Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

@Bursoft (06.04.2020 17:26): nejsem :-) navíc mám trochu obavy z toho zakřivení, ale bude si ho kupovat kolega, tak ho půjdu vočochnit a uvidím. četl jsem, že může mít problémy s přetaktováním na 122Hz a že se docela zahřívá. ale uvidím...
@Bursoft (06.04.2020 17:26): Tohle je low budget monitor, nevzal bych ani omylem. Kvalita obrazu bude u toho DEllu podstatně lepší. Sám mám 27 palců 1440p a je to OK upgrade z 24 1080p, ale 32 palců na 1440p je "hnus". Pokud si člověk kupuje monitor, tak asi počítá s tím, že si ho pár let nechá .. tady nemá smysl šetřít peníze. Jinak čistě G-sync monitor jsou nejlepší a to hlavně proto, že maj nejlepší spodní práh frekvence ... většinou je rozpětí 30 - 144 hz. U freesyncu se málokdy vejdeš pod rozsah 50 hz.
hledám nový monitor, aspoň 32", nejlépe 1440p, Gsynch... máte nějaký tipy? na ceně tolik nezáleží. co jsem koukal, tak tohle je snad jediná volba (?)
Přeháníte. Notebook může na ty díly udat v pohodě. Telefon možná taky, pokud najde někoho, kdo chce zrovna tenhle typ a ten jeho mu dosluhuje. Ta bedna... Tam bych čekal asi nejmenší šanci.
Čéče, ta cena co u toho uvádíš je ta, co dáš druhému za to, že si to laskavě odveze? :-D
@Dunemaster (02.04.2020 18:10): V Black Flag mi prijde 30 malo no. Nemeril jsem to, ale rekl bych, ze i nejake dropy pod 30 tam budou. Tohle je proste hru od hry. Nektere hry se hraji v 30 fps v pohode (z me zkusenosti treba Killzone Shadow Fall nebo Infamous) jine ne (Black Flag, Fallout 4, The Last of Us pokud si zapnete ten lock na 30fps).
@marwel (02.04.2020 13:05): ať si na chaťě,, doma, u rybníka i ve sklepě dělá co chce na čem chce a jak chce... Tyhle návody na správnej život... Fakt...

Spíš bych se pozastavil nad potřebou nám o tom vyprávět.

Sice se tu se zmizením fóra "O všem... " pročistil vzduch od politickejch hoven, ale některý sekce už by mohli pomalu nest podobný jméno. sry za "další" offtopic
@Rapier (02.04.2020 12:12): Spoustu multiplatformovych Xbox/Xbox360 her ti rozjede slaby notebook, ktery se ti vejde do batohu take a k TV ho pripojis take v pohode. Doma bych na tom nehral, drahou polovicku odkazu prave na danou konzoli (neocekavam, ze jde o nejakou hardcore paranku) a sam si zahraji na PC. A nebo, pokud ji nejde o hry, tak at si ten 15,6 palcovy laptop pripoji k televizi v obyvaku. Tvuj pristup neodsuzuji, jen mu proste prilis nerozumim. Ani tohle tve vysvetleni nicemu moc nepomohlo. Na chatu nejezdim hrat hry. ;) Sakra, vzdyt ja na chate nemam ani televizi. :P
@marwel (02.04.2020 11:27): ano mám ten extra kus šrotu v podobě S verze X One.

Je mi jasné, že na PC to bude vždy vypadat lépe. Konzoli používají především děti nejčastěji ve split screenu ale občas se stane, že přijde drahá polovička s tím, že by si také ráda sedla k našemu novému PC a velké obrazovce, že ji to na 15,6" laptopu nevyhovuje.
V ten moment si sedneš ke konzoli a rád by jsi si zahrál oblíbené hry z PC. Kupuji tam jedině v akcích když je to za babku. Tak proto více méně mám nakoupeny všechny oblíbené tituly jako např. Splinter Celly nebo jak říkáš exkluzívní (u Xbox spíše platí zpětně kompatibilní) hry.

Smolík pro Xbox One je to pitomé úesej omezení těch her z Xbox/Xbox 360, na tu jejich hlášku ve store: Tato nabídka není platná pro Váš region jsem už lehce alegrický. Těch her co to napíše není mnoho a některé se dají sehnat v bazaru ale stojí to čas (než se to v bazaru vyskytne) a musíš do konzole dávat placku.
Navíc některé hry jako třeba Morrowind nebo Oblivion z Xbox/Xbox 360 v bazaru horko těžko seženeš a když tak bez datadisků.
I proto jsem v minulosti přepínal dle návodu z xboxweb.cz xbox live účet z CZ na USA region abych přes VPN vůbec mohl ty věci koupit jako např: oba datadisky do Oblivionu nebo Morrowing GOTY. Pak to Microsoft ovšem zarazil (podotýkám, že uvedené hry na CZ store prostě nejsou k dispozici, milerád bych si je koupil).
Takže takové Ace Combat 6, Dirt 3 nebo starší Splinter Celly z prvního XBox mám z bazaru na plackách.

Co se mi na tom extra šrotu líbí je split screen ve Forza Motorsport hrách + ceny Xbox/Xbox 360 her vesměs za hubičku a fakt, že to je tak malé a lehké, že to dáš do batohu a vytáhneš to jako notebook kdekoliv, třeba na chatě a stačí tam jen mít TV s HDMI.
V neposlední řadě se na tom fantasticky hrají první dva Doomy. :)
@Rapier (02.04.2020 11:00): Ty mas ale ten kus extra srotu v podobe S verze Xboxu ne? Tak na to bych si nic nekupoval mit poradne PC. ;) Ja po koupi PS4 Pro take koupil ve Storu nejaky multiplatformy, ze v tom takovy rozdil oproti PC verzim nebude. No, treba AC Black Flag se neda v 30 fps hrat a Dirt 4 vypada jak trikrat prezvykany obed. Takze pouze exkluzivity, nic vic.
@Rapier (02.04.2020 08:44): Hele, když jsi pořád u té Mafie.. koupil sis PC za 50k, proč si multiplatformní hry nekoupíš na Steamu? Jestli ti jde o gauč nebo ovladač, tak HDMI kabel z PC do TV vyřeší všechny problémy a nemusíš řešit MS Store..
Pro majitele RX 5000 GPUs - během pročítání diskuzních fór jsem náhodně narazil na tuto informaci:

"Adam Vágner
OK, omlouvám se. S ovladači Radeonů nebyly, nejsou a nebudou žádné problémy, protože jsem na ně nenarazil, když jsem při testování s grafikou dělal něco jiného.

Spletl jsem se.

Stává se, že někdy hra sletí nebo se kousne. Stává se to u Radeonů i u GeForce. Nedělám si poznámky, že se to stalo, nedělám si poznámky, kolikrát se to stalo. Nemám čas na to analyzovat, proč se to stalo, nemám čas zkoušet různé verze ovladačů, nemám možnost vyzkoušet, jestli za to nemůže nová verze hry, konkrétní kus grafické karty, nový patch ve Windows, procesor, deska, paměti, platforma. Nemám čas na vytváření postupů, jak tu chybu zreplikovat, nemám možnost zkusit jiný kus téže karty, čas vyšetřovat, v čem je problém a co konkrétně za to může.

Každou hru můžu pustit na každé kartě na 10–40 minut, takže těžko narazím na chybu jako člověk, který na té grafice měsíc mastí hry a občas mu po třech hodinách hraní sletí hra do black screenu. Video na ní ani nepustím, takže těžko můžu narazit na chybu vágně popsanou jako:

"Some video content in Chrome may appear as a black screen or be unresponsive on Radeon RX 5000 series graphics products when hardware acceleration is enabled.", o jejíž existenci se asi nedá pochybovat, když ji samotné AMD v ovladačích opravuje.

Když se to občas stane, tak se to stane třeba jednom z deseti průběhů testu jedné z dvanácti her. Takže nemůžu napsat do plusů a mínusů, že tahle grafika je na pytel, protože se mi s ní kousla hra, pokud si nejsem stopro jistý, proč se ta hra kousla a v čem konkrétně je problém.

Takové věci v recenzích prostě nejsou.
"


"
Pavel Dražan
Mimochodem, jakožto vlastník několika pc s kartami jako furyx, 570, 5700x postavených na dvojkovych a trojkovych ryzenech jsem se s těmi pády ovladačů setkal. Hojně.
Víte kdy to preslato? Když jsem deaktivoval ve Windows Game Mode - herní režim.
Od té doby klid.
Tolik k ovladačům amd. Jo, taky jsem to na ně sváděl, ale kurvitko bylo jinde."

Zdroj: odkaz
@Rapier (01.04.2020 18:00): Takže třeba Morrowind si na Xbox jinak než krabicové koupit nemohu? Co když si navíc koupím v Česku Xbox a budu mít místní účet a poté se přestěhuji do U.S. a tam si koupím U.S. krabicovku?
Nějaké tipy na USB3 hub s dostatečně dlouhým kabelem (tak 2m)? Kromě toho, že nabídka je docela slabá, mě překvapila i to, že asi není žádná rozumná redukce z USB 3 type A na type C.

@Garret (30.03.2020 20:55): Ta je hezká, ale není to ono. :-) A Bitwit je fajn (už jsem ho tu taky linkoval) - nečekal bych, že mě budou tech channely tolik bavit.
@Rapier (01.04.2020 17:54): Na CZC tu samou kartu (NV) maj o 400,- levněji, pořád mi to připadá, spíš honbu za nějakou senzací, než nějaké seriózní porovnávání karet. Potom je rozdíl v ceně 800,- takže má AMD trochu lepší poměr cena/výkon a k tomu jako bonus větší šanci na problémy s ovladačema.

Nebo můžu použít tvojí metodu a taky si najdu obchod kde maj ten Sapphire dražší (Mironet, TSB ...) a můžu tu dělat drama, jak má AMD přepálený ceny :)
@Dunemaster (01.04.2020 00:03): Xbox One S mám je to úplně v pohodě na starší hry s přehledem. Jasně není to žádný trhač asfaltu ale stačí to. Mám už po krk pitomé MS politiky, rozuměj omezení nákupu na CZ/US store Xbox 360/první Xbox compatible games. Třeba Mafia II, Morrowind, datadisky do Oblivionu, apod.
Je fajn, že tam máš řadu RPG z Xbox a XBox 360 ale aby jsi ty hry mohl legálně koupit, tak to už dnes prakticky nejde pokud nemáš koupené body pro US store asi přes amazon.
Dříve to šlo alespoň obejít přes VPN a Xbox account zmigrovaný do US regionu, jak ostatně píší na xboxweb.cz, kde jsem vlastně čerpal tipy jak na to. Dnes už to má Microsoft díky Azure AD tak hezky hlídané, že si některé hry jinak než fyzicky v bazaru prostě nekoupíš.
@Bursoft (30.03.2020 23:41): sorry, nestíhám odpovídat. Já se náhodou podíval do alza.cz na ceny, protože jeden známý projevil zájem o novou GPU. BTW chtěl jsem mu doporučit Nvidii ať mě pak nevyčítá horší AMD drivery. :) Jenže...poměr cena/výkon (chlazení/ticho) není zrovna ideální pro zelené.

@Thellwin (30.03.2020 23:47): já srovnával GPU s adekvátním (rozuměj: tichým a účinným chlazením) dle filtru 1660S vs RX5600XT.
odkaz vs odkaz
Nejlevněší GPU s nejhorším chlazením si koupí jedině člověk co chce za každou cenu ušetřit.

EDIT aby to srovnání bylo z hlediska ticha fér spíš je to u zelených tahle karta odkaz
@Jab (31.03.2020 08:03): I to je moznost. Jasne. Uvidim. Mam strasne moc restu mezi starymi hrami a myslim orave, ze by mi ten S stacil do konce pristiho roku a az pak bych prip. vymenil za novy novy. Nejdu po exkluzivitach.
Přitom Scarlett byl tak dobrej a lehce zapamatovatelnej název. A místo hnusné zelené mohl mít Xsex červené prvky..
@Cobot (31.03.2020 09:58): Ty názvy od Microsoftu každého jenom otravují, já bych je zakázal.

Stejně první Xbox byl víceméně Dreamcast 2, takže bych novej Xbox Series X alias "ex-s-ex" přejmenoval tady na databázi na pro jednoduchost na Dreamcast 5. :)
@Jab (31.03.2020 08:03): Tak typuju prachy. Ono dát šest nebo patnáct+ za novej series X je rozdíl. Byť samozřejmě koupit novej series X bude už kvůli zpětné kompatibiltě daleko lepší kauf a do budoucna už vůbec není o čem mluvit. Každopádně výkonější aktuální xbox bych už nekoupil ani náhodou. Tam to finančně oproti tomu co bude už vycházet nebude vůbec.

Kua fakt je blbý psat o víc verzích xboxu v jenom textu :D
@Dunemaster (31.03.2020 06:11): Proč už nepočkat na ten nový xbox a mít na pár let klid? Teď bych tu touhu po novém potlačil. Má vyjít do vánoc a když jej stejně chceš kupovat, tak je imho lepší jej vzít rovnou, až vyjde.
Hlavni problem asi mam s tim, ze nevim, ci ten dvojnasobek ceny za to stoji, kdyz mam kvadrilion restu od roku 2010.

Co treba RDR? Na hodne videich to vypada, ze se to hybe cca rovnako.
@Rapier (30.03.2020 22:07): Proč vytváříš nějaké domělé drama s vymyšlenýma cenama?

Nejlevnější 1660 Super skladem jsem našel za 6300,- na Alze ale budu teda férovej a spíš bude běžnější ta za 6900,- na CZC. Nejlevnější 5600XT skladem jsem našel za 7800,- ale běžně je to spíš za 8k+ ... takže vybereme nejadražší 1660 Super proti nejlevnější 5600XT aby to vypadalo jak je to hrozně naceněný?

Rozdíl je cca 1100,- ... Radeon je o 17 % dražší a třeba podle testu na CB.de ve fullHD je o cca 18 % výkonější ... takže netvrdím, že 1660 Super je nějaký premiant v poměru cenu výkon, ale kde je problém?
@Rapier (30.03.2020 22:07): Dlouho si tu nikdo nekopnul do své neoblíbené korporace :D

NVvdia tahá za delší konec odladěným SW a extra fičurama, které konkurence i přes modernější technologie nepřinesla. Btw AMD svatozář taky nenosí, když ceny velmi s chutí srovanala s konkurencí a veze se na tom posunutém standardu cen..
@Rapier (30.03.2020 22:07): No jo to je ta banda sráčů z Nvidie, kteří jsou schopný prodávat 2 roky starý výkon za stále stejnou cenu a všichni to bohužel kupujeme ... ehm vlastně 4 roky ? ( Pascal vyšel 2016 )
Při vydání next genu jim nezbejvá nic jiného, než to rapidně nakopnout, nikdo totiž nebude kupovat herní PC, který má stejný výkon jako konzole za 2x větší cenu.

https://www.macrotrends.net/stocks/charts/NVDA/nvidia/gross-profit

Tady je vidět, jak nás všechny podojili za poslední 4 roky :( ... Celej Turing postavili na propagaci RTX, který v aktuálním nasazení a podání vypadá spíš jako výsměch ... No kdo letos kupoval GPU, tak bude hořce litovat .. za pár měsíců to budou krámy do retro koše :)
Zdá se mi to nebo Nvidia s cenou jejich GPU cílí na obyvatelé jiné planety? Jako sorry ale chtít za GTX 1660 Super (doplň si - výkon skoro jako: 1660 Ti) 7,7 tis v době kdy konkurence od AMD nabízí RX 5600 XT za 8,1 tis, je tedy solidní masakr. Na první pohled to není takový rozdíl, až na to že AMD má reálně výkon na úrovni RTX 2060 6GB, což je trochu jiná liga.