.2020 19:49): ja bych notebook bral jako pc. Není to úplně kapesni.zarizeni. Asi bych v tomhle případě nebyl tak henhen. Ono stejne ho musi mit pichlej na nabijecce.

Hele vyndej z nej baterku! A je po prenosnym zarizeni.
@jvempire (10.01.2020 21:18): hele asi nedelal, tady na to neni moc prostredi. Stacil muj pokus s Elminage Gothic, kde se i par ostrilenejsich hracu, ktere maji HC znaky zaleklo :)

Ale tak asi bych kategorie omezil na urcite hry a dal do nich veci ktere je aspon minimalne trosku tezsi dosahnout. Pro priklad treba dosahnout vsech zakonceni hry, dosahnout na lvl100, projit bez zabiti(pokud to je mozne), naletat 500 hodin, odehrat hru za vsechna povolani, projit bez zabiti atd atd. Samo v pripade HC vyzvy se automaticky pocita ze lidi co na to nemaji cas nejsou adepti na HC vyzvu a taky s tim ze by si mozna par her kvuli te vyzve i museli koupit. Na te vyzve co tu ted je, je vlastne nejtezsi to jakou hru vybrat. (aby to bylo co nejdriv a co mozna nejlehci a pokud mozno zdarma)
PS: ja vim ze to tak je aby se ucastnilo co nejvic lidi atd atd, nemusite na me hned rvat :)
@SimonEndt (10.01.2020 19:41): Jan tak letmy pohled na ten seznam a hned tam vidim ze jim tam chybi Shin Megami Tensei III, ale asi to je jedno, stejne to tady nikdo hrat nebude. Je to dlouhe a tezke, do zdejsi casualni vyzvy se nehodici :)
Hráči z Brna, co nutně potřebují desktop na hraní 10. kategorie, nebo zapůjčit monitor, aby vyhověli pravidlům, pište mi do pošty :)
Zdravím, mám asi trochu hloupý dotaz, nicméně mi to nedá: Jakákoliv hra kterou si zahraji na noťasu se automaticky vyřazuje z 10. kategorie na hardcore?

A jinak nemáte někdo tipy na hry, které se odehrávají v Tokyu? Přemýšlím o tom, že si zahraji znovu Tomb Raider: Legend, ale myslím, že v té misi není žádná konkrétní reálie, a zrovna tuhle kategorii bych na HC chtěla splnit taky. :D Díky :))
@Kunick (10.01.2020 15:03): Kampaň tam bohužel není ... je tam plno misí, spíš takových jednotlivých než příběhových ... ale je pravda, že letos jsem to ještě nezapl a budu dělat navíc čistou instalaci, protože ho musím pročistit ... :) popřemýšlím o tom ... navíc s modama si tam jde docela pěkně vytunit celou mapu ČR spolu s mnoha význačnými body a hlavně docela detailně zpracovanými českými letišti ... pokud tam není koment, jdu do toho :)
@themacs (10.01.2020 15:00): tak samozřejmě mužeš. Prostě odlétej nějakou kampaň pokud jsou k dispozici a nebo dej 10 hodin letos. A komentář k němu nemá ještě nikdo, takže to bude o to záslužnější ;)
Hmmm, škoda že mám v FSX nalítáno stovky hodin, možná tisíce a hraju to pořád kontinuálně, takže to do výzvy nemohu přidat ...
Výzvu jsem tedy oficiálně přijal a vyplnil. U té 2 a 10 tedy hádám, že je to ok.

Jak tam mám uvedeno, zmíněné kategorie budu asi často měnit, jak mě zrovna něco zaujme.