Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hardware

porad mam dliema jak vyresit moje cestovatelske potize

v uvahu totiz pripada i xbox one x nebo switch nebo ps, zkratka konzole, a tu tahat sebou, to by nemel byt asi problem

Jab tu psal, ze vodni chlazeni nemuze na palubu. Predpokladam kvuli tekutine. Ty by si dal dobavit PC? :)
Tip pro Ryzeňáky: Pokud máte Wraith Prism (ale nevylučuju, že to může být problém i menších chladičů) a peakují vám teploty třeba o 30°C, tak silně doporučuju chladič sundat, setřít z toho ten stockový shit z výroby a plácnout tam pořádnou termopastu.

Dnes jsem nainstaloval tuto obludu a koupil k ní tuto pastu. Teploty v idle 35-55 stupňů, ale důležitý je, že peakuje opravdu hodně zřídka (většinou teď držím 43-47 stupňů proti 40-72 stupních před tím). Zároveň v zátěži cca 65-68 stupňů max při asi 600 otáčkách za minutu (mám osazený pouze větší prostřední větrák). Nevím, jestli za to může víc chladič nebo pasta, ale je to hodně znát.

Jinak ten stockový Wraith Prism se hodně přeceňuje, podle mě je to hroznej chladič. Možná jsem narazil na špatnou sérii, ale měl jsem 2 a oba při 50% PWM (což je mimochodem hrozných 1500 otáček) nepříjemně vrní. Chladí (asi) slušně, zvlášť na stock chladič, ale ten hluk je děsněj, od těch 50% PWM už je hodně slyšet i bez toho vrnění..
@Rapier (08.04.2020 18:23): polovině textu jsem vůbec nerozuměl, ale tu grafiku bych vzal i s těmi RAMkami, o kterých jsi zde psal včera :)

Je to starý pracovní počítač po otci z roku 2006, tak jsem si řekl, že by na starší hry ještě mohl posloužit.
@oldgamer89 (08.04.2020 18:01): mám doma navíc ATI HD 7770 1GB GDDR5 která má drivers i pro 32 bit OS Win XP odkaz.

Na staré hry by mohla stačit i Pascal GT 1030 2 GDDR5 která stále má drivers pro 32 bit Windows 7 ale už ne 32 bit Win XP. Pokud preferuješ Nvidii, budeš muset šáhnout do řady Kepper jako např. GTX 760/750 Ti nebo Maxvell GTX 950/960, obě řady by měly mít ovladače pod Win XP.

Mimochodem, to máš docela moderní sestavu na XP a staré hry. :)
Já mám nainstalované Windows XP na sestavě: MB Asus K8N s chipsetem nForce 3 socket 754 (3 kanálové zapojení RAM), AMD Sempron 64 3400+, RAM ADATA 2 x 1GB DDR 400, SB Audigi / případně SB 128 nebo SB Live 5.1 Digital (ovšem tam nefunguje správně driver pod XP ve hrách, je funkční jen pod Win 9X = Win95/98/ME) a to vše na ATI X1950GT. V rezervě mám i nějakou AGP Nvidii, už nevím jakou. :)
A už tohle CPU je pekelně rychlé na hry z roku 95-99. Budu muset softwarově zpomalovat, protože jinak je klobouček HAT u leteckých simulátorů tak rychlý, že se reálně nedá použít.
Jako naprostý IT nýmand se chci zeptat zdejších odborníků na to, jak bych mohl poznat, kterou grafickou kartu zakoupit/sehnat pro staré stolní PC, ve kterém chybí, když:

Základní deska: MSi MS-7592 ver.1.0 (G41M4)
RAM: DDR2 1x Kingston 2GB 667Mhz + 1x Zeppelin 512Mb 667Mhz
Operační systém: bude instalován Windows XP Home
Pevný disk: Seagate 80 GB (SATA)
Zdroj: Pentium ATX-350 JSP

To je vše co se mi podařilo zjistit, počítač chci oživit kvůli starším hrám, které mi na Windows 10 čím dál častěji haprují.

Děkuji za jakoukoliv radu.
Switch ma v docked modu pro ruzne hry ruzna rozliseni... To ale asi nevypada na monitoru uplne dobre, co?
Tak jsem se v karanténě už nudil a rozhodl se provětrat PS4 s nejlepší hrou The Last of Us a zároven se tak pomalu připravit na druhý díl. Problém je, že u telky nevydržím hrát dýl než hodinu. Dost mi u hraní bolí oči. Při hraní na kompu můžu klidně 5 hodin v kuse a vše je ok. Máte to někdo podobný nebo jsem jen sám exot. Uhlopříčka 119 asi z 2,5 metru.
@Garret (07.04.2020 17:20): pokud je 800mhz kompatibilní místo původní 667mhz, může být a vzal bych ji.

Jinak jsem v tomto úplný bažant, rozebírám a skládám auta, ne počítače. Našel jsem staré pc, které jsem si dnes poprvé rozebral, dle čísel našel co je co, zapojil chybějící HDD ze starého notebooku. Docela sranda :) akorát nemohu ani za čerta najít grafickou kartu..
@Dunemaster (07.04.2020 00:03): Můj názor v tuhle chvíli je, že je nesmysl pořizovat miniPC na časté přesuny. V takovém případě bude lepší notebook.

Pokud postavíš něco se spotřebou 100 W, tak to už fakt můžeš mít noťas.

Pokud to bude tak 150 W, tak tady je to nerozhodně. Když se povede výkonově sladit CPU a GPU, může to dávat smysl i ve formě miniPC. Snadný upgrade je iluze. Výměna jedné komponenty v malé bedně může trvat i větší desítky minut, než se tam člověk "vymotá". "Ani očko nenasadíš" řekl by klasik.

PC se spotřebou 200 W nebo víc znamená vedro a hluk. Malé skříně jsou hodně děravé kvůli chlazení, větráky jsou kompromisní, tak musí víc točit a to celé znamená hukot. Pro mě jasný důvod, proč do toho nejít.
Neválí se někomu doma pevný disk se sběrnicí ATA jakékoliv (samozřejmě čím větší, tím lepší) velikosti? Pak ještě sháním paměť RAM DDR2 667mhz o velikosti nejlépe 2 GB. Platba předem na účet i s poštou samozřejmostí.
@Paul (06.04.2020 23:01): Protože mi víc vyhovuje ta velká plocha odděleně, na jednom hraju a na druhém mám většinou něco puštěný (stream, TSko/Discord, monitorovací soft). Taky mi nevyhovuje zahnutej monitor a u tohohle rozměru už to musí bejt. Asi je to o tom, že já nechci hrát na tak velké ploše, ale používám to jako dva "oddělené prostory". A taky si myslím, že by mi tahle šílenost minimálně těma krajema lezle víc směrem ke mě, už takhle jsem posouval desku stolu co nejvíc od zdi na max., abych seděl od těch stávajících monitorů co nejdál.

https://i.postimg.cc/B6gCNxts/IMG-20200407-120425.jpg
@Dunemaster (07.04.2020 00:03): Já bych se toho nebál, ale obecně je to větší investice, než klasický ATX formát. Musíš řešit u všeho velikosti. Koupil bych takovou skříň, která podporuje AIO vodníka. Tam pak jenom musíš myslet na to, že v letadle s tím nesmíš na palubu, jedině odbavit. Investovat do nějaké dražší edice grafárny, aby se ti vevnitř neupekla. Stačit ti bude něco jako GTX 1660 Super, takže o rozměry bych se nebál.
@Thellwin (06.04.2020 21:11): nechápu proč. Napadá mě jedině zvyk. Kdybys napsal tři monitory, tak ok, sice by mě tam ty rámy sraly, ale budiž. Ale dva? Na tom se moc dobře hrát imersivně nedá, pokud chce člověk vysokej fov a obklopení obrazem.
@Paul (06.04.2020 20:46): Jako vypadá to super, ale nechtěl by pak člověk, aby měl obraz i trochu víc na výšku a nekoukal na nudli?

A pak by mě zajímalo jak se s tímhle poperou starý hry. Resp. chápu, že se to dá spouštět tak, že jsou po stranách černý pruhy, ale jak to pak vypadá? Mě ty černý pruhy na stranách vaděj i u 16:10 a to maj tak 5cm.
Za mě jsou pořád lepší dva QHD monitory vedle sebe, než tahle protáhlá šílenost.
@Garret (06.04.2020 19:57): jinak já taky uvažoval že bych toho svýho NEC dědečka poslal na odpočinek a vyměnil ho za Samsung CRG9, Dan Vávra o něm psal že nic lepšího na trhu není, ale vždycky to skončí na tom, že si uvědomím že se mi vlastně hrát na židli u stolu nechce :)
Ale kdyby chtělo, tak bych šel do tohoto.